Dolar 32,8398
Euro 35,3198
Altın 2.496,01
BİST 10.705,80
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Açık
Ankara
30°C
Açık
Cum 31°C
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 33°C

GÖNÜL’E BAK GÖNÜL’E

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
18/05/2011 7:21 PM | Son Güncellenme: 30/03/2024 12:45 PM
1

gonule-bak

Bugün sabah internet haberlerini gözden geçirirken bir haber dikkatimi çekti.  Müteahhitler Birliği Başkanı Sayın Çakır yabancılara ev satış prosedürlerini kolaylaştırma yolunda kolaylıklar getirildiğini, bu nedenle de yabancılara mülk satışında patlama yaşanacağını, sektörün önünün açık olduğunu bildiriyor. Bu bildirisinde aşağıdaki paragraf ilgimi çekti. Okudum. Önce saf saf okudum. Sonra da art niyetli okudum. Her iki halde de Gönül’e bak Gönül’e dedim.

MÜTEAHHİTLERİN  ÖNÜ AÇILIYOR

ÇAKIR, kısa süre içerisinde işlemlerin Tapu’dan yapılacak oluşunun müteahhitlerin önünü açacağını ve satışları patlatacağını belirterek “Bu sorunu 2010 yılında MÜTBİR’in ev sahipliğinde Alanya’da yapılan toplantıda gündeme taşımıştık. Bu toplantı sonrası Milli Savunma Bakanı Sayın Vecdi Gönül, iki kez beni arayarak sorunu çözeceğini söylemişti. Şu anda protokol hazırlandı. Bu da en büyük engelin kısa sürede kalkacağı anlamına geliyor. Artık sektörümüzün önü açılıyor. Sayın Başbakanımıza ve Sayın Gönül’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sayın meslektaşlarım ben de konuya yakın olduğum için bir kez de benden dinleyin. Yabancılar ülkemizden gayrimenkul edinirken ilgili ordu komutanlığından müsaade yazısı verilir. Bu işlemler biraz uzun sürer. Belediyeden harita çıkartılır. Kadastrodan bilgi alınır. Bu işler hem zaman olarak hem de maliyet olarak ülkemizden ev alacakları ya da onlara ev satacakları ilgilendiren prosedürlü ve bir o kadar da haklı bir süreçtir. Dolayısıyla bu süreci yok etmek ya da basite indirgemek isteyen sektör işini kolaylaştırmak için Milli Savunma Bakanlığından yardım istemiştir. Milli Savunma Bakanı da Sayın Mütbir Başkanını iki kez arayarak sorunu çözeceğini söylemiş. Dikkatinizi çekerim Bakan arıyor. Yani telefonun tuşlarını Bakan çeviriyor ya da çevirtiyor. Yani Mütbir Başkanı çevirmiyor.

İşte böyle Sayın Arkadaşlar… Gelelim yorumlarımıza;

 • Sayın Bakan hiçbir zaman “Arayın TEMAD başkanını bana bağlayın” diye sekreterine emir vermiş midir?” Arayıp da “Halledeceğiz sizin sorunlarınızı…” demiş midir?
 • Sayın Bakan kimin ricası  üzerine Mütbir başkanını arayıp emir tekrarı yapmıştır?
 • Sayın Bakanın yabancılara mülk satışının kolaylaştırılmasının önünü açmasının vatana veya kendine olan faydaları nelerdir? Yoksa sadece bir dost ricası mıdır?
 • TBMM’de bile söz almaktan imtina eden Sayın Bakan, nasıl olmuşta bu konuda aktif tutum sergilemektedir?
 • Kamuoyunda ve gazetelerde hiç yabancıların mülk alış prosedürü hakkında bir tartışma duydunuz mu? Yabancılar bu konudan yakındı mı? HAYIR. Peki TSK personelinin bir kısmının bağırışlarına kulak tıkayan bakan nasıl olmuşta inşaat sektörüne ilgi göstermektedir?
Sayın Emekli Assubaylar size bir hatırlatmada bulunayım. İki dönem üst üste Milli Savuma Bakanlığı yapan bu şahsın üçüncü kez de Milli Savunma Bakanı olması kaçınılmazdır. Çünkü kendisi AKP Antalya birinci sıra milletvekili adayıdır. O halde biz başka kapıya…

Ay akşamdan ışıktır yaylalar yaylalar

Yüküm  şimşir kaşıktır dilo dilo yaylalar.


 • bak koçum burası  eskiden dutluktu, buralara kurt inerdi
 • ee abi,sonra ne oldu?
 • ne mi oldu? dutlar gitti,kurtlar kaldı.

Uzar gider…… Benden yorum bu kadar. Kalanı sizin yorumunuza ve satılmamış bir basın parçası kaldıysa onların alakasına.

Hiç bu kadar üzüntülü  yazı yazmamıştım. Başım ağrıdı. Saygılarımla…

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
12/12/2015 3:40 PM
12/12/2015 3:40 PM
05/09/2015 11:04 AM
27/02/2015 5:22 PM
07/02/2015 7:04 PM
04/01/2015 6:09 PM
01/01/2015 2:00 PM
19/12/2014 9:17 AM
31/10/2014 6:24 PM
04/07/2014 7:37 PM
16/05/2014 7:49 PM
27/04/2014 8:10 PM
06/04/2014 11:02 PM
18/03/2014 10:33 PM
16/03/2014 9:43 PM
YORUMLAR

 1. Osman Ada dedi ki:

  Assubaylar bir araya gelemez diyenler için bu kampanya bir sınavdır. Damlaya damlaya göl olur kimse bize haklarımızı altın tepside sunmadı sunmayacak, mücadelemiz için katkılarınızı esirgemeyin.

 2. Mustafa SEZEK dedi ki:

  Haydi arkadaşlar şimdi işlem peşinden eylem zamanı.

 3. Mustafa Levent dedi ki:

  Mücadelemizde öncülük eden site yönetimine ve destek olan üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler büyük bir aile olmanın gereğini yerine getireceğiz Ankara’ya katılım ve bu kampanya konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini diliyorum. Saygılar sunarım. Ben de küçük katkı ile katıldım. İnternet bankasını kullanmayanlara havale ücreti ödemesinler diye posta çekini öneririm.

 4. özer salih özen dedi ki:

  Evet, bu kampanya bir ön sınav olabilir. Bu kampanyaya katılan üyelerin bağış miktarlarını yazmadan da olabilir, isimlerinin bu sayfada yayınlanması, sayfaya girişlerin de artacağı kanaatindeyim. Tabii yönetimin takdiri.

 5. ancestor363 dedi ki:

  Emekli ve Ankara’da ya da yakınlarında ikamet eden emeklilerimizden istirhamım lütfen kutlamalara katılımı yüksek seviyede tutalım.
  Muvazzaflar olarak bizler de gerek maddi gerekse duyurulması katılımın artması ve gerekirse imkanlar elverirse orada bulunmak konusunda elimizden geleni yapmalıyız.
  Bu oluşum ve kampanyanın hazırlık ve icra safhalarında emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Bu meslekte yıllarca ne fedakarlıklarda bulunduk, hadi bu sefer de kendimiz için bir şeyler yapalım. Hadi gücümüzü gösterelim…

 6. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Haksızlık ve hukuksuzlukla mücadele etmenin ve hak ettiğini almanın tek yöntemi vardır, örgütlenmek.Tek başınıza alemi cihan olsanız bir şey yapamazsınız. Hiç tartışmasız asgari müştereklerde anlaşarak gücümüzü birleştirmek zorundayız.Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep beraber mücadeleye etmeye kararlıyız.

 7. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Değerli meslektaşlarımız, Bir mıh bir nalı, Bir nal bir atı, Bir at bir yiğidi, Bir yiğit vatanı kurtarır sözünü unutmayalım. 17 EKİM bizim birliğimizin ve kararlılığımızın göstergesi olacaktır. Birçok platformda yazılanlar bizi mutlu ediyor herkes bu etkinliğe desteğe hazır olduğunu belirtiyor ama bunu eyleme dönüştürmek için zamanımız kalmadı.LÜTFEN KÜÇÜK BİRİKİMLERİNİZLE TEMAD’A DOLAYISIYLA MÜCADELEMİZE DESTEK OLUNUZ . Teşekkürler [/b] SİTE YÖNETİMİ