Dolar 32,7979
Euro 35,0591
Altın 2.450,90
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Açık
Ankara
34°C
Açık
Sal 32°C
Çar 32°C
Per 30°C
Cum 28°C

YENİLENİYOR MUYUZ, DEĞİŞECEK MİYİZ?

25/04/2014 8:11 AM
3

ARTIK DEĞİŞİM ŞART ASSUBAY ARKADAŞIM!

Tüm TEMAD noktalarımızdaki 2014 seçimleri ile yeni bir döneme giriyoruz. Herşeyden önce sınıfımıza hayırlı olsun diyerek oy kullanarak kader belirleyicilere vede yeni ekip oluşturan elini taşın altına sokan tüm arkadaşlarımı saygı ve sevgi ile kucaklıyorum.

İnsanlar,sınıflar ve dernekler layik oldugu bir şekilde yönetiliyor mu dersiniz?

Son üç yıllık dönemde yaşadıklarınız bir öncesi ile hangi noktada, verilen sözler hangi noktada?

Başkan ve yönetimi başarılı mı?

Derneginizdeki hava nasıl?

En mükemmel insan, başkalarına en çok yararı dokunan insandır. … İnsanlara layık oldukları değeri verinki hak ettigini alsın.

BAŞARIDAKİ EKİP ÇALIŞMASI,

İster iş hayatında olsun,ister özel hayatımızda aslında sürekli EKİP ÇALIŞMASI halindeyiz.

EKİP ÇALIŞMASI, bugün dernek ve iş dünyasının temel öğelerinden biri olarak ön plana çıkmıştır.

Ekip olarak hareket etmeyen DERNEK-KURUM-İŞYERİ’nin başarı yakalama şansı yoktur. Bir ekibin üyelerinin beraber çalışabilmesi için bir NEDENE ihtiyaç vardır. Grubun hedefi, bu alanda en temel varlık nedenidir. Amaç net degilse,grup içerisindeki iletişim bozuklukları, koordinasyon eksikligi ve hatta gereksiz tartışmalar çıkabilir-olabilir.

HER BİR EKİPTE/TAKIMDA ÜYELERİN KONUMU BELİRLENMELİ VE HERKES TARAFINDAN MUTLAKA BİLİNMELİDİR.

Ekipler/takımlar gerekli durumlarda kontrolu ele alabilecek donanımlı LİDERLERE ihtiyaç duyarlar.

LİDER grup üyeleri arasında koodinasyonun sağlanması,güçlü iletişim becerisine sahip olması tabii ki TAKIM ÜYELERİNİN aktif katılımını sağlayabilmelidir.

Değerli arkadaşlarım, grup üyeleri fikirlerini açıkça ifade edebilmelidir.

Unutmamak gerekir ki yönetilen dernek ve kurumlardaki arkadaşlarımızda KARŞIT fikirlileri olacağından FARKLILIKLARA saygılı olmak adına hoşgörülü davranmak zorundasınız.

ETKİLİ VE BAŞARILI BİR EKİP, İÇERİSİNDE DOĞRU VE KALİFİYE İNSANLARI BULUNDURMAKLA OLUŞUR.

Biz Assubaylar kendi bünyemizde bundan böyle oluşacak ve yönetimlere talip olacak arkadaşlarımın acele etmeden TEMAD yönetimlerinde bu unsurların ön planda tutmaları ve başarıyı yakalamalıdırlar.

UNUTMAMALIDIR Kİ; İYİ SEÇİLMİŞ, SAMİMİ, YETENEKLİ, DÜRÜST, GELİŞİME AÇIK BİRBİRLERİNİ TAMAMLAYAN DOĞRU İNSANLARDAN OLUŞAN EKİPLER HER ZAMAN BAŞARILI OLURLAR.

Ekip bireyleri derneğini çok iyi tanımalı, planlanan hedeflere ulaşmak için kendinde olan görevleri iyi bilmeli uyum, birlik ve düzen içinde verimli ve istekli çalışmalıdır. Derneğinin gelişmesi için fikirler öne sürmeli oyuna sürekli katılmalıdır.

Sevgili arkadaşlarım, seçilmiş olmak bir görevi üstlenmek demektir, çünkü o noktaya aday iseniz sadece o etiketi taşıma adına oturulan o makam bizleri temsil adına oturuyorsunuz. Bizlere bir şey veremiyor iseniz o koltuktan kalkmasını da bilmelisiniz …

Doksana yakın TEMAD noktaları layık olduğumuz  toplumumuzdaki gerçek yerimizi alma adına gerçekten görevleri olduğunu bilmeli, kendilerini yenilemeli bu çağın,bu dönemin aktif sistemine uymalıdırlar.

Başkanınız nasıldı geçmiş dönemde hadi bir sorguluyalım birlikte !
 • Derneginizde sen-ben kavgası yarattı mı ?
 • Biz yerine ben mi dedi ?
 • Yönetim kurulları ile uyumlu mu idi ?
 • Her şeyi ben bilirim ben ne dersem o yaklaşımları ile mi yürüttü işleri?
 • Muhalif gördüklerine,yazılarına tahammül edemeden,eleştrisel yaklaşımlara   nasıl tepki verdi ?
 • Ankara genel merkez seçimlerinde parti lideri gibi delegelerine dayatmada bulunarak filancayı destekleyeceğiz  dedi mi ?
 • Sayfalarda hak hukuk arayan ve seslerini duyurmaya çalışan arkadaşlarına nasıl davrandı ?
 • Görev yaptığı dönemde  TEMSİLİYETTE ne derece başarılı ?
 • Herşeyden önce sorunlarımıza ne derecede hakim ?

DEĞİŞECEK MİYİZ ?  SİZ BİLİRSİNİZ..KARAR SİZİN…

SAYGILARIMLA…..

ATİLLA ABAYLI

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

 1. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  Biz merhametli bir milletiz ancak bizim bu duygumuz istismar edilmektedir Kendi ülkesine yararı olmayan inandığı tarafta savaşmayıp ülkemize kaçan ekmek elden su gölden beslenen ve de hertürlü melaneti içinde barındıran 3 milyon mülteciye bakıyoruz; AB ülkeleri bu mültecileri karpuz seçer gibi seçip kalanını bize iade ediyor verilen destek sözleri tutulmuyor Suriye’de bir güvenlikli bölge tesis edilerek mültecilerin orada ikameti ÖZELLİKLE sağlanmıyor yine emperyalistlerin kumpası ile karşı karşıyayız Türkiye emin çesur kararlarla bu soruna çözüm bulmalıdır.