Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 22°C
Açık
Ankara
22°C
Açık
Pts 25°C
Sal 24°C
Çar 23°C
Per 20°C

YAŞADIKLARIMIZ,YAŞAYACAKLARIMIZIN GÖSTERGESİ Mİ?

01/08/2014 7:15 AM
1

Dünyanın hiç bir ülkesinde TSK içindeki yaşanan assubay sorunları başka bir ülkede ne yazık ki yaşanmamıştır. Çözüm için atılan adımlar gerçeklerden uzaktır.

Çözümün tek adresi 1982 anayasası ile genelkurmay ve hükümet olarak karşımızdadır.

Sorunların tümünü mahallemizdeki ”bakkal hasan efendi de ” bilmektedir…

TSK kendi içindeki reformu 21. yy ortamına uygulamamış paşa babalar bu sureci zevki sefa ortamında geçirmişlerdir. Dogudaki bilinen mücadele verirken yollara döşenen mayınlar ile hayati uzuvlarını kaybedenlere verilen bir yanıtta asfalt için ”ödenek ” kelimesi ile cevap verilmiş sonrasında İstanbul’da fenerbahçe ordu evi sahasına sadece or komutanlar için on adet

süper villanın yapımı ortaya çıkmıştır ne yazık ki… Yine dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan bir yaklaşım ile ”üstün insan” yaklaşımı ile or komutanlar mezarlarını bile ayırma gafına imza atmışlardır.

Bu günlerdeki durum itibari ile..

  • Yasama, yürütme ve yargının iç içe geçmesi ve yetki ihlalinden de öte yaşanan yetki gaspları sistemi tıkamış durumda..
  • Halkın vergileri kişisel ikbal için kullanılıyor.  Bazı sınıflar  hesap vermemekte direniyor, böylece yapanın yanına kâr kalıyor, kamu vicdanı zedeleniyor, bizlerin tepkileri dikkate alınmıyor.
  • Kimse yargının adalet dağıttığına inanmıyor, hukukun üstünlüğü rafa kaldırılmış, yaşananlar üstünlerin hukukunun geçerli olduğunu gösteriyor.

Bu günlerde genelkurmayın bazı yazar çizer ve hak hukuk çizgisinde ifade özgürlügü ile konuları paylaşan arkadaşlarımızı ”ordu evi ”yasagı ile demoklesin kılıcını kullanması ibretle izleniyor…

Şu günlerde siyaseten yaşanan ismini ne koyarsanız koyun ”polis kardeşlerimiz ”arasındaki bölünme ibretle izlenirken bunun TSK’ya bir iki önemli unsurun bir başka şekilde yansıması bu ülkeye çok acılar verdirecektir.

Bizler, ilk etapta acilen başlangıç dereceleri ile intibaklarımızı beklerken hâlâ bu direnişin sebebini anlamakta zorlanıyoruz.

Tüm yazı ve ifadelerimizin genelkurmay tarafından günü gününe izlendigini biliyoruz.!

Sayın komutanlar ;

Türk silahlı kuvvetlerini Atamızın işaret ettigi muaasır medeniyet seviyesine taşımak insansız hava araçlarını ve son teknolojik araçları kullanmakla değil içinde insan barındıran bu devasa kurumun assubay’larına verilen değerle ölçülür .

Başlangıç dereceleri konusu çok önemli bir noktadır.!

Kavga ile, yasaklar ile sorunlara düğüm üzerine düğüm atılıyor. Bunun bir çok olumsuz yansımaları görülmektedir. Bir masa etrafında bir kaç aşamalı bir birliktelik ile konular dile getirilerek çözümlenmelidir. Bizim masamız yuvarlak olmasın önemli degil, lakin ifadelerimizi, konulara bakış acılarımızı sıcak ve farklı bir ortamda kanaat önderi olarak belirlenen yasaklı da olsa bir grubun TEMAD genel merkezi ile geniş kapsamlı birliktelik ile konuşulmalıdır.

Ordu evi yasakları ile ilgili olarak sayın E.GÜRPINARIN yazısındaki şu cümleler dikkat çekicidir.

ön yargılı zihniyetin adaletsizliği kuruma olan aidiyet duygusunu sona erdirmiş, orduyu sevgisizlik sarmaşığı sarmaktadır. Adalet olmayan yerde hiçbirşey olmaz ve “GÜÇLÜ ORDU, GÜÇLÜ TÜRKİYE” sadece slogandan ibaret kalır; ordunun bir aile olması  lafla değil icraatla mümkündür… Bu nedenle  ordunun tüm fertlerinin önce insan olduğu hatırlanarak haksızlıklara isyana kulak vererek adalet sağlamak kadar ulvi,şerefli bir davranış varken adaletsizliği eleştirenleri antidemokratik uygulamalarla susturmaya çalışmak sorunları ortadan kaldırmayacaktır.

demiştir.

Artık yeniden bir yerden başlamak şarttır.!

Yeni adımların günleri gelmiştir.

Hiç kimse masum degildir,hataları karşılıklı bir tarafa koyma zamanıdır.!

Konu TSK ise gerisi teferruattır sayın komutanlar…

BU SORUN ERTELENEMEZ!

Bu sorun milyonların sorunudur…

Bu sorun TSK’nın önde gelen sorunudur…

Bu sorun insani,ulvi ve TSK’nın gelecek sorunudur…

Bu sorun TÜRKİYE’nin sorunudur…

SÖZÜN LAFTA DEGİL, İCRAATLA yapılması günleri gelmiştir artık!

Degerli komutanlar,silah arkadaşlarımız,muvazzaflar,emekliler, bu sese kulak veriniz.!

Çalışmalar devam ediyor cümlesi sınıfımızı delirten bir ifadedir. Sayın bakanların,sayın komutanların zaman zaman ifade ettigi bu yaklaşımı artık duymak istemiyoruz.

Bayram sonrası bu çagrının sonuçlarını,gerek sizlerin yorumlarından,gerekse komuta kademesinin ilgili noktalarından birlikte izleyecegiz.  Zira her yazımız izleniyor,takip ediliyoruz.!

Saygılarımla.

 

Atilla ABAYLI
E.Hv.Astsb Kd.Bçvş.
atiabayli@hotmail.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.