Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Açık
Ankara
34°C
Açık
Pts 33°C
Sal 31°C
Çar 30°C
Per 29°C

BİLMEDEN ARAŞTIRMADAN……

19/05/2014 8:24 PM
2

KİTAP SATICILIĞINDAN, ÇANTA TAŞIYICILIĞINA!…

İnsanoğlu bu, çiğ süt emmiş deriz. Hep aramızda dolaşırlar, içleri boştur giysilerine bakmayın. Vitrine bakan insanlar vardır, niye ve hangi gözle baktıgını anlayamazsınız!

Bilgi, yalnız görmekle edinilemez. Çalışmak, tecrübe etmek ve teoriyi pratiğe dönüştürmek gerekir. Bakmak, belki dıştan o konu hakkında bilgi edinmeyi sağlar; ama işin güçlüğü-kolaylığı, ağırlığı-hafifliği, incelikleri-püf noktaları vs. yönlerden desteklenmeyen bir bilgi işe yaramaz. Nitekim kediler ve köpekler de kasap dükkânları önünde kendilerine verilecek sakatat parçalarını gözetleyerek akşama kadar bakarlar; ama hiçbiri kasap olmuş değildir.

Bir şapkalı kitap satıcısının kasabın önünden yıllardır ayrılmadıgı gibi. Kendisinin ta uzaklardan Ankara’ya  geldigi söyleniyor. Halbuki geldigi yerde de  eskiden bir kasap dükkanı varmış şimdi kapalı olan …

Yıllardır sınıfın dağ gibi sorunların sistemi bütününde elit bir sınıfın içindeki insanlar olarak çözme gayretinde iken ortalarda olmayan…

Birileri dar kafa yapısı ile yüzlerce  km uzaktan teşhis koyuyor. ”Bu iş kişisel çekişmedir.

Adama sorarlar, bu bilgiyi kasap dükkanının önünde birilerinden mi aldın diye?

Anayasal haklarımızı ve verdiğimiz emeğin karşılığını almaya hukuk çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, elit bir sivil toplum örgütünün üyeleri olarak hak ve adalet mücedelesini yaparken görevi olmayan konularda ahkam kesiyor İzmir’e doğru!

Parangalar, zincirler ile kapı önünde bağlı durarak sınıfına ses olduğunu zanneden zavallı ne yaptığını zannediyorsun? Tek dileğimiz mücadelenin yara almamasıdır, tesadüf kazanımları başarı sayanlar torba yasadan, personel yasasından haberi olmayanlar gündem değiştirmekle sorunları yok sayamazlar, bu toplum ihaneti affetmeyecektir.

Bu polemiklerden toplumun ve bizlerin rahatsız olduğunu, toplumun umudunu yitirdiğini, dikkat edilirse sosyal medyada artık arkadaşlarımızın umutsuzluğunun açıkça belli olduğunu gözlemlerken her konuya maydonoz olan bir kapı kulu konulara teşhis koyuyor, ”kişisel”. Yüzlerce insan, “İzmir Karşıyaka seçimleri hukuka aykırı yapıldı biz yargıya gidiyoruz, tüm belgeleri sunuyoruz” derken burada hukuksuzluk var derken sen kimsin de bu yorumu yaparsın?

Kapı kullugu zordur!

Eskilerde kapı kulları tarifi şöyle; ama burada çanta taşıma diye bir görev yokmuş ya da çanta yokmuş, bilinmez arkadaşlar!

Kapı kulu, süvari sınıfını meydana getiren efradda devşirme çocukları ile harplerde esir alınan çocuklardan meydana geliyormuş.

Fikirlere daha üstün yaklaşımlar ile cevap verilir, parametre olmadan teori üretilmez ve hiç kimse başka bir kişinin fikrine terbiyesizce yaklaşamaz. Demokratik ülkelerdeki 39 ülke askeri sendika şemsiyesine girmiş bizde çaresizlikten çözümsüzlükten, ihtiyaçtan dolayı gündeme gelmiş misyonu ve vizyonu başarı veya başarısızlığı kanıtlanmamış; ama önemli değil tetikçi talimat almış doğmamış bebeğe mintan biçme gayretinde…

Sorunu sadece ben olsam önemsemeyeceğim, bu satılmış nemacılar sahibine hizmet etmek, başarısızlıkları gizlemek için sosyal demokratlığı su götürmez olan bu davada bir öncü bir meşale olan Ersen Gürpınar arkadaşımıza bile tarikatle ilişkilendirip onun mücadele kararlılığını sözüm ona sorgulayıp gündem değiştirmek için aldığı talimatı yerine getiriyor.

Bu iş sizin dar kafanızın işi degil, keşke bir kaç yıl içinde gerçekleşse görecegiz. Daha hiç bir resmi konum kazanmamış bir konuda kapı önüne konmak tabiri ancak kapı kulu olanlara yakışır.

Adama sorarlar;

Meslektaşlarına geri zekalılar diyen bunlar uyarılara rağmen uygulaması mümkün olmayan meslektaşlarımız ve kamuoyu tarafından kabul görmeyen, nitekim uygulanamayan ölüm orucunda takiyye yaparak eylem önlüğü giyecek kadar riyakarlık sergileyebiliyor!

Bizler bu mücadeleye gönül verdik, bu mücadele bu noktaya özverili arkadaşlarımız tarafından taşındı hatta mevcut yönetimin seçilmesini sağladılar, ama destek rüzgarımızla yol alan gemi rotasını şaşırdı karaya vurmak üzere, küçük kazanımları kendi başarısı olarak lanse edenlerin müfteri tetikçileri madem her konuda ahkam kesiyorsunuz  söyleyin bakalım torba yasada bizler var mıyız?

Personel yasasında mahalle bekçisi, ziraat ev ekonomisti, meclis katibi gibi görevlilerden daha alt kademeden göreve başlatılıp ekonomik kayıplarımız ve psikolojik eziklik düzeltildi mi? Ama siz değil size talimat verenlerin bile bundan haberi yok, sanmayın ki cebinde TEMAD başkanı kartviziti ile hava atan, lokalleri ile mutlu olan ama mücadeleden bîhaber olanlar bile sizi kurtaramayacak, şimdiden assubayların umutlarını yitirdiğiniz için gönüllerden silindiniz yakında da tamamen silineceksiniz …

Genelkurmay ile hatlar kesik, köprüler yıkıldı haklarımız konusunda istişare yok, sonuç yok toplum kazandığı sinerjiyi kaybetmek üzere ama sizler hala gündem değiştirerek sorunların yok sayılmasına beyhude gayret gösteriyorsunuz. Bizler dün olduğu gibi bugün de yarın da yüreğimizde mücadele kararlılığı ile katkı sağlayacağız, bunun için  sizlerden mi  izacet alacagız ?..

MERAK ETMEYİN ŞAYET BUNU YAPARSAM, YAPARSAK ÖNCEDEN KAMU İLE PAYLAŞIRIZ.

Saygılarımla..

Atilla ABAYLI

YORUMLAR

  1. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

    Kimsenin makam ve maaş’ın da gözümüz yok ; Bu ülke için terimizi,kanımızı,canımızı veriyor ve bir emirle ölüme gönderiliyorsak ne kurumumuz içindeki önyargılı hukuksuzluğu ne de büro memurlarından değersiz görülmeyi hak etmiyoruz Talebimiz sadece adalet …

    [b]AÇIKLAMA : Her görev kutsaldır büro ve diğer memur örneklerini sadece görev koşullarının güçlüğünü belirtmek üzere vermekteyiz [/b]