Dolar 32,8340
Euro 35,3363
Altın 2.475,55
BİST 10.678,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Açık
Ankara
30°C
Açık
Cum 31°C
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 33°C

SEÇİMİN ARDINDAN

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
26/08/2013 6:01 PM
5

Saygıdeğer Meslektaşlarım

TEMAD tarihinde ilk kez yaşadığımız bir olağanüstü genel kurulu ardımızda bıraktık.Bana göre genel kurul tam bir hayal kırıklığı idi.  Annemin ağır rahatsızlığı nedeniyle  moral çöküntüsü içinde birgün öncesinde Airport Otel’e gidip, Delege arkadaşlarımla istişarelerde bulunamadım,genelkurulu izleyip oyumu kullanır kullanmaz yola çıktım;  Gönlümden geçen genel kurulda  gerçek anlamda bir yarış yaşanması ve kim kazanırsa kazansın her şeyin masaya yatırılıp aydınlanması,  iddia sahiplerinin de iddialarını ortaya koyması ile  hak edenin, kazananın, tartışma gerektirmeyecek bir zafer elde etmesiydi. 

Bu gerçekleşmemesine rağmen yaşananlar delegelerin kararlılığına ve düşüncelerine yansıdı. Yaşananları, izleyen değerlendiren biri olarak  izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim;

  • Bu toplumun 9 yılını heba eden derecemizi, kadememizi, tazminatımızı,  uluslararası askeri dernekler etkinlikleri gibi mücadele ile ilgili konulardan bu site sayesinde haberdar olan ama başarısızlıklarını gizlemek adına site ve üyelerini muhalif ilan ederek mücadele adına yapılan çalışmaları engelleyen, Genelkurmay’ın kapısından 11 kez randevu alamadan dönen başarısız bir yönetimin başının  kankaları, genel kurulu sabote etmeye çalışarak sinirleri gerdiler. Genel başkanlıktan ayrıldıktan sonra mücadele ile ilgili bir tek çalışmanın içinde olmayan, şubesine uğramayan, aidatını yatırmadığı için seçimlere katılmayan bay Mustafa Erol keşke seçimlere katılabilseydi de  bu toplumun kendisi hakkındaki olumsuz düşüncelerini sözlerle değil,  alamadığı oylarla görebilseydi.
  • Olağanüstü seçim ile ilgili kararı alan arkadaşların bunun gerekçelerini toplumla paylaşamaması, inandırıcılıktan uzak olmaları, “biz bu erken seçimi neden yaptık?” sorusunu akıllara getirdi. Olağanüstü seçim kararı alanların karar almadan önce oluşturacakları yönetimdeki adayların TEMAD üyesi olup olmadıklarını, aidatlarını yatırıp yatırmadıklarını araştırmaları gerektiğini dikkate almamaları büyük bir ciddiyetsizlik ve eksikliktir.
  • Sn.Canan BIYIK’lı,  mevcut yönetime karşı tek adaydı. 5 dakikalık bir süre içersinde kendisini ifade etmesi elbette beklenemezdi. Bu nedenle kendisini yakınen tanıyanlar dışındaki delegelerden oy alamadı. Seçim sonrası olgun davranışları takdirle karşılandı.
  • Aday olan Sn.Ahmet ZENGİN akıllı ve sağduyulu değerlendirme ile seçimden çekildiğini ve birliğimize verdiği önemi güzel ve anlamlı bir konuşma ile ifade ederek salondan büyük takdir aldı. Ben de kendisini bir kez daha kutluyorum.
  • Seçimler öncesi ‘kimin tarafından nasıl ele geçirildiği belli olmayan‘ Sn. Ayhan YILDIRIM ve Yunus EKİNCİ’nin facebook görüşmelerinin topluma servis edilmesi, görüşmelerin içeriğinden ziyade yasadışı ele geçirilmeleri bakımından önem taşıyordu. Bu asla kabul edilemez bir davranıştır. Çünkü bundan sonra herkes haberleşme özgürlüğünün ihlal edilmiş olabileceği endişesini taşıyacaktır.
  • Delegelere, bir çok üye harcanan 1 milyon (bir trilyon) liranın sorgulamasının neden yapılmadığını sormaktadır. Bu ayrıca yönetim üzerinde haksız şaibelere neden olabilir. Bunun için seçimlerden önce üye ve delegelere mutlaka ayrıntılı  bilanço  sunulmalı, ibra işlemi ondan sonra gerçekleştirilmelidir. Hâttâ  Sn.Keser yönetiminin ibra edilen bu malî bilançoyu şube başkanlarına göndermelerinde büyük yarar vardır.

Sonuç olarak; benim ve fikirlerini   paylaştığım meslektaşlarımın ortak görüşü herkesin kendisine dersler çıkarması gereken olağanüstü genel kurul bitmiştir. TEMAD’ı yönetmeye talip olmak ciddi bir çalışma, ekip ve kararlılık gerektirir.  Sn.Ahmet KESER’in ekibi bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş, güven tazelemiştir.

Bizler, siyasi partiler gibi farklı ideolojileri savunmuyoruz. Ortak paydamız ASSUBAY olmamızdır. Sorunlarımız, hedeflerimiz, arzularımız birdir. Bu onur mücadelesinde bize liderlik edecek olan Sn.Keser ve ekibini maddi ve manevi olarak desteklemek görevimiz olmalıdır. Taleplerimiz imtiyaz ve ayrıcalık değil, adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıdır. Bu haklı taleplerimizin mutlaka sonuçlanacağına inanıyor, Sn.Ahmet KESER ve yönetimine mücadelemiz çalışmalarında başarılar diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla. 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

  1. Ersen Gürpınar dedi ki:

    Biri kalkar şilt verir biri kalkar madalya verir, birçoğu ya nezaket gereğidir ya da riyakarlıktır. En büyük madalya halkın ya da o zümrenin gönlünde abideleşmektir. Özel paşa TEMAD yönetimi köprüleri atmasaydı adaleti gerçekleştirir miydi bilmiyoruz ama Türkiye’nin en büyük ve saygın bir kurumunda personel arasındaki ayrımcılığı adaletsizliği gideremeyen bir genelkurmay başkanının benim gözümde zerre kadar değeri yoktur. Madalyasını geceleri yatarken koynuna koysun bakalım bunca kişinin vebali ahı varken huzur içinde uyuyabilecek mi?