Dolar 33,0855
Euro 36,0522
Altın 2.559,97
BİST 11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Az Bulutlu
Ankara
30°C
Az Bulutlu
Pts 31°C
Sal 31°C
Çar 33°C
Per 33°C

HAYIRLI İŞLER TEMAD

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
24/05/2017 4:00 PM
4

 Saygıdeğer Meslektaşlarım 

Birçok kişinin macera olsun diye 24 saat dayanamayacağı mekan ve şartlarda, üstelik ölümle burun, buruna görev yaparak ülkeye ve ordusuna sadakatini kanıtlayan biz assubaylar ön yargılarla yapılan sosyal,ekonomik ve insani haksızlıkları gidermek makus talihimizi yenmek için TEMAD çatısı altında örgütlendik, derneğimizin TÜZÜK’teki amaçlarından kısa bir bölüm:

   a. Dernek mensuplarının birlik, beraberlik, sevgi, saygı ve ilgilerini sağlayabilmek bakımından sosyal ve kültürel toplantılar,        konferanslar ve seminerler düzenler.
   b. Dernek, sosyal, kültürel ve hukukî bakımdan zorluğa düşmüş üyelerine yardımda bulunur.
   c. Dernek, üyelerinin sorunlarının çözümü için gereken yasal ve idari girişimlerde bulunur,………


Genel başkanlığa gönüllü aday olan, seçilmek için büyük gayretler sarf eden genel başkan Ahmet KESER’in vaatlerinden bazıları :

Birinci önceliğimiz; yıllardan beri çözüm bekleyen özlük haklarımızı almak olacaktır.
Özlük haklarının alınması için ilgili, yetkili ve etkili kurumlarla sonuç alınıncaya kadar müzakereler kararlılıkla yürütülecektir.
İkinci önceliğimiz; TEMAD, İl, İlçe Başkanlıkları ve üyelerinin de katılımını sağlayacak demokratik bir  yönetim anlayışıyla yeniden yapılandırılacaktır. Bu maksatla yapmak istediklerimizden bazıları şunlardır
İl ve İlçe Başkanlıkları ile TEMAD yönetimi “Telekonferans sistemi” ile ortak toplantılar düzenleyerek “Katılımcı Yönetim” uygulaması yapılacaktır.
Üyelerin ihtiyaç sahibi öğrenci çocuklarına; burs ve yurt temin edilmeye çalışılacaktır. Yaşlı üyelerimizin bakımı için gerekli olan bakımevleri açılacak veya anlaşmalar sağlanacaktır
Üyelikten çıkartılanların (Yürürlükteki kanunlar gereği dernek üyesi olamayacaklar hariç ) tekrar üye olmaları sağlanacaktır,
 

Peki söyler misiniz; bu görevle ve vaatlerle seçilen tarihinin en büyük maddi ve manevi desteğini alan yönetim bunların hangisini gerçekleştirdi? HİÇBİRİNİ, üstelik bay başkan “Ben sizden sorun çözmek için yetki almadım “ sözü ile başarısızlığını ve bundan sonra kendisinden başarı beklenilmemesini açıklamıştır.

 

Tüm bunları eleştirince ruhunda riyakarlık olan bir avuç yönetim yalakasının iftira ve hakaretlerine maruz kaldık.  Ne yazık ki zaman bizi haklı çıkardı,bu yönetim haklarımız önünde engeldir, nitekim başkanın sırdaşı sağ kolu olmasına rağmen hangi hesaplar sonucu ihraç edildiği netlik kazanmayan başkan yardımcıları bile olumsuzlukları,aymazlıkları 40 yılda bir ele geçen fırsatın başkan tarafından heba edildiğini itiraf etmişlerdir.

 

Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur, ne yazık ki  kendilerini tenzih ettiğim mücadele için çırpınan şubelerini ,üyesine destek olan şubesini kâr ettiren  bir avuç  taşra yönetimi dışında kalan şubeler bu aymazlıklara sessiz kaldıkları gibi at sahibine benzer sözüne uygun olarak şubeleri kendi çiftlikleri gibi kullanmaktan geri kalmamışlar  mahalle kahveleri kira,vergi,işletme giderlerini karşılayıp ev geçindirdikleri halde bu şubeler komik karlar ya da zarar etmektedirler. 

 

Şubelerin tüzel kişiliği yoktur ; ısrarımıza rağmen tüzükteki olumsuzluklar düzeltilmediği için şubeler sosyal yardım ve lokal işletmesi ile yetinmişler inisiyatif alan şubelerimizin ve özverili assubay sevdalılarının gayretleri ile sorunlarımız dile getirilmiş, birkaç küçük kazanımı da genelkurmay nizamiyesinden giremeyen sivil otorite ile görüşemeyen Ahmet KESER  sahiplenmiştir.

 

Mücadeleyi bırakan, ticaret ve komisyonculukla uğraşan bu yönetim OYAK ve TORKU’yu geçecek TEMAD A.Ş iddialarına rağmen ne yazık ki  üye aidatları,hazine yardımı, gayrimenkul gibi kesin gelirlere rağmen iki yıldır zarar etmektedir bunu da ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır…

Sık,sık dile getirdiğimiz  olumsuzlukların sorgulanmasını  nemacı yalakalar önlemeye çalışmış, eleştirilerimize hiçbir zaman müspet bilgi ve belgelerle yanıt verememişlerdir.

 

Tüm bunları yazmaktan dile getirmekten dilimizde tüy bitti ; yalakalıkları  bitmedi…

 

Değerli meslektaşlarım

 

TEMAD şubelerinin genel kurulları yapılırken “lütfen hatır için değil kendinize ve mesleğinize saygınız gereği oy kullanın, bunun manevi sorumluluğu ve vebali var” uyarımıza rağmen bazı meslektaşlarımız yönetimde kim olursa olsun ben gider oyunumu oynar vakit geçiririm düşüncesi ile hareket ettiler.

 

Belirtiğimiz gibi tüzüğün kısıtlayıcı hükümlerine rağmen özveri ile mücadeleye katkı sağlayan meslektaşlarına en iyi hizmeti veren şubelerimizin yanı sıra şubeyi babasının çiftliği zanneden, imtiyazlı yönetici masalarında rakı balık keyif yaparak ahkam kesen, kişisel hesaplarla hareket eden şubelerimiz de var.

 

NARLIDERE-KONYA gibi örnek şubelerin yanı sıra birçok şubeden  şikayetler var, örneğin TEMAD BALÇOVA şubesi kira, elektrik, su masrafı gibi giderleri olmadığı halde  binlerce üyenin  aidatına rağmen kâr edemiyor, yeni seçilen başkan herhalde hırslanıp daha çok gelir elde etmek zararı kâra çevirmek  amacı ile  ŞUBEYİ DERNEK LOKALİ OLMAKTAN ZİYADE MANO ALINAN KULÜP GİBİ İŞLETMEYE KARAR VERMİŞ!..

İlk icraat olarak vakit geçirmek için arkadaşları ile oyun oynayanlardan  saat başı oyun parası uygulaması başlatmış.

Birçok üye küsüp yandaki öğretmenler lokaline gidince bu kez o lokali kaymakamlığa şikayet etmek, üyeleri de ihraçla tehdit edince meslektaşlarımız tepki olarak mahalle kahvelerine yönelmiştir. Başarıya katkısı olmayanlar birliğe verdikleri zararla övünebilirler (!)

 

Bu tür aymazlıkları önlemek için adam gibi adamları yönetimlere seçin, hata yaptığınız tercihlerle ya da japonla koltuklarına yapışan yöneticileri denetleyin.   TEMAD şubelerinin kapısında AHMET –MEHMET efendinin kahvehanesi değil  TEMAD LOKALİ  yazıyor, şubelerinize sahip çıkın sizi hak etmeyen saygı göstermeyen nema peşinde koşan genel merkeze biat eden  şubelerde olağan üstü seçimlere gidip oraların  sahiplerinin assubaylar olduğunu, şubelerin belediye meclis üyeliği, komisyonculuk ve ticaret yapmak için sıçrama tahtası olmadığını kanıtlayın, ya da Ahmet KESER’in size yakıştırdığı KOYUN  gibi olup şikayetçi olmayın tercih sizin…

Refah, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HAYIRLI İŞLER TEMAD

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
04/12/2015 11:39 PM
1

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Sözün bittiği yerdeyiz…  

Yıllardır ön yargılı haksızlıklar için mücadele ediyoruz.

Hayal kırıklıkları yaşadığımız dönemler oldu “Ön yargıyı kırmak atomu parçalamaktan zordur” dedikleri gibi elbette  yasal temsilcimiz TEMAD’ın yöneticilerinden mucizeler beklemedik, ama üyelerine saygılı özverili şeffaf bir yönetim sergilemelerini bekledik üstelik bu bizim hakkımızdır. 

Yönetime seçilmek için  tüzükteki amaçları gerçekleştirmek için aday olan Sn.KESER ve ekibi TÜZÜK’teki en önemli :

“Dernek üyelerinin sorunlarının çözümü için gereken yasal ve idari girişimlerde bulunur” maddesine ek olarak ;

“Birinci önceliğimiz; yıllardan beri çözüm bekleyen özlük haklarımızı almak olacaktır.Özlük haklarının alınması için ilgili, yetkili ve etkili kurumlarla sonuç alınıncaya kadar müzakereler kararlılıkla yürütülecektir.” Vaatleri ile bizlere sorunlarımızın çözüleceği sözünü  vermediler mi?

Peki gerçekleştirdiler mi? Elbette gerçekleştirmediler;  bir tek başarıları var mı?

Eylem dediler koştuk,para dediler gönderdik destek dediler yanlarında olduk, ama onlar bizi temsil ettiklerini unuttular adeta kurşun asker gibi görmek bir yana tarihinin en büyük maddi ve manevi desteğini almalarına rağmen kişisel hesaplarla en büyük hayal kırıklığını yaşattılar. 

Zararın neresinden dönülürse kârdır.”  “Kendi özeleştirinizi  yaparak, TÜZÜK’teki görevlerinizi, verdiğiniz vaatleri hatırlayıp, şube başkanlarınızla birlikte toplanıp bu toplumu yeniden kucaklayan kararlı, özverili bir mücadele stratejisi belirlemek zorundasınız. Aksi halde KANARYA SEVENLER ve YEŞİLOVALILAR derneğinden farkımız olmayacaktır.” Tarzındaki dostane uyarılarımızı dikkate almak bir yana muhataplarımıza  ve assubay sevdalılarına  kadrolu tetikçileri, mücadeleden kişisel çıkar sağlayan yandaşları tarafından  ahlaksızca hakaret ve iftiralara maruz bırakıldık.

Ne umut kaldı ne mücadele  derken ; Seçimler nedeniyle başbakanın birçok kamu görevlisi gibi bizlerin de sorunlarının çözüleceği müjdesi ve yeni genelkurmay başkanımızın  TSK personeline yapılacak iyileştirme çalışmalarına hisleri ile değil akıl,mantık ve adalet duygusu ile yaklaşarak bizler için hayati öneme haiz intibaklarımız ve tazminatlarımızla ilgili siyasi otorite ile görüştüğünü, sorunların çözüleceğini bildirmesi ile tekrar umutlandık.  

Basından ve bizlerden duydukları bilgileri  işte başarı diyerek şubelere koşanlar muhataplarımıza teşekkür etmek, yasada oluşabilecek olumsuzlukları önlemek adına diyalog yerine “Genelkurmay bizden rol çalıyor, Bu iyileştirmeler yaptıklarını affettirmez,siyasi otorite karar verdi genelkurmay devre dışı,Başbakanın vaatlerini duyan genelkurmay başkanı apar topar assubayları toplayıp başarımızı sahiplenmeye çalıştı, fırsatçılık yapıyor”  tarzında mantıksız  açıklamalar yaparak yeniden tepki çekiyorlar .gibi kabul edilemez ortamı geren açıklamalar yaptılar;

Belirttiğim gibi TEMAD yönetiminin içeriğini açıklayamadıkları  bu çalışmalarla kesinlikle ilgisi yoktur, günü kurtarmak, başarıyı sahiplenmekle meşguller “Siz görüşemiyorsanız şubelerden bir heyet oluşturulsun yasadaki bir olumsuzluk için artık yeniden mücadele için ömrümüz yetmez TEMAD dağılır, birlik beraberlik son bulur, kurumumuza olan aidiyet duygumuz biter sözlerimizi duymuyorlar. Peki ne mi yapıyorlar ?

*Yurt içi turistik gezi  ortamında sözüm ona şubeleri dolaşıp masal anlatıyorlar.

*Daha önce yazdığımız ANKARA-AYAŞ’da dağ başındaki  yüz misli fiatla satılmaya çalışılan imarsız tarlaya zam yaparak haklarımızla ilgili yasaların akıbetini merak edip uykusu kaçan  üyelere bilgi vermek yerine mesajla reklam yaparak komisyonculuğa devam ediyorlar.

*Ortalık harman yerine dönmüş  yasa teklifleri ile ilgisi spekülasyonlar,endişeler,bilgi kirliliği devam ederken  genelkurmay ve hükümetini gerekirse kapısında yatmak yerine birilerini zengin etmek adına yeni ticari anlaşmalar yapıyorlar.

Bundan kısaca bahsetmek istiyorum.

Malumunuz  Trafik sigorta teminatlarında değişiklikler yapıldı ve 8 yıl geriye işleyen  yasada:

Trafik kazalarında ölen kişinin ailesi ya da bakmakla yükümlü olduğu kişiler tarafından yoksun kaldıkları destek zararlarının tazmini sağlayan hükümler getirildi “ Yani 8 yıl geriden başlayan süreç içersinde ölenlerin mirascıları yaralanan, sakat kalanların kendileri tazminat alabilecek”

Bu yasa çıkınca yeni danışma şirketleri çıktı, hastaneleri köyleri dolaşarak ve çeşitli araçlarla mağdurlara ulaşıyor danışmanlık avukatlık hizmetini vererek belli bir komisyon ile milyarlar kazanıyorlar; TEMAD,  “Dosteli Hasar yönetim danışmanlık hizmetleri “ adında bir şirketle protokol yaptı, yapmasına da, 

Bunu tüzüğün ve etik kuralların neresine sığdırdı?

Birincisi anlaşmanın 5’inci maddesinde TEMAD’ın bu protokolden sorumluluğu sadece üyelerine duyurulmasından ibarettir ; denilmektedir;  Tercümesi:  Bizim bundan kazancımız yoktur, Kızılay menfaatine destek oluyoruz diyorlar tıpkı assubaylara yüz misli fiatla satılmak istenilen tarla hissesinden kimin ne kazandığının bilinmemesi gibi …

İkincisi, bu bir hizmettir ,assubayları bilgilendirmek istedik diyebilirler;  iyi güzel de hani nerede kaldı mesleki dayanışma?  Onlarca avukat assubay meslektaşımız ve bu konuda hizmet veren meslektaşımızın şirketi varken bu şirketle anlaşma yapmayı  hangi değer yargısı ile kendinize hak görüyorsunuz?

Ayrıca sizin göreviniz bugüne kadar zarar ettiğiniz tüzükte olmayan  ticari faaliyette bulunmak değil  üyelerinizin sorunlarının çözümüne katkı sağlamaktır…

TEMAD icra makamı değil diyerek umursamazlığa, bizler de papatya falı bakmaya devam edeceksek sizlerin orada ne işi var? Sizi oraya zorla seçmediler, muhataplarınızla sonlandırdığınız diyaloğu sağlayamıyorsanız şubelerinizden bir heyet oluşturarak yasanın mağduriyetimize neden olmayacak şekilde çıkmasını sağlayın, aksi taktirde bunun vebalini de sorumluluğunu da kaldıramazsınız…

Bu yazım üzerine nemacılar yine saldırabilirler önemli değil, tüm meslektaşlarımın sorunlarına tercüman olduğumu ve bunun tarihi bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum.  Assubay meslektaşlarıma  ve mücadeleyi amaç edinenlere sevgi ve saygılarımla.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HAYIRLI İŞLER TEMAD

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
04/12/2015 11:39 PM
1

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Sözün bittiği yerdeyiz…  

Yıllardır ön yargılı haksızlıklar için mücadele ediyoruz.

Hayal kırıklıkları yaşadığımız dönemler oldu “Ön yargıyı kırmak atomu parçalamaktan zordur” dedikleri gibi elbette  yasal temsilcimiz TEMAD’ın yöneticilerinden mucizeler beklemedik, ama üyelerine saygılı özverili şeffaf bir yönetim sergilemelerini bekledik üstelik bu bizim hakkımızdır. 

Yönetime seçilmek için  tüzükteki amaçları gerçekleştirmek için aday olan Sn.KESER ve ekibi TÜZÜK’teki en önemli :

“Dernek üyelerinin sorunlarının çözümü için gereken yasal ve idari girişimlerde bulunur” maddesine ek olarak ;

“Birinci önceliğimiz; yıllardan beri çözüm bekleyen özlük haklarımızı almak olacaktır.Özlük haklarının alınması için ilgili, yetkili ve etkili kurumlarla sonuç alınıncaya kadar müzakereler kararlılıkla yürütülecektir.” Vaatleri ile bizlere sorunlarımızın çözüleceği sözünü  vermediler mi?

Peki gerçekleştirdiler mi? Elbette gerçekleştirmediler;  bir tek başarıları var mı?

Eylem dediler koştuk,para dediler gönderdik destek dediler yanlarında olduk, ama onlar bizi temsil ettiklerini unuttular adeta kurşun asker gibi görmek bir yana tarihinin en büyük maddi ve manevi desteğini almalarına rağmen kişisel hesaplarla en büyük hayal kırıklığını yaşattılar. 

Zararın neresinden dönülürse kârdır.”  “Kendi özeleştirinizi  yaparak, TÜZÜK’teki görevlerinizi, verdiğiniz vaatleri hatırlayıp, şube başkanlarınızla birlikte toplanıp bu toplumu yeniden kucaklayan kararlı, özverili bir mücadele stratejisi belirlemek zorundasınız. Aksi halde KANARYA SEVENLER ve YEŞİLOVALILAR derneğinden farkımız olmayacaktır.” Tarzındaki dostane uyarılarımızı dikkate almak bir yana muhataplarımıza  ve assubay sevdalılarına  kadrolu tetikçileri, mücadeleden kişisel çıkar sağlayan yandaşları tarafından  ahlaksızca hakaret ve iftiralara maruz bırakıldık.

Ne umut kaldı ne mücadele  derken ; Seçimler nedeniyle başbakanın birçok kamu görevlisi gibi bizlerin de sorunlarının çözüleceği müjdesi ve yeni genelkurmay başkanımızın  TSK personeline yapılacak iyileştirme çalışmalarına hisleri ile değil akıl,mantık ve adalet duygusu ile yaklaşarak bizler için hayati öneme haiz intibaklarımız ve tazminatlarımızla ilgili siyasi otorite ile görüştüğünü, sorunların çözüleceğini bildirmesi ile tekrar umutlandık.  

Basından ve bizlerden duydukları bilgileri  işte başarı diyerek şubelere koşanlar muhataplarımıza teşekkür etmek, yasada oluşabilecek olumsuzlukları önlemek adına diyalog yerine “Genelkurmay bizden rol çalıyor, Bu iyileştirmeler yaptıklarını affettirmez,siyasi otorite karar verdi genelkurmay devre dışı,Başbakanın vaatlerini duyan genelkurmay başkanı apar topar assubayları toplayıp başarımızı sahiplenmeye çalıştı, fırsatçılık yapıyor”  tarzında mantıksız  açıklamalar yaparak yeniden tepki çekiyorlar .gibi kabul edilemez ortamı geren açıklamalar yaptılar;

Belirttiğim gibi TEMAD yönetiminin içeriğini açıklayamadıkları  bu çalışmalarla kesinlikle ilgisi yoktur, günü kurtarmak, başarıyı sahiplenmekle meşguller “Siz görüşemiyorsanız şubelerden bir heyet oluşturulsun yasadaki bir olumsuzluk için artık yeniden mücadele için ömrümüz yetmez TEMAD dağılır, birlik beraberlik son bulur, kurumumuza olan aidiyet duygumuz biter sözlerimizi duymuyorlar. Peki ne mi yapıyorlar ?

*Yurt içi turistik gezi  ortamında sözüm ona şubeleri dolaşıp masal anlatıyorlar.

*Daha önce yazdığımız ANKARA-AYAŞ’da dağ başındaki  yüz misli fiatla satılmaya çalışılan imarsız tarlaya zam yaparak haklarımızla ilgili yasaların akıbetini merak edip uykusu kaçan  üyelere bilgi vermek yerine mesajla reklam yaparak komisyonculuğa devam ediyorlar.

*Ortalık harman yerine dönmüş  yasa teklifleri ile ilgisi spekülasyonlar,endişeler,bilgi kirliliği devam ederken  genelkurmay ve hükümetini gerekirse kapısında yatmak yerine birilerini zengin etmek adına yeni ticari anlaşmalar yapıyorlar.

Bundan kısaca bahsetmek istiyorum.

Malumunuz  Trafik sigorta teminatlarında değişiklikler yapıldı ve 8 yıl geriye işleyen  yasada:

Trafik kazalarında ölen kişinin ailesi ya da bakmakla yükümlü olduğu kişiler tarafından yoksun kaldıkları destek zararlarının tazmini sağlayan hükümler getirildi “ Yani 8 yıl geriden başlayan süreç içersinde ölenlerin mirascıları yaralanan, sakat kalanların kendileri tazminat alabilecek”

Bu yasa çıkınca yeni danışma şirketleri çıktı, hastaneleri köyleri dolaşarak ve çeşitli araçlarla mağdurlara ulaşıyor danışmanlık avukatlık hizmetini vererek belli bir komisyon ile milyarlar kazanıyorlar; TEMAD,  “Dosteli Hasar yönetim danışmanlık hizmetleri “ adında bir şirketle protokol yaptı, yapmasına da, 

Bunu tüzüğün ve etik kuralların neresine sığdırdı?

Birincisi anlaşmanın 5’inci maddesinde TEMAD’ın bu protokolden sorumluluğu sadece üyelerine duyurulmasından ibarettir ; denilmektedir;  Tercümesi:  Bizim bundan kazancımız yoktur, Kızılay menfaatine destek oluyoruz diyorlar tıpkı assubaylara yüz misli fiatla satılmak istenilen tarla hissesinden kimin ne kazandığının bilinmemesi gibi …

İkincisi, bu bir hizmettir ,assubayları bilgilendirmek istedik diyebilirler;  iyi güzel de hani nerede kaldı mesleki dayanışma?  Onlarca avukat assubay meslektaşımız ve bu konuda hizmet veren meslektaşımızın şirketi varken bu şirketle anlaşma yapmayı  hangi değer yargısı ile kendinize hak görüyorsunuz?

Ayrıca sizin göreviniz bugüne kadar zarar ettiğiniz tüzükte olmayan  ticari faaliyette bulunmak değil  üyelerinizin sorunlarının çözümüne katkı sağlamaktır…

TEMAD icra makamı değil diyerek umursamazlığa, bizler de papatya falı bakmaya devam edeceksek sizlerin orada ne işi var? Sizi oraya zorla seçmediler, muhataplarınızla sonlandırdığınız diyaloğu sağlayamıyorsanız şubelerinizden bir heyet oluşturarak yasanın mağduriyetimize neden olmayacak şekilde çıkmasını sağlayın, aksi taktirde bunun vebalini de sorumluluğunu da kaldıramazsınız…

Bu yazım üzerine nemacılar yine saldırabilirler önemli değil, tüm meslektaşlarımın sorunlarına tercüman olduğumu ve bunun tarihi bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum.  Assubay meslektaşlarıma  ve mücadeleyi amaç edinenlere sevgi ve saygılarımla.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.