Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17°C
Az Bulutlu
Ankara
17°C
Az Bulutlu
Paz 19°C
Pts 24°C
Sal 28°C
Çar 24°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

dzasbokl5

YORUMLAR

 1. Yavuz SELİM dedi ki:

  ” Her şeyi bırakın İŞİNE geldiğinde Assubaylar 211 ve 926 sayılı kanunlara göre ASKER, İŞİNE gelmediğinde İNTİBAKLAR,SOSYAL HAKLAR,MAAŞ,TAZMİNATLARIN verilmesinde 657 sayılı kanunun GENEL HİZMETLER bölümünde DEVLET memuru statüsünde göstermek TSK’yı AYAKTA tutan TEKNİK kadrosu ASSUBAYLARI İNKAR değil midir? Böyle KOMUTANLIK böyle İDARE olur mu? “

  926 Sayılı TSK. Personel Kanunu 1 ve 2 nci maddeler;

  I – Kapsam:

  Madde 1 – Bu kanun, Türk Silâhlı Kuvvetlerine mensup subaylar, astsubaylar ile harp okulları, fakülteler, yüksek okullar ve astsubay okullarında öğrenim yapan asker öğrencilere uygulanır. Türk Silâhlı Kuvvetlerinde görevli diğer asker ve sivil kişiler kendi özel kanunlarına tabidirler.

  II – Amaç:

  Madde 2 – (Değişik: 3/7/1975 – 1923/1 md.)
  Bu kanun subayların, astsubayların ve askeri öğrencilerin yetiştirilmelerini, sınıflandırılmalarını, görev ve yükümlülüklerini, terfi ve taltifleri ile her türlü özlük haklarını düzenler.

  Maddelerde açık açık Asb.ların hangi Kanuna tabi olduğu yazıyor. Buna rağmen öyle bir yorum yapıp karar verenin mahşerde vay haline. Şahsen ben hakkımı helal etmem. Eden de çıkacağını sanmam. Madem 657 Sayılı Kanuna tabi idik Kalkınmada öncelikli 36 ilde uygulanan kademeler niçin verilmedi ? O kararı da nasıl yorumladılar ve onayladılar hayret.

 2. ibrahim dedi ki:

  Sayın Çam,iyi ki varsınız,benim assubayım huzursuzsa,ben rahat uyuyamam diyenler,hükümetten dört istekte bulundum hepsi kabul gördü diyenler,neden içersinde bir tane assubayları ilgilendiren istek yok,rahat uyuyamıyorum diyorsunuz ama assubay maaşını ütğm.seviyesine indiriyorsunuz,biraz inandırıcı olun ki assubayın kurumuna aidiyet duygusu olsun,saygılarımla.

 3. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Yalan
  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir. Daha yalın bir anlamda, yalan yanlış olduğu (doğru olmadığı) bilinmesine rağmen, üçüncü partinin (kişi, topluluk veya kurumun) doğru olarak algılamasını amaçlayan bir hareket veya ifadedir. Yalan’ın toplumda her zaman yakalanmamasının nedeni karşılıklı güven olarak ifade edilebilir. Genelde çoğu ahlâk geleneğince, yalan kötü olarak kabul edilse de, yalan ahlâkının etik içerisinde çok farklı boyutları vardır ve farklı durumlar içerisinde tartışılır. Zaman zaman bu tartışmalar sonucu, yalan her daim, kötü olarak sınıflandırılmayabilir: örneğin, bir kişinin hayatını kurtarmak için yalan söylemek gibi. Bununla birlikte genel olarak yalan tarih boyunca büyük bir ahlâksızlık, kötü bir hareket olarak görülmüştür. Yasal olarak yalanın tarifi ve getirileri de etikteki gibi farklıdır ve durumlara, yasalara ve yasal sistemlere göre büyük farklılık gösterir. Dinler tarihinde de yalanın çok önemli bir yeri vardır. Birçok din yalanı yasaklar örneğin, İbrahimi Dinler yalanı günah sayarlar. Adli makamlar ve güç sahipleri yalanı sistemli şekilde yakalamak üzere çeşitli mekanizmalar geliştirmiştir. Bunlara örnek olarak kayıt sistemleri ve yalan makineleridir. Yine de herb zaman yalanı yakalamada başarılı olunduğunu söylemek güçtür. Örneğin stres durumlar yalan makinesinde yalan söylemiş gibi kalp atış hızı değişikliklerine yol açabilirler. Bazı kişiler karşısındakinin yalan söyleyip söylemediğini anladığına inanırlar. Ancak istatistiklere göre ortalama bir insanın karşısındakini %50 oranında yakalayabilmektedir. %90 doğruluğa yaklaşanlara ise ancak 1/10.000 oranlarında rastlanır. Yalan sadece insanlara özgü olmayıp hayvanlar dünyasında da yaşamda kalmak için kendini olduğundan farklı göstermek, başka birine veya ortama benzeme örnekleri yaygındır. Yalan söyleyen yakalanmadığı sürece yalanı uzun süre sürdürebilir. Ancak bu kendisi için bir ekstra bir yük teşkil eder.
  Ayrıca;
  Masum yalanlar
  Palavra
  Örtbas etmek
  Yanıltmak
  Abartmak
  İşkembeden atmak
  Kafa karıştırmak
  Dezenformasyon
  Aşk yalanları
  Günahlar

  Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/x-sozluk/83604-yalan-nedir.html#ixzz2anrglLGr

 4. Mehmet KARTAL dedi ki:

  TEBRİKLER SN.AHMET ÇAM,BİR ŞEY BU KADAR GÜZEL ANLATILIR.TEŞEKKÜRLER

 5. selçuk dedi ki:

  ELEŞTİRİ HUDUTLARINI AŞAN BİR YORUM E.G

  her ne kadar hükümetin palavracı laf ebesi üyeleri,cart, curt, ediyor orda burda ahkam kesiyor ve tabansız bulduğu askerleri (emekli çalışan)kodese tıkıyorsada, assb,ında özlük hakları konusunda son nefesini vermeye ramak kalmış,teneşire bir osuruk borcu olan hasta gibi duyarsız kalmasının tek bir nedeni var:::: o da ne biliyormusunuz aziz dostlar??? halen zabıtan heyetinden it gibi korkuyorlar..başka izahı olabilirmi? dünyanın en geri kalmış ülkesi demiyecem kabililerinde bile bizim ulkemizde assb.a yapılan hakızlığın,çağ dışılığın,bağnazlığın bir benzerine rastlamak mümkün değil…hangi konuda???? her konuda…

 6. Hasan Taşcı dedi ki:

  Bundan daha açık, net ve duyguları ok gibi savuran bir anlatım olamaz. Helal olsun ve daha ne olsun. Saygılarımla.

 7. kemal dedi ki:

  Merhaba, basit bir örnek;
  ”Assubay hazırlama okulları” lise dengi statüsündedir.
  Fakat öğrenci olarak 1 yıl süre ile pratik ve teorik eğitim verilen, ”Assubay sınıf okulları” ise yok sayılmakta, görülmemekte, adlandırılmamaktadır. Statüsü ve eğitim programının ne olduğu cevaplanamamaktadır. Yazık!

 8. Sedat dedi ki:

  Öncelikle Biz Emekli Asb lar Temad’ın yönetimini süratle değiştirmemiz gerekir. Genel başkan bir sürü tv de konuştu durdu. Peki ne değişti. hiçbir şey çünkü Genel başkan bana göre hükümetin emri ve müsaadesi ile çıktı konuştu. hani ne elde etti hiçbirşey sorduğumuzda genel kurmayı ikna edin gelin diyorlarmış. Hangi genel kurmayı ikna edeceğiz. Hükümet Alın hakkınızı diyecek bizde alacağız. Genel başkan konuşurken hiç hükümet ile konuştuk şöyle oldu böyle oldu gibi birşeyler söyleyebildimi? hayır. ozaman havanda su döğüp dururuz