Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
34°C
Parçalı Bulutlu
Pts 33°C
Sal 30°C
Çar 30°C
Per 31°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

kemaltahir

YORUMLAR

 1. M.F.AKALP dedi ki:

  Bir sıkıntının olduğu gerçek, neden Sn.Keser bu konuda açıklama yapmıyor? Herhalde polemik konusu olmasın istiyordur. Ben muhalefet edenlerin hakkını teslim ederek ve de mevcut adayları da dikkate alarak Sn.Keser’e İkmale kaldın yeni ekibini kur çalışmalarını bitir seneye karşımıza öyle çık sınavı ver yoksa sınıfta kalırsın demenin doğru olacağını düşünüyorum.

 2. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  Belki de sayın Keser’in suskunluğu,bu açıklama ve ortaya konulan belge karşısında söyleyecek sözü olmadığındandır Sayın Akalp. Evet Sn.Ahmet KESER,As(T)subayların umudunu, kolkola girdikleri ile birlikte Gelecek 50 yıllarını gaspederek yok etmeyi başarmıştır.TSK’leri disiplin yasası ve 926 sayılı personel yasası ancak 50 yılda bir gündeme getirilebiliyor. Önce bizzat sn.Genku Başkanı tarafından bu konularda birlikte çalışın diye Personel Bşk.nına emir veriliyor,bu emir gereği ilk çaşışmaya katılarak masaya oturtuluyor,sonra ne oluyor da masadan kaldırılıyor,bunun analizi yapıldığı ve Sn.Keser’in çevresinde kalan özellikle küfürbaz silahşörlerinin facedeki duvarları incelendiğinde neden masadan kaldırıldığı da açıkça görülüyor.Evet, bana göre Sn.Keser ikmale falan değil,doğrudan sınıfta kalmıştır ve kendisine Assubayların sırtından inmesini öneririm.

 3. Osman BEREKET dedi ki:

  Astsubayların hak talepleri AİHM ve Ulusal hukukta tescillenmişken, Genkur’ın ilgili makamlara yazılı olarak yaptığı ve kamuoyuna yıllardır duyurduğu tüm tekliflerin akıbeti meçhul iken, TEMAD yönetimlerinin elinde bu kadar gerekçe de var iken, hiçbir sonucun alınamaması düşündürücüdür. Seçilecek yeni yönetimin, bugünkü Genkur ve Hükümetin dilinden anlamalı ve o dilden konuşmalıdır. Yıllardır STK’larına büyük önem veren bugünkü hükümettin, TEMAD’I dışlaması kalâ almamasının temelinde, yönetim organizasyon İstikrarsızlığının, karşı söylemlerin, karşı renk göstermelerinin bir sonucudur. Bu büyük camianın, hak talepleri birkaç kişinin siyasal ve bencil tutumlarına bırakılması da doğru değildir. Bu zor göreve talip olan tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

 4. MEHMET ALİ KILINÇ dedi ki:

  İncirin çekirdeği bu kadar büyük müydü yahu?

 5. atilla abaylı dedi ki:

  Sayın KESER 2014′ deki yani olagan kurultaya dek görevini sürdürmelidir.Olagan genel kurula dek yarım kalmış planlanan işlerini yeni ekibi ile yapma fırsatı verilerek güven tazelemesi iyi olacaktır.Bu surede tüm delegeler ve arkadaşlarımız sureci daha iyi degerlendirme fırsatı bulacaklardır.
  Saygı ve sevgilerimle…

 6. MEHMET ALİ KILINÇ dedi ki:

  Hep söylüyorum.
  Sn.Ahmet Keser’in eleştirilecek bir sürü yönü var.
  Örneğin, (bence)bilerek veya bilmeyerek, Astsubay sorunlarını siyasete çözdürmek değil, daha ziyade kullandırma fırsatı verdikleri, buna çanak tuttukları, siyasetçilerin hedef aldıkları kurum ve makamlara açık açık söyleyemedikleri bazı şeyleri Sn.Ahmet Keser’e söylettirdikleri gibi konularda eleştirebilirim.
  Ama dernek yönetiminin bu yarı yolda bırakma, seçim kararı almasına neden olan yönetim kurulu üyelerinin gerekçe olarak sıraladıkları nedenler, aşılamayacak, (bence) incirin çekirdeğini dolduracak nedenler değil.
  Aday sayısının bu kadar fazla olması da, (bence) yine Sn.Ahmet Keser sayesindedir..
  Kamuoyunda meraklıları dışında adı sanı kimse tarafından bilinmeyen TEMAD, Sn.Ahmet Keser döneminde, (bence) Sn.Ahmet Keser tarafından,(bana böyle yansıyor) kamuoyunu etkin biçimde kullanma becerisi yönünden üzerinde üniversitelerin tez hazırladığı dernek haline getirilmiştir.
  Bence, yönetimde aynı şekilde taşın altına ellerini sokan, TEMAD yönetimi görevi yapmış olma referansı üzerinden başka sahalarda beklentileri olan, en azından kendileri de meslek kamuoyu tarafından alkışlanmak istenen meslektaşlarımız, Sn.Ahmet Keser’in hep ön planda olmasından rahatsız olmuşlar, birlik olup bir hedefe yönelmek yerine, görünen o ki, mesailerini birbirlerinin açıklarını ajandalarına not almaya harcar hale gelmişler..
  Özet olarak, TEMAD Genel Başkanlığının kıymete binmesi ve aday sayısının fazla olması Sn.Ahmet Keser sayesindedir..

 7. Mehmet KARTAL dedi ki:

  Kötü yönetildiğimizi anladım.Bilgilendim.Açıklamayı yapanlara teşekkürü borç bilirim.Açıklamalarda çok önemli konular var. Çok önemsiyorum.TEMAD başkanı bizi sukutuhayale uğrattığından da üzğünüm.Zaten baştan beri söylediğim ve savunduğum bir konu var.EKİPSİZ VE DANIŞMANSIZ ÇALIŞAN TEMAD BAŞKANLARI BAŞARISIZ OLMAYA MAHKUMDUR DİYORUM.Bundan öncekiler aynı şekilde danışmansız çalışmışlar ve başarısız olmuşlardır. Sistem aynı şekilde devam ediyor,sanki birbirlerini örnek alıyorlar. HZ.ALİ’NİN ŞU MEŞHUR SÖZÜNÜ UNUTMA.HAKSIZLIĞIN ÖNÜNDE BOYUN EĞME,HAKKINLA BERABER ŞEREFİNİ DE KAYBEDERSİN.

  Gnkur.kapıları ardına kadar açmışken,sn.Gnkur.başkanımız her şeye yardımcı olacağım,görüşelim sokaklara çıkmayın demişken, TEMAD’ın bunu niçin değerlendirmediğini anlayamıyorum.Anlayan varsa yazsın öğrenelim.

 8. MEHMET KAYALI dedi ki:

  Ben de Atila Abaylı arkadaşıma katılıyorum. Olması gereken de o. Macera aramaya gerek yok. Hayli atılımları başarılı çalışmaları olan arkadaşımızın, değerini bilmeliyiz. Başarılar Ahmet Keser’in olsun.

 9. Orhan ORHUN dedi ki:

  BİR DAHA SAPINI BİLE BULAMAYIZ !

  Bu toplum; eski TEMAD yönetimi devr-i iktidarında itilip kakıldığını, sanallarla oyalanıp değersizleştirildiğini, dokuz yıl kış uykusuna yatırıldığını ve tüm olanlara rağmen olağanüstü genel kurula gidilmediğini ne çabuk unuttu.
  Şimdi alınan kararın ve yapılan eleştirilerin insani olmadığını, kararın ve sebep olanların başkan ve kurumu karaladığını, topluma zarar verildiğini ve birilerinin ekmeğine yağ sürüldüğünü bilmemiz gerekmez mi?
  Hiç kimse sıfır kusurlu değildir. Son tahlilde Sayın TEMAD Başkanı KESER’e haksızlık boyutunda eleştiriler yapılmadığını kim inkar edebilir ?
  Geçmişte söz dinleyen, saygıda kusur etmeyen, istenildiğince şekillendirilip kontrol edilebilen, bir albayın telefonuna esir olup, postal giyme emri bekleyenlerce yönetildiğimizi ne çabuk unuttuk !
  Geçmişte Assubaylara devrim sözü verip tuş edenlerin; TEMAD ziyaretinde bulundukları ile bunu bizleri sevdikleri için yapmadıkları gerçeğini ne çabuk unuttuk !
  Bir meslektaşımızın ifade buyurduğu gibi, Assubayların Assubay olduklarını Sayın Başkan KESER zamanında hissettiklerini kim inkar edebilir ?
  Hak arayışımızın,
  Mücadele azmimizin,
  Onurlu ve gururlu dik duruşumuzun,
  Sayın Başkan KESER’le vücut bulduğunu kim inkar edeblir ?
  Sorunlarımızın ilk defa, bu boyutta ve tüm medyada gündeme alındığını kim inkar edebilir ?
  Uzun lafın kısası, Sayın Başkan KESER zamanında ;
  Hak ve hukukumuz aranmış, zulmedenlere baş kaldırılmış, medyada Assubay adı ve sorunları duyulur olmuştur.
  TEMAD başkanı eskisi gibi yönlendirilebilen bir kişi değil, zulme ve zulmedenlere başkaldırmış LİDER’dir.
  O halde askeri vesayet; kontrolden çıkmış, şekillendirmekte zorlandığı bu lideri balans ayarı yaparak cezalandırmalıydı.
  Nasıl mı ?
  BRÜTÜS’ler ile…
  Zaman aklımızı devşirme zamanı.
  Assubay sınıfını ve Sayın Başkan KESER’i küçük hesaplara ve UFKU DAR BEYİNLER’e kurban etmeyelim.
  Bir daha sapını bile bulamayız.
  Kalın sağlıcakla…

 10. Cevat KILINÇDEMİR dedi ki:

  BİZİM CAMİADA AYAK OYUNLARI BİTMİYOR
  Olağanüstü Seçim Kararının Gerekçeleri yazısını defalarca okuyup düşündüm . Yazılanların bir çoğunu okuyup alt görevlere indirgeyip incelendiğimde şu sonuçlara varıyorum.
  1. Teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı kendisinin yapması gereken görevlerini yapmadığını itiraf ediyor kendi görevleri ile ilgili her sorundan genel başkanı sorumlu tutmaya çalışıyor . Kendisinin teşkilatların bazılarını ve yıllarca bu davaya emek vermiş kendisinden yaş ve kıdemce büyük TEMAD üyeleri ile bizim davamıza destek olmaya çalışan insanlara “Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla ” yaptığı saygısızlıkları ne çabuk unutmuş gözüküyor.
  2. Mali konularda eksikliklerden söz ediliyor bu sıkıntılar vardı madem Genel Muhasip ne yapmış acaba onun işini de TEMAD genel başkanı mı yapması takip etmesi mi gerekirdi.
  3. Sosyal işlerdeki bir çok sorunlardan bahsediliyor yazdıkları eksiklikleri TEMAD Genel Başkanı mı yapması takip etmesi mi gerekirdi.
  4.İdari konulardaki eksiklikler yapılan gezilerdeki eksiklerden daha bir çok eksikliklerden yazının altındaki imzaları olan kişilerin sorumluluğu olduğu görülmektedir. Yukarıda imzaları olanların bir çoğu ayda bir yapılan toplantılara işleri gereği toplantıdan toplantıya TEMAD Genel Merkezine gittiklerini kendileri beyan etmektedir .
  5. Bu kadar sorun vardı da 22 aydır sizler ne yaptınız yönetimsel olarak ne katkınız oldu açıklamanızı beklerdim.
  6. Hep baraber gittiğiniz gezilerden bu kadar rahatsız oldunuz sıkıntılar duydunuz neden hepsine gitmek için birbinizle yarıştınız veya gitmemeyi denemediniz.
  7. Yazdığınız bir çok şikayetin aslında bir Genel Başkan Yardımcısının çekemediğiniz açıkça belli olmuyor mu o yüzden sn Ersen GÜRPINAR’ın dediği gibi incir çekirdeğini doldurmayan konulardan kendi hatalarınızı da ekleyerek Sn TEMAD Genel Başkanına yüklemeye çalıştığınız Genel Merkeze arada bir gidip gelen herkes bilmektedir.
  Yeni Oluşum Gurubu olarak yıllardır ben de içlerinde beraber mücadele ettiğimiz TEMAD sevdalısı olarak bildiğimiz bu insanlar ( Yalnız istifa ederek ayrılan yönetim kurulu üyeleri ile iki kere yönetim kurulu toplantısına katılan ile ilk defa yönetm kurulu toplantısına katılarak bu kanıya varan bu olayın altına imza atan iki kişiyi vijdanları ile başbaşa bırakarak eleştirilerimden hariç tutuyorum ) ilk fırsatta bir dönem bile mücedele etmeden ayak oyunları yaparak TEMAD ailesine verdikleri verecekleri zarardan 22 AGOSTOS’ta bu ailenin daha güçlü daha çok kazanımlarla çıkması kayıtsız şartsız TEMAD neferi olarak ömür boyu çalışmaya and içmiş biri olarak en büyük dileğimdir.
  Son söz olarak Sn Genel Başkan Ahmet KESER’in de eleştirilecek bir çok yönü olabilir yazdıklarında çok az da olsa haklı yönleri de olabilir ama yakınen şahit olduğum bizzat yukarıda imzası olanlardan duyduğum konulardan ve yakından bakınca bu sonuçlara vardım. BİZDE AYAK OYUNLARI BİTMİYOR…

 11. AYHAN SERKAN dedi ki:

  İçeriğine bakılırsa yeni M.E.’lerden sanırım, siteye 2013-08-19 15:39:28 tarihinde üye olarak salt bu yorumu yazmış, yayınlanmamasını öneriyorum. (M.E.A.)

  Sevgili Meslekdaşlarım.İki yanlış Bir doğru etmez.Kendi kurduğu yönetimle uyumlu çalışamayan bir ekip, Büyük camiamızın sorunlarını asla çözemez.Tamamı ve Derhal temizlenmelidir.Biz Suçlama ve Aklamalarla uğraşırken atı alan üsküdarı geçti.Tarihte ilk kez GENKUR. haklı taleplerin bir kısmını vermişken, medyada kin kusarak haklarımızdan olduk.Artık uyanın.Bu Yönetim bence bize hizmet etmiyor ve etmek istemiyor.En çok şansı olan Sn. Mustafa Erol Abimizde birleşip bu yönetimin tekrar iş başına gelmesine engel olalım.