Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 20°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
20°C
Parçalı Bulutlu
Pts 24°C
Sal 28°C
Çar 26°C
Per 22°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

atilay_aycin

YORUMLAR

 1. Ahmet CAN dedi ki:

  Sayın TURAN,bütün mazlum ve maddi olarak çok mağdur Assubaylar için mücadele eden,gerçekten saygıya layık saygıdeğer büyüğüm.Söylediğiniz gibi Allah’a dua etmekten başka çaremiz yok.İnşallah, mazlumların yanında olduğuna inandığım rabbim,bilinçli ve sistemli olarak açlık seviyesi düzeyinde emekli aylığına mahkum edilen bizleri bu durumdan kurtarır.Hakimlerimize güvenmek konusuna gelince;maalesef o konuda hiç ümidim yok.Şu sebeple;ülkemizde uzun senelerdir bütün iktidarlarca vaat edilen devlet personel rejimi (Çalışan,emekli bütün kamu görevlilerinde gelir adaleti sağlayacak)reformu,kendilerinin de diğer sıradan kamu görevlileri ile aynı kefede değerlendirilmesine tahammül edemeyen,en yüce mahkememizin(Anayasa mahkemesi)üyeleri tarafından engellendiğini,iktidarın çok yetkili bir ağızından Tv.de dinledim.En yüce mahkemedekiler böyle ise,Hakimlerimize nasıl güveneyim?

 2. Hasan dedi ki:

  Sayın İsmail TURAN tek umudumuz hukuk yolu başka çıkar yolumuz yok,size açmış olduğunuz bu davadan dolayı çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

 3. atilla abaylı dedi ki:

  Sayın TURAN, Adalet er yada geç gerçekleşir.Ançak tsk yı bu noktaya taşıyıp iki temel unsuru bu noktada birbirleri ile karşı karşıya getiren 1982 anayası ile NİTEKİM kenan evren dir.Bizlere bu kötülügü yapan tüm unsurlara lanet olsun …!!!

 4. Hasan ÇANKAYA dedi ki:

  Tüm dünyada çalışanların hak arama mücadelesinde metod bellidir. Bu konuda Amerikayı yeniden keşfe gerek de yoktur. Örneğin 8 saatlik çalışma hakkı ölümler pahasına kazanılmıştır. 1 Mayıs 1886’da Amerika İşçi Sendikaları Konfederasyonu önderliğinde işçiler günde 12 saat, haftada 6 gün olan çalışma takvimine karşı, günlük 8 saatlik çalışma talebiyle iş bıraktılar. Chicago(Şikago)’da yapılan gösterilere yarım milyon işçi katıldı. Bu gösteriler 1 Mayıs’ı izleyen günlerde tüm harareti ile devam etti ve 4 Mayıs’ta kanlı Haymarket Olayı’na yol açtı. Ve sonunda işçiler bu hakka kavuştular. 1 Mayısta işçi bayramı olarak ilan edildi.
  Türkiye’de ise, işten çıkarılan Türkan Albayrak’ın 117 gün süren işyerinin karşısında çadır kurarak yaptığı direniş bir çok kez polis müdahalesine de maruz kalmasına rağmen kazanımla sonuçlandı. Türkan Albayrak işe dönmesi sonrası “Kazanan direniştir.Eğer direnmeseydim şu an evinde oturan işsiz bir kadın olacaktım”demişti.
  Milliyet gazetesindeki bir habere göre ülkemizde; 2010 yılında 100 milyon doların üstünde serveti olan insan sayısı 318 kişi iken 2011 yılında bu sayı 344’e çıkmış. Bu sistemde bir kesimdeki servet birikimi, diğer kesimlerde sefalet, yorgunluk, bezginlik, kölelik, bilgisizlik ve yozlaşmayı getirmektedir. İki tarafın birden zenginleşmesi mümkün değildir.
  Verilen örnekler kesintisiz sonuç alıncaya kadar mücadele etmekle bir yere varılacağını göstermektedir. 1 gün süren milyonluk gösteri yerine günlerce süren 50-100 kişilik gösteriler sonuç almaktadır. Ha şunuda söylemeden geçmeyelim. Hukuki mücadele ilede bir yere varılamaz. Yasaları çıkartanlarda aynı insanlar.Yani hak verme isteği olmayanlardır. Onlar için lehlerine istedikleri kanunu çıkarmak 1-2 saatlik iştir.
  Astsubayların hak arama mücadelesi somut talepler etrafında kesintisiz mücadele ile sonuç alabilir. Dua, hukuk, konserde tişört giymek vb. kendimizi aldatmaktır.

 5. Celal ELBİR dedi ki:

  Değerli büyüğüm; umuyor ve diliyorum ki, çabalarınız olumlu sonuç versin, mağduriyetler sona ersin. Ancak, öyle olmasa da, lütfen siz, içinizi müsterih tutun. Zira, mücadele azminiz ve inancınızla, yasal platformlarda hakkımızı aramak adına yaptıklarınızla; siz, uzun zamandır bir sembol isimsiniz. Bunlara rağmen, ön planda görünmemeye gösterdiğiniz önem, sizi daha da büyütüyor, tevazunun da şampiyonu yapıyor. Saygılarımı sunuyor, ellerinizden öpüyorum.

 6. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Sayın Abdullah ZENGİN’in teknik nedenle sayfaya yazamadığı yönetimden yazıya yorum olarak eklenmesini rica ettiği mesajı aşağıdadır; [/b]

  Sayın Turan,
  Çabalarına hayranlık duyduklarımdan birisiniz.Bilimsel verileri incelediğiniz zaman,duygusalığa ve maneviyata yer olmadığını göreceksiniz.Acı da olsa durum bu.Başarılı olmanın yolu sizin gibi çalışıp çabalamaktan,hukuk yollarını aşındırmaktan,yasanın verdiği eylemleri yapmaktan geçer.
  Eğer hiç biri sorunlarımızı çözmüyorsa,birileri sokakları işaret ediyor demektir.İllegal yapıların mevcut düzenleri sarstığına hepimiz şahit oluyoruz.Tek çare buysa bunu mu yapacağız?
  Bazıları ahkam kesiyor,yazılanları olumlu veya olumsuz tenkit ediyor,bazıları ağalar gibi akıl veriyor.Bedel ödeyip bu zümrenin günah keçisi olanların,ordudan atılıp esamesi okunmayıp unutulanların dili yok ki konuşsun.
  Birileri uzayda mı yaşıyor?Şu an meclis-genkur-msb üçgeninde eski yönetimler oluşumlar çaba göstermedi mi?Kimsenin avukatı değiliz,Balçova Temad olarak yıllar önce bu çabalar bu çalışmalar yapıldı.Hem muhalefet hem de iktidar partileri tarafından sosyal haklarımız için önergeler verildi. Bazılarının tabiriyle dosyalar alınıp dosyalar verildi.
  Şimdi…Bunları yaşamış ve hiçbir netice alamayan,bugün git yarın gel mantığıyla bizi oyaladıklarını gözönüne serdiğimizde neden grev kırıcı oluyoruz.
  Bizimkisi şu,arkadaşlar uyanık olun,aynı çark dönüyor.10 yıllardır verilen sözler sil baştan servis edilmektedir….
  Sayın Keser’in Temad’a kazandırdığı ivme yadsınamaz,inkar edilemez, hakkını teslim ediyoruz.Ancak geçmişte bunlar başımıza geldi,bunu bilsin.
  Saygılarımla.

 7. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Hasan Çankaya meslektaşımın düşüncelerine katılıyorum.Zor oyunu bozar.

 8. Murathan SİPAHİOĞLU dedi ki:

  Emeklilikte çalıştığım bir işyeri üst yöneticisi; “Çalışana hakkını, kurbanlık koyunu bir tutam otla kurban edileceği yere götürür gibi vereceksin. Oraya vardığında iş bitmiş olacaktır.” demişti.

  Şimdi, biz yolun neresindeyiz, acaba.?.

  Bir başkası; “Çalışana sadece ayakta durabilecek kadar vermelisin. Sallanıp, düşecek gibi olduğunda; düşmeyecek kadar az verirsin.” diyordu.

  Endişelenmeyelim.?.
  Sallanmaya başladığımızda; düşmeyecek kadar vereceklerdir.

  Maalesef…

 9. yusuf karakoyun dedi ki:

  Saygıdeğer büyüğümüz; dua etmek konusunda çok doğru söylüyorsunuz. Duanın gücü,kişiye sağladığı moral ve motivasyon tabii ki çok önemli.Gönülden ve kalpten inanmak haklı olduğunuz davada önemli bir güç kaynağı.Biliyorsunuz birde ‘fiili dua’ var. Tıpkı sizin yaptığınız gibi.Haklarımızı yasal zeminlerde, mahkemelerde aramak gibi.Siz bu konuda üzerinize düşeni yapıyor,bizlere örnek oluyorsunuz.Selamlar ve saygılar size.

 10. İLHAN dedi ki:

  Sayın meslektaşlarım, Temad’ın bugün itibariyle 90 civarında şubesi var. Her şubeden 2 kişi twitterda mesaj atsa 180 kişi yapar. Ayrıca bu 90 şubenin sadece başkanları en yakın birliğe gidip(orduevi, kamp , sosyal tesis.) 1 muvazzafla görüşse.. Kaç kişi mücadele eder? Bu yönlendirme yapılmalı. Ben canımı dişime taktım her platformda mücadelemizin içinde olmak için elimden geleni yapıyorum.. LÜTFEN biraz duyarlı olalım. Herkese saygılarımla.. İkm.Bçvş.İlhan ZEYBEKOĞLU

 11. Kemal Uğur dedi ki:

  Arkadaşlar Temad’a üye olalım yakınınızda üye olmayanları teşvik edelim, birlikten kuvvet doğar herkese bu siteyi önerelim etkin kullanalım 😆