Dolar 32,7979
Euro 35,0591
Altın 2.450,90
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Açık
Ankara
34°C
Açık
Sal 32°C
Çar 32°C
Per 30°C
Cum 28°C

KESER’E SAP OLMAK MI, SAP’A KESER OLMAK MI?

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
13/04/2014 7:25 AM | Son Güncellenme: 31/03/2024 9:00 PM
12

Değerli Arkadaşlarım

2010 sonlarında bütün kamuoyumuzun beklentilerini karşılayamayan Sayın Mustafa Erol yönetimine karşı muhalefet sesini giderek yükseltmeye başlamıştı. 5.000 E.Assubayın katıldığı Ekim 2010 Abdi İpekçi büyük mitingimiz de sonuç vermemiş, üyelerimiz Temad’ın varlık nedenini sorgular durumuna gelmişti. Her kafadan bir ses çıkıyor Temad’ın temelleri çatırdıyordu. Böylesi bir karmaşa içinde 2011 seçimlerine gelindi. 9 yıllık yıpranmış Sayın Erol yönetiminden kurtulabilmek için bütün muhalefet hep beraber başka güçlü aday olmadığı için Sayın Keser’e denize düşenin yılana sarıldığı gibi sarıldık. Ben dahil bir çok arkadaş üçüncü aday Sayın Cengiz Erten’e Sayın Keser lehine seçime girmemesi için ricada bulunduk. Tanıdık tanımadık delege arkadaşlara telefonlarla, e-maillerle Sayın Keser’i desteklemelerini rica ettik. Çünkü biliyorduk ki Temad bir üç yıl daha Sayın Erol dönemine dayanamazdı. Kazanması durumunda alternatif oluşumlar tartışılmaya bile başlanmıştı.

Bu koşullar içinde bir kaç oy farkla Sayın Keser seçimi kazandı. Seçime gidilirken kimlere seçim sonrası payeler dağıtıldı, yöneticilikler sözü verildi ayrı bir tartşma konusudur.

Sayın Keser’in ilk çalışması hukuk konusunda oldu. Selefi hakkında suç duyurusunda bulundu. Temad’a savcı çağırdı. Oysa seçim öncesi söz verdiği çalışma programında birlik ve bütünlük sözlerinin mürekkebi kurumamıştı.

Sayın Keser, kötü başladığı yolda, bazı duayen büyüklerimizin “Sayın Erol’u sizlere aratmazsa namerdim” iddiası dogrultusunda kötü yürümeye devam ediyordu. Yıllarca “Yeni oluşum” grubu içinde beraber çalıştıkları arkadaşlarından oluşturduğu yönetimini devre dışı bırakıp yardımcısı, hemşehrisi ve kankası Sayın Binici ile birlikte TEK ADAM FAŞİZMİNDE olduğu gibi derneğimiz Temad’ı yönetmeye başladı. Tabii bu işler kolay değildi. Beklenen ilerlemeyi sağlayamıyor kamuoyumuz sabırsızlanıyordu. İmdadına Kr.Sb.lara yapılan “Komkarsu tazminatlarına” tepki göstererek, ekonomik kaynaklı çalışanlarımızın kurduğu “Bu kadarınada pes diyen Assubaylar” grubu yetişti. Bu arkadaşlarımızın kurduğu bu grup kısa sürede 220 bin kişilik bir sayıya ulaşarak sosyal medyayı sallamaya ve o güne kadar sorunlarımıza duyarsız kalan basının dikkatini çekti. “ASSUBAYLAR NE İSTİYORDU?” www.emekliassubaylar.org grubu basın sözcüsü Sayın Ersen Gürpınar’ın Aydınlık gazetesine verdiği açıklama da buna eklenince yukarıdaki soru daha bir anlam kazandı. Artık Sayın Başkanı her gün bir başka TV.de görmeye başladık. Fakat o da ne? Başkan hızını alamamış haklarımızı açıklamayı unutmuş, tek kanatlı bröveleri bırakmış Gen-Kur.Bşk.lıgını eleştiriyor. Başbakanın bile söyleyemeyeceği “Gen-Kur. gereksizdir. KKK.lıgı vekaleten yürütebilir, Gen-Kur’un askeri mi var?” gibi büyük ve iddialı laflar etmeye başladı.

Sayın Keser’in bu çıkışı yıllardır baskı altında görev yapmış E.Assubay arkadaşlarımızı coşturmuş “vur vur inlesin Gen-Kur. dinlesin” çizgisine getirmiş zaten Assubaylar üzerinden TSK düşmanlığı yapanların ekmeğine yağ sürmüş, kamuoyumuzu da sorunlarımızın çözümünde muhatap olarak, Gen-Kur.cılar ve İktidarcılar diye sanal olarak ikiye bölmüştür.

Tv.deki etkili ama yanlış, hamasi konuşmalarıyla arkasına belirli bir kesimi, Pes grubundaki çalışan arkadaşların çok büyük ekonomik desteğini alan Sayın Keser’i durdurmak artık zordur. O da her devrimin yaptığı gibi önce kendi arkadaşlarını yedi. Kimseyi dinlemedi. Ve bu koşullarda Temad’ı tarihinde ilk kez olağanüstü seçime götürdü.

Seçimde yaşanan olumsuzluklar ayyuka çıktı. En büyüğü de kendisi 6 kez kürsüye çıkıp konuşurken diğer adayların bir kez konuşmasıydı.

Ama bu arada kendisini korumaya alan etrafında da hatırı sayılır bir bitli pamuk kozası oluşmuş, kendisine karşı yazılan her muhalif yoruma “Sayın Keser’e kalkacak elleri kırar,dilleri koparırız!” gibi mafyavari tehdit dolu yazılarla yanıt verilmiştir. Muhaliflerin özel sayfalarına ağza alınmayacak küfürler hakaretler yağdırılmıştır. Bütün duayen, Atatürkçü ve cumhuriyetçi, gerçek Temad severler kırılmış, küstürülmüş, bıktırılmıştır. Çakma Hattatlar, çakma yazarlar, çakma portallar türemiştir. Bir baltaya sap olamamış bütün bu arkadaşlar ancak  bir kesere sap olmayı yeğlemişlerdir. Bu durumu kendisine telefonda ilettiğimizde “Sosyal medya ile ilgilenmiyorum” olmuştur, kendisini parlatan konuma getirenin sosyal medya olduğunu unutarak…

Sayın Keser başarısız olmuş, ipleri elinden yine kaçırmıştır. Yaptığı eylemler zamansız ve yersiz olmuş kimsenin, özellikle iktidarın haberi olmamıştır. Sınıfımıza ve emeklimize 3 yıl kaybettirmiştir, bir daha aday olmamalıdır. İhraçlarla muhalefetin önünün kesilemeyeceğini görmesi gerekir. Seçime kadar geçecek 7 aylık sürede azameti, büyüklüğü, kibiri bir yana bırakıp herkesi kucaklayıp sorunlarımıza yoğunlaşması gerekir.

Emekli Astsubay sınıfının darmadağınık vaziyet-i cografyası böyle görünüyor taşradan.

Kamuoyumuza saygıyla arz ederim.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

  1. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

    [b]Bir emirle ölüme gönderdikleri assubayların haklarında üç maymunu oynayanlar sıra subayın hakkına,imtiyazına, ayrıcalığına gelince gözlerini dört açıyorlar.. Akla,adalete ve vicdana sığmayan bu ayrımcılığı kabul etmiyoruz; Assubayı,uzmanı huzursuz olan bir ordu huzurlu olamaz. GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ TÜRKİYE adaletle sağlanır[/b]