Dolar 32,8206
Euro 35,0916
Altın 2.453,32
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Açık
Ankara
34°C
Açık
Sal 31°C
Çar 32°C
Per 30°C
Cum 28°C

TUZU KURULAR VE ÇORBAYA TUZ KOYANLAR

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
17/12/2011 3:11 PM | Son Güncellenme: 31/03/2024 9:00 PM
8

tuzu-kurular

Değerli Meslektaşlarım;

Bilindiği üzere Sayın İsmail TURAN’ın “Fiili hizmetlerimizle” ilgili açmış olduğu dava yerel Mahkemece reddedildi. Sayın TURAN’ın çok haklı gerekçelerine bir bilirkişinin (Bence kraldan çok kralcı bir bilirkişinin) yeteri kadar incelemeden hâttâ mantık süzgecinden bile geçirmeden aynı görüşünde ısrar etmesi nedeniyle bu karar verildi. Buna karşılık Sayın TURAN’ın Temyize gitme hakkı doğdu. Ancak temyize başvurmadan önce detaylara kadar inerek temyizde ve temyizde de kaybedilmesi durumunda AİHM’ne başvurulması durumunda karşılaşacağı maddi giderleri bir yazı ile kamuoyumuza duyurdu. Yanılmıyorsam yaklaşık 7-11 binTL. civarında bir mahkeme masraflarından söz ediliyordu.

Bunun üzerine “emekliassubaylar.org” sitemiz bu davada güne kadarki birçok giderlerini kendi bütçesinden karşılayan Sayın TURAN’a hukuki destek için TEMAD Gen.Bşk.lığına,maddi destek içinde “ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN” başlığı altında kamuoyumuza bir çağrı yaptı.

Değerli Meslektaşlarım; Gerek Assubay’lar olarak gerek Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz. Bir yanda Darbe iddiası ile General ve Subaylar üzerinden diğer yandan ekonomik cendereye alıp açlık sınırı altında yaşamaya mahkum edilerek biz Assubaylar üzerinden Türk silahlı Kuvvetleri düşmanlığı bütün hızıyla devam ediyor. Bu yetmiyormuş gibi bir de yüzlerce asırlık koca çınar ordumuz, bizlere yapılan haksızlıklar nedeniyle içten içe çürüyor kan kaybediyor. Türk Silahlı Kuvvetlerini yalnız General ve subaylardan oluştuğu yanlışına düşen gazeteciler, yazarlar, kimin o sıfatı verdiğini bilmediğimiz terör uzmanları, stratejistler, ağzı köpük köpük liberal yazarlar, nereden çıktığı bilinmeyen kadın yorumcular yerden yerre vurmaya devam ediyorlar. Gen-Kur.Bşklığı, bir yandan bu ne idiğü belirsiz saldırganlarla bir yandan sırtına yüklenen terörle bir yandan da kendi iç çekişmeleriyle boğuşmaktan kimsenin derdine derman olacak durumu yoktur. Kendi derdiyle boğuşmaktadır.

Bu kötü koşullarda geçtiğimiz bu günlerde birlik ve beraberliğimizin göstergesi olacak bu çağrıya bundan önceki dayanışmalarda katkı veren çok az sayıdaki arkadaşımızın katkılarının yetmeyeceği açıktır. Yüz binin üzerindeki kitlesel bir güçten söz ediyoruz yeri gelince. Sadece hepimizin 10 TL.lik katkılarının ulaşacağı rakama bakar mısınız? Hiç değilse bunu bir kez yapamaz mıyız? Bu, Sayın TURAN’ın açtığı davada elimizi güçlendireceği gibi kasası tam-takır olan TEMAD’ın ve Sayın KESER yönetiminin de yapacağı işlerde elini güçlendirecektir.

Biliyorum bu çağrılarımız herkese ulaşmayacaktır. Ama ben kendi adıma duyamayan dört veya dokuz arkadaşım adına da bu 10 TL.lik katkıyı yapacağım. Bizim sıkıntımız sanıyorum her aybaşında bankaya gidip Assubaylıktan hak ettiği maaşını alıp (Bazen de birinci dereceden emekli oldum diye övünerek) cebine koyduktan sonra köşe başında karşılaştığı meslektaşını görmezden gelen tuzu kuru arkadaşlarımızın davamıza destek vermemesinden kaynaklanıyor.

Bu yardımlaşma kampanyası tuzu kuru olanlarla çorbaya tuz koyanların belirginleşeceği tuz koyanların bunun onurunu yaşarken çorbanın pişmesini bekleyenlerin de tuzlarını kurutmaya devam edeceğinin belirgenleşeceği bir kampanya olacaktır.Bize yakışan sınıf bilinci içinde bu kampanyaya omuz vermektir.Örgüt de bizimdir dava da bizim. Hadi dostlar  pamuk eller cebe.Hiç değilse bu sefer…!

NOT. Gönüllü katkılarınız için Sn.Turan’ın Hesap No. İNGBANK Denizli Ş. 116-C-3069649-MT-1 veya  İsmail Turan Denizli Mrk. PTT şubesi 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

  1. Mehmet dedi ki:

    Assubayların intiharının sebepleri net bir şekilde belli.Kimse sersem,salak rolü yapmasın.Hatta ben Psikiyatrist değilim ama iddia ediyorum emeklilik nedeniyle TSK’den ayrılan Assubayların %80’i Psikiyatrik destek alacak kadar travma yaşamış kişilerdir. Bunu Üniversitelerin ilgili birimleri araştırsa net rakam ortaya çıkar.Bu oran daha mı az daha mı fazla görürüz…

  2. selçuk dedi ki:

    Eğer birisi ölümler artıyor diyorda karşı taraf azalıyor diye cevap veriyorsa;;;;;;;;;; buna atalarımız şöyle cevap verirlerdi:::::::::buna b.kun adını bad-ı sabah koymuşlar derlerdi,nasılda geldi çattı o günler hey haaaaattt