Dolar 32,5873
Euro 34,7878
Altın 2.509,51
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 19°C
Hafif Yağmurlu
Ankara
19°C
Hafif Yağmurlu
Cts 18°C
Paz 20°C
Pts 25°C
Sal 28°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

deprem-ve-japonlar

YORUMLAR

 1. Murathan SİPAHİOĞLU dedi ki:

  Hak taleplerimizin çözüm yeri, kamusal ortam ve siyasi zemindir. Doğru yönde, politik olmak zorundayız. Bunu da sağlayacak olan TEMAD’dır.

  TEMAD’ın bu iki zeminde etkili olarak görünmesi ve kabul edilmesi şarttır. Yönetimdeki arkadaşlarımız bunu başarabilirler.

  Bizlere düşen, derneğimize gerekli desteği vermektir.

 2. Adilhan Şanlı dedi ki:

  Sayın ÇAM
  Bütün tespitlerinizle birlikte önce yerel daha sonra da genel organize toplantılar önerinize yürekten katıldıgımı belirtmek isterim. Üç yıldır dillendirmeye çalıştıgım bir konuydu. Sahipsiz oldugumuz dogruydu. Ama bizim de nitelik ve nicelik olarak çok güçlü bir yogunlugumuz vardı.Toplumu harekete geçirebilecek,sınıf refleksini ayakta tutacak bu tür soylu girişimleri Sayın M.EROL’a ragmen yapabilirdik ama olmadı.Şu an zaman da zemin de buna müsaittir.TEMAD buna öncülük etmeli ve bu sınıfın mücadelesi için koşup koşturan,mücadele eden, kafa yoran bütün Agabey ve Kardeşlerim de bütün siyasi ve kariyer hesaplarını bu süre dondurarak bu çalıştaya destek vermelidirler.Bu sınıfın, bu gün Onlara yükledigi görev ve misyon budur.Lütfen şöyle bir manzarayı gözünüzün önüne getiriniz: Büyük bir kapalı spor salonunda İktidar ve muhalefet parti yöneticileri,Bakan ve M/Vekilleri,STK.ların başkanları,Gen-Kur yetkilileri,basın ve arkadaşlarımızın doldurdugu bir salonda sorunlarımızı gözlerinin içine baka baka anlatıyoruz. Detaylara girmek istemiyorum.Verecekleri yanıtları merak ediyorum.Bu çalıştay düşündüğümüz coşkuda ve büyüklükte olmayabilir ama sınıfımızın birleşip bütünleşmesi, sorunlarına sahip çıkması,bilgilenmesi,,halka anlatılması, STK.larla paylaşılması,basının dogru bilgilendirlmesi,moral-motivasyonunun güçlenmesi ve TEMAD’ın böyle bir görevi başarması ile kitle tabanında kazanacagı deger azımsanmayacak kadar çoktur.

  Degerli Büyüğüm; böylesine kutsal bir konuda hislerime tercüman oldugunuz için teşekkür ediyorum.Umarım sınıf olarak bütün örgütümüz,başta “emekkliassubaylar.org” olmak üzere diger gruplar ve “Assubay” adı altında oluşan sayfalar konuya duyarlı davranır desteklerini esirgemezler.Haydi arkadaşlar, dosta düşmana kim oldugumuzu bu çalıştayla göstermenin zamanıdır.ÇOOOK GEÇ OLDU YA DAHA DA GEç KALMADAN TOPLANMAK GEREK…!

 3. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Sayın Ahmet ÇAM haklı yazmak ve çizmek de bir yere kadar, sesimizi duyurmanın diğer yollarını bulalım. İyi bir organize ile önce İZMİR’de bir miting yapalım, sorunlarımıza vakıf, hitabet sanatı iyi olan bir arkadaşımız basın açıklaması yapsın, pankartlar hazırlayalım. Ben bu onur mücadelesine katılırım. Ancak Haziran ayında okullar kapanmadan bu işi yapmalıyız, aksi halde bu iş Ekim 2012 tarihinden sonraya kalır. Saygılarımla.

 4. Ersen Gürpınar dedi ki:

  [b]Sn.Çam değerli meslektaşım, bu mücadeleye yıllardır inanan bir avuç arkadaşlarımızla birlikte destek veriyoruz. Yaptığımız toplantılarda daha fazla ses nasıl getirebiliriz konularını tartışıyoruz, zaman zaman umutsuzluğa düştüğümüz anlar oluyor ama bu durum bizi yıldırmamalı, mücadele uzun soluklu bir yoldur yılların ön yargıları tahakkümü kısa zamanda sonuçlanmaz.
  Ben çok iyi mesafeler aldığımızı birçok taşın yerinden oynadığına inanıyorum; düşünün 2-3 yıl önce TEMAD Gn.Başkanı 11 kez genelkurmaydan randevu alamadığını ve mektup bıraktığını sitesinde yazmıştı, o günlerden azmimiz ve basının desteği ile genelkurmay başkanının TEMAD’ı ziyaretini sağladık, şimdi yeni yönetimdeki arkadaşlarımız diledikleri zaman genelkurmay başkanı, MSB. ve kuvvet komutanları ile görüşüp çözüm yolları arıyor, bazı sözler yerine getirilmese de en azından bunları dile getirebiliyoruz.
  Ben umutluyum; çünkü isteklerimiz daha fazlası ve imtiyaz değil gasp edilen haklarımızdır, yeni yönetime biraz zaman verelim hazırlanan tekliflerin hayata geçmemesi halinde bu kez Cumhuriyet tarihinin en uzun eylemlerine imza atarız, yeter ki arkadaşlarımız umutsuzluk ve boşvermişlik gömleğini üzerlerinden çıkarsınlar,bazı şubeler lokal işletmeciliğinden ve statükodan kurtulsunlar.
  Sitemizde hazırlanan hak taleplerimizle ilgili bir metne adını yazıp GÖNDER tuşuna basmaktan imtina eden,sitemiz yönetimi ve üyelerinin hiçbir kişisel beklentisi olmamasına rağmen başarı bu siteye mal edilecek endişesi ile çalışmalara destek vermeyen hâttâ engellemeye çalışan, ama hak verilince en önde koşacak arkadaşlarımızın da kişisel hesapları bırakıp bu bayrak yarışına katılmaları mücadelenin başarısına büyük katkılar kazandıracaktır . [/b]