Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 20°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
20°C
Parçalı Bulutlu
Pts 25°C
Sal 28°C
Çar 25°C
Per 23°C

ÇELİK ÇOMAK MI OYNUYORUZ?

16/02/2013 6:01 PM
1

Değerli Arkadaşlarım,

Assubaylar olmadan bırakın ordunun savaşmasını asker karnını doyuramaz. Bunun aksini savunanlar varsa aynı zaman dilimi içinde assubaylara 48 saat izin versinler ve sonucu izleyip kararlarını versinler. Assubay, ordu için gerekli ise ön yargılarla tahakküme varan sosyal, ekonomik ve insanî haksızlıklardan vazgeçsinler. Bu ordu assubay olmadan da idare edilir diyorlarsa bu mesleği kaldırsınlar onlar da biz de rahat edelim.

Bu ülke Allah korusun işgal edilmiş olsa işgal ordusunun subayları bile bizlere bu derece hukuksuzluktan öte vicdansızlık yapmazlar!

Nedir bizde eksik görülen? Tahsil süremizi, müfredat proğramlarını, statümüzü hâttâ fizikî durumumuzu bizler tayin ve tespit etmediğimize göre eksiklik onu iddia edenlerindir.

Bizler, bu orduya ve ülkeye sadakatimizi terimiz, kanımız ve canımızla kanıtladık. Bu haksızlıkları, bu adaletsizliği bu kahrolası ön yargıları hak etmiyoruz.

Hiçbir kurum personeline genelkurmayın assubaylarına yaptığı haksızlığı yapmamıştır. Yine hiç bir kurum personeli bu haksızlıklar karşısında assubaylar kadar sessiz kalmamıştır. Bu teslimiyet değil kurumlarımıza olan saygımızdan kaynaklanmıştır ama artık vatanseverlik duygularımızın istismarına artık izin vermeyeceğiz.

Daha önceki TEMAD yönetiminin 9 yılımızı heba ettiğini, hiçbir kazanım sağlamadığını hepimiz biliyoruz. Bu boşluğu doldurmak, sönen mücadele ateşini yeniden yakmak için özverili arkadaşlarımızın kurduğu bu sitede birçok taşın yerinden oynamasını sağladık. TEMAD ve mücadelemize buyük destekler verdik.

Şu an  Sn.Ahmet KESER başkanlığındaki TEMAD yönetimi gayet başarılı ve kararlı çalışmalar yapıyor. Elbette eksikleri olacaktır. İyi niyetle eleştireceğiz, sorgulayacağız  ama birilerinin değirmenine su taşımak adına acımasız eleştirilerden kaçınmak zorundayız.

Bugün özellikle Facebook’ta ASTSUBAY adını kullanan birçok sayfa  ve grup vardır. Devre sitelerini arkadaşları arasında birlik ve beraberliği sağlaması bakımından önemsiyoruz. Bunun mücadelemize de katkıları olacaktır. Ancak istisnalar dışında açılan sayfalar kurulan grupların amacı ne yazık ki kişisel tatmindir ve bunun mücadeleye zararını görmek zorundayız.

Bu eleştiriyi yaparken bu sitenin tekel olmasını istediğimizi düşünenler olacaktır. Bunlara, yönetimdeki üç arkadaşımızın ismini saymalarını söylesek saymaları mümkün değildir.

Elbette bu bayrak yarışını başarmak birlikte mümkün olacaktır. Aklına esen grup kurmuş, kaç kişi ile bu grubu kurdunuz? Kişi eklemek ya da mücadeleye katkı sağlama amacı taşıyan arkadaşlarımızın ilgisini istismar ederek  assubayları temsil ettiğinizi mi düşünüyorsunuz?

Türkçe’mizde bir deyim vardır; “Kele yıkandın mı demişler, tarandım bile” yanıtını vermiş dedikleri  gibi iyi niyetli de olsa birileri çıkıyor  8-10 kişi ile basın açıklaması yapmaya kalkıyor. Birileri kalkıyor hiçbir yaptırımı olmayan ve sizi sorumluluktan kurtaramayacak sefer görev emirlerini iade edelim diyor. Birileri  çıkıyor herkesin rahatlıkla ziyaret edeceği bir milletvekiline dosya verdiğini poz poz resimlerle duyurup bizi izleyin diye sözüm ona müjde veriyor. O dosyada ne var? Önceliklerimiz nelerdir? Bu yetkiyi, görevi size kim verdi? Kaç kişiyi temsil ediyorsun? Nerede o insanlar?

O milletvekili size bu dosyanın daha kapsamlısını TEMAD yönetimi verdi dediğine ve TEMAD daha önce bizleri bu konuda bilgilendirdiğine göre neyi amaçlıyorsunuz?

Mücadelenin bayraktarlığını yapan site de zamanında basına açıklamalar yaptı, yazı dizileri hazırlattı, milletvekilleri ile görüşmeleri duyurdu. Onlar hizmet sayılıyor da bizim çalışmalarımız neden kişisel davranış ve reklam oluyor? diyebilirler. O zamanki TEMAD yönetimi bu çalışmaları yapmıyordu. O görevi ve mücadeleyi yürütme misyonunu birilerinin üstlenmesi gerekliydi ve bunu binlerce gerçek üyesi olan www.emekliassubaylar.org sitesi ve E.ASSUBAYLAR GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU başarı ile yürüttü. Şimdiki misyonu ise TEMAD ve mücadeleye destek vermektir ve bunu tarafsızlıkla yürütmeye devam edecektir.   

Belirttiğimiz gibi şu an özverili, bilgili, kararlı bir yönetim var. Mücadelenin kaptanı onlar. Biz sadece destek olacağız. Yasal temsilcimiz  TEMAD’ın önerdiği ve gerçekleştirdiği çalışmalara destek vereceğiz. Mücadele çelik çomak oyunu değildir. Her isteyen oyuna katılıp aklına estiği gibi davranamaz. Bu nedenle kimse mücadelede kendine rol biçmeye, kendini TEMAD’a alternatif görmeye kalkmasın!

Mücadelenin başarıya ulaşması için fikirler üretebiliriz, önerilerimiz hâttâ eleştirilerimiz olabilir. Bunları elbette dile getireceğiz ama her aklına gelen bir eylemi hayata geçirirse istenilen başarı elde edilmediği gibi fiyasko ile sonuçlanan eylemler mücadelemize zarar verir.

Lütfen bunlara dikkat edelim. Mücadele birlik ve kararlılıktır.

Her zaman belirttiğimiz gibi assubaylar ne daha fazlasını ne de imtiyazı talep ediyor. Talebimiz sadece adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıdır ve mutlaka bu onur mücadelesini başaracağız.

Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.