Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 33°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
33°C
Parçalı Bulutlu
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 30°C
Çar 31°C

DEKLARASYON !

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
29/03/2011 5:26 PM | Son Güncellenme: 31/03/2024 8:59 PM
2

deklerasyon

Değerli üyelerimiz;

Bizler, büyük bir aile olarak gücümüzü ne yazık ki kullanamadık. TEMAD yönetimi, bölge toplantılarında siyasi partilerle görüşmelerinin devam ettiğini, kontenjan alacağını ve bizlerin bölgelerimizdeki milletvekili adaylarımızı seçmemizi istemiş olmasına rağmen, üyeleri ve şube yönetimleri ile paylaşmadan ‘tıpkı OYAK iştiraklerine genel sekreterinin atanması gibi‘ bir emirvaki ile, hukuk komisyonu üyesinin milletvekili adayı olduğunu bildirmiştir! Aday olan birçok arkadaşımıza destek verilmemiş, adaylıkları koordine edilmemiştir.

Bunun yanı sıra, siyasi partilere bir DEKLARASYON verilmesi ve bu deklarasyonun ulusal bir gazetede yayınlanması için, ‘ilan  ücretinin bizler tarafından sağlanacağı garantisinin verilmesine rağmen‘ bu önerilerimize yanıtı daha vermemiştir! Bu yönetimin, assubayların sorunlarının çözümüne katkısının olacağına ihtimal vermiyoruz ve diliyoruz ki, TEMAD yönetimlerine kişisel çıkar hesabı olmayan, özverili, bilgili ve kararlı yönetimleri seçelim. Bu büyük bir sorumluluktur !…

Değerli arkadaşlarımız, mücadele kimsenin tekelinde olmadığı için biz bu boşluğu doldurmaya devam edeceğiz. Seçimlerde, aile fertlerimizle birlikte bir milyon oyu temsil etmekteyiz. Bunun önemini mecliste grubu bulunan siyasi partilere hatırlatmak için “HAKSIZLIKLARIMIZ KADER OLMAMALI” başlıklı yazımızda belirttiğimiz deklarasyonu, adımızı ve mail adreslerimizi yazarak gönder tuşuna basmak suretiyle partilere göndereceğiz.

Bu önemli hususun yerine getirilmesi için lütfen gerekli duyarlılığı gösterelim. Bu maili, tüm arkadaşlarımız, eşlerimiz, aile fertlerimiz olarak da imzalamak mümkündür. İnternet kullanmayan arkadaşlarımızın onayını alarak onlar adına da gönderebiliriz. Aile fertlerimiz, sınıf ve rütbesi karşısına  Asb. Eşi- Asb. annesi gibi ibare yazması yeterlidir.İsmimizin yanına vatandaşlık numarasının yazılmasında yarar görüyoruz.

Herşeyin gönlünüzce olmasını diliyoruz.

SİTE YÖNETİMİ


EMEKLİ ASSUBAYLAR GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN MECLİSTE GRUBU BULUNAN SİYASİ PARTİLERİMİZE (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ – CUMHURİYET HALK PARTİSİ – MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ)  DEKLARASYONUDUR

Siyasi Partimizin Saygıdeğer Yetkilileri,

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin temel direklerinden biri olan assubaylar, mesai kavramı olmadan, nöbet, tatbikat, gece eğitimi ve özel görevler ile, bir ayın asgari bir haftasını ‘24 saat esasına göre‘ tek kuruş fazla mesai ücreti almadan kışlada geçiren, şahsi hürriyeti ‘AİHM kararına rağmen‘ amirinin iki dudağı arasında kısıtlanan, 15 yıl mecburi hizmetle yükümlendirilen, görev süresi içinde 8 -10 kez tayin gören, bir üniforması da kefen olan, sadece göreve ve ölüme gönderilirken hatırlanan, sosyal ve ekonomik haksızlıklara uğratılarak vatanseverlik duyguları istismar edilen mesleğin mensuplarıdır!

Bugün, görevi, koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayacak olan kamu görevlileri, MYO mezunu ise 9/2, lisans mezunu ise 8’nci dereceden göreve başlatılıp ¼ dereceye kadar yükselirken, bu hak sadece  assubaylardan esirgenmektedir! Bir çok KİT işçi emeklisinin aldığı maaş, assubay emeklilerinden fazladır. Özellikle, büyük çoğunluğu 3. ve 2. dereceden emekli olanlar açlık sınırında maaş almakta, adeta yaşam savaşı vererek, zor koşullarda ve sosyal durumlarına uygun olmayan işlerde çalışma mecburiyetinde kalmaktadırlar!

Ülkesine ve ordusuna sadakatini ağır görev koşullarında canı, kanı ve teri ile kanıtlamış, ordumuzun temel direklerinden olan assubaylar, yıllardır ön yargılar sonucu bir çok sosyal ve ekonomik haksızlıklara uğratılmışlardır. Bizlerin talebi; imtiyaz veya daha fazlası değil adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıdır!..

Uğradığımız sosyal ve ekonomik haksızlıklarımız için Genelkurmay Başkanlığı dahil tüm yetkili makamlar, haklılığımızı tescil eden çözüm sözleri vermekte, milletvekili adaylarının seçim bildirgelerinde yer almakta ve bizzat MSB’ı seçim gezilerinde sözler vermekte, fakat bilahare unutulmakta, unutturulmak istenmektedir!….

Dilekçelerimiz üzerine,  bizlere destek veren milletvekillerimizin önerileri  kabul edilmemiş, ‘araştırma önergeleri  haklı olduğumuz belirtilmesine rağmen!‘ seçimden sonraya bırakılmış, Genelkurmay ve MSB teklifleri ise işleme dahi konulmamıştır. Maliye Bakanlığı müracaatlarımıza verdiği yanıtta; assubayları, birinci dereceden maaş alan, görevi ve koşulları assubaylarla benzerliği bile olmayan kamu görevlileri ile kıyaslamaya çalışırken, ‘nedense!‘ lise mezunu albayın, yüksek okul mezunu assubaydan üç misli fazla maaş aldığı gerçeğini gözardı etme talihsizliğini göstermiştir!…

Yüce Meclis’imizde, nisan 2009 tarihinde SGK yasası görüşülürken hükümet, komisyon ve milletvekillerimizin oyları ile kabul edilen ¼ hakkımız, 24 saat sonra “meclisin iradesine adeta ipotek konularak!” takriri müzekkere ile geri alınmıştır! Bu durumda, milli irade, hukukun üstünlüğü ve sosyal adaletten bahsetmek mümkün müdür ?..

Başbakanımız ve Genelkurmay Başkanımız tarafından verilen sözler hayata geçirilmemiştir. 26 Aralık 2008 tarihinde gerçekleştirilen Birleştirilmiş Komutanlar Toplantısı’nda alınan kararların gereği olarak, ekonomik haklarımız konusunda iyileştirmeler içeren ilgili teklifler Başbakanlığa ve MSB gönderildiği basın açıklaması ile bildirilmiş ve bu durum 23 Mart 2009 tarihinde MSB’ımız tarafından da teyit edilmiş olmasına rağmen, bu konularda hiçbir ilerleme kaydedilmemiştir!

Bizler, hiyerarşiye saygılıyız. Fakat, assubayların sosyal ve ekonomik haksızlıkları hiyerarşi ile haklı gösterilemez!

Uğradığımız haksızlıklar sonucu, çalışanların moral ve hizmet verimliliği düşmüş, kurumlarına olan güvenleri kaybolmaya başlamıştır. Emeklilerimiz ise, sahipsizlik hissine kapılarak hukuka olan güvenlerini yitirmiştir. Gazilerimizi, aldıkları kurşun değil bu haksızlıklar yaralamış, şehit meslektaşlarımızın aziz ruhları incitilmiştir.

Cumhuriyetimizin kazanımları belli bir kesimin değil, onu yaşatan ve uğrunda ölmeye hazır olan herkesin olmalıdır. TSK, sadece subaylardan ibaret bir kurum değildir! Personel arasındaki ayrımcılık, milletimizin gözbebeği ordudaki sevgisizlik sarmaşığını her geçen gün büyütmektedir. Vatan ve millet sevgimizin istismarına kesinlikle izin vermeyeceğiz! Her türlü yasal mücadelemizi devam ettirme kararlılığındayız…

Siyasi partilerimiz, milli iradenin oluşmasını sağlayan, demokratik bir devlet ve toplum düzeni içinde ülkemizin çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmayı amaçlayan, demokrasimizin vazgeçilmez unsunlarıdır.

Millet iradesinin yansıltıldığı ve yasama görevinin yürütüldüğü Yüce Meclis’imizde bu görevi üstlenen siyasi partilerimiz olarak,  assubayların  bu haklı taleplerini önemseyen, seçim bildirgelerinde yer verenleri, aile fertleri ile birlikte bir milyon seçmen olarak, anayasal hakkımız olan oyumuzu kullanırken, değerlendirme kriterlerimize dahil edeceğimizi ve desteğimizin bu yönde olacağını saygı ile deklare ediyoruz. Saygılarımızla.

YASAL TALEPLERİMİZ

1) 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası’nda belirtildiği gibi; görevin özellikleri dikkate alınarak, bazı sınıflara mensup memurlar, ortak hükümlerdeki başlangıç derecelerinden daha üst derece ve kademeden göreve başlatılmaktadırlar. Buna paralel olarak da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin özlük haklarını düzenleyen 926 sayılı Askeri Personel Kanunu ile Harp Okulu veya Fakülte Yüksek Okul mezunu subayların göreve başlangıç derecesi 8/1’den, lise üstü 1 yıl tahsil yapan assubaylar da 10/1’den göreve başlatılmaktadır.

Ancak, bu adil uygulama ortada dururken, kendi nam ve hesaplarına yüksek okul bitirenler ile Asb.MYO mezunları için gözardı edilerek adalet ve eşitlik ilkesine aykırı uygulama yoluna gidilmiştir. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda birçok devlet memuru; MYO mezunu ise 9/2, lisans mezunu ise 8’nci dereceden göreve başlatılmasına rağmen, daha ağır hizmet koşulları ve sorumlulukları olan ve aynı süreli öğrenim gören assubaylar ‘adalet ve eşitlik ilkesine aykırı olarak’ daha alt kademeden göreve başlatılmaktadır.

MYO mezunu assubayların 9/2, lisans mezunlarının ise 8’nci dereceden göreve başlatılmasını…

Lise ve 2-3 yıllık harp okulu mezun olan subayların  4 yıllık fakülte ve harp okulu mezunları ile aynı dereceden intibaklarının yapıldığı ve ¼ karşılığı 1500  gösterge rakamına yükseltildikleri gibi; Asb.MYO.öncesi mezun olan assubayların intibaklarının Asb.MYO mezunlarının başlangıç derecesinden yapılmasını ve yüksek okul mezunu olduğu halde ¼ kademeye yükseltilmeyen tek kamu görevlisi olan assubayların da bu haktan yararlandırılmalarının teminini…

2) Birinci dereceden emekli olanlar ile 2. ve 3. dereceden emekli olanların arasındaki fark en çok 3 yıllıktır. Hatta bir ay gibi kısa hizmet süresi olmasına rağmen, Emekli Sandığı Yasası, Madde Ek-70, 1’nci Fıkra (b) bendinde yer alan grupların oranlarındaki dengesizlikler nedeniyle, %30 ile %40 arasında maaş farkı doğmasına neden olmaktadır.

Bu adaletsiz uygulamanın düzeltilmesi için Genelkurmay Başkanlığı ve M.S.B. tarafından hükümete teklif edilen, aşağıdaki değişikliğin yapılarak adalet ve eşitliğin sağlanmasının teminini…

Md.1 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununun EK-70 Md.1nci fıkrasının (b) bendinde yer alan gruplar ve oranları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir

Ek göstergesi  8400 ve daha yüksek olanlarda         % 240’ına
Ek göstergesi 7600(dahil)-8400(hariç) olanlarda       %200’üne
Ek göstergesi 6400(dahil)-7600(hariç) olanlarda       %180’ine
Ek göstergesi 4800   “     -6400(hariç) olanlarda      %150’sine
Ek göstergesi 3600(dahil)-4800(hariç) olanlarda       %130’una
Ek göstergesi 2200(dahil)-3600(hariç) olanlarda       %110’una
Diğerlerinde                                                       % 80’ine

Tekabül eden miktarı emekli keseneğine ve kurum karşılıklarına tabi tutulur.

Md.2 Bu karar yayım tarihinde yürürlüğe girer. Geçmişe ait maaş farkları ödenmez.

Md.3 Bu kararı Bakanlar Kurulu yürütür.

3) TEMSİL TAZMİNATI

2000 yılında sadece general ve amirallere ödenen, 2002 yılında ise yarbay ve albaylar ile bazı kamu görevlilerine ödenmeye başlanan temsil tazminatı, yasanın özüne aykırı olarak diğer askeri personele ödenmemiştir. Bu durum maaş dengelerini bozduğu gibi, küçük rütbeli personelin açlık sınırına yakın maaş alarak hayat idamelerini güçleştirmiştir. 631 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameye istinaden çıkarılan 2002/3546 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 1’nci maddesinin iptali için açılan dava sonucunda, DANIŞTAY İdari Dava Daireleri Kurulu kararın yasaya aykırı olduğuna karar vermiştir !

KARAR GEREKÇESİ: 631 sayılı KHK 11’nci maddesi, sadece makam tazminatı alanlara değil en az 5 hizmet yılını dolduranlara da görev tazminatı ödenmesini hükme bağlamış olmasına rağmen, çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararında “en az 5 hizmet yılını dolduran memurların yer almadığı” belirtilmiştir. Kararda ayrıca bütçe olanaklarının kısıtlı olmasının, tazminat ödenmesi öngörülen personel arasında bir ayrıma gidilmesinin gerekmediği vurgulanmıştır.

TSK personeli arasında maaş hiyerarşisinin yeniden kurulması amacıyla, Kd.Binbaşı – Binbaşı, Asb.lıktan subay olan Kd.Yzb. ve 2 Kad.Kd.Başçavuş ile Kd.Başçavuş rütbeleri, 926 sayılı Askeri personel kanununun (V) sayılı makam tazminatı cetvelinde yer almaları ve 4505 sayılı Sosyal Güvenlikle ilgili bazı kanunlarda değişiklik yapılması ve Temsil Tazminatı ödenmesi hakkındaki kanunun 5’nci Madde (a) fıkrasında yer alan “Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenecek olanlara” ibaresinin çıkarılarak tamamına verilmesi bir zorunluluktur. Bu, hiyerarşik dengeyi koruyacak, karşılıklı güven ve saygı duygularını güçlendirerek adaletin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

2002/3546 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 1’nci maddesinin iptali ile ortaya çıkan hukuki boşluğun doldurulması için, çıkarılacak yeni kararnamede bu hususların dikkate alınarak, hukuksuzluğun önlenmesi ve mağduriyetin giderilmesinin teminini;

4) Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun varlığını bugüne getiren üyelerin büyük bölümü zorunlu sebeplerle sistem dışında kalmıştır. Kuruma yeniden üye olma şanslarını muhtelif nedenlerle kullanamayanlara kolaylıklar sağlanmalı ve kurum iştiraklerinde tüm üyelerin hakları olduğu gerçeği doğrultusunda her üyeye katılımları nispetinde hisse senedi verilerek adalet gerçekleştirilmeli, dileyen üyelerin birikimlerinin kurumda değerlendirilmesi sağlanmalıdır.

5) Tam teşekküllü hastaneden sağlam raporu alarak orduya giren personelden, görev koşulları ve çeşitli nedenlerle sağlıklarını kaybedenler “TSK.’nde görev yapamaz” raporu verilerek, istekleri dışında resen emekli edilmektedirler. TSK dışında sağlık nedeniyle resen emekli edilen kamu görevlisi yoktur ve mağdurdurlar. Bu personele emsallerinin derece ve kademesini geçmemek kaydı ile derece ve kademe ilerlemesi yapmalarının veya bir derece verilerek emekli edilmelerinin sağlanmasını;

6) FİİLİ HİZMET ZAMMININ DERECELERE YANSITILMASI

Gerek 5434 sayılı kanun, gerek 1 Ekim 2008 tarihinde yürürlüğe giren 5510 sayılı kanunun 40’ncı maddesi ile, assubaylara her 360 günlük fiili hizmetlerine karşılık ayrıca 90 gün de fiili hizmet zammı hakkı verilmekte ve bunun pirim karşılıkları yıllık olarak görev yapılan kurumlarca Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından fiili hizmet zam hakkım, maaş bağlanma oranı ve emeklilik ikramiyesine yansıtıldığı halde aylık derecemde dikkate alınmamıştır. Fiili hizmet zammı süremin, aylık derece ve kadememin tespitinde dikkate alınarak  intibakımın tespit edilen derece ve kademeden yapılmasını ve  emekli maaşımın buna göre tahakkuk ettirilmesinin teminini…

7) Türkiye Cumhuriyeti bir Hukuk Devletidir. En yüksek makam olan Cumhurbaşkanı’nın hürriyeti bağlayıcı ceza vermeye, yani hapis cezası vermeye yetkisi yoktur! Ancak Ordu’ya yeni katılmış, mesleği hukuk olmayan bir  subayın kendi kararı ile hapis cezası verme yetkisi vardır. İddia makamı ve yargıç aynı kişidir. Olağanüstü durumlarda olağanüstü kararlar alınması gereği elbette ve özellikle de görevi savaşmak olan ordu için kabul edilebilir bir durumdur. Ancak, olağanüstü durumlarda olağanüstü mahkemeler oluşturulması gerekir. İnsan hak ve özgürlükleri olağanüstü durumlar söz konusu edilerek gözardı edilemez. Kaldı ki hapis cezası yetkisi olağanüstü durumlarda değil, olağan durumlarda ve barış konuşlanması içinde de geçerlidir. AİHM bir assubayın başvurusu üzerine “şahsi hürriyetin sadece mahkemelerce hakim kararı ile  kısıtlanabileceğine” hükmederek Türkiye’yi tazminata hükmetmesine rağmen oda hapsi cezası amirlerce verilmeye devam edilmektedir. Bu cezanın sadece savaş koşullarında verilmesi için askeri ceza yasasında gerekli düzenlemenin yapılmasını…

8) Olağanüstü hal bölgesi ve kalkınmada öncelikli illerde görev yapan 657 sayılı devlet memurların bölgede geçen 2 yıl hizmetleri karşılığında 1 kademe verilmektedir. Bu haktan askeri personelin de yararlanmasının teminini…

9) Anayasamız ve AİHS angaryayı yasaklamıştır (Angarya zorla çalıştırılmaktır).  TSK personeli 1-10 yıl arasında devlet tarafından okutulmasına rağmen, istisnasız tüm subay ve assubaylar 15 yıl mecburi hizmet yükümlülüğüne tabidirler. Şartları kendisine uygun bulmayan kişilerin zorla hizmette çalıştırılması kişinin mutsuzluğu kadar hizmetlerin verimli olmamasına neden olmaktadır. Mecburi hizmetin kaldırılması veya okul süresine bağlı olarak makul seviyelere çekilmesini…

10) Silahlı Kuvvetler’de sayısal oran 1/4 civarındadır. Yani bir subaya karşı  dört assubay mevcudu vardır. Daha açık bir deyimle Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 100 subay varsa 400 assubay vardır. Ancak sosyal tesisler söz konusu olunca bunun tam tersidir. Ordu evlerinden  lojmana, askeri kamplara kadar tüm sosyal tesislerde hem nitelik yönünden hem sayısal olarak assubaylara sağlanan imkanlar sayılarla ters orantılıdır. Sosyal tesislerin amacına uygun ve sayılarla orantılı faydalanılmasının teminini…

11) Çağın gerisinde kalan 926 Sayılı Askeri Personel ve 211 Sayılı İç Hizmet kanunlarında gerekli düzenlemeler yapılmasını…

12) Günümüz koşullarında lisans seviyesinde öğrenim görenlerin askerliklerini er olarak yapmaları  nedeniyle onlara emir ve komuta eden assubayların hizmet verimliliğine de katkıları düşünülerek Asb.MYO lisans seviyesine çıkarılmasını…

Saygılarımızla arz ederiz.

E.ASSUBAYLAR GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU ÜYELERİ

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

 1. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Sayın TEMAD Genel Başkanına ve değerli meslektaşım Atilla Abaylı Bey’e teşekkür ediyorum. Yaşananların ve gelişmelerin genel merkez tarafından ciddiye alındığı ,konunun takip edilerek mevcut yasaların ve olanakların elverdiği ölçüde gerekenin yapılmaya çalışıldığı,bundan sonra da yapılacağı kanaatini taşımaktayım. Bizlere düşen görev de en az genel merkez kadar hassas olup olumsuzluklar karşısında susmamak , gerekli tepkiyi gösterip aynı zamanda ilgililer nezdinde genel merkezin elini güçlendirmektir.

 2. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Sitemiz misyonu gereği TEMAD ve mücadelemize destek vermeye devam edecektir. TEMAD yönetiminin çalışmalarını ilgi ile izliyor ve bir kez daha başarı için desteğimizi, başarılarda alkışlarımızı, yanlışlarda eleştirimizi sunacağımızı belirtiyor Sn.Keser ve ekibine başarılar diliyoruz.Saygılarımızla [/b]

 3. adil dedi ki:

  Bize hatice değil netice lazım, gerisi boş laf.

 4. RA_MU dedi ki:

  GÜN EYLEM ZAMANIDIR…SAYIN DOKTORLAR BİR ARKADAŞLARINI KAYBETTİLER,İŞ BIRAKIYORLAR,YÜRÜYORLAR.BİZİM ARKADAŞLARIMIZ ŞEHİT OLUYOR,BİZ SADECE DUA EDİYORUZ,VATAN SAĞ OLSUN DİYORUZ.
  BU VATAN KİMİN? KEFENİ İLE GÖREV YAPAN TEK MESLEK GRUBU OLAN BİZLERİN KANINI ŞAŞAL SUYUYLA EŞDEĞER GÖRENLERE DENECEK TEK ŞEY VAR.KALDIRIN MECBURİ HİZMETİ.SİZDEN HAK, ADALET BEKLEMİYORUZ.YETER ARTIK,SİZİN AYRIMCILIĞINIZ…

 5. Yavuz SELİM dedi ki:

  ” Sizin de yazmış olduğunuz bizim de öncelikli belirlediğimiz bu sorunlardan sadece İntibaklarla ilgili bir sorun mevcut olup konunun Başbakanlığa aktarılması aşamasındayız.”

  657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personele uygulanan birinci derece kalkınmada öncelikli illerde verilen kademe uygulaması 926 Sayılı Askeri Personel Kanununa tabi personele uygulansa birçok personel zaten en az 1 derece, geneli 2 derece alacak durumda iken bunu niçin sorun yapıyorlar ki ?

 6. KEMALETTİN SÖZEN dedi ki:

  Genel başkanlığın genel başkanlık resmi sitesi haricindeki (bir başka zatı muhteremin deyimiyle muhalif site) diğer iletişim kanallarını takip etmesi takdire şayandır.Her muhalif uç görüş ,düşünce,fikir bir şeyler yapmak isteyenlere güç ve kuvvet verecektir.Çagımızın gereği budur.Ortak akıl denilen şey budur.Ortak akıl kullanmak isteyenler,küfürle,şiddetle,tehditle ,susturmakla bunu yapamazlar.Bin fikir ortaya çıksın,binlerce rengarek çiçek açsın.

 7. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Sitemizde yayınlanan Sn.M.Emin ATILGAN başkanlığındaki tüzük grubunun hazırladığı yeni tüzük taslağını TEMAD yönetimine de gönderdik. TÜZÜK çalışmalarında dikkate alınacağını düşünüyoruz ve bir an önce gerçekleşmesini diliyoruz. [/b]