Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 22°C
Açık
Ankara
22°C
Açık
Pts 25°C
Sal 24°C
Çar 23°C
Per 20°C

O DA BİR ASSUBAY’DI

13/02/2015 7:00 PM | Son Güncellenme: 31/03/2024 8:59 PM
3

Türk Silahlı Kuvvetlerini sırtında taşıyan, hiyerarşiye saygılı, ülkesine ve orduya sadakatini teri, canı ve kanı ile kanıtlamasına rağmen bizzat kendi kurumlarınca önyargılarla sosyal, ekonomik ve insani haksızlıklara uğratılan emekleri, varlıkları “Ordünaryüs profesör olsan bile assubaysın” diyerek yok sayılmaya çalışılan tek talepleri adalet olan çilekeş mesleğin mensupları Assubaylar…

Nedir bu adaletsizlik, nedir bu önyargı, nedir bu korku?

Korkmayın!…

Bizden korkmayın, korkularınızı biliyoruz!

Uçak bakım subayımızın eline tornavida almadığını, bir vida sıkmayı bilmediğini biz de biliriz, siz de bilirsiniz! Tank yolda kaldığında teknisyen astsubayı çağırmaktan öteye geçmez teknik (!) bilginiz. Gemi komutanı ancak motor odasının temizliğine bakar, dizelin kapağını aç kapa deseniz açıp kapayamaz!

Raporları hazırlarız, beğenmezsiniz, tekrar düzeltiriz imzalarsınız.

Bir üstünüz de sizin düzelttiğinizi beğenmez, tekrar düzeltiriz.

Biz bu ülkeyi seviyoruz, bu cumhuriyetin, Atatürk’ün emaneti demokrasinin, şehit kanları ile sulanmış memleketin aşığıyız. Çabamız bu!

Bizden korkmayın, aynı gemide olduğumuzun fakındayız, korkularınızı yenip bizi anlar, birbirimize ihtiyacımız olduğunu anlarsanız, el ele, omuz omuza verdiğimizde daha güçlü bir Silahlı Kuvvetleri var edeceğimizi biz biliyoruz.

Sizden beklentimiz; bizi ötekileştirmeden, önce insan olduğumuzu fark edip, asla unutmadan yaklaştığınızda her şey daha güzel olacak!

Aşağıda bir astsubay oğlu astsubayın öz geçmişi var… Bir göz atalım, sonra devam edelim!

“Hasan Bora USLUER, 2002 ile 2014 yılı sonuna kadar Türk Silahlı Kuvvetlerin de Astsubay olarak görev yapmış ve zorunlu hizmet süresi hitamında görevinden istifa ederek ayrılmıştır. Askerlik hayatı öncesinde 1999-2001 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, Güverte Bölümü, Uzak yol vardiya zabitliği eğitimini derece ile tamamlamıştır. Deniz Astsubay sınıf okuluna derece ile girmiş ve Harita Sınıfı eğitimi gereği, Harita Genel Komutanlığı, Harita Yüksek Teknik Okulu, Harita Astsubay Sınıf Okulu Komutanlığına gönderilmiştir. 2002 yılında Sınıf eğitimini tamamlayarak asli görev yeri olan Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığına atanmıştır.

Trieste / İTALYA da, 2003-2004 yılı arasında International Maritime Organisation – Uluslararası Denizcilik Örgütü – IMO bağlısı, International Maritime Academy – Uluslararası Denizcilik Akademisi – IMA ‘da icra edilen Elektronik Kartografi, Elektronik Harita Üretimi eğitimini tamamlayan ilk Türk olmuştur. 2005 yılı itibariyle tamamlanıp hizmete sunulmuş olan ilk elektronik seyir haritası üretim ekibinde görev almıştır. 2008 yılında Kamu Yönetimi lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Lisan Okulunda ingilizce eğitimini tamamlamıştır. 2005-2009 yılları arasında Karasuyu ve Kıta Sahanlığı projelerinde Harita çizimi ve teknik danışmanlık görevlerini de ifa etmiştir. 2009 – 2011 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Deniz Bilimleri Enstitüsü, Deniz Politikası dalında yüksek lisansını, Türk Boğazlarında Fenerler ve Sis İşaretlerinin Elektronik Seyir’e Entegrasyonu – Integration of the Lights and Fog Signals to the Electronic Navigation in the Turkish Straits, isimli tezi ile tamamlamıştır. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliğinde başladığı doktora eğitimi, tez yazma aşamasında halen devam etmektedir. 2012 – 2013 arasında Uluslararası Hidrografi Örgütü – International Hydrographic Organisation tarafından akreditesi sağlanmış olan, FIG/IHO/ICA B Kategori, Uluslararası Uygulamalı Hidrografi – International Applied Hydrographic Education, eğitimini tamamlamıştır. Kısa bir süre ölçüm görevlerinde, daha sonra Hidrografik Ölçüm Ekip Komutanlığı görevlerinde bulunmuştur. Askerlik hayatı boyunca, Babası Emekli Astsubay Ahmet USLUER’den ve eğitim destekçisi Annesi Sultan USLUER’den çok etkilenmiştir.

Aralık 2014 tarihi itibariyle görevinden istifa ederek, Galatasaray Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda, Galatasaray Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Gemi Makineleri İşletme Bölümü, Bölüm Başkanı görevini de ifa etmektedir. (bknz.)”

  • Nice değerler var astsubayların arasında, bu değerleri korkuya kapılıp bastırmaya çalışmayın, hizmet imkanı verin, destekleyin!
  • 21 nci Yüzyılda yaşıyoruz, gelin Hitler-Mussolini döneminden kalma iç hizmeti, askeri cezayı, dahası o dönemin anlayışını değiştirelim, 21 nci yüz yıla uyarlayalım.
  • Üvey kardeş değil, kardeş olalım!
  • Bizim yaşam koşullarımızın düzeltilmesi sizi neden rahatsız eder, anlayamıyoruz.
  • Tekmeyle, hakaretle, baskı ile bir yere varamayacağınızı artık anlayın! İnsanlık suçu işlediğinizin farkına varın!
  • Korkularınızı yenin, korkularınız öncelikle size zarar verir!
  • Korkularınız Silahlı Kuvvetlere, Korkularınız ülkeye zarar verir.
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.