Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 20°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
20°C
Parçalı Bulutlu
Pts 25°C
Sal 28°C
Çar 25°C
Per 23°C

TEMAD TEMSİLCİLER KURULU İZLENİMLERİ

26/12/2019 7:30 PM
5

 
GARP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK
TEMAD CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK. AYNI MESAJLAR
 
25- Aralık – 2019 günü Ankara Tandoğan Orduevinde TEMAD TEMSİLCİLER KURULU toplantısına katıldım.
Toplantı çok güzel hazırlanmış , gelenlerin yaka kartları, içinde kravat, kalem, ajanda, takvim, Temad tüzüğü, tüzüğün değişiklik önerileri bilgilendirme notları ve Temad Faliyetlerini anlatan dergiden oluşan bir çanta hediye edilerek salona alındık.
 
Katılımcılar yerlerini aldılar, 60 civarında il başkanı, onlarca yönetici ve üye katılmıştı. Katılımcılar hepsi giyimleri düzgün, takım elbiseleri, kravatları ve rozetleri ile gerçekten Temad’a yakışır bir kıyafet içindeydiler. Antalya kadın kolları başkanlığında epeyce kadın katılımcı oradaydı.
Herkes Örgütünün toplantısına katılmanın gururu ve onuru içinde, heyecanlı ve mutluydu.
Toplantı salonuna Genel başkanın geleceği anons edildi salonun giriş kapısında 7 kişilik yöneticilerden oluşan bir karşılama heyeti karşıladı . Bu yanlıştı Kapıda bu manga usulü karşılama yakışmadı, genel başkan salona kalabalık bir heyetle girebilirdi.
 
Hep beraber saygı duruşu ve İstiklal Marşımızı söyledik. Hep bir ağızdan söylenen istiklal marşımız bence en güzel okuyan bu gurubumuzdu. Gündem açıklandı ve Açılış konuşmasında genel başkanımız konuştur.özetle şöyle söyledi
-Temad örgütümüzün ne kadar önemli bir örgüt olduğunu, devlet yanlısı bir örgüt olduğumuzu, Temad’ın devlet kademesinde ne kadar önemli olduğundan bahsetti.
– Eski dönemde Askeri karargahlara sokulmayan, orduevlerine girişi yasaklanan Temad’ın artık her askeri yetkiliye ulaştığını, görüldüğü gibi Orduevinde toplantılarını yaptığından bahsetti.
– Bazı kimselerin Temad dışında çeşitli illerde açıklamalar yaptıklarından bunların hepsinin Temad örgütünden ihraç edilmiş kişilerden oluştuğunu , bunların yaptıklarının doğru olmadığını, bölücü ve tehlikeli kişiler olduklarından bahsetti.
-Geçmişimizi unutmayalım , tarihimizi unutmamalıyız diyerek Ermeni tehciri öncesinde Ermenilerin Türk vatandaşlarımıza yaptığı işkencelerden örnekler verdi.
-Haklarımızı almak için devletin her kademesine ulaşıldığını, anlatıldığını 2020 yılında haklarımız olan tazminatlarımızın alınacağını ümit ettiğini siyasi iktidarın bizlerin sorunlarını bildiğini, milli savunma bakanlığının konuyu bildiğinden bahsetti.
İl başkanlarımızdan birkaç kişi konuştular, bazıları kendi sorunlarını, bazıları şehirlerde açıklama yapanlara ceza verilmesini, örgütlerde dışlanmasını önerdiler.
-Genel başkanımız yaklaşık 10 defa mikrofona konuştu. Açıklamalarını yaptı. Temad örgütünden ihraç edilenlerin cezalarını ve suçlarını ekrandan anlattı.
-Açıklama yapanlardan birisinin bir kitap yazdığını ve Temad’a bıraktığını kitabı okuduğunu ve hiç bir değeri olmadığını anlattı. Hatta bu kişinin tarihçi falan olmadığından bahsetti.
– Çeşitli şehirlerde açıklama yapanlar hakkında devletin istihbaratının kendisini aradığını, kendilerine bunların Temad ile ilgilerinin olmadığını anlattığını söyledi.
– Çesitli illerde açıklama yapacak olan illerdeki Temad il ve ilçe başkanlarını uyardığını buralara katılmamalarını söylediğinden bahseden genel başkanımız Muhalif olan emekli astsubayların kurmuş oldukları Facebook guruplarına üye olan yüzlerce arkadaşımızın o sayfalara destek olmamalarını, genel merkezi eleştirenlerin altına kimsenin beğeni yapmamasını istedi.
– Yüksek disiplin kurulu başkanımız kürsüde kaç kişinin ihraç ,kaç kişinin uzaklaştırma, ikaz cezası aldığını ekranda anlattı. Ve Çeşitli şehirlerde açıklama yapanların sanal alemde açıklamalar yapmalarının , sanal alemde ki sayfalarda Temad kurumunu eleştirmeninin iyi bir davranış olmadığını bunun yerine açıklamaların Temad’ın resmi sayfasında yapılmasını anlattı.
Tüzük deüşiklikleri önerilerine gereksiz olduğu kadar zaman ayrıldı. Bu tür öneriler Tüzük kurultayı öncesinde yapılmalıydı.
Genel başkan ve yöneticilerinden çok Örgüt İl ve ilçe başkanları konuşmalıydı. Örgüt üyelerine söz verilmeliydi. Herkes özgürce kişisel görüşlerini ifade etmeli ve önerilerde bulunmalıydı.
Genel merkez sanal alem denen FACEBOOK, TWITTER, INSTAGRAM gibi platformların gücünden habersiz, buralarda eleştiri yapıldığından buralardan korkuyor. Halbuki buralara bedava örgütün sesini, amacını , davasını, isteklerini duyuracağı ve sesini tüm dünyaya duyuracağı bir oluşumlar. Burada yer aldığınız zaman TEMAD her türlü propagandasını yapabilir buralarda yapılan eleştiriler eğer suç ise hemen yargıya başvurulur diğer türlü eleştiriler özgürce, dürüst ve namusluca yapıldığında Temad’ın gelişmesine ve çağdaş bir STK olmasına yardımcı olur.
Temad’ın yönetilmesinde, etkinliklerinde, yapılması gerekenlerinde nelerin yapılıp, yapılmadığı konusunda hiçbir İl başkanı ve diğer katılımcılar bir tutam eleştiri yapmadı, herkes memnun, bahtiyar ve mutlu peki sorun ne ?
 
Divan başkanından Konuşma hakkı istedim sağ olsunlar dilekçemi verdiğimde divana çağırarak ne konuşacağımı sorguladı ve 3 dakika süre vererek kürsüde söz verdi. Kendisine sonsuz minnettarım.
Şunları söyledim :
“ Sayın divan başkanım , değerli genel başkanım , değerli meslektaşlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum Konya Temad Üyesi Bahri KILINÇEL Sözlerime başlarken ülkemiz için şehitlerimizi , 105 yıl önce Sarıkamış’ta 24-25 aralık gecesi bir gece donarak şehit olan bir kolordu seviyesinde askerlerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum.
Değerli başkanlarım 800 yıl önce pir Mevlana der ki “ Üzülme herkes ölür . Kimi Toprağa kimi yüreğe gömülür. Yine pir Mevlana der ki “ Böbürlenme doğumun bir damla su ölümüm bir avuç Toprak “
Örgüt yöneticiliği eleştirilere katlanma sanatıdır. Eleştirilere dayanacaksınız , katlanacaksınız, bazı arkadaşlar eleştirdi diye hemen örgütten ihraç edilmesi demokratik olmaz. Askeri anlayışı bırakın biraz sivilleşin. Biraz empati yapın lütfen . o arkadaşlar daha dün sizlerin arkadaşları değilmiydi. Onlar hemen hain , tehlikeli, bölücü ve nerdeyse ermeni ilan ediyorsunuz biraz insaflı olun.
Disiplin kurulu Başkanımız sanal alemin iyi olmadığını, sanal alemde açıklama yapanların örgüte zarar verdiğini , buraları kullanma yerine Temad sayfasında açıklama yapılmasını öneriyor halbuki sanal alem bedava her türlü derneğin amacını, işlevini anlatma yeridir.
Sayın genel başkanım bizler Konya’da milli konferanslar yapıyoruz örneğin Vecihi HÜRKUŞ konferansına davet ettik. Gelmediniz gelip bir selamlama konferansı yapsaydınız binlerce kişi sanal alemde tıklayarak TEMAD’ı öğrenmiş olurdu.
Cumhurbaşkanımızın sözcüsü Sayın İbrahim Kalın geçen hafta İstanbul’da kitaplarını imzaladı sizler gidip imza esnasında bir dosya sunsaydınız Cumhurbaşkanımıza ulaştırırdı. Kandilde PKK örgütünün kaçırdığı Astsubaylarımız var siz TEMAD olarak Diyarbakır’da çocuklarının kurtulması için neden onları ziyaret etmediniz..
Divan başkanı süremin dolduğunu söyledi. Benin birkaç daha söyleyeceklerim vardı. Onları burada yazıyorum.
Sayın genel başkanım siz örgütü yönetme esnasında hatalar yapıyorsunuz, sizi eleştirenleri uzaklaştırıyorsunuz, il başkanlarını görevden alıyorsunuz, il başkanları seçilmiş insanlar hata yaptılarsa il olağanüstü genel kurulunu çağırırsınız onları kendi üyeleri tarafından seçimle indirirsiniz.
Siz eylem etkinlik yapma aşamasında Örgütün başkanlarının hiç görüşün almadan ben yaptım doğru anlayışındasınız. Çağdaş STK larda her il,ilçe başkanının görüşü alınıp, değerlendirilir ve eylem , etkinlik yapılır. Siz haklarımızın alınmasını zamana bıraktığınız için birileri kalkar ve çeşitli şehirlerin meydanlarında pankartları ile sesini duyurmaya amacını anlatmaya çalışır.
Keşke bu açıklamaların yapılacağını duyduğunuz anda tüm TEMAD il başkanlıklarına emir verseydiniz herkes katılsaydı Hem TEMAD amacını duyurmuş hem de sizler eleştirilerden kurtulurdunuz.
 
Değerli arkadaşlar kısacası TEMAD cephesinde yeni bir şey yok. Bizlerin haklarını almada daha çok zaman geçecek eğer haklarımızı 2020 yılında alamaz isek çalışmayan, örgütü etkinlik eylem olarak planlayamayan TEMAD örgütünü yönetemeyenler sorumlu olacaktır.
Bu günkü TEMAD yöneticileri çıkacaklar bizler haklarımızı alacaktık ancak bizden habersiz olarak açıklama yapanlar sayesinde haklarımızı vermediler diyeceklerdir. Herkesin haberi olsun.
 
Görüntünün olası içeriği: Bahri Kılınçel, takım elbise
 
 
Bahri KILINÇER  E.Assubay – Konya 
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.