Dolar 32,4020
Euro 34,5407
Altın 2.453,90
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Açık
Ankara
26°C
Açık
Sal 26°C
Çar 25°C
Per 20°C
Cum 16°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

88-yillik

YORUMLAR

 1. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Sn.Atilla Abaylı, aynı sorunları haksızlıkları yaşayan aynı mesleğin mensupları tüm eforlarını mücadeleye destek olarak vermeleri gerekir. Elbette uygulanacak yöntem nedeniyle farklı düşünceleri olabilir, eleştiri hakkınızı kullanır saygı içinde tezlerinizi anlatırsınız eleştiri de mükemmele açılan kapının anahtarıdır.
  Ama görevde iken de tanıdığımız tipler kişisel çıkar ve egolarını tatmin için assubay onur mücadelesini ARAÇ olarak görüyorlar.
  Bu rüzgar gülleri özde değil sözde mücadele adamıdır;mücadele ile ilgili suya sabuna dokunmazlar,mail kampanyalarında, bizlerle ilgili çalışmalarda, basındaki yazıların altındaki yorumlarda onları göremezsiniz.
  Onlar,mesela merdivenden inerken ayağı kayan assubaya verilen cezanın hukuksuzluğunu, vicdansızlığını eleştirmezler, eleştirdikleri daha doğrusu saldırdıkları meslektaşlarıdır. Çünkü onlar her ortamdan kendilerine fırsat yaratmayı egolarını tatmin aracı olarak görürler emeğe saygıları yoktur. Konuları saptırırlar gerçek assubay sevdalılarının heveslerini umutlarını kırmak onlar için tatmin aracıdır.
  ANLATACAKLARINIZ KARŞINIZDAKİNİN ANLAYACAĞI KADARDIR. Bu yüzden bunlarla polemiğe girmemek, yok saymak arkadaşlıktan çıkarmak hatta engellemek en iyisidir. Biz onlara rağmen onların da haklarını korumak için kendimize saygımız gereği mücadeleye devam edeceğiz. Mücadeleyi amaç edinmiş assubay sevdalılarına selam ve saygılarımı sunuyorum.

 2. ERHAN KOLAĞASI dedi ki:

  Sayın büyüğüm inşallah bu uyarınız arkadaşlarca önemsenir kavga ile bölünmekle hiç bir yere varamayacağımız apaçık ortadadır,biz kavgamızı ortada herkes görsün diye yaparız bazı kesimler ne olursa olsun dışarıya sır vermezler içleri bizden daha karışık olsa bile, saygılar.

 3. Basri Bayrak dedi ki:

  Görev yıllarımızda ispiyon olanlar yalakalık yapanlar şimdi de belli amaçlar için çirkinleşiyor, bunları kınıyorum.

 4. Orhan SELIŞIK dedi ki:

  Çeşitli sayfa ve platformlarda bizlere yakışmayacak ifadelerle bizlerin dışındaki aile büyüklerimize de yapılan çirkin söylem ve saldırılardan öylesine bizar oldum ki, bu şikayetimi malum sayfalarda dile getirdiğim gibi Sayın Genel Başkanımızın özeline de yazdım,bu arkadaşlar sizler tarafından da tanınmakta ve bilinmektedir.Lütfen bu kişileri susturun!. Diye ricada bulunmama rağmen geri dönüş olmadı,bu kişiler hala bizlere yakışmayacak şekilde yazı ve yorumlarına devam ediyorlar.Bu kişileri terbiyeye davet ediyor Şiddetle KINIYORUM. Umarım Sayın ABAYLI kardeşimizin satırları bu kişileri uyarır ve kendilerine getirir.

 5. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  Sayın Selışık,sayın Abaylı’nın da başından beri bildiği gibi bu linç çetesinin ilk magduru benim.Zaman zaman bazı sayfalarda bu durumu anlatmaya çalıştım,bazen eleştirildim bazen de yadırgandım.TEMAD Genel Merkezi adına hareket ettiklerini iddia eden bu gurupların tamamından önce atıldım-engellendim,sonra da bir daha katılmadım.Oradaki o seviyesizce saldırıların Genel Merkez Yönetiminin bilgisi ve desteği ile yapıldığına baştan beri inanıyorum.Yorumlarda Atatürk’ün adının geçmesi,Bayrak kelimesinin teleffuz edilmesi,Türkiye Cumhuriyeti demek siyasi söylem oluyor ve malum hakaret orkestrası sazı eline alarak linç kampanyasını başlatıyorlar.Buna karşılık Muhalefet partilerine küfür etmek,onlara hakaret etmek ve TEMAD’ın İktidar partisine oy verecek şekilde yapılanmasını sağlamak gerektiğini yazmak-İktidar partisini övmek ve ona yalakalık yapmak,bir parti yandaşının da söylediği gibi birilerinin g.t kılıymış gibi davranmak siyaset olmuyor ve böyle davranmanın hak mücadelesi olduğunu iddia etmek Genel Merkez ve o gurup tarafından alkışlanmak için yeterli oluyor.Tek amaçları Sayın Gürpınar’ın da bir yorumunda söylediği gibi,kendileri gibi düşünmeyenleri saldırganlıklarıyla yıldırarak,aman çamur benim üzerime sıçramasın diye sahadan çekilmemizi ve meydanın tamamen kendilerine kalmasını sağlamak olmalı.Ben baştan bu tuzağa düştüm,ama yanlış yaptığımı farkettim.Tek amaçlarının Assubayların bir araya gelerek birlikte hareket etmelerini engellemek,hak mücadelesinin önüne geçmektir diye düşünüyor ve böyle algılıyorum.Ne yazık ki bu günkü iki kişilik ve ebusuut efendi destekli Genel Merkez Yönetiminin bu çekişmelere engel olmasını-sonlandırmasını ve hak mücadelesinin başarıya ulaşmasının mümkün olduğuna inanmıyorum. Şu anda Pes gurubunda bir arkadaşımız, Yunanistanla da ilişkili ve güncel bir Atatürk paylaşımı yaptı,anında saldırı başlattılar.İlgiyle ve hakaretin ulaşacağı boyutları merak ederek takip ediyorum.Açıkçası benim bu günkü yapısıyla Genel Merkez Yönetiminden de umudum yok,ama sayın Abaylı’nın dilek ve isteklerine sonuna kadar katılıyorum.

 6. Taner Haydar KOÇAK dedi ki:

  Değerli büyüklerim,yol arkadaşlarım(Kabul ederseniz)
  Son zamanlarda izinde olmamın etkisiyle çok daha sık buraları takip etmem sebebiyle her gördüğüm yanlışa doğru ile yanıt verdim. Tabi şartlı bakanlar,tanımayanlar,ön yargılı olanlar tarafındanda devamındaki ağır ve hakaret içerikli yazışmalarla(Ben hakaret etmedim)karşılık buldum.Ne oldu her sayfada, değişik kişilerle tamamen gerçek olan konuları açıklama yapmama rağmen, bilmişlikle,hakaretlerle ,küçümsemelerle,yalan ve iftiralarla karşılı buldum.Hoşmu oldu? Elbette hayır.İnsanında bu iddia ve söylemlere karşı kendini savunma hakkı vardır. Bunların sonucunda kavgacı sayılma ihtimaline binaende burda sayın abaylı büyüğümün yazısına bu paylaşımı yapmak gereği hissettim.
  Öncelikle burada yazılan, gruplar, çete, olumsuzluklar, hakaretler vb çirkinler bana ithaf ediliyorsa (suçlamıyorum,isim olmadığından acaba diyorum)ihtimale binaen kısaca açıklama yapayım.
  1.Ben her türlü hakarete karşı hakaret etmeyen sabıra sahibim sadece ince dokundurmalar yaparım.
  2.Kimseye helede ailesine,değer verdiği inancına karşı ağır sözüm olmaz.
  3.Hep yazdım,niye bağırıyorsun dendi.Ben TEK’im.Çetem yok.Gn.Bşk. tarafından görevlendirilmedim.Onada hiç bir şekilde biat etmem.Doğruların yanındayım.Sayın Ayhan BAYIRLI ,Hattad ile görüşmem,Sy Ertenle muhalifim.Sayın Başkaya ilede ararsa görüşürüm ama OYAK konusunda çok büyük ayrılığımız da vardır.(İsimler konusu kimseye hakaret yok ama polemik sayılırsa yönetim isimlere ait son satırı silsin.)
  Yıllarca mücadelede birlikte olduk. Herşeyimle mücadelede oldum.bu seneye kadarda bu sitede hiççç aykırı olmadım.Ancak bu yılın emeğine rağmen bazı gruplar için,bazı paylaşımlardaki net yanlışları düzeltme adına yazdığım yorumların’’Polemik’’olacağı iddiası ile engellenip, yayınlanmaması ve bunada komik ve gerçekten saçma mesajlarla yanıt verilmesi,mesajı yazanın site yönetimi adıyla kim olduğunu bilmediğim biri ile yazışmalarıma bir büyüğümüm e-maille yolladığı ki bunca yılı,emeği,dostluğu,en kalbi saygıya ve mücadeleyi’’sende assubaysın,kendin için mücadele ediyorsun’’ gibi mücadelelerimize(maddiyatı hiç katmıyorum)onca yılın birebir gerçekten özverili çalışmalarımızın bu kadar basit bir söylemle suçlamalarla yok sayılması bana tabiri caizse ‘’dereyi geçinceye kadar ayıya dayı’’ denen biri konumuna düşürüldüğümü,herşeyin yalan olduğunu resmen yaşattı.Her şey olabilirdi ama bu benim düşünceme göre bir imkansızdı. Mücadeleyi elbette kendim içinde yapıyor sözü yanlış olmasada, bu kardeşiniz mücadele girdiğinde muvazzaf ve 4/1 nde girdi,sloganı ‘’’’herşey emekliler için’’’ ve Emeklisine saygı göstermeyen kendi de saygı beklemesin ‘’’di. Giriş amacım 2-3 ncü derede olan abilerimin 1 nci dereceye çıkması,rahatlamalarıydı.Yani benim bir kazanım elde etmem değildi.Ben zaten meslekteydim ve 1nci derecenin olmadığı yıllarda çeşitli nedenlerle 2 ve 3 ncü dereceden ayrılanlara hak getirilmesiydi. Ayrıca onur meselemiz olup o zamanda içi,dışı düşünülmemesine rağmen 1-4 ün verilmesiydi.Ama o onur kazanımıda bazılarınca içi denerek yok sayıldı.Org sitesine Taner haydar koçak,thk olarak girdim.Buraya kurulduğunda üye oldum. Bu sayın büyüğüm sen muvazzafsın ,sana zarar gelebilir,sende farklı nick al dedi diye sırf ona saygımdan sözüne kulak verdim.Ali NAS,Janas(Nerdeyse 1 senedir zaten kullanmıyorum.Çünkü Taner haydar KOÇAK’la risk dinlemeden burdayım) oldum.Ama bu mücadele varlığımdaki ne düşüncemden,nede farklı karakterde kişi havası verecek değişik insan olmadım.Bunu burdakiler biliyor.Hep TAKİPTEYDİM. Sonuç ben bu mücadeleye kendim öncelikli kesinlikle girmedim,2012 yılında ise rüzgar değişti ve muvazzafların haklarıda birleşerek söylem yapılınca şuan kendim içinde burda olmuş oldum.Halada söylüyorum.Ben giriş amacım yerine gelsin,kazanım sağlayalım ve ben ¼ olarak bir şey almamayam.Yok bende alayım talebim varsa onu alıp yemek nasip olmasın.Çünkü İhanet ve rüzgar gülü olmakta benim işim değil.
  Tabi herşeyi yazarak bazı ön yargılı düşünceleri silmek zor.çünkü iyi niyet ve gerçeklerle,kişilerin buralarda yaşadıklarını çok iyi sentezlemesi ile empati ve mücadele geçmişinde ki katkı ve birliktelikle değerlendirme yapması sonucu netleştirir. Gördüğüm kadar bazılarının her şey bir yana bir inci kayar konusundan bile bana monteyle bir kazanım elde etme çabaları varken o detaylar zor değerlendirilir.
  Diğer gruplardaki yanlış iddialara yanıt vereceğiz diye her türlü hakarete karşı gerçekleri anlamama direnci nedeniyle burada paylaştım.

  Sabırla okuduğunuz için(tabi polemik sayılmayıp yayınlanırsa) teşekkürler.
  Bu açıklamalarıma rağme halaaa olumsuz düşüncesinde değişiklik olmayan nerede ikili oynadıysam,çetecilik yaptısam, hakaretler ettiysem vb herşeyi bana özelden bildirsin.
  Hala şüphesi olanlar dahil herkese saygı selamlarımı iletirken J.Per.II.Kad.Kd.Bçvş.Taner Haydar KOÇAK görevinin başında tek kişi olarak kanunlar içinde Astsubay hak ve onur mücadelesinde inandığı doğrularla katkı sunmaya devam edecektir.İlk çıkış amacım gerçekleştikten sonra önümüze bakacağım.
  Assubaysam köle de değilim.Buna da tepki gösterenler bilsinlerki başımıza ne geldiye sizin zamanınızda da ,şimdide hala kendini köle görmeye ve başkalarına da böyle hissettirmeyi sürdüren muvazzaflar mevcut.Bolca.İşte ben onlardan değilim. Yani slogan geneli kapsamıyor.Rahat olun.
  ———————————————————-
  YÖNETİCİ NOTU. Sn.Koçak bu yazı genel bir değerlendirmedir hak edenlere mesajın ulaştığını düşünüyoruz. Siz mücadeleye destek veren bir meslekdaşımızdınız ancak sonradan nedense tavır değiştirdiniz her konuya karşı müdahil olmaya kendi fikirlerinizi kabul etmiyenlere hakarete varan yorumlar yapmaya başladınız.
  Sitemiz mesaj panosundaki bir yazıya verdiğiniz yanıt polemiklere neden olacağı için size bilgi verdik yayınlanmamasını rica ettik bu bir saygının gereği idi ama siz ayni tavrı sergileyip site ve yönetimine hakarete varan saygısız ifadeler kullandınız sizi kaybetmemek adına sizinle kişisel dostluğu olan Sn.Gürpınar devreye girince ona da kırıcı ifadelerle yanıt verdiniz Facebookta müdahil olmadığınız konu yok gibi onlarca arkadaşımızı küstürdünüz neyi ispatlamak istiyorsunuz? Lütfen kendi özeleştirinizi yapın bu tavrınız davranışlarınız sizin saygınlığınızı yok ettiği gibi mücadeleye zarar veriyor. NOT. Bu konuda açık ve nettir bu konudaki yanıtınızı bize değil vicdanınıza vermenizi öneriyoruz konu bizim için noktalanmıştır

 7. Taner Haydar KOÇAK dedi ki:

  Önceki yorumuna eklendi (M.E.A.)

  2ncisayfa.

  Sabırla okuduğunuz için(tabi polemik sayılmayıp yayınlanırsa)teşekkürler.
  Bu açıklamalarıma rağme halaaa olumsuz düşüncesinde değişiklik olmayan nerede ikili oynadıysam,çetecilik yaptısam,hakaretler ettiysem vb herşeyi bana özelden bildirsin.
  Hala şüphesi olanlar dahil herkese saygı selamlarımı iletirken J.Per.II.Kad.Kd.Bçvş.Taner Haydar KOÇAK görevinin başında tek kişi olarak kanunlar içinde Astsubay hak ve onur mücadelesinde inandığı doğrularla katkı sunmaya devam edecektir.İlk çıkış amacım gerçekleştikten sonra önümüze bakacağım.
  Assubaysam köle de değilim.(Buna da tepki gösterenler bilsinlerki başımıza ne geldiye sizin zamanınızda da ,şimdide hala kendini köle görmeye ve başkalarına da böyle hissettirmeyi sürdüren muvazzaflar mevcut.Bolca.İşte ben onlardan değilim. Yani slogan geneli kapsamıyor.Rahat olun.