Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 33°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
33°C
Parçalı Bulutlu
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 30°C
Çar 31°C

OYUNUN BİR PERDESİ DAHA KAPANDI!…

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
09/02/2011 5:53 PM
3

oyun-bir-perdesi-daha-kapandi

Biliyorum, duyuyorum, okuyorum yüzlerce arkadaşımız  “NE YAPTIK DA BU YÖNETİMİ seçtik?” diye dövünüyorlar. Heba olan yıllar, kaybolan umutlar, acılar….

BİR ÇÖKÜŞ HİKAYESİDİR BU YAŞANAN…..

TAM BİR BECERİKSİZLİK…

TAM BİR VASIFSIZILK…

TAM BİR YÜZSÜZLÜK…

değil mi şu yaşananlar genel merkez adına, söyler misiniz?

YETTİ ARTIK” deyip feryat ettik. “BU İŞ SİZLERLE olmuyor” diye YAZDIK – ÇİZDİK duymadınız, anlamadınız.

9 EKİM SONRASI EYLEM DEVAMLILIĞINI, İCAZET ANLAYIŞI İLE UYGULAMADINIZ, UYGULAYAMADINIZ!

Bu gün 9 ŞUBAT. Çok ilginçtir, 9 EKİM YÜRÜYÜŞÜMÜZDEN bu yana geçen tam dört ay.. Gelinen nokta geçmiş yıllardan hiç farkı olmayan ancak, birileri tam yolla ilerlerken TOZU YUTAN BİR SINIF yarattınız.

Hâlâ o koltukta oturuyor, aynı dosyayı çeşitli illerde ve yerlerde açarak TAMAMEN AYNI cümlelerle HİKAYE anlatıyorsunuz.

GÖRDÜNÜZ 9 ŞUBAT MECLİS GENEL KURULUNDAKİ hazin tabloyu…..

REDDEDİLDİK! DIŞLANDIK! BİR BAŞKA BAHARA KALDIK!…..

BU ESER SİZİN VE YÖNETİM KURULUNUZUNDUR BAŞKAN…  SIFIR SONUÇ… HÜSRAN VE YIKILAN UMUTLAR…

Şu var ki;  bu resimde sadece sizleri suçlamak haksızlık olur. 90 civarı şube başkanlarına da daha önce; “Genel merkeze bakış açınızı çekinmeden deklare edin ki onlar da bu memnuniyeti yahut memnuniyetsizliği görerek tavır alsınlar” dedik. Bir nokta hariç HİÇ BİRİNİZ O ASİL DURUŞU GÖSTEREMEDİ!!!

BU NOKTADAN SONRA KASIM AYI BEKLENECEK Mİ? YAZIK DEĞİL Mİ? DAHA SEKİZ AY VAR…

BU BAŞARISIZLIKTAN SONRA GENEL MERKEZ VE YÖNETİMİ HEMEN İSTİFA ETMELİDİR! HEMEN, HEMEN…

Değerli arkadaşlarım,

Bakınız bu yaşananlara; Akparti  milletvekili bizler için bir kanun teklifi hazırlıyor. Daha doğrusu TEMAD bölge toplantılarında “bu teklifi biz hazırladık” diye övünüyor ama teklifin geçersizliğini 9/1 adaletsizliğini gizliyor! Çünkü,  teklifin gerçek anlamda işlevi için grup başkanvekilleri ve başbakanın onayı gerekiyor. Sn. AKMAN her halde yine kasım seçimlerimizde  Ankara’da sayın başkanı destekleme ve  AKP  adına SHOW  yaptı, denebilir.

ŞU GERCEGİ LÜTFEN UNUTMAYALIM!…

Sn.Mustafa Erol , ne zaman, o E-MUHTIRA olarak da bilinen 27 Nisan Bildirisi ne İMZA ATTIĞI AN, BİZ MUVAZZAF VE DE EMEKLİ ASSUBAYLARA TARİHİN EN ACI REÇETESİNİ YAZMIŞTIR.

O tarihten bu yana AKP  ve başbakan bize tavır almış, bir çok sınıfa defalarca iyileştirme yapılır iken bizler ÖTEKİLEŞTİRİLMİŞ olduk ve bu yönetimimiz bunun sorumlusudur. Başka bir asker olan TESUD bu önemli konuda TÜM NOKTALARINA fikirlerini sorarak “NE GENELKURMAYIN NE DE HÜKÜMETİN arkasında olmayız” demiştir.

ZAFERLER YA DA YENİLGİLER, LİDERLERİN TUTUMLARI İLE BELİRLENİR…

İSTİFA MEKANİZMASI bu gibi noktalarda BİR ASİL DURUŞU İFADE EDER VE DE BİR ERDEMDİR.

Problemler çözülmek içindir. Çözülecektir. Bu böyle biline…

GÜN GELDİĞİNDE “B PLANI” UYGULANIR…. Tek tesellimiz hiç olmazsa sesimizi duyuran bir sitemizin olmasıdır.

BU YIL DA BİTTİ…. SEÇİM – YENİ HÜKÜMET – YAZ TATİLİ – YENİ BÜTÇE…. TEBRİKLER GENEL MERKEZ !!

BÜYÜK BİR MESLEK GRUBUNUN VEBALİNİ ALDINIZ. SİZİ AFFETMEYECEĞİZ!

SAYGILARIMLA.

ATİLLA ABAYLI

ETİKETLER: , ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
05/08/2018 10:33 AM
28/02/2018 8:42 AM
26/02/2018 9:53 AM
24/02/2018 7:37 AM
23/02/2018 1:38 PM
20/02/2018 9:13 PM
19/02/2018 11:30 AM
14/02/2018 12:48 PM
13/02/2018 12:12 PM
12/02/2018 5:37 PM
12/02/2018 12:56 PM
09/02/2018 6:57 AM
08/02/2018 11:36 AM
07/02/2018 12:58 PM
05/02/2018 10:02 PM
05/02/2018 8:58 PM
YORUMLAR

 1. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Sayın Ersen GÜRPINAR abiciğim görevdeyken bizleri BÖL, PARÇALA, YUT felsefesiyle yönetmeye çalıştılar. Maalesef bir çok arkadaşımız da görevdeyken bunu kabullendiler hâlâ bu kamburu sırtlarından atamıyorlar. Şimdi ise aynı yöntemi TEMAD uyguluyor, yaptıklarından şubelerine danışmıyor, bilgi vermiyor. Çok değerli Şube Başkanlarımızdan çoğu da buna rağmen biat etmektedirler. Bir kazanımımız söz konusu değil, her geçen günümüz bu yönetimle çok büyük bir kayıptır. KAZANANLAR İSE TEMAD GEN.BŞK.LIĞI YÖNETİMİNDE OLANLARDIR. HAKKIMI HELAL ETMİYORUM, ETMEYECEĞİM DE…

 2. İSMAİL TURAN dedi ki:

  Sayın Aydın KULAK, Yetmişli yıllar (3) yazısında emekli olsalar bile assubayların sesini kısmak için çıkarılan 2847 sayılı kanunun amacını çok güzel bir şekilde şöyle ifade ediyor.

  Ön toplantılar yapılır, planlamalar gözden geçirilir ve karar uygulamaya konulur. Bazı şehirlerde öncülük görevini TEMAY ve EMAS üstlenir. Bu dernekler zaten 12 Eylül 1980 darbesi ile Assubay Eylemlerini organize etmenin bedelini ağır ödeyecekler ve kapatılacaklardır. Onların yerine “Kanarya Sevenler Derneği” tarzında “TEMAD” adı verilen bir yapılanma gelecek ve bir tabela olmaktan ileriye gitmeyi, bütün çırpınışlarına rağmen, başaramayacaktır. Öyle ki, OYAK Yönetimi bu derneğe dönüp “Dava açmaya yetkiniz yok, göreviniz emekli askerlerin anılarını yaşatmak!” diyebilecektir.

  Sayın GÜRPINAR, TEMAD kendilerine kanunla verilen misyonu gayet başarılı bir şekilde devam ettirmektedir…

 3. halim dedi ki:

  Temad sadece bu sitenin okunma sayısını takip etsin. Her geçen gün çığ gibi büyüyen bir takip oluşmakta. Varsınlar yol yakınken birlik olup güçlenelim . Yoksa çığın altında kalıp yok olacaklar…

 4. Osman Ada dedi ki:

  Sevgili Gürpınar kardeşim,
  Siz bir yazınızda belirttiniz 2847 sayılı yasaya göre kurulan TEMAD ve mevcut tüzüğü bizlerin haklarını almak için değil adeta bizi kontrol altında tutmak için kurulmuştur. Yöneticileri de bu statükoya sıkı,sıkıya bağlı olduklarından yıllardır tüzük değişikliği için karar olmasına rağmen umursamıyorlar. AİHM dava yıllarca sürer biz de bu arada iktidar olmanın avantajlarını yaşarız düşüncesinde olan bir derneğin yöneticileri bizim derdimize derman olamazlar açıklamada yapmazlar, bizler bugüne kadar olduğu gibi yine onurlu bir şekilde mücadelemizi sürdürelim, bu arada Sn.Turan’ı tekrar kutluyor desteğimin yanlarında olduğunu belirtiyorum.Saygılar.

 5. Erol SARAÇ dedi ki:

  Dünyadan bihaber olanlar uyanın artık, hakkınızı arayın, mücadelenizi verin, onurlu yaşayın.TEMAD yönetimi neredesiniz ve ne yapmaya çalışıyorsunuz? Bu onurlu mücadeleye omuz veren, emeği geçenleri kutluyorum.Sevgi ve saygılarımla.

 6. Erdal Günşer dedi ki:

  Sayın Abiciğim, maateessüf ki TEMAD gibi etkisiz bir derneğimiz, hepsinden kötüsü de bu derneğin şu anki yönetimine sessiz kalarak destek veren bir camiamız var.
  Ben inanıyorum ki görevdeki binlerce muvazzaf sitemizi takip ediyor ve yazılarımızı okuyor.70’li yılların onurlu ve inatçı duruşunu okuyup gururlanıyoruz. Ancak bu gurur şu an bize yakışmıyor. Biz, bize yakışanı elbette yapacağız. Ama önce oynanan oyunları boşa çıkarmak gerek.
  Yapılması gerekenlerin başında şu olmalıdır. TEMAD’ı kişisel ikbal kapısı olarak gören, assubay toplumunun omuzuna basıp şan, şöhret, kariyer, para, rahat peşinde olanlara müsaade etmeyecek bir yapıya bürünmeliyiz. Önce beyinlerimizde daha sonra da kurallarımızda buna müsaade etmemeliyiz. TEMAD şubelerinin birilerinin rant kapısı olmaması için çaba harcamalıyız. Genel merkez ile şubeler arasında karşılıklı suspus politikasını değiştirip, irdeleyici sorgulayıcı bir otokontrol kurmalıyız. Ağzımızı çalkalayıp 70’li yıllardan söz etmeliyiz. Saygılarımla…

 7. ender ozkıranlar dedi ki:

  Sn. Gürpınar,
  OYAK konusu gündeme geldiğinde,göğüsüm daralıyor,nefes almakta zorlanıyorum.Bu kadar haklı olduğumuz konuda,haksız konumda olmak ve mağduriyetimizin devamını görmek insanı boğuyor.Kalın çizgilerle belirttiğiniz gibi dava ve çözümü çok karmaşık bir yapıda da değil.Basit bir düzenleme ile 1961’den günümüze,tüm üyelere katılımları oranında verilecek hisselerle süregelen adaletsizliğin önüne geçilebilecek.Gücü elinde bulunduranın vermek istememesini doğal karşılayalım ama mağdur olanın hakkını istemekten dahi korkmasını ne ile adlandıralım?
  Temad ve izlediği politikanın yetersizliği bellidir.Bizler bugün ne yapmalıyız?dersek ,’Sn.Turan ağabeyimizi (Sn. Gürpınar’ın organizesi ile) elimizden geldiğince desteklemeliyiz’ derim. Emek ve destek veren herkesi saygıyla selamlıyorum.

 8. Hasan ÇANKAYA dedi ki:

  Oyak sayfasını açtığınızda “Erdemir Grubu Rekor Kâr Açıkladı” diyor. Erdemir grubunun rekor kâr açıkladığı 2010 yılı için Oyak’ın kârı %12 olarak öngörülüyor.Astsubayların sayıları ile orantılı olmayan bu temsil durumunda herşeye kuşkuyla bakar durumua geliyoruz. Temad’ın sorgulamayan bir kurum haline getirilmesi de bu haksızlıkların irdelenmemesi içindir.Onun için bizden askerlik anılarını yaşatmamız istenir.

 9. İbrahim dedi ki:

  BİZLER SUSMUYORUZ!
  Ama asıl konuşması gereken; 120.000 Astsubayı temsil ettiğini her platformda dile getiren TEMAD yönetimine ne demeli! Emin olun olup biteni bu siteden takip ediyorlar!
  Üye olun!!E olalım;olalım da NEYE-NEYİNE üye olalım!
  İnsanlar geldiği zaman gibi gideceği zamanı da bilmeli!
  Çaresizsiniz;çare siz değilsiniz!
  Bırakmak da bir erdemdir.
  Saygılar.