Dolar 32,5010
Euro 34,5615
Altın 2.501,44
BİST 9.548,09
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Az Bulutlu
Ankara
26°C
Az Bulutlu
Çar 24°C
Per 22°C
Cum 18°C
Cts 17°C

Ordunun belkemiği ses verdi

Ordunun belkemiği ses verdi
17/04/2012 2:05 PM
1

astsubaylardan-mektup-yagdi

Aydınlık’ta 15 Nisan Pazar günü yayınlanan “Üvey evlat değiliz, Ordu’nun belkemiğiyiz” söyleşisi, büyük ilgi gördü

‘Aydınlık’a minnettarız’

Gazetenizde yayınlanan Astsubay sorunları ile ilgili yazınız milletimizin gözbebeği ordumuzdaki haksızlıkların önlenmesine katkılarda bulunarak ordumuzun daha güçlenmesini ve adaletsizliklerin önlenmesini sağlayacaktır. Emeğinize ve yardımlarınıza sonsuz teşekkürler. Bu desteğiniz aile fertleri ile birlikte yüzbinlerce assubay ve ailesinin gönlünde değerlendirilecektir. Saygılarımızla

NOT. Diğer bazı önemli sorunlarımız ve özetlendiği için belirtilmeyen haksızlıklar konusunda yeni bir yazıyı merakla bekliyoruz.

Emekli Astsubaylar Güçbirliği Platformu

Yıllardır önyargılarla tahakküme varan ordumuzun belkemiği astsubayların sorunlarını dile getirdiğiniz için size minnettarız.
Not
: Size duygularımızı iletip, mail trafiği ile meşgul etmek istemeyiz. Ama içimden yazmak geldi. Zamanınızı aldığım için özür dilerim.
Osman Ada

E. Ord. Kd. Bşçvş.

Gazetenizde mesleğimizin sorunlarına yer verdiğiniz, çığlığımızı duyurduğunuz destek verdiğiniz için bir emekli astsubay olarak size minnettarım. Selam ve saygılar, çok teşekkürler.

Mehmet Ali Kılınç
E.Astsubay/ ANTALYA

13astsubay
Elinize yüreğinize sağlık büyük bir yaraya neşter vurdunuz. Kurumları haksızlıkları yazanlar değil yapanlar yıpratır. Umarız sayenizde sesimiz duyurulur adalet ve eşitlik sağlanır.

Saygılarımla

Erhan Gür
E.Dz.Asb.

Aydınlık gazetesine binlerce teşekkür ederim, inşallah bu adaletsizlikler sayenizde son bulur size en içten dileklerimi sunuyorum.

Havacı

Gazetenizde yaymlamış olduğunuz astsubay konulu röportajdan dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Dilerim bazı vicdanları sızlatır da bizlerin de insan olduğunu hatırlatır… Rahim Ateş

Astsubay okurlarımız, Facebook’ta da söyleşi ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. İşte o yorumlardan bazıları;

facebookMetin Saatçi yazıklar olsun, 24 yıl hizmetimin bir saniyesini helal etmiyorum. Aslanım koçumla bu işlerin halen görmezlikten geliyorlar. Hayatından memnun olan emekli astsubay yok. Tek başına sesini duyurmaya çalışan Ersan Gürpınar‘ı kutluyor tüm emekli astsubayların kendisine destek olmasını istiyorum.

Mehmet Kahraman üvey olmamız için önce evlat olmamız gerekir gerisi yalan.

Ulubey Pars değişen yok ezilmeye devam.

Mehmet Akif Akkoca her arkadaşımız özlük hakları ve hakkaniyetsiz kanunları bir şekilde bütün platformlarda Ersan Gürpınar arkadaşımız gibi dile getirirse mutlaka ses getirecektir emeği geçen herkese saygılarımla.

Cihat Güngör bu hükümet TSK personeline bir şey vermek istemiyor, Genelkurmay da bişey isteyemiyor, Bir gün bizde toplanıp yürüyelim. Çalışanıyla emeklisiyle, çoluk çocuk Anıtkabire doğru..

Kamil Sayın Sn.Şahin Şimşek doğru söylüyor. EVET Ne ekersen onu biçersin. Çünkü Antalyada eski Milli savunma bakanı kendisine sorunlarını anlatmaya çalışan emekli astsubayı dinlemedi protestosunu POLÎS gözetimin altına aldırarak susturdu. TEMAD’ı o gün ziyaret etmesi gerekirken, bakan ziyareti iptal etti. Basın bunları yazdı bunu okuyan Görevdeki ve emekli astsubaylar hatta aileleri genede gidip AKaPe ye oy verdi, demek ki Ne ekersen onu biçersin.

Ekrem Gökhan Biz .astşubaylar ACİL haklarımızı hükümetten, her yere yazıp çözüm ararken, cuma günü kurmay subaylara zam yapıldı diye duydum eğer doğruysa yazıklar olsun hem yapana hem yapılana, altta kalanın canı çıksın mantığı devam ediyor.

Arif Alimli görüyormusun adamlar ayakta alkışladılar zammı kaptılar sen ne yapıyorsun TEMAD?

Kadir Coşkun AKP de sizleri, askeri personeli kandırdı, ben ne demiştim, özlük hakkınızı düzeltemez, oy vermeyin, değiştirecek olsa seçim öncesinde de değiştirir diye, göz göre göre inanılmaz oy verilmezki kardeşim, :)) Allah taksiratınızı affetsin, ilahi askeri personel:))

Samin Külah Herkes şikayetçi AKP iktidar………?

Murat Duman hakkımı helal etmiyorum. DÜŞENIN YERDE KALMAZ AHI DEVİRİR SULTANI ŞAHI….

Orhan Güler Arkadaşlar yukarıda yazılan yorumların tamamına katılıyorum. Ancak acaba biz çalışan yada emekli Assubaylar olarak üzerimize düşeni yapıyor muyuz? Birçok arkadaşım TEMAD ne iş yapıyor diye yazmış bazıları siyaset yapmış ne yazık ki kayda değer çok az yorum mevcut TEMAD’ı eleştirmek kolay merak ediyorum acaba bu arkadaşlar TEMAD üyesi mi TEMAD’a ne katkı vermişlerdir?

Semih Abdullahoğlu uzman çavuşlar ve astsubaylar haklarını aramadıkça birine zimmeti birine ameleliği itelerler bu devran böyle gelir böyle gider icraat lazım hak aramak lazım astsubaylarımızı ve uzmanlarımızı destekliyorum tüm kalbimle herkese saygılar…

Hakan Karaca yorumlardan gördüğüm kadarıyla tsk ya 25 yıl hizmet edipte iyi şeyler söyleyen emeklilerimiz yok gibi demekki benim tezim doğru “başka hiç bir kurum yokturki kendisine 25-30 yıl hizmet edipte kurumuna düşman olan personel yetiştiren” paşalanm kendileri bilir astsblara üvey muamelesi yapmaya devam etsinler. En kötüsü nedir bilirmisiniz insa aynı ortamı paylaştığı zümreyi kendisine düşman etmesidir.

Okurdan Mektup

aydinlikDeğerli Aydınlıkçılar

Sorunlarımızı, bizlere yapılan adaletsizlikleri ve çözüm önerilerimizi tüm yetkili birimlere E.Astsubaylar Güçbirliği Platform sözcümüz Sayın Ersen Gürpınar’la gazetenizden sayın Gökçen Beyaz Hanımefendinin yapmış olduğunu özel söyleşinin emekten, ezilenden yana olan ve çıktığı günden bu yana kesintisiz aldığım gazeteniz tarafından da 15 Nisan Pazar günü yayınlanmasına hayli memnun oldum, çok teşekkürler. Sesimizin bir kez daha duyulmasını sağlayan Aydınlık Gazetesi’ne minnet duygularımı ifade ediyorum.

Ülkemizin ve dünyanın genel durumunu yakınen izliyoruz. Hayli endişe duyduğumuz konu var ülkemizde. Özellikle antiemperyalist ve ulusalcı yurtseverlere karşı sanki bir karşı cephe oluşturulmuş gibi!

TSK’ya bilinçli ve kasıtlı yapılan saldırılar…

Çeşitli ad altında yapılan yargılamalar…

Yürek yakan uzun tutukluluklar…

Birkaç görsel ve yazılı yayın organı haricinde medyanın bilinçli ve kasıtlı olarak bitirilmesi…

Ülkemizdeki terör devam ederken ve bir çözüm bulunamazken komşu ülkelerle savaşın eşiğine getirilmemiz…

İşsizlik, geçim derdi, pahalılık, halkımızın uyuması, varsıllar bedel ödeyip yırtarken yoksul halk çocuklarının terör yüzünden birer birer şehit düşmesi, uzuvlarını kaybederek gazi olması, zam, zam, zam… Söylemeye bile gerek yok. İlk aklıma gelenler.

Umarım ve dilerim ki bu kara günler de en kısa surede geçerek aydınlığa kavuşacaktır.

Kurumları adaletsizlikleri eleştirenler değil bu adaletsizlikleri, haksızlıkları yapanlar yıpratır! Biz astsubaylar ve emeklilerine de toplumun bilmediği bir çok konularda yıllardır anayasaya aykırı adaletsizlikler yapılmaktadır. Anaysamızın 10. maddesi “Hiçbir zümreye ayrıcalık ve imtiyaz yapılamaz” demesine ve yapılmasına rağmen bizler başkaları gibi ayrımcılık değil, bize yapılan adaletsizliklerin, haksızlıkların iadesini talep ediyoruz. Yıllardır sırtımızdaki hançeri görmezden gelenler ayağına diken batınca bugün feryat ediyorlar!… Adaletsizliğe uğrayan her kim olursa olsun yanında olmak her şeyden önce insan olmanında gereğidir! Ancak adalet herkese eşit uygulanmalıdır. Adaletin olmadığı yerde demokrasiden söz edilebilir mi? Bizlere yapılan haksızlıklar gazetenizde yayınlananlarla sınırlı değildir. Haksızlıklarla karşı karşıya bırakıldığımız hayli sorunumuz vardır.

Bu nedenle lütfen yazınızın devamının da yayınlatılmasını sağlayınız. Bu adaletsizlikler giderilinceye kadar mücadelemizi tüm yasal platformlarda sürdüreceğiz. Adaletin terazisi bir gün mutlaka doğru tartacaktır. Onur mücadelemize emek ve destek verenlere selamlar, saygılar.

Mehmet Emin Atılgan, E. Astsubay, İzmir

ELEŞTİRİLER

karikaturMustafa Özkan Söverek, hakaret ederek hak aranmaz. Buradan başlamalı sonra isteklerin maaş artışı şeklinden çok özlük haklarında yoğunlaşması gerek. Bu gazete sabıkalı bir gazete. Mao çizgisinden kemalist militarist çizgiye oturmuş ve şaşılası bir din düşmanlığı var. Tirajına falan girmeyelim..

Nuh öz Derdimizi anlatacak başka yayın organı bulamadı mı arkadaş? Zaten hep yanlış ata oynadığımız değilmi kıçımızın üzerine düştüğümüz, yahu adamlar darbe çığırtkanlığı yapan illegal oluşumu destekleyen bir medya kuruluşu mu bizi savunacak vah vah bunlara bel bağlayanlarada yah…Geçmişte bunların bizi neden desteklediklerini çok iyi biliyoruz..

Melih Dönmez Yanlışsın Nuh Kardeş. Oynayacağımız atdan değil sorun. Ata binmesini bilmememizden kaynaklanıyor. Biz bilmeyen olunca her menfaat be-kentisi içinde olan gelin size ata binmeyi öğretecem diyip bize biniyor. Düzeltilmesi gereken yanlış burda. Biz sadece Aydınlık’ı desteklediğimiz veya her yazısını onayladığımız anlamında bir kastım yok ama eğer ki her alanda tepki ve istemlerimizi duyurabilryorsak ve bu konuda eğer Aydınlık da  biz ve arkadaşlarımıza imkan tanıyorsa kendi adıma minnetlerimi sunarım. Bu arada Sözcü Gazetesi’ne de haksızlık etmeyeyim. Onlara da sonsuz teşekkürler

Hilmi Yılmaz Kalem puştun elinde, sadece hükümeti suçlamak yetmez…

Özcan Savtur Bu röportajları yapacak yürekli gazeteler var mı Hürriyet, Sabah, Milliyet demokrasi havarileri nerdesiniz? Partisine bol bol subay dolduran partiler heey AKP, ÇOK MİLLİYETÇİ MHP, CHP NEREDESİNİZ?

Ibrahim Bayraktar DÜŞMANA NE GEREK BİZ BİZE YETİYOZ VALLA

KAYNAK :Aydınlık Gazetesi – 17.Nisan.2012

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.