Dolar 32,8579
Euro 35,3092
Altın 2.484,93
BİST 10.739,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Açık
Ankara
30°C
Açık
Cum 31°C
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 33°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

90701d02ae3da0e5a21abbd900c25748

YORUMLAR

 1. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Sayın İsmail TURAN’ın yazısı dayatma olmayan kişisel görüşünü yansıtan bir yazıdır.Seçimlerde partilerin bize bakış açısını da Deklarasyonumuzda belirtiğimiz gibi değerlendirme kriterlerimize dahil ederek özgür irademizle oy kullanacağız. Sosyal demokratik hukuk devletinin tüm kurum ve kuralları ile hayata geçmesini diliyoruz.[/b]Saygılarımızla.
  SİTE YÖNETİMİ

 2. Dalkılıç dedi ki:

  Değerli büyüğüm
  Bizler çok büyük haksızlıklara uğradık, bizim haklı taleplerimiz mutlaka birgün karşılanacak ama ben Irak, Tunus, Yemen gibi bir ülkede 5 bin lire maaş almak yerine laik, demokratik, hukuk devletinde bu maaşa razı olurum, tabii ki külfeti ve nimeti eşit paylaşmak için, inşallah tercihlerimiz bunu gerçekleştirir…

 3. M.F.AKALP dedi ki:

  Değerli büyüğümün kişisel düşüncelerine saygı duymakla birlikte benim de değerlendirmem tamamen farklıdır, hiçbir siyasi parti bize sıcak bakmadı, birkaç göstermelik teklifler dışında somut neticeler alamadık, bunun da nedeni Genelkurmay’ın hâlâ etkin rol oynamasından kaynaklanıyor, inşallah bu ön yargılar sona erer, ben de kendi değerlendirmeme göre farklı bir partiye oy vereceğim, bunun adına bu yüzden demokrasi diyorlar, saygılar sunarım.

 4. Erdal Günşer dedi ki:

  Sayın Turan herşeyden önce bizlere bir alanda daha örnek olduğunz için teşekkürler.
  Ben iki kez AKP’ye oy vermiş biriyim. Benim oyum bu kez kesinlikle AKP’ye değil. Fakat henüz hangi partiye vereceğimi bilmiyorum.
  Buradan daha fazla yorum yapmadan şu çağrıyı yapmak istiyorum. Gelin bu kez “…siyaset yapmayın!” demeyin. Gelin bu kez “.. partiler üstü düşünelim.” demeyin. Biz etken olmak zorundayız. Gelin bu kez cezalandırıcı olalım. Etken olalım. Saygılarımla…

 5. Mustafa Levent dedi ki:

  Değerli büyüğümüz ve bazı arkadaşlar şahsi fikirlerini belirtmişler, biz zaten siyasi partilere deklarasyonla düşüncelerimizi ilettik bakış açıları kararımıza etki eder fakat bu sitede her düşünceden arkadaşımız olduğuna göre ortak bir görüşün açıklanması yanlış olur, bu nedenle şahsi fikrimi belirtmek istemiyorum. Hayırlısı olsun.

 6. tolga toygun dedi ki:

  Polemik yaratabileceği ve herkesin özgür iradesine saygı içermediği gerekçesiyle yayınlanmadı(M.E.A.)

  OYUNUZU CHP’YE VERİN DE NEREYE GİTTİĞİNİ GÖRÜN.ŞAHSİ FİKRİNİZDİR SAYGI DUYARIM AMA “DERSİM ERMENİSİ YEMUŞ HANIMIN OĞLU ÇARKÇI KEMAL”İ OKUMADAN DA BUNU YAPMAYIN DERİM. SAYGILARIMLA
  TOLGA TOYGUN
  • Kemal (Karabulut) Kılıçdaroğlu; 1948 senesinde ikiz kardeşi Adil’le birlikte Tunceli’nin Nazimiye ilçesi Ballıca Köyü’nde dünyaya geldi. Ermeni asıllı annesi Yemuş Hanım Areli aşiretinden, babası Kamer Bey ise Alevi kökenli Cebeligiller ailesi mensubudur.
  • Akademideki öğrencilik yıllarında ülkücülerden dayak yediği halde okul arkadaşı Devlet Bahçeli’ye hiçbir zaman saygıda kusur etmedi. Çünkü her ikisi de CHP’li ailelerin çocuklarıydılar.
  • Üniversitede eylemlere fazla katılmasa da gerek sağcı, gerekse solcu öğrencile le arkadaşlık kurup vaziyeti idare etmesinin yanı sıra bugün söylediğini ertesi gün farklı değerlendirip, sürekli geri adım atmasından dolayı “Çarkçı Kemal” lakabıyla anılmaya başlandı…

 7. bilal erdemir dedi ki:

  KİMSE SİYASET YAPMIYOR AMA ELEŞTİRİRKEN KENDİ RENGİNİ BELLİ EDİYOR BOŞUNA ANIRIRIM DEMEMİŞ E.G

  burada siyaset yaparak hiç bir hak kazanamazsınız.chp iktidar olsa astsubayları tanırsa bende balkonumda anıracağım.

 8. kalamaki dedi ki:

  AKP’ye başta derece olmak üzere diyer özlük haklarımızın verilmesinde bize haksızlık yapmasında ve oyalaması konusuna ben de tepkiliyim.Ancak CHP’nin bizim özlük haklarımızı vereceğinin bir garantisi ya da emaresi var mı? Bir fikriniz,görüşünüz ya da tepkiniz olabilir ama burada bir parti adı zikrederek insanları o partiye zımnen de olsa yönlendirmenizi uygun görmedim.Yoksa bu site sadece CHP’li Em.Asb.ların sitesi mi?
  —————-
  YÖNETİCİ NOTU
  Sayın Üyemiz
  Hiçbir arkadaşımın hiçbir kimsenin siyasi düşüncesine etki etmek,yönlendirmek gibi bir isteği söz konusu olamaz.
  Bu site Assubayların özgür sesidir,kuruluş amacımız, misyonumuz ve vizyonumuz,bu güne kadar yaptıklarımız bellidir…
  Ülkemizin bazen genel sorunlarına da dayatma içermeden değinen siyasi yazılarımız da oluyor elbette.
  Bu yazı hakkındaki yorumumuzu aşağıda belirtmemize rağmen sitemizi haksızca eleştirip itham eden “Yoksa bu site sadece CHP’li Em.Asb.ların sitesi mi?” cümlenizi de yadırgadığımı belirtmeliyim.
  Yazarlarımızın yazılarına katılan ve saygı çerçevesinde karşı fikirle eleştiren arkadaşlarımız da mevcuttur. Bir kısım üyelerimiz de karşı görüşleri ile fikirlerini belirtmişlerdir.
  Bir başka site yazarımız da yorumunda daha önce iki kez AKP’ye oy verdiğini belirtmektedir! Şimdi bu site AKP’li E.Assubayların sitesi diyebilir miyiz? Saygı ve sevgilerimle.

 9. ali nas dedi ki:

  Yoruma yapılan yorum da içerdiği (zimnen,2 kez vb.) için gereksiz polemik yaratabileceği gerekçesiyle yayınlanmadı.(M.E.A.) Zımmen ifadesini kalamakiye kullanmıştır bazı ifadeleri değiştirebiliriz E.g

  Bu yazı ile insanların zımmen de olsa yönlendirilmesi ne demektir.Buradaki mücadele insanları aklı selim davranamayacak,neyin ne olduğunu anlayamayan,yazılan bir yazıya kul köle olacak insanlar mıdır.Bu basit kaçmaz mı?

  Kaldı ki CHP veya MHP belki Haklarımız konusunda garanti veremezler(Ancak Mecliste lehimize verdikleri kanun teklifleri,önergeler ve konuşmaları da gerçektir) ama AKP’nin özlük haklarımızın verilmesindeki,haksızlık yapmasındaki ve oyalama konusundaki 9 yıllık yalanının garanti olduğunu da yaşayarak gördük.

  Burası her düşüncenin paylaşıldığı ama Asb.hak ve onur mücadelesi yürüten Asb.ların sitesidir.Ama Eşek bile çamura bir kez batarken 2 nci kez aynı yanlışı yapmamak kazanmanın da yarısıdır.Kim ne yaparsa yapar.Zımmen de yönlendirme değil,akılın kullanılmasının sonucundan bahsediyorum.

  Takipteyim.

 10. Mehmet dedi ki:

  Sayın İsmail TURAN büyüğümüz bizim haklarımız için en fazla kafa yoran,en fazla mücadele eden kişilerin belki de en başında gelen değerli bir ağabeyimiz.Burada da yine o mücadeleci,haksızlıklara haykıran ruhunu ortaya koyup bir tespitte bulunmuş.Sonuna kadar kendisine hak veriyorum. Ama Assubay,hele Emekli Assubay olup da hâlâ iktidarda olan partiye oy vereceğim diyen varsa ya mücadelemizin ruhunu ya da sevgili ağabeyimizin sözlerinden neyi kast ettiğini anlamamış demektir.Elbette istediğinize oy verebilirsiniz, ancak ortada olan gerçeği görmezlikten de gelemezsiniz.Kaldı ki bu platform düşüncelerin özgürce paylaşıldığı bir yer. Kıymetli ağabey;verdiğin tüm mücadeleler ve haksızlıklara karşı onurlu duruşun için önünde saygıyla esas duruşa geçiyorum…

 11. ali nas dedi ki:

  Yaptıklarınız,yapacaklarınızın teminatı olup önünde eğilmek bizim işimiz değerli büyüğüm.

  Saygı sunarım.

  Takipteyim.

 12. MEHMET ALİ KILINÇ dedi ki:

  Siyasi olarak bir fikri olmak demek insan olmak demektir. Tepkili davranan ve hemen damgalama yapmak isteyen bazı meslektaşlarımı anlamıyorum. İsmail Turan ağabey’in yazısından da ben, “kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla” gibi bir ince gönderme algılıyorum. Yani geçen seçim size oy vermiş, size güvenmiştim, yine size oy vermeyi düşünüyordum ama güvenim boşa çıktı gibi bir durum var. Dediklerinde haksız mı yani? Siyaset hayatın ta kendisi olduğuna göre, bu sitede hayata dair hiç bir konu yazılamayacak mı?

  ———————————————————-
  YÖNETİCİ NOTU.Sn.Meslekdaşım belirttiğiniz gibi siyaset yaşamın kendisidir, biz bu sitede politika yapılmasına karşıyız ve bu özeni arkadaşlarımız zaten gösteriyorlar ayrıca hayata dair birçok konuyu da paylaşıyoruz,paylaşacağız

 13. naci dedi ki:

  Toplum olarak hiç bir dönemde siyasi tavrımızı bir partiden yana koyamadığımız için şimdiye kadar hiç bir ikdidar bizi kaale almamıştır. Düşüncemiz özetle; geçen dönem ben bunlara oy verdim bu dönem onlara kızdım başka partiye oy verecegim olduğundan hiç bir siyasi iktidar bu tür düşünce ve davranış içerisinde olan oy sahiplerine itibar etmezler. Saygılarımla.

 14. üzeyir kılıçöz dedi ki:

  Arkadaşlar bende tepkiliyim,Kararlıyım TÜRKİYENİN çıkarları CHP-MHP gibi laf salatası yapan ,çemkirerek konuşan,ne dediğini bilmeyen KASETLER.CD ‘ler.

  Birde Garnizon Komutanlarının kendilerine görev adledip ailelerimize aklı vermesi ne kadar komik ve düşündürücü

  Biz diyoruz ki HAK ,HUKUK, ADALET,EŞİTLİK İNSAN ONURUNA SAYGI,

  Onlar diyorki ; LAİKLİK ELDEN GİDİYOR …..

  YÜRÜ GİT İŞİNİ YAP ADAMIN ASABINI BOZMA
  ———-
  YÖNETİCİ NOTU

  Sayın Kılıçöz
  Anayasamızın ilk üç maddesi ;

  I. Devletin şekli
  MADDE 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

  II. Cumhuriyetin nitelikleri
  MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

  III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
  MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
  Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
  Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.
  Başkenti Ankara’dır. Demektedir!

  10.maddesi ise;

  Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
  Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar. Demektedir.

  Sitemizin yayın ilkelerinde de belirtildiği gibi Demokratik, laik Cumhuriyete ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, insan haklarına, genel geçer ahlak ilkelerine saygılı olmak temel ilkemizdir.
  Kurumları yıpratanlar adaletsizlikleri eleştirenler değil bu adaletsizlikleri yapanlardır. Suçu olanın her kim ise mutlaka adalete hesap vermesi, ancak kurumların da topyekün yıpratılmaması gerektiğini düşünüyorum.

  “Onlar diyor ki ; LAİKLİK ELDEN GİDİYOR …
  YÜRÜ GİT İŞİNİ YAP ADAMIN ASABINI BOZMA” şeklindeki fikrinize saygı duymakla beraber katılmadığımı ve Adalet,eşitlik ve insan onuruna saygı mücadelemizi bu maddeler ve ilkelerin ışığında yapacağımızı belirtmeliyim. Saygılarımla.

 15. üzeyir kılıçöz dedi ki:

  Sayın Yönetici;

  Anayasanın 2. maddesinede geçen LAİKLİK kelimesinin devamına da bakalım,

  SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ der ,Biz ASSUBAYLAR bunun neresindeyiz,

  LAİKLİK elden gidiyor diye çığırtkanlık yapanlara,altını çizmek için SOSYAL VE HUKUK DEVLETİ OLMANINDA ÇIĞIRTKANLIĞINI YAPSINLAR,

  NEDEN HEP BİZ ALTTAKİLER HUKUKTAN ,ADALETTEN,EŞİTLİKTEN,SOSYAL DEVLETTEN NASİBİMİZİ ALAMIYORUZ BEN BUNU VURGULAMAK İSTEDİM.

  Saygılar.
  ———-
  YÖNETİCİ NOTU
  Sayın Kılıçöz
  Bir önceki yorumunuzdaki farklı değerlendirmelere neden olabilecek ifadenize yaptığınız açıklamanız için teşekkürler. Açıklamanıza katılıyorum.Saygılarımla.

 16. Mustafa Levent dedi ki:

  Sayın Kılıçöz,
  Siz bu sitede salt LAİKLİK ELDEN gidiyor çığırtkanlığı yapan bir yazı, bir yorum okudunuz mu? Burada okumadım bazı yerlerde görüyorum diyorsanız bu yorumunuzun yeri de orası olmalıdır.
  Sizinle tartışmak gibi bir düşüncem yok, laf salatası yapılan çemkiren kasetleri sadece CHP ve MHP taraftarları mı çıkarıyor? Ayrıca hepimizin savunduğu SOSYAL DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ’nin olmazsa olmaz kurallarından biri de LAİKLİKTİR!
  Ezilenlerin sorunları, haksızlıkları ancak LAİK DEMOKRATİK SOSYAL HUKUK DEVLETİ TÜM KURUM VE KURALLARI İLE HAYATA GEÇMESİ İLE MÜMKÜN OLDUĞUNDAN BU HEPİMİZİN HEDEFİ OLMALIDIR…

 17. semih Öke dedi ki:

  TEPKİLİYİM AMA OYUM NE AKP’YE NE CHP’YE NE DE MHP’YE. BENİM ZÜMREMİ DÜŞÜNMEYEN PARTİLERE OY VERİP SEVİNDİRMEKTENSE OYUMU GERÇEK KENDİ CAMİAMDAN ÇIKMIŞ EMEKLİ OLANLARDAN BAĞIMSIZ OLAN VARSA ONA VERECEĞİM. AKP BENİM HAKLARIMA DUYARLI DAVRANMADI BAKAN SESSİZ VE HAK ARAMAZ ŞEKİLDE HEP OTURDU. CHP VE MHP DE SON ZAMANLARDA BİZİ SAVUNUR GİBİ GÖRÜNDÜYSE DE İNANDIRICI DEĞİLDİ. GENERALLERİN AKLINA BÖYLE ZAMANLARDA GELİRİZ ŞANLI ŞEREFLİ OLURUZ AMA GÖREVDEYKEN POTANSİYEL SUÇLU, BU PARADOKSU YENEMEYECEK KADAR ACİZ MİYİZ?

 18. K.V.GÖNENLİ dedi ki:

  Ne kadar güzel bir fikir bu :O
  Ancak ne şahsınız ne şahsım ne de ülkem adına sevindiğimi söyleyemeyeceğim. Güzel ülkemin gelişme ve büyümede yakaladığı ivmeyi görememenin bu kadarına da pes diyorum.
  Darbeler yapılsın, ülkem fakir ve zayıf kalsın ama yeter ki
  ben istediğimi alayım mantığı iyi bir mantık değil.. Zira 100 yıllık Assubay sorunları iktidarda en uzun kalan CHP ile 100 yıl içersinde çözülmediği gibi yaratılmış ve büyütülmüş ancak subaylara hakları altın tepsi de sunulmuştur.
  8 yılda bekleneni yapmadıkları için 100 yıldır istenileni vermeyen bir CHP’ye karşı AKP’ye tepki vermek çok dar bir bakış açısı olur. Daha geniş ve iyi düşünün derim ben.:)

 19. üzeyir kılıçöz dedi ki:

  BU KONUDAKİ DÜŞÜNCESİNİ YAZDI GÖNENLİ İLE PAYLAŞACAĞI BİR KONU VARSA KENDİSİNE ÖZEL YAZSIN

  Sayın GÖNENLİ;

  Büyük resmi göremeyenlere ne anlatsan boş,onlar hala on yılda on milyon yaratık havasında,demir ağlarla ördük(onuda fransılar yaptı).

  Yani anlayacağınız onlar hala bıraktığımız yerde

 20. Hikmet Aslan dedi ki:

  Saygıdeğer arkadaşlar “100 yıllık assubay sorunları iktidarda en fazla kalan CHP tarafından çözülmemiş” diyerek bir partiye ön yargılı yaklaşmanın -düz mantık- olayından başka birşey olmadığını vurgulamak isterim. Burada “Benim Babam senin Babanı döver” yaklaşımı ile kendi düşüncelerini bizlere dikte ettirmeye çalışıp “memleketin büyüme hızının yükseldiği bu dönemde”diyerek şimdiki iktidarın vazgeçilmez olduğunu empoze etmeye çalışan arkadaşlarıma “Vah” ya da “Yuh” diyemiyorum. Çünkü kendilerinin düşünceleridir, düşünceye saygılı olmak her medeni insanın önde gelen ilkesidir. -Bizim oğlan Bina( Mısır,İskenderiye’de bulunan,Dünya’nın en büyük Kütüphanesindeki en kalın kitap adı)okur, döner, döner bidaha okur. Atasözünden yola çıkarak bizler ne kadar bu iktidar döneminde memlekete yapılan kötülüklerin hiçbir iktidar döneminde yapılmadığını ve benim yaşam standardımın her geçen gün daha da berbatlaştığını sabahtan akşama örnekleriyle anlatsam da anlamak istemeyecek arkadaşlarımızın da olacağından hiç şüphem yoktur. O nedenle assubay sınıfı bir birlik olarak tek bir yere yumruk vuracağımızı ispat edemezsek daha çoook dizlerimizi dövmeye devam ederiz, diyor ve sevgi ile muhabbetlerimi iletiyorum.

  ———————————————————–
  YÖNETİCİ NOTU.
  Sn.Aslan Sn.Turan’ın bu yazısı yayınlanır yayınlanmaz SİTE YÖNETİMİ olarak bunun sizin de belirttiğiniz gibi kişisel bir düşünce olduğunu belirttik, dayatma içermeyen yayın ilkelerimize uygun yazı ve yorumlara saygı duyarız.Bunun dışında arkadaşlarımız kendisine yanıt hakkı doğurmayan yorumlarla ilgili düşüncelerini ilgili arkadaşımıza site içi mesajla bildirebilirler.

 21. Doğan Karaöz dedi ki:

  1950 yılından beri CHP’nin iktidar süresi çoğu koalisyonlarla olmak üzere 10 yıl 8 ay. Ülkeyi, 50 yıl Demokrat Parti ve Demokrat Partinin çizgisinde olduklarını idda etmiş partiler yönetmiş. Siz istediğiniz partiye oy verin. Bütün oylar kutsaldır. Ancak biraz daha, biraz daha geniş, adamakıllı düşünün. Düşünün ki iftira atmayın

  Bazen MHP’ye, bazen CHP’ye kerhen oy vermiş biri olarak, ilk kez gönülden, içime sindirerek, umut ederek, insan odaklı söylemleri olan ve gerçekleştireceğine inandığım adı KEMAL olan bir lidere oy vereceğim.
  ————————————————————-YÖNETİCİ NOTU.Dayatma ve hakaret içermeyen her düşünceye saygı duymakla birlikte kişisel olduğunu bir kez daha belirtiyoruz.

 22. Doğan Karaöz dedi ki:

  ÖZEL YANIT VERİLDİ

  Sayın Yönetici,
  yorumunuzu sayın GÖNENLİ’nin yazısına yapmanıza beklerdim. 100 yıllık astsubay sorunları CHP İle yaratılmış, büyütülmüş sözleri iftira mıdır? gerçek midir?

 23. Doğan Karaöz dedi ki:

  ÖZEL YANIT VERİLDİ E.G

  Sayın Yönetici, ya yorumum altındaki Yönetici Notu’nu ya da yorumumu komple kaldırın. Ben bir partiye hakaret edildiğini ve buna izin verdiğinizi ima etmedim. Sadece, ülkeyi 50 yıl sağ partiler tarafın yönetilmesinin görmezlikten gelindiğini, 100 yıllık astsubay sorunlarının CHP ile yaratıldıldı ve büyütüldü ifadesinin bir iftira olduğunu belirttim. Tarihi ancak görmezden gelerek, iftira atarak çarpıtabilirsiniz. Kusura bakmayın, iftirayı farklı bir düşünce olarak kabul edemem. Lütfen bu yorumumu yayınlayın. Saygılarımla.

 24. zeki dedi ki:

  Arkadaşlarım! Ne CHP’nin, ne de başka bir partinin, ne seçim beyannamesinde, ne de demecinde astsubayların sorunlarıyla mücadele edeceğine dair tek bir kelâma rastladınız da mı biz duymadık? Neden “boş oy atacağım” demiyor da şu veya bu partiye oyumu vereceğim peşin hükmüne varıyorsunuz? Söyleyin de, belki bizim duymadığımız, ama sizin duyduğunuz yetkili bir ağızdan çıkan vaadine karşılık, hep beraber o partiye yönelelim.
  Sevgiler!

 25. K.V.GÖNENLİ dedi ki:

  Değerli meslektaşlarım,
  Aşağıdaki mesajımda yazılan yanlış her neyse, bir türlü gösteren olamamış ama eksi puan vermekten de geri kalınmamış. Soruyorum ve bana tek tek madde madde yazın mesajımdaki yanlışları,ama anayı babayı çoluğu çocuğu karıştırmadan..
  Son sözüm de şudur ;
  Biz Assubaylara haklarımız ve gereken değer bir çok kez darbe yapılan ya da darbe sonrası komutanımız dediğimiz insanlarca belirlenen hükümetlerce yönetilen, aralarında AKP olmadığı gibi 100 yıl boyunca bu yandaş, dost ve aile gözüyle baktıklarımız tarafından yönetilen ülkemizde neden hâlâ aynı savaşı ve mücadeleyi veriyoruz. Bana biri de düz mantıktan bahsediyor. Düz mantık kavramının nerede ve nasıl kullanıldığı hakkında birşey söylemeyeceğim ama neden sonuç ilişkisini bana anlatsın o zaman birileri. Sevgiyle kalın 🙂
  ———————————————————-
  YÖNETİCİ NOTU.
  Sn.Günenli yorumlarımızla düşüncelerimizi demokratik bir şekilde yayın ilkelerine uygun dile getirerek en doğru olana ulaşmayı veya fikir paylaşımını amaçlıyoruz.
  Yorumunuza artı puan verenler de olmuştur ama eksiler artıları götürmektedir, puan verenlerin de değerlendirmesine saygı duymak zorundayız kimseyi de neden eksi veya artı verdiniz diyerek sorgulama hakkımız yok, ayrıca bugüne kadar siz bu sitede yanıt ve değerlendirmelerinde anayı babayı,çoluğu,çocuğu karıştıranı gördünüz mü? Buna ne izin veririz ne de meslekdaşlarımız böyle bir yönteme başvurur…

 26. üzeyir kılıçöz dedi ki:

  YAYINLANMIYACAK

  Sayın GÖNENLİ;

  Yazınızı okudum,beğendiğim için yorumda yazdım ama sayın yönetici sakıncalı bulup yay
  ınlamadı(canı sağ olsun)

  TSK köleleri emekli olunca düşüncelerine bile pranğa vuruluyor,yani bizler farklı düşüncelere tahammül edmiyoruz,Ülkenin şu anki durumuyla 80 yıllık vesayet düzenin nelere mal olduğunu anlamak ancak için büyük resimi görmek gerekir selamlar

 27. üzeyir kılıçöz dedi ki:

  Sayın YÖNETİCİ; Mesajınızı aldım ,Teşekkür ederim.Suya sabuna dokunmayacağıma söz veriyorum

 28. Hikmet Aslan dedi ki:

  Sevgili Arkadaşlar Sitemizin yöneticisi durumunda olan arkadaşımızın gösterdiği hassasiyeti gözardı etmeden biribirimize olan saygımızı sınırları zorlamayacak şekilde yanıtlamaya çalışırsak en iyisini yapmış olacağımız kanaatini taşıdığımı belirtmek isterim.
  ———————————————————-
  YÖNETİCİ NOTU. Sn.Aslan’ın Sn.Gönenli’ye yazdığın not kişisel olduğu için silinmiştir kişisel tartışma ve düşüncelerinizi lütfen site içi mesajlarla iletiniz

 29. K.V.GÖNENLİ dedi ki:

  KENDİSİNE ÖZEL YAZILDI YAYINLANMIYACAK

  YÖNETİCİ NOTU.
  Sn.Günenli yorumlarımızla düşüncelerimizi demokratik bir şekilde yayın ilkelerine uygun dile getirerek en doğru olana ulaşmayı veya fikir paylaşımını amaçlıyoruz.
  Yorumunuza artı puan verenler de olmuştur ama eksiler artıları götürmektedir, puan verenlerin de değerlendirmesi ne saygı duymak zorundayız kimseyi de neden eksi veya artı verdiniz diyerek sorgulama hakkımız yok, ayrıca bugüne kadar siz bu sitede yanıt ve değerlendirmele rinde anayı babayı,çoluğu,ç ocuğu karıştıranı gördünüz mü? Buna ne izin veririz ne de meslekdaşlarımız böyle bir yönteme başvurur…

  Değerli Site Yöneticisi,

  Hikmet Aslan11-05-2011 10:15
  “Burada “Benim [b]Babam[/b] senin [b]Babanı[/b] döver” yaklaşımı ile”

  yukarıda ki mesajda geçen “baba” muhabbetinden hoşlanmadım. Bu sohbette bazı şeyleri vurgulamak için kimse benim vefat etmiş babamı kullanamaz.. mecazi anlamda olsa dahi..

  Siz de biraz sakin olun bakalım.. Bu şekilde fırça atar ve azarlar gibi yönetici yorumları yapmakta ne demek oluyor?
  Benim yazdığım hiç bir şeyde ne site yönetimine ne de belli başlı bir isime hitabım, hakaretim ya da küfürüm olmadı. Haddinizi biliniz.

 30. K.V.GÖNENLİ dedi ki:

  ASLANIN KENDİSİ İLE İLGİLİ YAZISI YORUMDAN ÇIKARILMIŞTIR BU NEDENLE YAYINLANMIYACAK

  [quote name=”Hikmet Aslan”]Sevgili Arkadaşlar Sitemizin yöneticisi durumunda olan arkadaşımızın gösterdiği hassasiyeti gözardı etmeden biribirimize olan saygımızı sınırları zorlamayacak şekilde yanıtlamaya çalışırsak en iyisini yapmış olacağımız kanaatini taşıdığımı belirtmek isterim.
  “Düz mantık” olayını Temel’in fıkrası ile açıklamak istemem ama sevgili meslektaşım Gönenli ile aynı yerde ikamet etmemize karşın tanışmak nasip olmadı. Soyadı -Gönenli- olmasına karşın profilinde -Üsküdarlı- yı kullanmasının mutlaka “neden”i vardır. Ama profil resmine baktığımızda “iki parmak arasında bir parmak” “sonuç”u mu gösteriyor, kendince. :sad:[/quote]

  Sayın ASLAN,
  Öncelikle benim şahıs olarak bu şekilde kimseyi karşıma muhatap almak gibi bir düşüncem yokken sizin bu şekilde beni karşınıza almış olmanız nedeniyle bu mesajı sadece sizin şahsınıza yazıyorum.

  İlk olarak ben doğma büyüme üsküdar/istanbulluyum..
  ancak atalarım gönenli.. aynen soyadımda olduğu gibi..
  hatta 1945-1947 yılları arası Jn.Gen.Komutanı Korgeneral Atilla GÖNENLİ dedemdir.
  Ayrıca ünü Türkiye sınırlarını aşmış süvari yarbay iken sofya’da vefat etmiş ünlü binici Nail GÖNENLİ’de babamın amca oğludur.
  Yani anlayacağınız “gönenli” soyadı işte böyle bir soyadı.
  ama ben “üsküdarlı” yı seçtim.. size ne? ne demek istiyorsunuz bu mesajınızda bana?
  Aynı muhitte ikamet ediyor olmamıza rağmen hiç görüşememiş olmamızın nedeni belki de benim TEMAD lokallerinde ve kahvelerde vakit öldüren birisi olmayıp hala çalışıyor olmamdır.
  Parmak arasına gelince ; üstüne her kim alınıyorsa onundur. Zira abdestinden emin olanın namazından şüphesi yoktur.

 31. Erdal Günşer dedi ki:

  Kıymetli devrem Gönenli’nin yazısında katıldığım noktalar var. Ancak katılamadığım bir şey var ki o da konunun özüdür.
  Çoğumuz iki kez AKP’ye oy verdik. Belki yine bir kısmımız verecek. Ancak görülmesi gereken bir nokta var. Bizler yıllarca Türk halkını sömüren, işçi memur ayrımı yaparak işçisine bol keseden veren fakat memuruna gelince çantada keklik gören iktidarlarca yönetildik. Ancak AKP yönetimi de bir çok yaraya merhem olurken kasıtlı olarak bizi öteledi. Amaçları TSK içinde hiyerarşiyi zedelemek ve istediğini almak olabilir. Yani kendi hesapları için Assubayları harcadılar. Sayın Turan’ın oyunu vereceğini söylediği CHP şunu itiraf etti. “Biz bugüne kadar halka inmedik. Tepeden kolay siyaseti tercih ettik. Atatürk’ü sevenler bize gelsin dedik. Halka başka bir mesaj vermedik.” Sayın Erdoğan’ın 2002 seçimlerinde söylediği gibi “biz değiştik.” Diyorlar. Hayırlısı.
  Ancak geride bıraktığımız on yıllık AKP iktidarında ekonomik anlamda düşünürsek, vatanını seven ve haberleri takip eden her vatandaş biraz rahatladı. Ekonomik krizlerle mücadelede başarılı olundu. AKP taraftarı bir vatandaşa sorsanız o kadar çok şey anlatır ki…. Yine aynı şekilde AKP’ye karşı olanlar da başta Cumhuriyetin kazanımlarının tehlikede olduğundan tutun da bir çok şey söyleyebilirler.
  Ancak dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var. Gidin bir AKP veya CHP yetkilisi ile sohbet edin. Emekli astsubay olduğunuzu ve 1300TL ya da 1500TL maaş aldığınızı söyleyin. Her ikisinin de söyleyeceği şudur. “Yahu neyinize yetmiyor. SSK ve Bağkur emeklisi 600-700TL maaş alıyor.” Böyle başlarlar ama sonra sizi kendi tavlarına getirmek için neler söylerler bilmem.
  Sayın arkadaşlar inanın bizim sorunumuzu bizden başkası bilmez ve bilmek, dinlemek de istemez. O nedenle tepkimizi koymalıyız. Bugün AKP’ye ….. yarın CHP’ye…..
  Önemli olan birlikte hareket edip bu kez Assubaylar olarak seçimlere damgamızı vurmak…
  Dar düşünce diyebilirsiniz. Memleketin menfaatleri ön plandadır diyebilirsiniz. Ancak şunu da söylemeliyim. Partilerimizin hepsi vatanseverdir. Sadece bazıları becerikli olacaktır. Bazıları beceriksiz olacaktır. Bazılarının ideolojisi bizim yaşam tarzımızı değiştirecektir. Bazıları ise bizi boşverecektir.
  Dikkatinizi çekmem gereken bir konu şudur. Şu anda kamuoyu araştırmalarında AKP’nin oyu yüzde 35 civarındadır. Bu tablo karşısında MHP ile CHP’nin hükümet kurabileceği senaryosunun önünü kapatmak için basını arkasına alan hükümet var gücüyle MHP’ye yüklenmektedir. Amaç MHP’yi barajın altına göndermektir. Böylece AKP iki partili Mecliste daha rahat edecek, hepsinden önemlisi kaybolan oylarını yüzde on barajı ile telafi edecektir.
  Hoş, MHP bizim haklarımız konusunda her ne kadar duyarlı gözükse de bunun seçim yatırımından öteye gitmeyen acemi manevraları olduğunu hepimiz biliyoruz.
  Ben Sayın TURAN’ın bakış açısını, fikrini açıklama cesaretini bu maksatla önemsiyorum. Saygılarımla…

 32. K.V.GÖNENLİ dedi ki:

  Erdal kardeşim merhaba..
  Nasılsın sevgili devrem? Yorumun ve katkıların için teşekkür ediyorum sana. Her yazını okuyorum bilesin 🙂 Bu konudaki yaklaşımın ve fikirlerin için de ayrıca teşekkürler dostum..
  Hoşçakal 🙂