Dolar 33,0522
Euro 36,0261
Altın 2.545,11
BİST 11.174,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
32°C
Parçalı Bulutlu
Cts 33°C
Paz 34°C
Pts 34°C
Sal 31°C

Cabir CESUR

Cabir CESUR
12/02/2011 1:08 PM
1

KARA HAVACI TEKNİSYEN ASTSUBAY (EMEKLİ) GÖREVDE İKEN YAPTIĞI ÇALIŞMA İLE SIVI MADENİ YAĞ KULLANILAN HELİKOPTER ANAROTOR HUB VE GRİPLERİNDE GRES YAĞI KULLANILACAĞINI ORTAYA KOYMUŞ SİSTEM AMERİKA ORDUSU TARAFINDAN DA KABUL EDİLİP BÜTÜN HELİKOPTERLERİN MODİFİYESİ GERÇEKLEŞMİŞ VE GELİŞEN HELİKOPTER SİSTEMLERİNDE BU SİSTEM KULLANILMIŞTIR.

YORUMLAR

 1. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Sn.Günşer, TEMAD yönetimine yapılan her eleştirinin bir öneri olduğu hepimizin malumudur,gönlümüz bu başarısız yönetimin yerine sağduyulu,özverili,bilgili ve kararlı bir yönetimin gelmesidir.Bu süreci ilgi ve dikkatle izliyoruz gerektiğinde desteğimiz ve eleştirilerimizi sunacağız.
  Yönetici yorumlarımız fikirlere eleştiri getiren mahiyet taşımamaktadır. Yorumlar bilgilendirme ve polemiklerin önlenmesini amaçlamaktadır.[/b]

 2. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Sn.Günşer fikirlerinize saygı duyan ve bunu sizinle paylaşan biriyim. Hepimizin aynı düşünmesi mümkün değil, burada kendimize saygımız gereği assubay mücadelesine katkı için bulunuyoruz, önemli olan iyi niyet ve amaçtır.
  Hiçbirimiz profesyonel yazar değiliz,olsaydık bir gazetede yazardık, elbette hatalarımız olacaktır site yönetimi misyonu gereği birçok konuya müdahil olmamakta, yöneticilerimiz polemiklerin önlenmesi adına bilgilendirme yapmaktadır! Hepimizin bildiği gibi bu yorumlarda nezaket ve saygı ilke edinilmiştir.
  Diğer konuya gelince profesyonel yazar olmamama rağmen “Oku,oku adam ol, baban gibi eşek olma ” sözündeki virgülün nereye konulması gerektiğine hesbelkadar titizlik göstermekteyim . Yazınızdaki “OYAK olmasaydı o kadar parayı nerede biriktirecektin.” kelimesini ben de kullandım ama yazının bütününü bırakıp cımbızla bu kelimeyi seçerseniz elbette eleştiriyi hak edecektir.
  Hepimiz çocuklarımıza umutla kumbaralar almışız ama bu kumbaralardaki paralar çocuklarımızın hesaplarında kalıp onların tasarrufuna hizmet etmiş midir ya da kaç arkadaşımız her ay maaşından düzenli bir birikimi sağlamıştır?
  Ben OYAK aidatlarının zorunlu olmasının zorunlu tasarruf etmemize neden olduğunu ancak kurumun adil ve eşit hizmet vermediğini bunların düzeltilmesi için taleplerimizin kurum iştiraklerinde görevlendirme ve isdihdamda sayılarımızla orantılı davranılmasının, kurumun her iştirakinde hakkımız olduğu için tüm üyelere katılımları nispetinde hisse senedi verilmesinin gerektiğini yazdım,amaç buydu salt sizin alıntı yaptığınız kelimeyi yazsaydım bunun YALAKLIK ve APTALLIK olduğununun bilincindeyim. Esenlikler dilerim.

 3. Erdal Günşer dedi ki:

  Sayın Ersen Abiciğim, ben hiç bir yazıdan cımbızla bir şey çekmiş değilim. Unutmayınız ki çalışırken ve emekli olduktan sonra etrafımda bir çok assubay vardı. Bunlardan bazıları OYAK sayesinde emekli sandığının verdiğinden daha fazla toplu para alıyoruz diyordu. Ben bu görüşü eleştirmek istedim. Ayrıca sizin de aynı görüşte olmuş olmanız benim eleştiri hakkımı engellemez. Bu arada bir daha söylüyorum. Ben size dem vurmadım. Ancak o görüşte iseniz ben sizin görüşünüze karşıyım. Çünkü ben OYAK’ın imtiyazlı olduğunu düşünüyorum. Ben yirmi yıl önce de karşıydım şimdi de karşıyım. Ayrıca zorunlu olarak maaştan kesinti yapıp tasarruf yapmak anayasaya göre bireysel özgürlükler açısından aykırıdır.
  Sayın Memhet Ali Kılınç’ın mesaj panosundaki konu ile alakalı yazısını üzüntüyle okudum. Sayın Kılınç’ın bir çok konuda yazısını okurum ve bir çok konuda kendisine katılırım. Ancak bu konuda kendisiyle uyuşmuyoruz. Tıpkı sizinle uyuşmadığımız gibi… Kaldı ki uyuşmak zorunda da değiliz. Önemli olan kalpler kırılmasın. Gönüller bir olsun. Saygılarımla…

 4. Ali AKKAŞ dedi ki:

  BİLGİ ÇAĞINDA CAHİLİYE DEVRİNİ YAŞAMAYALIM
  Bugün camiama haklarını vermekten imtina eden topluluklar yeri ve zamanı geldiğinde bu haklarımızın tamamını verecektir. Benim buna olan inancım tamdır. Birazcık kendimizi eleştirelim. Hata sadece TEMAD’da değil. TEMAD’ı oluşturanlar da uzaydan gelen bir camia değil, o derneğin mensupları da kısa zaman önce TSK saflarında çalışan personeldi. Bizlerin kendine olan güveni gelişmedi ve/veya geliştirilmedi. Bir harbiyeli yetiştirilirken öğrencilik hayatlarında bile kendi aralarında astlık üstlük münasebeti kurup, bunu idame ettirirken, bizim camiamızda ise ağabeylik münasebeti kurulmaktadır. Subaylar menfaatleri doğrultusunda da olsa kendilerini geliştirirken bizler ise Hazırlama/MYO ve Sınıf Okulundan mezun olduktan sonra köhneleşmeye başlamışız. En başta subay ile aramızdaki eşitsizliği kapatabilmek için lisans eğitimini tamamlayamamışız. Birbirimize emir komuta etmekten aciz duruma düşmüşüz. Çingenenin yetki misali ya kesmiş, koparmışız veya tam anlamıyla boş bırakmışız. Gerçek ağabeylik yapacağımız yer ve zamanda rahatımız için astlarımızı komuta kademesinin önüne elleri kolları bağlı bir şekilde atmışız sonra da bu kardeşimizden saygı beklemişiz. Beyler; saygı, gösterdiğiniz sevginin geri dönen KDV’sidir. İnsanlar hak edildikleri gibi yönetilirler. Demek ki biz bunu hak ediyoruz. OYAK’a gelince evet OYAK olmasaydı bu kadar birikim yapamazdık, ancak; değerlendirilmesi gereken asıl olay oradaki ortaklık ve yasal yanlışlıklar. Hep kendi paramızı yönetebilme hakkını Komuta kademesinden istemekteyiz. Uyanın artık, yasa ile kurulan bir kurumu yönetmek için komuta kademesi bize yetki vermek için yetkili değildir. İstediğimiz hakkı verecek organ TBMM’dir. GİYDİĞİMİZ ŞAPKANIN RENGİNİ KARŞIMIZDAKİNE SORMAYALIM ÇIKARIP BAKALIM YA DA AYNANIN KARŞISINA GEÇELİM.