Dolar 32,8007
Euro 35,1267
Altın 2.450,88
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Açık
Ankara
34°C
Açık
Sal 32°C
Çar 32°C
Per 30°C
Cum 28°C

HAKLARIMIZLA İLGİ GELİŞMELER VE SON DURUM

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
24/12/2015 3:51 PM | Son Güncellenme: 31/03/2024 8:58 PM
1

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

TEMAD’ı bizler yasal temsilci olarak kabul ediyor ve hiçbir mecburiyetimiz olmadan maddi ve manevi destek veriyoruz.

Tüzükteki amaçları ve bu göreve gelirken verdikleri vaatleri unutup mücadeleyi kişisel amaçlarına alet  ettikleri için;

Diyalog olmadan temsiliyet olamayacağı gerçeğini gözardı ederek birilerine mesaj vermek adına muhataplarına maksadı aşan eleştirelerle diyaloğu sonlandırdıkları için;

Yönetimde bulunmanın yönetim adına açıklama yapmanın sorumluluğundan uzak yargıya intikal eden hakaretleri yüzünden assubaylara tepki sağladıkları için;

TEMAD yöneticilerinin  temsiliyet görevini yapmasını  değil yapmadıkları için ;  ELEŞTİRİYORUZ…

Bizler, tüm eleştirilerimizi başarıyı desteklemek kadar yanlışı eleştirmenin ERDEM olduğu düşüncesi ile art niyetten uzak yapıyoruz.

Bizler, aynı geminin yolcuları olduğumuzun bilincindeyiz,ama kaptan köşkündekiler ve onların çevresi geminin BAŞARI limanına değil KİŞİSEL ÇIKAR limanına gitmesini alkışladıkları için eleştirilere tahammül edemiyorlar. Gündem değiştirmek için meslektaşlarına hakaret ve iftiralarda bulunanlar yüzünden birçok arkadaşımız lanet olsun diyerek mücadele  kulvarından çekildiler.

Şimdiki genelkurmay başkanımız hisleri ile değil akıl ve adalet duygusu ile hareket ederek sorunlarımızı çözme kararlılığı gösterdiler, Başbakanımız ikna edilerek seçim çalışması sırasında sorunlarımızın çözüleceği müjdesini verdiler.

TEMAD yönetimine bunu başarı ile taçlandırmak için muhataplarınızla görüşmek zorundasınız; Temsiliyet ancak diyalogla sağlanır sizler görüşemiyorsanız şubelerden bir heyet oluşturulsun teklifimizi ne yazık ki dikkate almadılar.

Genelkurmayla görüşememenin yarattığı psikolojik etkiyi boşa çıkarmak adına  hâlâ genelkurmayı yok sayarak;

Genelkurmay rol çalıyor-Genelkurmay başkanı başarımızı sahiplenmek için Etiler orduevinde  assubayları apar,topar toplayıp vaatleri açıkladılar- Genelkurmay devre dışı siyasetle çözüyoruz-Biz yasaları genelkurmay olmadan da  çıkartırız, ama genelkurmay bunun altında ezilir,prestij kaybeder- Teklif daha Başbakanlığa gönderilmediği halde TBMM komisyonlarda teknik çalışmalar yapıyoruz gibi akıl mantık dışı açıklamalarla şubelere müjdeye koştular, anlattıkları bizlerden, basından duydukları ile sınırlıydı yeni açıklamalarımızı kendi bilgileri gibi sunmaya devam ettiler.  Bu arada  sadece kırk yılda bir ele geçen çözüm fırsatına katkı sağlamak için  çalışmaları, genelkurmayla yapılan temasları karaladılar, özverili arkadaşlarımızın desteğini  alay konusu yaparak her seçmenin   gidip milletvekili ile görüşüp resim çektirmesi mümkün iken  birkaç milletvekili ile resim çektirip algı yaratmak isteyenlerin ,İnsani duygularla şehit assubayın tabutunu omuzlayan genelkurmay başkanını bile müstehzi ifadelerle suçlayan bir zihniyetin mücadeleye katkı adına yaptıkları hiçbir şey olamaz…

Vaatler açıklanıncaya kadar susanların,muhatapları ile görüşemeyenlerin başarması mümkün mü? Başarmalarını yürekten arzu eder destekler,alkışlardık onlar sadece algı operasyonları ile emeklerinin olmadığı başarıyı sahipleniyor uyarılarımıza rağmen konuya müdahil olamıyorlar muhatapları tarafından kabul edilmiyorlar, bu zihniyetle hangi başarı elde edilebilir? Elimizi kolumuzu bağlayıp kaderimize razı olmamızı kimse bekleyemez, onların kaybedecek birşeyleri yok kaybedecek olan assubay toplumudur.

“Madem başardınız,madem genelkurmay sizden rol çaldı, madem devre dışındalar ve başarınızı sahipleniyorlar  o halde neden uyduruk bir metinle genelkurmaya mektup kampanyası yapıyorsunuz? Madem başarının mimarısınız yapılan çalışmaların içeriğini açıklayın yoksa biz açıklayacağız” çağrımıza verecek yanıtları olmadığı için  mücadeleden nemalanan görevde iken tanıdığımız bir avuç haysiyet celladı aldıkları talimatla sosyal medyada kişiliklerinin gereği olan ifadelerle hakaret ve iftiralarla gündem değiştirmeye çalışıyorlar. Bu kişilerin yüreği bu güne kadar hiçbir zaman somut belgelere dayanan eleştirilerimize yanıt vermeye olumsuzluğu, aymazlığı sorgulamaya yetmedi onun için onları ayıpları ile kendi çukurlarında baş başa bırakıyoruz.   

Kendisine ve mesleğine saygısının gereği mücadeleye destek verenlerin; Bakan’larla, genelkurmay’la, siyasilerle  yaptıkları görüşmelerin davaya ihanet olduğu algısını yaratıyorlar, ama kendilerinin  yaptıkları hiçbir şey yok. Biz,kendimize ve mesleğimize saygımızın gereği  rol çalmakla suçlayanların sahiplendiği  çalışmalarımızla ,basın desteği ile , mail kampanyaları ile yüreğimizi haksızlıklara isyanımızı ortaya koyduk, TEMAD yönetiminin sadece algı operasyonları ile puan toplamaya çalışması muhatapları ile uyarılarımıza rağmen diyalog kuramaması  üzerine kişisel kimliğimizle  görüşmeler yaptık talep ve  endişelerimizi dile getirdik,binlerce kişinin katıldığı mail kampanyamıza Genelkurmay duyarsız kalmadı endişelerimizi gideren sizlerle paylaştığımız açıklamalar yaptı.  Bu çalışmaları kesinlikle kişiselleştirmeden  meslektaşlarımızla paylaştık. Bizim için önemli olan başarıdır sorunlarımızın çözümüdür. Emek verilmeyen başarının sahiplenilmesinin  ayıbını kim yaşarsa yaşasın, bunu  kim sahiplenirse sahiplensin bizi enterese etmiyor, yeter ki bu mazlum zümre adaletin gerçekleştiğini görsün… 

Değerli meslektaşlarımız,  Gn.Kur.Başkanımız Sn.Hulusi AKAR’ın emir ve direktifleri ile yapılan çalışmalar sonuçlanmıştır. Siyasi otorite ile bu çalışmaların taleplerin yasalaşması için temaslar sürdürülmektedir. Çalışmaların sonucu Genelkurmay tarafından mail kampanyasında açıklanan bilgilere ek olarak resmi nitelik taşıyan elektronik posta ile site yönetimimiz bilgilendirilmiştir,çalışmalar sadece üç konu ile sınırlı değildir. Bu bilgilerinde istismarını önlemek adına bilgilerin tamamını sizlerle şimdilik paylaşmıyoruz .  

SONUÇ OLARAK ÖZETLE : 

Adaletin gereği başlangıç derecelerimizde  MYO mezunları nın 9/2, lisans mezunlarının  8/1 dereceden göreve başlatılacaktır.                                                                   

2003 öncesi mezunların intibakı kazanılmış müktesep hakları saklı kalmak kaydı ile  MYO mezunu kabul edilerek yapılacaktır.                                                                 

Büyük endişe ve tepkilere neden olan hizmet tazminatının Kıdemli Başçavuş rütbesine  verilmesi konusu genelkurmay tarafından hükümete sunulmaktadır.

Bu haklı taleplerin hükümet tarafından değiştirilmeden gerçekleşmesini diliyoruz.  Saygılarımızla.     

                                                                                                                        SİTE VE ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU

                                                                                                                 

 

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.