Dolar 32,4256
Euro 34,4563
Altın 2.486,52
BİST 9.679,80
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Az Bulutlu
Ankara
26°C
Az Bulutlu
Çar 24°C
Per 21°C
Cum 16°C
Cts 16°C

BU FIRSAT HEBA EDİLMEMELİDİR

14/01/2016 10:29 PM | Son Güncellenme: 31/03/2024 8:58 PM
0

Değerli Meslektaşlarımız

Her zaman ifade ettiğimiz gibi kimse muhatabına hakaret ederek düşüncesini kabul ettiremez,eleştiri ayrıdır, yalakalık ve haddini aşmak ayrıdır. Gerçekleri yazalım,ancak üslubuyla… 

İntibaklarda ekonomik kazanımı olan meslektaşlarımıza öncelikle hayırlı olsun. TEMAD yönetimi muhatapları ile görüşemediği için intibak yasasında binlerce kişi mağdur oldu, bunu ister tepki ister eksik bilgilendirme olarak değerlendirebilirsiniz.

Bazıları “herkes bizim sorunlarımızı biliyor sağır sultan bile duydu daha neyi anlatacağız”” diyebilir. O zaman, herkes sorunlarımızı biliyorsa mücadeleye hâttâ TEMAD’a ne gerek var, lokallerimizde oturup sorunların çözümünü daha doğrusu birilerinin himmetini mi bekleyelim ?..

Diyalog olmadan temsiliyet olmaz. Savaşan ülkeler bile birbiri ile diplomatik nezaket içinde görüşmelerine devam ediyorlar; sorunlarımızı sağır sultan duysa bile bizler nasırlaşmış mühürlenmiş  kulaklara,yüreklere sesimizi haklılığımızı duyurmaya devam edeceğiz, bunu yaparken  kesinlikle hakaret ,maksadı aşan eleştiri dilini kullanmayacağız özellikle de temsilcimiz olan TEMAD yönetimi diplomatik bir dil kullanmak zorundadır.

TEMAD’ın en büyük hatası  muhatapları ile kavga ortamında bulunmasıdır, bunun topluma sayısız zararları olmuştur.

Nitekim intibaklarda binlerce kişiyi mağdur eden bir yasa çıkmıştır. Şimdi tepkileri azaltmak için İNTİBAKLARI BAŞARDIK SIRA BAŞLANGIÇ DERECESİNDEKİ ADALETSİZLİK VE TAZMİNATLAR’DIR diyerek binlerce kişinin hakkını, hukukunu ertelemek hâttâ (umarız olmaz) hayal kırıklığı ile noktalamaya kimsenin hele hele  TEMAD yönetiminin hakkı ve haddi olamaz.

Başlangıç derecesi bu konunun esasını teşkil ediyordu, şimdi yeniden 9/2 ve 8/1  başlangıç derecesini  kabul ettirmek intibaklarda değerlendirmek sıkıntılı ve zor bir süreçtir. İntibaklarla rahatlayan meslektaşlarımızın sevincinin arkasına gizlenip emeksiz başarı şarkıları söylemek bu konuda yandaşlarla algı yaratmak, sorunları çözmek yerine sorun yumağı haline gelir; nitekim bakınız tazminatlar konusunda sağlıklı bilgiye TEMAD yönetimi sahip değil, kiminle nasıl çözeceği belli değil, bunun neresi temsiliyet neresi başarı?

Vaatler açıklandığı zaman TEMAD yönetimi muhatapları ile mutlaka görüşmeli konulara müdahil olmalı görüşme imkanı yaratılmıyorsa şubelerden bir heyet bu görevi üstlenmelidir önerilerimiz maalesef  dikkate alınmadığı gibi  “Vaatleri duyan genelkurmay başkanı apartopar assubayları Etiler orduevine toplayıp başarımızı sahiplenmeye kalktı , Genelkurmay devre dışı siyasi otorite ile çözüyoruz. Biz yasayı istediğimiz şekilde çıkartırız da genelkurmayın prestiji sarsılır” tarzındaki sözlerinin muhatapları sizin sorununuzun çözümüne katkı sağlar mı?  Elbette haklarımızı yalakalık yaparak almamızı kimse bizden isteyemez, ama  maksadı aşan eleştiri hâttâ hakaretleri de kimse tasvip edemez.

Çatışma ortamı yaratarak sorun çözmenin bir tek örneği olmamasına rağmen YAŞ ÜYELERİNİN MEZARINA TÜKÜRECEĞİZ diyen ve bu yüzden yargılanan bir genel başkan yardımcısı hâlâ tepki çekecek yazılar yazmaktadır. Son yazdığı yazıdan birkaç örnek verecek olursak: 

 * Genelkurmayın assubayların sorunlarına yaklaşımlarında iyi niyetli olmadığı,Genelkurmay ve kuvvet assubaylarının  assubay sorunlarına yönelik değil temsil ettikleri makam sahiplerinin goygoyculuğunu yaptıkları…

 * …Oligarşik yapı MSB yaptığı oyunu başbakana karşı oynuyor. Demek istiyorlar ki ey başbakan sen değil altı otuz altı meydanda konuşup söz versen de biz bildiğimizi okur MSB gibi seni de  boşa çıkartırız…

* İntibak yasasının çıkmasında genelkurmayın toplu iğne kadar katkısı olmadığı gibi engelleme çabasında olduğunu biliyoruz…

* TEMAD olarak oynanan oyunu bozmak için aynen intibak yasasının hayata geçirilmesi ile izlediğimiz politikayı devreye sokarak bu oyunu bozmak için üzerimize düşeni daha önce olduğu gibi fazlasıyla yerine getireceğiz…”

Şimdi sizlere soruyoruz; bunların bize getirisi mi olur,yaptırımı mı?

Genelkurmay’dan  gelmeyen, genelkurmayın katılmadığı bir teklif yasalaşır mı? Genelkurmay başkanlığı bu tavır karşısında aman ben ettim siz etmeyin ne isterseniz hemen yapacağım mı der? Bu nasıl aymazlıktır? Kerameti kendinden menkul bu kişi bu yazıyı başkanının bilgisi olmadan yazabilir mi? Hala genelkurmayla kavgalı olmayı savunan bir zihniyet kime neye hizmet eder,hangi sorunu çözebilir?

Genelkurmay başkanı orgeneral Hulusi AKAR’ın adalet duygusunu öne çıkaran çözüm odaklı kişiliği ,sorunlarımızın çözümünün hükümet eylem planında yer alması bizler için şanstır,bunu olumlu değerlendirmek gerekiyor. 

Kişisel hiçbir beklentisi olmadan siyasilerle, genelkurmay yetkilileri ile görüşmeye çalışan, mail kampanyaları ile  çözüme katkı sağlayanlar  bu acizler tarafından sözde TEMAD KARŞITI UZANTI olmakla suçlanıyor,  bu haksızlıktan öte ahlaksızlıktır…

TEMAD hepimizin derneği, bu yönetimle var olmadı bu yönetimden sonra da olacaktır. Bir kez daha bu mazlum zümrenin geleceği adına haklarımız konusunda kılını kıpırdatmayan  ticaret, komisyonculuk,geziler ve 5 yıldızlı otellerde saltanat sürenler bu aymazlıklarına devam ederlerse MÜCADELE KARŞITI UZANTI olarak vebal altında olacaklardır. 

Kibir, inat ve hakaret dili bir tarafa bırakılıp herkesin  ziyaret edebileceği  iki üç milletvekili ile resim çektirmekle sorun çözülemez. TARİHİ VE VİCDANİ  SORUMLULUĞUMUZ GEREĞİ TEMAD yönetiminden  muhataplarımızla görüşüp  başlangıç derecelerimiz ve tazminatlar konusunun çözümüne katkı sağlamalarını ya da gölge etmemelerini bekliyoruz. Şube yönetimleri bu duruma sessiz kalmamalıdırlar ,çünkü şu an izlenen politika çözüm odaklı olmaktan ziyade tepki ve mağduriyet getiren bir yolun başlangıcıdır. Saygılarımızla.  

                                            SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.