Dolar 32,8391
Euro 35,3186
Altın 2.487,98
BİST 10.739,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Açık
Ankara
30°C
Açık
Cum 31°C
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 33°C

Tayyar TAHİROĞLU (Cafer ÖZDİLEK)

Tayyar TAHİROĞLU (Cafer ÖZDİLEK)
11/02/2011 8:58 PM
1

Tayyar Tahiroğlu (Cafer Özdilek), Lüleburgaz’ın Hamitabat köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Lüleburgaz’da bitirdi. Hava Astsubay Okulu’ndan sonra görevini Eskişehir, İzmir, Diyarbakır, İzmir’de tamamlamıştır. Görevi sırasında İngilizcesini ilerletmiş, ayrıca Diyarbakır Lisesi’ni de bitirmiştir.

Eserleri : Lüleburgaz Köprüsü (Roman, 1048), Emin’in Ciğeri (Roman), Haşin Baba (Roman); Sonbaharın Getirdikleri (Şiir), Kırkıncı Bahar (Şiir), Ayçiçekleri (Şiir, 1989)

AŞK DENEN İKSİR

Doğunca istiridyede bir inci
Varın görün siz ondaki sevinci
Dinlemez ki o ihtiyarı genci
Aşk denen iksir budur işti

Isırgan otu yakar, acı acı  
Sarıca arıdır onun baş tacı
Elbette vardır aşkın da ilâcı
Aşk denen iksir budur işte

Acı kokusu sevdirir naneyi
Baykuş aşk için sever viraneyi
Gül de açmak için bekler nameyi
Aşk denen iksir budur işte

Platonik aşk, titretir gelini
Yaklaşıp da yâr tutunca elini
Kimseler demez ki bunlar deli mi
Aşk denen iksir budur işte

Tayyar TAHİROĞLU
(Ayçiçekleri, s. 10)

DUYGULAR

Gönlümü bir sevinç kaplar
Görünce çocukların gülüşünü
İçim burkulur sonbaharda
Görünce yaprakların dökülüşünü

Gerilere… taa uzaklara giderim
Görünce toprağın sürülüşünü
Alınınca yerinden
Kalbim sızlar derinden

Görünce bir ağacın sökülüşünü.
O da bir çocuk gibidir
O da filizlenip yeşerdikçe güler
Ama, konuşamaz ki…

Tayyar TAHİROĞLU
(Duygular, s. 34)

YORUMLAR

 1. Osman Ada dedi ki:

  Sn.Gürpınar şimdi olmadı! Hukuk konusuna destek verenlerin ismini yayınlamışsınız, Temad başkanı şimdi bu arkadaşları da muhalif ilan edip ihraç etmenin yollarını ararsa ne olacak? 😆 Temad başkanı Balçova şubesinin mevcut yönetiminin seçilmemesi için alenen üyeleri etkilemeye çalışmış “şube yönetimini mahkemeye verdim, bunlar seçilirse şube zarar görür” diyor. BALÇOVA YÖNETİMİ HIRSIZLIK MI,YOLSUZLUK MU YAPMIŞ? TEK SUÇLARI GENEL MERKEZİ UYARMAK VE MİLYONLUK BİR BİNAYI ASSUBAYLARA KAZANDIRMAK MI? BU YOL YOL DEĞİL SÖYLEYEYİM…

 2. M.F.AKALP dedi ki:

  Temad yönetiminin başarısı olmadı eleştiriler artınca başkan bunlardan ders almak yerine tepki çeken davranışlar gösteriyor bunlar kuruma olan güveni kaybettirir,kendisi için çakma önergeler veren sınıf arkadaşının milletvekili de olmayınca neyle avunacağız, toplum umutsuzdur. İnşallah yeni bir misyon ve vizyonla yola devam edecek arkadaşlarımız seçilirler.
  Bizler için yapılan fedakarlığa unutkanlıkla destek olamadım, yukarıdaki listeyi görünce üzüldüm, bu kampanya bir süre daha devam etsin, haberi olmayan unutan arkadaşlar katılsın. Saygılar sunarım.
  ———————————————————-
  YÖNETİCİ NOTU.
  Sn.AKALP hukuk süreci devam ediyor, Sn.Gürpınar katılımcı arkadaşları gecikmeden bilgilendirmeyi amaçladı. Bu tarihten sonra arzu edenler katılımda bulunursa ayrıca bilgilendirilirler, arzu edenler ersengurpinar@hotmail.com adresine mesaj gönderip bilgi alabilirler ilginize teşekkürler.

 3. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Sayın Ersen GÜRPINAR abimiz sayesinde Sayın İsmail TURAN abimizin açmış olduğu davaya bir nebze maddi destek sağlayabildiysek ne mutlu bize. Ancak ben toplanan meblağdan memnun değilim, arkadaşlarımız duyarsız davranmaya devam etmektedirler. Koskaca bir zümre başta TEMAD Gen.Mrk. olmak üzere bir avuç cengaverin sırtından nemalanmaya çalışmaktadır. Onur mücadelesi deyince konuşmaya başlayınca mangalda kül bırakmayan bir çok arkadaşımızın isimlerini burada göremedim, NE DİYEYİM, NE DEMELİYİM BİLEMİYORUM. Lütfen birileri haklarımız için mahkemelere dava açıp onur mücadelesi veriyorsa bizler de bütçemizi sarsmayacak yardımlarda bulunalım.
  sayın Osman ADA şaka ile yardımda bulunan arkadaşları TEMAD ihraç ederse ne olacak diyor, şahsen bu tür yönetimler olduğu sürece benim bundan sonraki yaşamımda TEMAD olmayacak, ben başarısız olup da buna rağmen onurlu davranmayan kişilerle aynı çatıyı paylaşamam.

 4. mehmet emin atılgan dedi ki:

  Sayın Gürpınar
  Sınıfımızın özellikle genelini ilgilendiren hukuki davalara bütçemiz elverdiğince maddi yardımda bulunmanın mutlak gerekliliğine inanıyorum. Birçok arkadaşımızın bu tür davalardan ve gönüllü olarak yapılmakta olan yardımlardan ne yazık ki haberi bile yok. Özellikle internet kullanan arkadaşlarımızın bu tür bilgileri internet kullanmayan ve ortamdan uzak olan meslektaşlarımızla paylaşması gerekiyor.Böylece maddi desteklerin de artacağı görülecektir. Bir de açılan herhangi bir dava kazanılınca o zaman nelerin olacağını hep birlikte göreceğiz…

  O zaman bu birliktelik bir çığ gibi büyüyecek ve haklı taleplerimizi hukukta aramalarımız artarak devam edecektir. Maddi destek koordinesini üstlenen şahsınıza ve gönüllü olarak maddi destekte bulunan tüm arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

 5. halim dedi ki:

  Hİç kimsenin merakı olmasın, kılıçlar kınından çıkartılarak bileylendi ve temizlendi ve tekrar kınına geri kondu. Çok az vakit kaldı artık hiçbir şey eskisi gibi değil, BİZLER HAZIRIZ YA SEN…

 6. ibrahim dedi ki:

  Adilhan ŞANLI dışında 72’li,73’lüler nerde çok merak ediyorum…Saygılar sunarım.

 7. MEHMET ALİ KILINÇ dedi ki:

  Kısa ve öz. Eğer bu kafayla gidilirse,derneğe sahip çıklmaz ise bu yönetim TEMAD’ın kapısına kilit vuran yönetim olarak tarihe geçer gibi geliyor.

 8. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Başta Sayın Ersen GÜRPINAR büyüğümüz olmak üzere koordine edenlere,karınca kararınca katkı sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum.Bu girişimin bir başlangıç olduğuna ve devamının geleceğine inanıyorum.

 9. ender ozkıranlar dedi ki:

  Sn.Gürpınar,
  Büyüğümüz İ.Turan Ağabeyimizin tek başına çıktığı bu yol,bana Merzifon-Ankara yürüyüşünü gerçekleştiren Sn.Küçük’ün eylemini hatırlatıyor.Eyleme (maddi ve manevi)destek veren grup,eylem bittiğinde,başarmanın tadını ve huzurunu yaşamışlardı. Bu yolun sonunda da,hep beraber başarmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız.
  Her üç davanın da Assubaylar için hayati önem taşıdığının bilinci ile sonucu bekliyoruz.Eylemi başlatan Sn.İ.Turan Ağabeyimize,organize eden size ve destekte bulunan tüm meslektaşlarıma,(kendi adıma)yürekten teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki,bu ekip hızla büyüyecek,Assubay onur mücadelesine büyük katkılarda bulunacaktır.
  Bu günkü Temad konusunda yorum yapmayacağım. Ancak,’başarı mutlak cezalandırılır.’anlayışının bitmesini,örgütlü çoğunluğun gücünü gösterme döneminin gelmesini diliyorum.Bir adım daha ileri giderek Temad’ın ‘tüm Assubayları’ kucaklayan (iç hizmet ,askeri ceza,askeri mahkemeler,sosyal hizmet kurumlarında vs.)var olan adaletsizlikleri seslendirebilecek güçlü bir örgüt olması,hayalini kuruyorum.
  Güzel günler göreceğiz,güneşli güzel günler..

 10. ali nas dedi ki:

  Bu konuda tekrar,tekrar destek vermeyi taahhüt ediyorum.
  Emeğinize sağlık değerli ve onurlu büyüklerim sayın İsmail TURAN ve Sayın Ersan GÜRPINAR.

  Takipteyim.

 11. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Ne desek ne yazsak bu konuda başta Sayın İsmail TURAN, Sayın Ersen GÜRPINAR ve diğer onur mücadeleci arkadaşlarımızın hakkını ödeyemeyiz. Gerekirse ileride tekrar maddi olarak destek vereceğimi taahhüt ediyorum. Bir söz var ” SEN YANMASAN, BEN YANMASAM, NASIL ÇIKAR KARANLIKLAR AYDINLIĞA “. Bu tür hukuki süreçlerde yanan olmayacak ama karanlıklar aydınlığa çıkacaktır. Ne diyelim umudumuzu kaybetmeyelim, UMUT BİN YAŞAMAKTIR.