Dolar 33,0976
Euro 36,1087
Altın 2.601,38
BİST 11.139,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
32°C
Parçalı Bulutlu
Cum 32°C
Cts 32°C
Paz 34°C
Pts 34°C

OYAK DAVAM AYİM’DE RET EDİLDİ !

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
27/03/2011 12:53 PM
4

oyak-ayim

Sayın arkadaşlarım, OYAK haklarımızın hisse netlerine dayandırılması konusunun bir adımı olarak rezervlerin gerçek değer üzerinden hesaplanması için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nde açtığım dava sonuçlanmış ve ret edilmiş, 1100 lira avukat vekâlet ücreti ödemem kararı verilmiştir.

Kararın gerekçesinin esası, OYAK kanunundaki, AİDATLARININ YILLIK %5 FAİZ KADAR GELİRE TABİ OLMASINDAN İBARET OLMASIDIR.

TBMM’de görüşülmekte olan kişilerin Anayasa Mahkemesi’nde dava açması kanununun yürürlüğe girmesinden sonra, Anayasa Mahkemesi’nde ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) dava açabilmem için, 15 gün içinde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nde (KARAR DÜZELTME) talebinde bulunmam gerekmektedir.

Karar Düzeltme talebinde bulunmam halinde bu talebim de ret edilirse Askeri Yüksek İdare Mahkemesi tarafından 5000 lira para cezası alma ihtimalim de vardır.

Önümüzdeki 15 gün içinde karar düzeltme talebinde bulunup bulunmayacağıma karar vereceğim.

Arkadaşlarımın bilgisine sunuyorum.

NOT: Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde dava kaybedilse bile vekalet ücreti veya ceza ödeme yoktur.
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

 1. RA_MU dedi ki:

  KOMUTAN EMİR ERİNE SORMUŞ…
  BU VATAN KİMİN?
  ASKER DURALAMIŞ…
  OĞLUM KORKMA SÖYLE KIZMAYACAĞIM…
  BARIŞTA SİZİN, SAVAŞTA BİZİM KOMUTANIM…DEMİŞ…

 2. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  Subay-Assubay-Jandarma uzman-uzman erbaş-sivil memur-sivil işçi-er bölünmesi yetmemiş olacak ki,ayrıcalıkların daha belirgin olması ve kast sisteminin daha gözlere sokulması adına subaylar arasında da özlük hakları bakımından şimdi bir de Kurmay-sınıf subayı olarak böldüler.Şimdi ben merak ediyorum. Yarın bir savaş söz konusu olduğunda,bu kadar bölünmüşlükten hangi babayiğit yeniden bir bütün çıkarabilecek. Bu günkü Kurmay anlayışından yeni bir ATATÜRK çıkmasının da mümkün olmadığı görülüyor.Kim hangi yeteneğiyle ihtiyaç olduğunda Askeri bütünlüğü nasıl sağlayabilecek.TSK tanımlamasını kullanmak istemiyorum çünkü onun da anlamını Türk Subay Kulübü olarak değiştirmeyi başardılar.Bu kısaca VATAN HAİNLİĞİ DEĞİL Mİ? Orduyu bu derece bölüp-parçalayarak yıpratmak kimlerin işine eliyor ve kime yarar sağlayacak.Bu soruların cevabını verebilecek bir yetkili var mı acaba?

 3. metin ayan dedi ki:

  Sayın Çam, daha dün BİMER’den başbakana ”yapılan son zamla birlikte subay-asb arasında uçurum oluştuğunu birbirine güveni kader ortaklığını bırakın düşmanlık duyguları nedeniyle TSK nın gün geçtikçe zayıfladığını, EMİR KOMUTA ZİNCİRİNİN koptuğunu,belki de istenenin bu olduğunu, subayların camiamıza yaptığı hak ihlalleri ve kanunsuz uygulamalar ile hak kayıplarının bunda büyük etken olduğunu, herhangi bir sefer durumunda (ben IRAK ORDUSUNU örnek göstermiştim siz MISIR,)ordunun içten çözülmeler nedeniyle ırak ordusundan da beter bir durumda savaş kabileyetinin büyük kısmını kaybettiğini,bu durumun düzeltilmediği takdirde ordunun savaşmasının zor olduğunu,güneydoğuda son yıllarda yaşanan başarısız operasyon icra faaliyetlerinde meydana gelen çoğunluk kayıpların anılan nedenlerden ötürü moral /motivasyon eksikliğinden meydana geldiğini, muvazzaf-emekli assubayların patlama noktasında olduğunu yakında büyük bir eyleme-protesto yürüyüşüne kalkışılacağını,UZMAN PERSONELİN DE aynı durumda olduğunu ,büyük olasılıkla ortak eylem kararıda alınabileceğini” yazdım. BİZDEN SÖYLEMESİ DUYARLAR DUYMAZLAR,AMA BU ŞİKAYETLERİN ÇOĞALMASI GEREKİYOR,BİMERDEN BİNLERCE DİLEKÇENİN BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİLMESİ GEREK ÖLÜ TOPRAĞINI SİLKELEYELİM ARTIK AYAĞA KALKIP HAKLARIMIZIN PEŞİNDE OLMA ZAMANI…

 4. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  Dünyanın en tehlikeli silahının ölümü göze almış insan olduğunu biliyoruz.
  TSK son olaylarla büyük bir itibar kaybetmiş, bu en çok bizleri üzmüştür. TSK’nın sistematik bir şekilde yıpratılmaya çalışıldığı konusunda bilgiler var ama TSK personeli arasında ayırım yaparak bizim vatanseverlik duygularımızı istismar ederek kurumu yeteri kadar yıpratıyor. Disiplini ve ordunun savaş gücünü baskı ile kuracağını zannedenler inşallah hüsrana uğratılmaz. Bizim vatanseverlik duygularımız daha ne kadar istismar edilecek? Adaletsizlik görevdeki kardeşlerimizin moral motivasyonunu ve hizmet verimliliğini düşürdüğü gibi emeklilerin de kurumlarına olan saygısını kaybetmesine neden olmaktadır .Herkes şapkasını önüne koyup düşünmelidir