Dolar 32,4062
Euro 34,5175
Altın 2.460,61
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Açık
Ankara
26°C
Açık
Sal 26°C
Çar 25°C
Per 20°C
Cum 16°C

EMEKLİ ASSUBAYLAR VE AİLELERİ YILLARDIR HAYKIRDI!

18/02/2011 11:26 AM
1

BİRLİKTE DE HAYKIRIR!

komutan-esleri

Adalet, eşitlik, insan onuruna yakışır yaşam koşulları için assubaylar yıllardır evrensel hukuk kurallarına olan inancı ile mücadele ediyor.

Ayrıcalık değil Adalet istiyoruz” diyor.

Yargı etki altında, teklinler var diyor!

Mecliste görüşülen assubaylarla ilgili iyileştirmeler, herkes işine geleni bahane ederek (iki yüzlüce) adaletsiz bir şekilde oylamada reddilerek erteleniyor. Daha önceleri de değişiklik tekliflerinde hükümetler “Genkur’dan bu konuda görüş olumlu olmadığı için bir şey yapamıyoruz” derdi. Şimdi mecliste oylamada reddedildi. Tabii ki assubayların beklentisi haksızlıkların giderilmesi için Genkur’un değişikliği kendisinin teklif etmesidir.  Asb’larca malum bir güdüm vardır ama kimden şüphesi de vardır.

“Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi ’nin ön giriş kapısına gelen aileler alkışlar eşliğinde “Adalet istiyoruz”, “Türkiye laiktir laik kalacak”, “AKP güdümlü yargıya hayır ” sloganları atarak kısa süreliğine yolu trafiğe kapattı.”

Emekli assubaylar en verimli çağında emekli olduklarında maaşlarının yarısını aldıkları için huzurlu bir hayatları olmamakta. Emekli olduğunu zannederken yeni bir iş bulup çalışmak zorunda kalmaktadır. Yani iş değiştirmiş olmaktadır. Her emeklinin huzurlu ve rahat yaşaması hakkıdır.

“Emekli kocamın rahat ve huzurlu bir hayat yaşamasını istiyoruz.”

Anayasal hakları verilmeyen, ekonomik yönden tükenmiş olan emekli assubaylar toplumda hızla itibarsızlaşmaktadır. Bu çalışan muvazzaf personeli de olumsuz etkilemektedir. Kendisini esas kabul edilmediğini öteki olduğunu mecbur olunmasa orada olamayacağını düşünen çalışanlar, dolayısıyla mecbur olmasa bu mesleği yapmayacağını düşünmektedir. Manevi olarak da tükenmekte, yaratıcılık, verimlilik ve bağlılık zaafı yaratılmaktadır.

“Maddi manevi tükenmiş durumdayız. Elbette güçlü duruyoruz ve arkasındayız. Hiç kolay bir süreç değil, çeken bilir. Ateş düştüğü yeri yakıyor. En büyük acı bu derece adaletsizlik.”

Açılan davalar alınan görüş, telkinler ve haksız gerekçelerle aleyhte kararlarla sonuçlanıyor. Hukuk bağımsız olarak işletilmiyor. Davalar hukuka olan güveni bitirirken, maalesef AİHM’e taşınmak zorunda kalıyor.

“Bizim endişemiz hukukun işlememesi.” 

Em assubaylar Ülkesine ve halkına olan inancını hiç kaybetmemelerine rağmen, bu ülkeyi idare edenlerle ilgili inançsızlıklarında haklı oldukları her defasında aldıkları sonuçlarla yüzlerine çarpılmıştır.

“Bizim eşlerimiz vatansever, saygın insanlar. Bu yapılamaz. Bu kişiler kaçak değil. Medyanın bağımsız olduğunu da görmemiz lazım. Lütfen bu ülkeye olan inancımızı tazeleyin” diye konuştu.

Assubaylarla ilgili ön yargılı, kendinden başkasını düşünmeyen sistem içerisinde kendiliğinden bir sonuç beklemiyoruz. Evrensel hukuk içerisinde mücadelenin esas olduğunu biliyoruz.

“Biz bundan bir sonuç bekliyoruz mu hayır çünkü maalesef önyargıyı biliyoruz.”

Emekli assubaylar yıllardır defalarca basın açıklaması, mitingler yapmış fakat yetkililerce görülmemiş, duyulmamış yok hükmünde değerlendirilmiştir. Kendi değerlerinde kendilerinden menkuldür. Tarih unutmayacaktır.

“Artık biz de bu haksızlığa karşı sokağa döküleceğiz.”

Assubaylar hiç kimseden merhamet dilemediği gibi, keyif bağışlamasını da, icazetini de istememiştir. Sadece hak, hukuk, adaletin kendilerine de eşit şekilde işletilmesini istemektedir.

“Hiç kimseden merhamet dilemiyor, beklemiyoruz.”

Haksızlığa uğradığını düşünen tutuklu asker eşlerinin feryadını tam da bu sebeplerden dolayı yüreğimizde hissediyoruz.

Adil bir yargılama ve hukukun işletilmesinin dışındaki bu konularda görevde iken olduğu gibi suçu olanların elbette yargıya hesap vermesi gerektiğini de belirterek yanların da olduğumuzu bilmelerini bekliyoruz.

Haklarımızı vermeyenlerle, belge sızdıran, suç belgeleri yaratanların kişisel hırs ve ihtirasları için her şeyi yapabilenlerin aynı yerden beslendiklerine inanıyor bu haksızlık ve hukuksuzluğa karşı birlikte mücadeleye davet ediyoruz.

Artık susmayalım!

                                          Kemal CERİT 

                                          kemalcerit@gmail.com

Kaynak: http://www.politikars.com/haber/16555/komutan-esleri-artik-susmayacagiz.aspx#ixzz1E836aAIf

NOT.Yukarıda siyah büyük puntolarla olan yazılar basında subay eşlerinin eylemi haberlerinden alınmıştır


ETİKETLER: , ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
05/08/2018 10:33 AM
28/02/2018 8:42 AM
26/02/2018 9:53 AM
24/02/2018 7:37 AM
23/02/2018 1:38 PM
20/02/2018 9:13 PM
19/02/2018 11:30 AM
14/02/2018 12:48 PM
13/02/2018 12:12 PM
12/02/2018 5:37 PM
12/02/2018 12:56 PM
09/02/2018 6:57 AM
08/02/2018 11:36 AM
07/02/2018 12:58 PM
05/02/2018 10:02 PM
05/02/2018 8:58 PM
YORUMLAR

 1. halim dedi ki:

  Hayırlı olsun dileklerimi sunarım. Umarım camiamız için hayırlı olur. Takipteyiz ve arkanızdayız…

 2. Zekai AĞRI dedi ki:

  Bu gün aldığım en güzel haber TEMAD GENEL BAŞKANLIĞINA SAYIN AHMET KESER’in seçildiği haberi oldu. Nihayet bizler de sessiz biçare topluluk değil hakkını arayan bir kesim olabiliriz düşüncem daha da kuvvetlendi.

 3. shaman dedi ki:

  Hayırlı olsun,sayın genel başkan ve ekibinin amaçlarımıza ulaşmak için yapacağı çalışmalarda kullanacağı yol haritasını ve stratejisini açıklamasını sabırsızlıkla bekliyoruz, görevinde başarılar diler , camiamızı hak ettiği yere getireceğine inancımızı dile getiririz, yaradan yardımcısı olsun…

 4. ali nas dedi ki:

  Hayırlı uğurlu olsun.Boşa birleşin denmedi.Aradaki farkın az olması Sayın ERTEN’in adaylığının eski yönetimin gitmesini ne kadar riske ettiğini gösterdi.Kendisini sevdiğim değerli büyüğüm mücadele devam ediyor,amaç aynı.Sorun etmeyin.
  M.EROL 9 sene radikal mücadeleyi göze almayarak sadece dosya vermesine,çok değerli mücadele insanlarını ihraç etmesine rağmen aldığı 139 oyu verenlerin de neye oy verdiklerini anlayabilmiş değilim.Mücadele etmemek için direnen bir yönetime 139 oy? Pes.
  Sayın KESER aldığınız 147 oyla sizden çok şey beklendiği ortada.Hem de az zamanda. Siz beni tanımazsınız ama sonucun sizin lehinize olması ve yeni kanla hak ve onur mücadeledesinde ivme kazanılmasını,ivme de değil hak ve onur kazanılmasını isteyenlerdenim. Başarılar diliyorum.

  Takipteyim.

 5. mehmet emin atılgan dedi ki:

  Sn.Mustafa Erol yönetimi 8 yıldır assubay sınıfımıza uğratıldığı adaletsizlikleri gidermek adına hiç bir kazanç sağlayamayarak faydası olmayan,adaletsiz ihraç,seçim vb. uygulamaları ile birleştiricilikten uzak,basiretsiz bir yönetim olarak tarihteki yerini alacaktır. Seçimi kazanan Sayın Keser yönetimini kutlar,bunca yıldır boş yere işgal edilen koltukların kişisel amaçları için değil,amacına uygun onur mücadelemiz doğrultusunda kullanılması dileklerimle başarılar ve kolaylıklar dilerim.

  Sayın Keser yönetiminin de bilinçli sitemiz yönetimi ve üyeleri ile sürekli bir denetim,kontrol ve takip altında tutulacağının yanında amacımız doğrultusunda yapılan tüm işlerde de en büyük destekçileri olacaktır. O makam mazeret üretme yeri değil,icraat yeridir! Beklentilerimiz bellidir, yeni yönetim sınıfımız için çalışırsa ne alâ,yoksa yine en sert eleştirilere hazırlıklı olmalılar ve azami 3 yıl sonra onlar da gideceklerini bilmeliler…
  Assubay onur mücadelesine emek verip çaba sarf edenlere selam olsun.

 6. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  Meslek grubumuz için hayırlı olmasını ve başarılı olmalarını dilerim.TEMAD’ın başına 9 yıldır VERİMSİZ bir şekilde çöreklenenlerin gitmiş olması gerçekten bu günün en güzel haberi.

 7. Kubilay AKBULUT dedi ki:

  Yeni yönetimi kutlar başarılar dilerim öncelikle. Sn.M.EROL ve ekibinden kurtulmak çok önemli bir başlangıç. Sn.A.KESER ve ekibini şimdi geçmiş hatalardan ders alarak zorlu bir çalışma bekliyor… Yeni umutlarla yeni bir gelecek için hep beraber yeni yönetime destek olmalıyız.. 🙂
  Kubilay AKBULUT

 8. Erdal Günşer dedi ki:

  “Sayın Mustafa Erol’a ve yönetim kuruluna görevleri süresince göstermiş oldukları çaba ve başarılardan dolayı teşekkür ederim.”
  Demek isterdim. Ancak demiyorum. Çünkü geçmiş yönetim emekli assubayların umutlarını çalmıştır. Uzun lafın kısası iyi oldu.
  Tırmalaya tırmalaya düştüler yakamızdan… Saygılarımla…

 9. Ömer CANBULUT dedi ki:

  Merhaba Değerli Arkadaşlarım,
  Ahmet KESER kardeşimin ve Ekibinin kazandığı zaferi kutlar, haklarımızı alması konusunda her gayretini yürekten destekleyeceğimizin bilinmesini isterim. Önceki yönetime sigorta ve OYAK konusunda eleştirilerimi yazdım, panolarında da yayınladılar ama ne gereğini yaptılar ne de cevap verdiler…
  Sorunlarımız çoktur ve ivedi çözülmesi gerekmektedir. —cağız, —-ceğiz diyenlerle zaman kaybetmemeli, iş yapacakların bir an önce adım atmalarını istemeleri, dosyalarla, vaatlerle, seçimlerle zaman kaybetmeye niyetimizin olmadığı vurgulanmalıdır. Sorunlarımız bellidir ve boş vaatlere karnımız toktur. Yeni Yönetim de adımlarını bu paralelde atarsa her desteğe hazırız. Yoksa oyalamaya çalışırlarsa onlara da acı söyleriz. BOL ACILI ADANA….
  Saygılarımla.

  Ömer CANBULUT
  TEMAD ADANA Üyesi

 10. AHMET ÖZTAŞ dedi ki:

  Yeni Genel Başkanımız Sayın Ahmet Keser ve Yönetim Kurulumuza Başarılar Dilerim.

  Önce Antalya’da oyun bozuldu sonra Ankara’da! Bu topluma zararı dokunanları kınıyorum.

 11. ÖMER SAKLICA dedi ki:

  Asıl savaş bundan sonra başlıyor, Sayın Ahmet Keser ve ekibi ve onun destekçisi biz emekli as(t)subaylar adına yapacağı her cephedeki atılımında yanında olduğumuz bilinci ile ve astsubay sınıfı içinde kendisine oy vermeyen muhalif üyeler ve atacağı adımlarda destek olmayarak köstek olabilecek muhtemel intikam tugaylarına karşı hep beraber temkinli ama birleştirici kararlar ve yürüyüş kararı ile yolun açık olsun.ve en önemlisi destekçi ve muhalif tüm çalışan ve emekli astsubaylarımızın yıllarca gasp edilen haklarını alma çalışmalarında biz düşüncesi ile hareket etme ve gelecekteki yönetimde var olmayı değil gelecekteki yaşamda astsubaylar adına var olacak çalışmalarında başarıları/nı/mızın galebe gelmesi adına şimdiden tebrik ve şükranlarımızı sunarız.

 12. HÜSEYİN dedi ki:

  Bu bir Devrimdir.Yeni yönetimi kutlar başarılar dilerim…

 13. Özer ÖZCAN dedi ki:

  Şu ana kadar camiamıza hiç bir faydası olmayan (bence) eski yönetimin yerine, az bir oy farkıyla da olsa yeni bir yönetimin gelmesinden oldukça mutlu ve umutluyum. Emekliliğimin üçüncü yılından sonra yarın ilk işim TEMAD’a üye olmaya gitmek olacaktır. Sn. Ahmet KESER ve yeni yönetiminin tüm camiamız için hayırlı ve uğurlu olması temennilerimle tüm meslektaşlarıma saygılar sunarım.

 14. adil dedi ki:

  Ne bitmez bir kabustu geçti!!! Yeni yönetime başarılar dilerim, asıl mücadelemiz bundan sonra başlayacaktır.

 15. ancestor363 dedi ki:

  Yeni başkan ve ekibine başarılar diliyorum. Umarım assubay camiasının yıllardır ihmal edilen ötelenen haklarının geri kazanılmasında bir başlangıç olur.

 16. cenan EYNUR dedi ki:

  TEMAD YENİ YÖNETİMİYLE İNŞALLAH HAK ARAYAN,MÜCADELE RUHU YÜKSEK ARKADAŞLARIMIZDAN,KURULU YÖNETİM KURULLARIYLA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATARLAR.

 17. Rafet Duran dedi ki:

  Değerli Meslektaşlarım;

  Özel işlerim nedeni ile nisan ayından bu yana siteye yazı yazamamanın burukluğu içindeydim. Ancak TEMAD yönetiminin değiştiği haberini aldıktan sonra kısa da olsa yazma ihtiyacına mecbur olduğumu hissettim. Aslında bizlerin yaşamından önemli bir kesiti çalan ve sadece meslektaşlarımızı polemiklerle oyalayıp, fırsat buldukça aşağılayan ibret verici yönetim anlayışları ve tutumları için çok daha uzun yazmak isterdim. Sadece bir cümle ile söylemeliyim. Düşen bu başkanı ve ekibini şahsen ben hiçbir zaman iyi hatırlamayacağım. Bizlerin hakları için değil de, bizlere karşı vermiş oldukları mücadele gerçekten de ibret ve hayret verici olmuştur…

  Yeni başkan Sayın Ahmet KESER’i ve ekibini içtenlikle kutluyorum. Bu ekibin seçilmesine katkı veren ve bu başarıyı gösteren tüm meslektaşlarımı da saygı ile selamlıyorum. EKİM 2011 tarihi itibari ile TEMAD üyeliğinden ayrılmaya karar vermiştim. Bu seçim sonuçlarından sonra, üyelikle ilgili eksiklerim varsa giderecek ve daha bir zevkle üyelik görevlerimi yerine getireceğim. Özel işlerimden dolayı oldukça yorgun olmama rağmen, bu haber inanın tüm yorgunluğumu aldı ve kendimi daha zinde hissediyorum.

  Assubay camiasının bir kere daha bu türden kabusları yaşamaması ve yaşatılmaması dileklerimle yeni başkan ve ekibini tekrar kutlar, tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.

  Saygılarımla.

 18. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Sayın Ahmet KESER’i tebrik ediyorum. Kendisinin eski başarısız başkandan farklı bir yol izleyerek bu camia için hayırlı olmasını umut ediyorum.

 19. Erol dedi ki:

  Yeni yönetim camiamız için hayırlı olur inşallah, yeni seçilen arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim.Umarım bu yönetim tüm meslektaşlarımızı bir çatı altında toplanmayı ve güçlenmeyi başarır.Desteklerimiz sizlerle yolunuz açık olsun.

 20. Hüseyin Alparslan dedi ki:

  Yeni yönetime başarılar diliyorum.Selam ve saygılarımla.

 21. turhan kalın dedi ki:

  Yeni yönetimi kutluyor ve başarılar diliyorum. Eski yönetimin imtina ettiği tabanın sesine kulak vermesini ayrıca AİHM dosyasının son durumu hakkında zümremizin bilgilendirilmesini bekliyorum.

 22. Adilhan Şanlı dedi ki:

  AKŞAM ÜZERİ ANKARA’DAN GÖRÜŞTÜĞÜM BİRKAÇ ARKADAŞ BAŞA-BAŞ GİDİYOR DEMİŞTİ.SAAT SEKİZDE İLK İŞİM SİTEMİZE GİRMEK OLDU.SON GÜNLERDE ALDIĞIM EN GÜZEL HABERİ OKUDUM.VE HANIMA SESLENDİM; “BANA BİRAZ KAVUN KESİP BİRAZ CACIK YAPAR MISIN.?” DÜGÜNDEN GELMİŞTİK BAYRAMA DÜŞTÜK.ARKADAŞLAR KIZMASIN.YENİ BAŞKAN PROGRAMINI VE GÖREV DAGILIMINI AÇIKLAYINCAYA KADAR KAVUNLU CACIKLI YAZILAR YAZACAĞIZ…!BU SİSLİ PUSLU HAVALARDA ÖRGÜTÜMÜZÜN ÜZERİNDEKİ KARA BULUTLAR DAGILACAĞA BENZER.UMARIM GÜNEŞ DE YÜZÜNÜ GÖSTERECEKTİR..”HAYDİ ŞEREFE…”

 23. Oktay Kaya dedi ki:

  Sayın Ahmet KESER ve ekibini kutluyorum.Yüce Allah’ım dileklerimizi kabul etti ve sonunda eski yönetimden kurtulduk.Yeni yönetimin işinin çok zor olduğunu biliyoruz, çünkü dokuz yıldır bir arpa boyu ilerleme yapamayan eski yönetimin eksikliklerini tamamlamak elbette kolay bir iş değildir. Allah yeni yönetime güç kuvvet versin.Son sürat, cesaretli çalışmalarla herşeyin yoluna gireceğini de biliyoruz. Yeni yönetime başarılar diliyorum.
  Saygılarımla.

 24. hasan özdeniz dedi ki:

  Artık eski yönetimle ilgili yorum yapmayı bırakıp ileriye doğru yapılması gerekenleri konuşma zamanıdır.Yeni yönetimin herkes için hayırlı olması dileklerimle.

 25. HÜSNÜ ÖZBEK dedi ki:

  Camiamıza hayırlı uğurlu olsun, ALLAH yollarını açık etsin…

 26. Fehmi KILINÇ dedi ki:

  Bu güne kadar hiçbir başarı gösteremeyen ekibin,seçilememesi beni çok mutlu etmiştir.Umutlarımızı bağladıgımız yeni yönetimin onların düşmüş oldugu hatalara düşmeyerek ve birlik beraberligimizi saglayarak, bizleri layık oldugumuz konuma getirecegine inancım tamdır.Yeni ekibe hayırlı olsun diyorum.Saygılarımla.

 27. ibrahim dedi ki:

  Sayın Ahmet KESER’i kutlar,başarılar dilerim.Saygılarımla.

 28. Keramettin dedi ki:

  Sn Ahmet Keser başkanıma başarılar dilerim.Önceki yönetime hizmetlerinden dolayı teşekürler.Üç dönemdir başkanlığı yürüten Sn. Mustafa Erol’un tekrar aday olmasını doğrusu yadırgadım, saygılarımla…

 29. atilla abaylı dedi ki:

  Bir utanç daha yaşanıyordu nerede ise. Üç günlük yorucu bir genel kurul sonrası o salonda bu yüzyılda hâlâ salondaki delegeleri grup kararı ile yönlendiren başkanların olmasına ne denir ?…Sayın Keser’i ve ekibini kutlarım…

 30. Orhan ORHUN dedi ki:

  Bu güne kadar aklını başına devşirmeyen, millete karaboyalar diyen zihniyete tokat atarcasına yorumlar yapılmış.
  Durum milletin isyan noktasına getirildiğini gösteriyor.
  Mağlubiyetten ders çıkarmak ve inzivaya çekilmek de erdemdir.

 31. yasarcakan dedi ki:

  Sonunda gönderdiniz.9 kocaman yılda özlük haklarımız için somut bir gelişme sağlayamayan yönetim sonunda gitti. Zamanında gitseydiniz olmaz mıydı? Onlar bizden değil dediniz de ne oldu? Hâlâ 139 oy veren delege olduğunu okudum.Bu 9 yıllık başarısızlıkta pay sahibi biraz da sizler değil misiniz? Neyse yeni yönetime başarılar diliyorum.Yeni yönetimde özlük haklarımız konusunda yapacakları mücadelede meslektaşlarının yaptıkları eleştirilere sağduyulu bir yaklaşım gerçekleştirmelerini diliyorum.

  [b]Yapılan/yapılacak eleştirilere tahammül,özlük haklarımız konusunda yapılacakları mücadelede de cesaret ve sabır diliyorum.[/b]
  Saygılar bizden.

 32. naci dedi ki:

  Her gün basında yer alan iç karartan haberlerden sonra duyduğum en güzel haber bu; yeni başkan ekibine başarılar diliyorum.

 33. Meftun TENİKECİ dedi ki:

  Sayın Ahmet KESER ve ekibini kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.En yakın zamanda TEMAD eski yönetiminin devlet sırrı gibi sakladığı AİHM dava dilekçesi ile ilgili konular hakkında bilgi verilerek şeffaf dönemin başlangıcını ve devamını diliyorum.Saygılarımla…