Dolar 32,3564
Euro 34,4583
Altın 2.438,65
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 22°C
Açık
Ankara
22°C
Açık
Pts 26°C
Sal 25°C
Çar 24°C
Per 20°C

DOMİNO ETKİSİ VE ASSUBAYLAR …

16/02/2011 9:02 AM
1

domino

17 Aralık’ta  TUNUS’TA  bir seyyar satıcının tezgahına yönetsel güçlerin el koyması ile başlayan ve arap dünyasını sarsan sureci birlikte izliyoruz. 25 Ocak’ta MISIR’A oradan  SUDAN VE YEMEN’E giden süreç nedir.

Tunus’ta kendini yakan ve ülkede yönetimi tümden değiştiren basit bir olay değildir.

 • MİLLİ DEMOKRATİK BİR AYAKLANMA MI?
 • SOSYALİST DEVRİM Mİ?
 • HALK DEVRİMİ Mİ?..

Arkadaşlar, basit gibi karşımızda duran, yöneticilerin başka bir deyimle tüm güçleri elinde tutan grupların  göremediği, görmemezlikten geldiği gerçekler GÜN GELDİĞİNDE bu şekilde TOKAT GİBİ gerçeklerle karşı karşıya kalırlar. 

GELİR adaletsizliği, paylaşımın yanlış ve yanlı yönetilmesi… TUNUS’ta kendini yakan bir insanın bir  ATEŞİ YAKMASI ve çevreyi gördüğümüz üzere sarmasıdır.

Öyle ki Tunus ve Mısır yanı sıra isyanın yansıdığı ya da yansıma olasılığı olan öteki Arap ülkelerinde hükümetler şimdiden kollarını sıvamış durumdadır. Kimi, uygulanmakta olan ekonomik ve sosyal politikalardan çark etmeye başlamış, kimi de acil reform paketleri hazırlamaya girişmiştir.

Arap dünyasında taşların yerinden oynadığı, tıpkı Latin Amerika’da olduğu gibi bu coğrafyada da artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesindir. Kesin olan bir başka şey de BİZ ASSUBAYLARA bilinen güçlerin tutumudur. Bu tavır bu vurdumduymaz yaklaşım,bu utanç, bu ayırım, TAM BİR GAFLETTİR……UTANÇTIR…. BU YÜZ YILIN AYIBIDIR…..AYRIMCILIKTIR….

Zamanında yapılmayan,durmadan söz verilip de ÖTELENEN reformlar, iyileştirmeler hem HÜKÜMET hem de GENELKURMAY adına  BİR UTANÇTIR. 

BUNDAN SONRA ‘GERÇEKLERİ GÖREREK‘ NE NOKTADAYIZ?

HÜKÜMET-MSB; sekiz yıldır hiç bir şekilde bizlere olumlu bakmayan ve uyguladıgı  yaklaşım ile e-muhtıranın intikamını yıllardır  almaya çalışan ve de üç yıldan bu yana  randevu vermeyen MSB VE AKP…. 

GENELKURMAY; Tarihinin en kötü dönemini yaşayan,yaşatılan ve bu dönemde biz assubaylara bu resimde artık bir şey yapamayan veya yapmayan bir durumdadır…..

TEMAD; Tam bir komedi! Yıllardır tek kazanım dahi yapamamış, İCAZETİ   tercih ederek  SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ olduğunu unutarak  bu yaklaşımla yüz binleri bu acı noktaya taşımıştır.Sıkıştığında demoklesin kılıncını (ihraç) KULLANARAK AKİL KİŞİLERİ susturacağını   zannetmiştir. TEMAD yönetimi misyonunu tamamlamış, kendilerinden artık NE KÖY OLUR NE KASABA misali, bu noktadan sonra İSTİFA erdemini dahi tercih etmemiş, KASIM 2011 İSTASYONUNA kadar kâr kârdır bakış açısı ile devam etmektedir.

BU GELİNEN NOKTA BİZ ASSUBAYLARIN KADERİ OLAMAZ!…

Sevgili arkadaşlarım, yukarıdaki üç aslı erkten bize artık bu ve gelecek dönemde bir fayda sağlanamayacağı noktasından budan böyle KENDİ GÖBEĞİMİZİ kendimiz keserek  neler yapabiliriz?

 • SEÇİMLERDE TBMM’NE ASSUBAY MİLLETVEKİLİ  SOKABİLMEK
 • TEMAD  BU KAFA VE YAPI İLE GİDERSE KENDİLERİNİ YOK SAYMA VE YENİ BİR YAPILANMA
 • SÜRATLE SENDİKALAŞMA YOLU İLE  DEMOKRATİK BİR ÇİZGİDE YOL BULMAK.

Yukarıda belirtilen seçeneklerin işlevi ile ilgili bir ön hazırlığın tüm kafalarda olduğunu biliyorsunuz . Bu hantal yapısı ile TEMAD’ın  bizlere neler kaybettirdigini, daha neler kaybettireceğini görmemek cahillik olur. TESUD ondan fazla noktada sayıları bizim dörtte  birimiz olan bir sayıdaki bir askeri derneğin mensubu olduğu kitleye ve ailelerine binlerce istihdam yaratarak ekonomik güç katarken bizlerin ne acıdır ki nelerle uğraştığımız gerçeği içimizi acıtıyor. Yüz lira gibi zammın dahi çok arkadaşımız için önemini bilen bir meslaktaşınız olarak, ARTIK UYANIN, ŞU SİNDİRİLMİŞ   ÇARESİZLİK  GÖMLEKLERİNİZİ ÇIKARINIZ. 

TEMAD kaderimiz olamaz… TÜM İL VE ŞUBE BAŞKANLARI YAŞANANLARDA UNUTMAYIN Kİ SİZİN DE PAYINIZ VAR!

SUSTUNUZ BU GÜNE DEK… BU GÜNE DEK YÜZE YAKIN  NOKTADAN BEŞ ON TANESİ MERKEZE TAVIR ALSA İDİ BU NOKTADA OLMAYACAĞIMIZ KESİNDİ…SUSTUNUZ, SUSUYORSUNUZ  HÂLÂ ….

Çok değişik günler yaşıyoruz! DOMİNO etkisinin bizlere de OLUMLU yansıması umutları ile…. 

Saygılarımla…

ATİLLA ABAYLI

ETİKETLER: , , , , ,
YORUMLAR

 1. Meftun TENİKECİ dedi ki:

  Sayın Ahmet KESER’e başarılar diliyorum.Saygılarımla…

 2. Zekai AĞRI dedi ki:

  Sayın Ahmet KESER ve gurubuna başarılar diliyorum genel merkez ve onun destekçilerine karşı başarılı bir seçim ve kazanmaları dileği ile

 3. İsmail DAMAR dedi ki:

  Değerli Meslektaşlarım ;

  İlerici E.Assubaylar Hareketi bağımsızdır gücünü kendi iradesinden alır. Siyasi ve Askeri otoritenin emrinde değildir. Emir ve talimat almaz. Bizleri Bölücülük, karıştırıcılık, ve parçalamayla suçlayanlar hadlerini aşmışlardır.

  Bizler Yeni Oluşum Grubunu destekleyen meslektaşlarımıza, Bu grup 2008 yılında sen ben çekişmesi ve Başkanlık inadıyla seçimi , kısa bir süre öncede Delege seçimlerinide kaybetti , şu an gurupla yolunu ayıranlar var, Denenmişi bırakın Gelin Genç Kuşak emekli Astsubaylara destek verin BÖLÜCÜLÜK, KARIŞTIRICILIK yapmayın ithamlarında bulunuyormuyuz ?

  muhalif olan grup ve insanlarında seslerini duyurması ONUR MÜCADELESİNE katkı verecektir..i.damar tarafından alıntıdır devamı http://www.ilericiemekliassubaylarhareketi.com/?Syf=26&Syz=61487#.To4eW-weZM1.facebook

 4. Orhan ORHUN dedi ki:

  Dokuz yıldır Assubayın canını okuyan ve kaybetmesi kesin bu başkandan ayrıca hesap da sormak gerek.

 5. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Biz iki gün sonra değişecek Genel başkan istemiyoruz. Dokuz yılı başarısızlıklarla, yalanlarla, kişisel ikballer ve generaller il fotoğraf çektirme meziyetleri ile öne çıkan Sayın Mustafa EROL nariç Kim olursa olsun İYİ BİR LİDER, İYİ BİR GENEL BAŞKAN OLSUN, KİŞİSEL İKBAL PEŞİNDE OLMASIN, YARGISIZ İNFAZLAR YAPMASIN. İşte o zaman TEMAAD’a olan küskünlüklerimiz biter, üye sayımız artar ve ses getiririz. Bizler muhalif değildik destek olmaya devam ederiz.

 6. Mustafa Levent dedi ki:

  Sn.Cengiz Erten başarısı olmayan üyeleri ile kavgalı mevcut yönetimin denetleme kurulunda görev yapmıyormuydu yönetimi savunmak adına formlarda,Temad sitesinde bizlere hakaret etmiyormuydu şimdi ne değiştiğini söyleyebilirmi ayrıca bu yönetimin yolsuzluklarını tespit ettim demekle olmaz niçin açıkmadı neden istifa etmedi bizi mevcut yönetime mecbur edecek davranışlardan kaçınmalarını diliyorum

 7. Orhan SELIŞIK dedi ki:

  Kim ne derse desin ,şu andaki mevcut yönetimden daha iyi işlev görecek birileri vardır herhalde ?.

 8. Adilhan Şanlı dedi ki:

  SEÇİME GİDERKEN
  Sn.Mustafa Erol’u ve ekibinden (biri hariç) kimseyi tanınmam.Kendisini bir kez TEMAD Gen.Mrk.de 25’inci kuruluş gününde sözünde durmayan paşa Başbuğ’un yanında esas duruşta (Postallarını giymemişti.), bir kez de “geçen yıl bu zamanlar” (9 Ekim mitingimizde.)otobüsün üzerinden kükrerken gördüm. Yönetimin hiç birisi ile kişisel bir sorunum yok.Kendisini ve yaptıklarını uzun süredir izliyorum ve bu sayfalardan şiddetle eleştiriyorum.Nedeni hepimizce bilinen şeyler.Kısaca; Oyak davamızı satacak girişimde bulunması,9 yıldır ekonomik bir kazanım saglayacak performansı gösterememesi,örgütlenmeyi yeteri kadar beceremeyişi,akil adamlarımız olan agabey ve kardeşlerimiz ile ileri görüşlü Balçova Şb.mizi kişisel kaprisi yüzünden cezalandırması,liderlik vasıflarının olmayışı,yazı,konuşma ve ikna yeteneginin zayıf olması ve en önemlisi tüzügümüzün degişeceğini söylemesine karşın sözünde durmaması vb.leridir.Bütün bu nedenlerden dolayı kendisinin sınıfımıza daha fazla zarar vermeden coşkulu bir seçim düzenini ayarlayıp çekilmesi ve sevabı ile (Bence yok ya.) günahı ile sigorta Şti.mizin maroken koltuguna kurulmalıydı.Bu onur varsa yaptıkları için kendisine yeterdi.Ve görevi Sn.Ahmet Keser arkadaşımıza bırakmalıydı.Bunu yapmaması basiretsizligini ikiye katlayacak seçilmesi durumunda TEMAD’ın ipini kendi elleriyle çekecektir.Çünkü bu sınıf kendisine üç yıl daha katlanamaz.Kendisi de örgütü padişah gibi yönetemez.Tabi elinde örgüt diye bir şey kalırsa…! Sayın Keser’e başarılar dilerken Şb.Bşk.ve delege Agabey ve kardeşlerime sorumluluklarının bilincinde olmalarını diliyorum..Saygılarımla.

 9. İbrahim dedi ki:

  Eğer bu yönetim tekrar seçilir de;bizleri temsil etmemeye (!) bir 3 yıl daha talip olursa diyecek tek sözüm var:Bizden bir şey olmaz! Bizden derken;bu yönetimi tekrar seçenlerden!!! Yazık ki ne yazık…