Dolar 32,3564
Euro 34,4583
Altın 2.438,65
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 22°C
Açık
Ankara
22°C
Açık
Pts 26°C
Sal 25°C
Çar 24°C
Per 20°C

BU GÜNLERDE ANLAMAKTA ZORLANIYORSUNUZ DEĞİL Mİ?

02/10/2011 1:20 PM
1

bukalemun

Zaten işin içinde o koltuk oldumu, bir iki arkadaşının da dolduruşu ile “vay be ben neymişim” deyip birden bire çıkarsın ortaya. Bu işi en iyi ben yaparım vallahi. Zaten bir müddet asitanlık yaptım ya, beni de şöyle böyle tanıyorlar. Ayrıca ismim de yıllardır biliniyor“. O zaman hiç bir mesele yok, haydi hayırlısı!

Tabii bu işe başlarken yeni söylem, yeni vizyon ve misyon üslenmek gerekiyor. O da kolay, bizim arkadaşlarımız unutkandır! Kabuk değişikliği, renk değişikliği ile halledilip, öyle yola çıkılır!

Bu ve bunun gibiler etrafımızda, yanıbaşımızdadır!

İnternette okuduğum bir yazıda;

“insan; ayılaşır, develeşir, eşekleşir, bir koltuk için köpekleşir. Tilkileşir, kurnazlık güdüsü ile…

Maymunlaşır, sırtlanlaşır…

İnsan bukalemunlaşır.

Bukalemun insan…

İnsanın en şerefsiz tiplerindendir. Karakterine değişimi, ortama uymayı, böylece korunmayı adet edinir. Aslında Allah’ın, oldukça küçük ve güçsüz olan, düşmanları çok olan Bukalemun hayvanına verdiği bu üstün yeteneği rezilce taklit eden insan, her zaman yaptığı gibi bunu da menfaati için kullanarak adi duygularına alet eder.
Türk Milleti’nin şerefsizleşen, Türk’lükten çıkan kesimine en uygun hayvandır Bukalemun. Hemen her yerde rastlarız bukalemun insanına ki ona Türk demek, Türk’e hakarettir.

Hemen yanı başımızda, hemen karşımızda oturur bukalemun. O zaman farklıdır rengi. Dışarı çıkınca farklı olur. An meselesi, saniye meselesidir değişmesi. Sağcıyla sağcı, solcuyla solcu, dinciyle dinci… O gün başkanla başkancı, bu gün kendinle kendidir.

İş bittiğinde de hiç bir şey olmamış gibi yanınızdadır. Sınıfına verdiği zararın yıllarca sürecek olmasını görmüyecektir! Biraz önce senin yanında beyazdır, diğer masaya geçtiğinde yeşil, sarı, mavi, mordur. Ne farkeder ki? Değil mi? Renklerin ne önemi var?”

Seçimlere hazırlanırken aklıma geldi. Bizlerde ortama uyduk işte!

Seçimimizin huzur içinde geçmesi tek dileğimizdir. Tarafların hoş olmayan hileler ile “parçala-böl ve yut” taktikleri geçmiş yıllarda da görüldü ne yazıkki! Bir kısım arkadaşlarımızın buna yol açacak “Truva Atı” durumuna düşmemelerini dilerim!
Truva Atı'nın Hikayesi 

Troya'yı savaşla fethedemeyeceklerini anlayan Akhalılar bir hile hazırlarlar. Devasa bir tahta atı Troyalılara hediye olarak sunduktan sonra, savaşı artık bırakıp evlerine dönecekleri izlenimini yaratırlar. Ama gemileriyle uzaklaşıp Bozcaada'nın arkasında beklemeye koyulurlar. Troyalılar hediyenin tanrılara adandığını düşünerek kabul ederler. Savaşın yorgunluğu ve kutlamalarda içilen şarabın etkisiyle  herkes uyuduğunda tahta ata gizlenen Akha askerleri atın içinden çıkarak, diğer askerlerin içeri girmesini sağlar, kaleyi ele geçirir ve kenti yağmalarlar.

 • Haydi deleger görev sizin. Oyunuzun önemini çok iyi biliniz!

Saygılarımla…

Atilla ABAYLI

YORUMLAR

 1. Osman Ada dedi ki:

  Bizler burada kanarya sevenler derneğine kafes temin kampanyası yapmıyoruz! Özellikle Facebook’ta mücadele adına sayfalar açan, mangalda kül bırakmayanların kampanya metnini paylaşmadıklarını görüyoruz, bunların art niyetle destek vermediklerini de biliyoruz. Onurlu insanlar haksızlıklara karşı çıkar, kampanya sonunda SİTE YÖNETİMİ KAMPANYAYA KATILANLARIN LİSTESİNİ YAYINLAMALIDIR. Böylece kimin samimi olduğunu birlikte görme imkanımız olur.
  Benim derece kademe beklentim yok ama haksızlıkları insan olarak içime sindiremiyorum.

 2. Erdoğan Evkaya dedi ki:

  Umuyorum ki mail kampanyasına gerekli ilgi gösterilir.Maili gönderdiğim saate kadar site günlük ziyaretçi sayısı 2102 idi.Eğer mail kampanyasına katılım sayısı bu civarda gerçekleşirse bu mücadele için destek verenlerin bulunduğu bir sitenin üyesi olmaktan mutluluk duyacağım,aksi takdirde burayı acaba bir zam haberi var mı diye kullananlar olduğu gerçeğini düşünmek bile istemiyorum. Nasıl olsa birileri gönderiyor aman ben göndermesem de olur düşüncesinde olanlar varsa onlar da lütfen duyarlılık gösterip göndersinler, ne kadar çok katılım olursa etkisi de o kadar olacaktır.Saygılarımla.

 3. Abdullah ZENGİN dedi ki:

  SAYIN SİTE YÖNETİMİ,
  ASSUBAY SORUNLARINA DUYARSIZ KALACAK MESLEKTAŞ OLACAĞINI SANMIYORUM.
  BU KAPSAMDA ŞUBE SEKRETERLERİNE BÜYÜK BİR GÖREV DÜŞMEKTEDİR. KATILIMI GÜÇLENDİRMENİN BAŞKA ALTERNATİFİ YOKTUR.SİYASİ ANLAMDA FİKİR AYRILIKLARIMIZ OLSA DA BU KONUDA ÖTEKİLEŞTİRME LÜKSÜMÜZ YOKTUR.
  ÜRETKEN OLMANIN,ÇÖZÜMLER BULMANIN ZARURETİ VARDIR.BU GÖREV YÖNETİMLERE VE DENEYİMLİ KİŞİLERE DÜŞMEKTEDİR.SAYGILARIMLA.

 4. ibrahim dedi ki:

  Sayın Osman ADA arkadaşımızın önerisine ben de katılıyorum,site yönetiminin KAMPANYAYA KATILANLARIN İSİM LİSTESİNİN YAYINLAMASINI talep ediyorum. Mağdurum diye sızlananların kaçı mail kampanyasına katıldı görelim…

 5. Mustafa Levent dedi ki:

  Sn.Osman Ada’ya aynen katılıyorum ilk kampanyaya katılım yeterli olmadığı için ikincisi yapıldı sahi kimin haklarını savunuyoruz ben 1/4 dereceye ulaştım 2-3 derecede 60 binden fazla arkadaşımız olduğunu duydum onlar hallerinden memnunsalar lokalde taş dizmeye devam etsin site yönetiminden bende katılanların listesinin yayınlanmasını rica ediyorum yeterli katılım olmazsa katılmayanlara birkaç söz yazıp onlar için artık mücadeleye destek vermiyeceğim

 6. Mustafa Levent dedi ki:

  Verilen yanıta bakarmısınız Sizi hak ettiğiniz dereceden başlatmayı amaçlamıştık ama sonradan ne gereği var onlar köle biz efendiyiz adalet benim kararıma göre olur diyerek revize etmişler bu milletin ordusunun ne durumda olduğununun belgesidir hala bu haksızlığa umursamaz davrananlara ne söylenebilirki yuh olsun yazıklar olsun

 7. MEHMET ALİ KILINÇ dedi ki:

  Bu kampanyayı yapan ve bu yazıyı kaleme alan sayın Emekli Assubaylar sitesi ilgilisi. Bu günlerde internet paylaşım sitelerinde, meslektaşlarımız arasında, mücadelemizle ilgili olarak, ortada elde edilmiş hiç bir başarı olmamasına rağmen , “Ben var ya ben! Ben olmazsam bu dünya yıkılır, dünya sayemde ayakta duruyor”, türü yorum ve yaklaşımlar, art niyetli tavırlar arttı ki sormak zorundayım.
  Emekli Assubaylar Org Sitesi olarak TEMAD’ın en büyük destekçisiyiz ve arkasındayız; anladık. Bu çabalarımız, örneğin düzenlediğiniz ve internette meslektaşlarımızın katılımını sağlamak için adeta yalvardığınız, yalvardığımız bu kampanyalara TEMAD Genel Merkezinin yaklaşımları nasıl? İnternet ortamında sizin, sitemizin bu çabalarına hiç yazıp çizerek,açıktan yorunmlarıyla tepki veren yöneticiye rastlamadım. Özelden olumlu olumsuz tepki veren, destekleyen, köstekleyen, yönlendiren yönetici oluyor mu. Sonuçta bu işler de mücadelemizin bir parçası olduğuna göre. Merak ediyorum.
  ———————————————————
  YÖNETİCİ NOTU. Sn.Kılınç bugüne kadar hiçbir kampanyaya katılanları yayınlamamıştık ama assubayların haksızlıklarına tepki olan bu kampanyaya kimlerin destek vermeyip muhtelif platformlarda ahkam kestiğini kimlerin lokal işletmesini mücadele sandığını birlikte izlemek için listeyi yayınlama teklifini site yönetimine sunacağım Saygılarımla BÖLÜM YÖNETİCİSİ

 8. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Mesaj Panosundaki Sn.Y.YILDIRIM’a ait yorum konu ile ilgisi nedeniyle buraya taşınmıştır[/b]
  Facebookta geyik yapıp ahkam kesip Sn.M.Ali KILINÇ’ın belirttiği gibi ben neymişim be abi ayakları ile yazılar yazıp ahkam kesenler buraya bir yorum yazma zahmetine girmemişler, TEMAD şubelerinden birkaç istisna dışında tık yok Bize bu haksızlıklar boşuna yapmamışlar benimde site yönetiminden talebim katılanların isim listesini yayınlasınlar cümle alem bu kahramanları tanımış olsun.Talep edilen hiçbir konu beni şahsen ilgilendirmiyor ama önce insan sonra astsubay olarak yapılan haksızlıkları içime sindiremedim destek veriyorum.

 9. Mesut MAVİTUNA dedi ki:

  Emekli Assubaylar Sitesinin hazırladığı Mail Kampanyası hakkındaki duyuruyu, bilgisi olmayan arkadaşlarımıza da duyurmak için, gruplarımıza ve özellikle de arkadaşlarımızın kendi özel adreslerine kadar bu kampanyanın mesajını gönderdik.
  Arkadaşlarımın da dediği gibi, benim de derece ve kademe beklentim yok.
  Esas olarak bu hususlara 2. ve 3. derecelerdeki kişilerin eğilmesi gerekirken, Maalesef burada yazılanlardan şunu bir kez daha görüyoruz ki, kişiler her zaman olduğu gibi kulaklarının arkasına yatmayı kendilerine alışkınlık yapmış suya, sabuna dokunmadan uyanıklıklarını devam ettiriyorlar.
  Hem suya sabuna dokunmayacaksınız, ondan sonra da ortaya çıkıp hak, hukuk diye yaygara yaparak sağda solda da bunların dedikodusunu yapacaksınız.
  İnsanların bu derece duyarsız olmasına anlamak ve inanmak gerçekten zor.
  Arkadaşlarımız konuları takip ederken, lütfen sadece maddi yönleri için değil, aynı zamanda ve daha da çok kendimizin olduğu kadar, ailelerimiz ve çocuklarımızın onur, gurur ve haysiyetimiz açısından da bakılmasını hatırlatmak isterim.

 10. ahmet ÇAM dedi ki:

  Önce yapılan imza kampanyasına katılanların İsmen ve sayısal olarak açıklanmasının hem katılanların bilinmesi hem de teşvik açısından yararlı olacağını ifade etmiştim. O kampanyada isimler yazıldı. Bugünde yazılıp yayınlanmasından yanayım. Bence de doğrusu budur. Bu sitede bugüne yapılanlarda hiç bir yönetici ve yazarın kendisini ön plana çıkarma amacının olduğunu görmedim.
  Son zamanlarda gerçekten BEN OLMAZSAM OLMAZ havalarında olanların çoğunluğu dikkat çekmektedir. Ben yine de bu düşüncede olanların belli bir süre sonra yanlışlarını görerek toplum adına geri dönüp doğruları bulacaklarına inanıyorum. Unutmayalaım hepimiz Assubayız ve Assubaya Assubaydan başka kimsenin faydası olmaz. Bugüne kadar yaşadıklarımızın ve mağduriyetlerimizin tek nedeni de budur. Unutmayalım Su akar yatağını bulur. Lütfen biraz zamana ihtiyacımız var. Benim diyenler bu süre içinde doğruyu görüp doğruya yönelmezlerse o zaman o kişilerin camiamızı BASAMAK olarak kullanmak istedikleri ortaya çıkacak ve toplum onları zaten enterne edecektir. Birbirimize biraz daha anlayışlı olalım.Saygılarımla.

 11. Osman Ada dedi ki:

  İnsan nasıl olur da haksızlıkları içine sindirir,hakları için yapılan mail kampanyasına bir dakikasını neden ayırmaz diye merak ediyordum, yanıtını dün buldum; İzmir’de assubaylar şahlanıp haksızlıklara hayır dediler, bunların içinde İstanbul’dan,Eskişehir’den,Manisa’dan,Ankara’dan, Aydın’dan katılan bir avuç yürekli vardı ama kampanyaya katılmayanlar üç adımlık yoldan zahmet edip toplantıya gelmediler, izninizle bunları kınıyorum…

 12. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Değerli Assubay meslektaşlarımız
  Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur.Bir üniforması kefen olan assubayları birçok kamu görevlisinden daha alt kademeden göreve başlatma düşüncesindeki tek neden ekonomik kayıplarımız dışında bizlere psikolojik baskı uygulamaktır bu kabul edilemez durumu bir kez daha yetkililere ilettik.Kendisine saygısı gereği 1’İNCİ VE 2’NCİ MAİL KAMPANYASI’na destek verenlere sonsuz teşekkürler. KAMPANYAMIZ SONA ERMİŞTİR BİLGİLERİNİZE SUNULUR[/b]