Dolar 32,8398
Euro 35,3198
Altın 2.496,01
BİST 10.705,80
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Açık
Ankara
30°C
Açık
Cum 31°C
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 33°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

kucukinsan-buyukgolge

YORUMLAR

 1. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Saygıdeğer arkadaşlarım,
  Ben hak edene dahi hakaret etmedim maksadı aşan eleştirim olmadı. Şu an kendimi içimden geçenleri yazmamak için zorluyorum. Arkadaşımızın bu yazısı bana orduevi önünde eylem yapan bir subay hanımının söylediklerini hatırlattı hanımefendi “bizim kocalarımız bu yaştan sonra cezaevinde makarna yiyemez sağlıkları bozulur” buyurmuşlar! Emredersiniz hanımefendi her gün Konyalı’dan padişah sofrasını aratmayacak yemek göndersinler. Şu hale bakar mısınız aile denilen TSK’da iki grup var, biri adaletten önce makarna diyor diğeri yıllardır gasp edilen hakları için adalet arayıp makarnaya talim ediyor. Yazıklar olsun.

 2. yasarcakan dedi ki:

  Sayın yazar,
  Devam etmekte olan bir davada tutuklu yargılanmalarına karar verilen askerlerin ailelerinin yaptığı bir eylemi haber yapan bir kaynaktan alıntı yaparak ve aralarına da yorumunuzu yazmışsınız.Yazınızı ve verdiğiniz kaynaktaki haberi iki kez okudum.Siz tutuklananlara destek olmamızı mı istiyorsunuz veya yaptıkları eylemi örnek göstererek bizleri de kendi özlük haklarımızı almada kararlı olmaya mı davet ediyorsunuz.

  [b][i]”Haklarımızı vermeyenlerle, belge sızdıran, suç belgeleri yaratanların kişisel hırs ve ihtirasları için her şeyi yapabilenlerin aynı yerden beslendiklerine inanıyor bu haksızlık ve hukuksuzluğa karşı birlikte mücadeleye davet ediyoruz.”[/i][/b]

  Son paragrafta bir açıklamanız var ama,biraz daha konuyu açma dileklerimle.
  Saygılar bizden..

 3. atilla abaylı dedi ki:

  Yaşananlara gerçekten üzülen bir emekli olarak,emekli subaylar derneginin hafta sonu anıt kabire planladıkları tepki yürüyüşü göreceksiniz YALAKA BASINIMIZDA nasıl yer alaçak. HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSANLAR UNUTMAYINKİ…. BOZDUGUNUZ KANTAR GÜN GELDİGİNDE SİZLERİDE TARTAR.????? SATILMIŞ KALEMŞÖRLER !!!

 4. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  Neler konuşuluyor neler paylaşılıyor?
  M.savaş Evran14.02.2011 12:18
  “Nemli odada makarna yiyecek çağı geçtiler”Tutuklananlar suçludur-değildir.Bunu ben bilemem.Mahkemelerimiz kararını verir.Sizler Nilgün Hanım,emekliliğinizde bile SARAY GİBİ lojmanlarda oturarak,bu Milletin sırtından SALTANAT Sürüyorsunuz.Hayatlarının bu döneminde HUKUKLA TANIŞMAK zorunda kalanlar için neden sizin yanınızda olayım.

  NEMLİ ODALARDA MAKARNA YİYECEK ÇAĞI GEÇTİLER Diyen Subay hanımının haberinin altına yazdığım yorum yukarıdadır.
  Bu durumda olanların yanında olmam mümkün değildir.Sebebini kendileri düşünüp bulsunlar.

 5. f.sduranoglu dedi ki:

  “keser döner sap döner gün gelir hesap döner “bir zamanlar assubayların hakları için eşlerinin yürüyüşünü”kadınların eteklerine saklanan “yaftasını yapıştıranlar bu görüntü hakkında ne düşünmüşlerdir..yıllarca “hem savcı hemde hakim”olanlar verdikleri yasa dışı kararlarını şimdi yüzlerine vurma zamanı..sırf ceza vermek için uydurmaca sebebleri öne sürüp verdikleri savunmalara ne yazılırsa yazılsın okumadan iki dudakları arasında….”..şu kadar gün hapis cezası veriyorum” bu günlerin bitmesi dileğimdir..

 6. Mustafa Levent dedi ki:

  Meslek hayatımız boyunca haksızlıklara uğratılmış olsak bile her vesile ile adalet talep eden bir meslek grubu olarak bu duruma üzülüyoruz ve adaletin gerçekleşmesini diliyoruz. Kimseye oh olsun deme lüksümüz yok onlar bizi aileden saymasada biz aile olduğumuza inanıyoruz,orduyu eleştiren yazılara ençok bizler tepki vermiyormuyuz inşallah bu yaşananlardan olumlu dersler çıkarılır

 7. Hasan ÇANKAYA dedi ki:

  Sistemin egemenlerinin kendi aralarındaki dalaş bizleri ilgilendirmez. Aynı saflarda değiliz ve aynı sorunlarla boğuşmuyoruz. (Bkz.Orhan Veli Ciğercinin Kedisi Sokak Kedisi.)

  Bu arkadaşların hiçbiri, Astsubaylar açlık sınırında yaşarken bizler iyi şartlarda emekli oluyoruz.Bundanda utanç duyuyoruz dedikleri için gözaltına alınmadılr. Merak etmeyin Genkur onları savunur. Üzülecek birşey yok önümüze bakalım. Biz zaten uzun zamandır makarna yiyoruz.

 8. Erdal Günşer dedi ki:

  Sayın Cerit,
  İnsanların ikiyüzlülüğünü göz önüne çok güzel sermişsiniz.
  Sayın Ersen Gürpınar’ın söz ettiği “kocalarımız bu yaştan sonra makarna yiyemez” cümlesi ne kadar acı. Ne diyeyim ki…
  Acımak lazım herhalde…

 9. Orhan ORHUN dedi ki:

  – Gelişen olaylar ve gerilen siyasi konjonktürde Assubaylar
  mantıklı düşünerek rasyonel olmalı, kendilerini kullandırmamalı.

  – Dokuzuncu derecenin ikinci kademesini bize çok görenler…

  – Birinci derecenin dördüncü kademesini Meclisten döndürenler…

  – Assubayların ekonomik ve sosyal sorunlarına on yıllarca sessiz ve duyarsız kalarak empati duygusu geliştirmeyenler…

  Assubaylardan empati ve destek beklemesinler.

 10. Özcan ÖZEL dedi ki:

  “Emekli kocamın rahat ve huzurlu bir hayat yaşamasını istiyoruz.”

  Buyurmuş hanımefendiler,zaten eşleriniz emekli olmadan önce de çok rahat bir yaşam sürmüşlerdir ,bunları sivil vatandaşlar bilmez ama bizler biliriz,kendi saltanatları yanında kız kardeşleri de bu pastadan nasiplerini alıyorlarmış ki, onlar bile bu durumdan şikayetçi oluyorlardı.

 11. ender ozkıranlar dedi ki:

  Ben bu konu dan (kendi adıma)iki ders çıkarttım.
  Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenlerin,yılan onlara dokunduğun da taraftar araması çelişkisini;Gördüm.
  Ders’Hak bildiğimiz yolda giderken,ayni yolda gidenlere destek vermemiz gerektiğini,’çıkarttım.Bir gün yalnız kalmamak için,
  ‘Emek ve Cumhuriyet için yola çıkanlara destek olmalıyız.’
  Yapılacak eylemlerin,yalnız erkek erkeğe yapılamayacağını,(Geçmişte yapılan ve başarıya giden yolun da erkek,kadın,çocuk demeden yapıldığını)gördüm.
  Bundan sonra yapılacak hak arama eylemlerine emekli,muazzaf demeden tüm Assubaylar ve ailelerinin katılımınının gerekliliğini anladım.Sesimizin daha yüksek çıkması için,
  ‘Emek ve Cumhuriyet için yola çıkanlardan destek almalıyız.’

 12. ahmet erdoğan dedi ki:

  [b]”Bizim endişemiz hukukun işlememesi.”[/b]

  demişler ve doğru söylemişler…
  çünkü onlara göre ;
  hakim de,yargıç da, savcı da, kendileri olmalıdır.
  öyle olmayınca hukuk işlemez…
  senelerdir yaptıklarını bir düşünsünler

 13. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  Bu gün subay eşlerinin yürümesi bizim için de bir MİLATTIR.Bundan sonraki hak arama eylemlerimizde çalışan meslektaşlarımızın eşleri de bizim yanımızda olmalıdır.Assubaylar eşlerinin etekleri altına saklanıyor diyebilecek bir Muhsin Batur daha çıkmıyacaktır ve onun lafını tekrar edecek yüzsüzlüğü hiç kimse gösteremiyecektir.Bunu söyleyecek birisi çıktığı taktirde,bize de Generaller bu günkü eylemle eşlerinin etekleri altına saklanmıştır deme hakkı doğacaktır.

 14. Erdoğan Evkaya dedi ki:

  Bizim 70’li yıllardan beri yapamadığımızı 3 gün içinde hem de 15000 kişiyi Anıtkabir’de toplayarak yaptılar.Bu kritik günlerde temsilcimiz TEMAD sitesi ise OFF durumda.Onca baskı ve istek sonucunda biz de bir yürüyüş ve miting yaptırabildik; sonuç sıfıra sıfır elde var TEMAD.Ben hiçbir zaman karşımızdakinin zor durumda olmasından kendimize bir pay çıkarmadım çıkarılmasını da istemem, suçlu veya suçsuzdurlar ama hak aramaya geldi mi bir an bile tereddüt etmeden harekete geçip tepkilerini ortaya koyabildiler.Ya biz ne yaptık, bize rehber yol gösterici olmasını beklediklerimiz ne yaptı.Özlük haklarımız mecliste görüşmeye bile açılmadan zaman az bahanesiyle 24.cü dönemde görüşelim denilip, Assubaylara bizim dönemimizde iyileştirmeler yapıldı diyen AKP milletvekiline hangi cevap verildi.SAYGILARIMLA.

 15. engin filiz dedi ki:

  [quote name=”Mustafa Savaş EVRAN”]Bu gün subay eşlerinin yürümesi bizim için de bir MİLATTIR.Bundan sonraki hak arama eylemlerimizde çalışan meslektaşlarımızın eşleri de bizim yanımızda olmalıdır.Assubaylar eşlerinin etekleri altına saklanıyor diyebilecek bir Muhsin Batur daha çıkmıyacaktır ve onun lafını tekrar edecek yüzsüzlüğü hiç kimse gösteremiyecektir.Bunu söyleyecek birisi çıktığı taktirde,bize de Generaller bu günkü eylemle eşlerinin etekleri altına saklanmıştır deme hakkı doğacaktır.[/quote]

  Sanırım o miad 25 Mayıs 1970’de başlamıştı. MAO’nun askeri yakıştırması yapan o zihniyet gibi FENERBAHÇE’ye değil ALIN terine yürüyüştü bu..

 16. engin filiz dedi ki:

  [quote name=”Erdoğan Evkaya”]Bizim 70’li yıllardan beri yapamadığımızı 3 gün içinde hem de 15000 kişiyi Anıtkabir’de toplayarak yaptılar derken ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD)’ nin katkılarını gözardı etmemek gerek. Bizim hak mücadelemize ne kadar destek gelir STK’lardan bir de buna bakmak gerek.

 17. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Büyük ihtimalle TESUD TEMAD’dan yardım istemedi; isteseydi mitingte flamamız dalgalanırdı! Hayret biz aile değil miydik? TEMAD niçin destek vermedi merak ettim.
  Yoksa bu iş bize destek veren bir partiye TESUD’la birlikte siyah çelenk koymaktan daha mı zordu?

  Oysa adalet isteyenlere destek aile olmaktan öte demokrasiye saygıdır.

  TEMAD neden susuyor profesyonellerce her ay belirli bir ücretle yaptırılan sitede neden bir faaliyet yok?
  Acaba tüm yöneticilerimiz herkese parmak ısırtacak yeni bir eylem planlaması mı yapıyorlar, yoksa bizim teklif ettiğimiz DEKLARASYON’u mu yazıyorlar?
  Gazete ilani vereceklerse ihtiyaçları yoktur ama biz yine de maddi katkı sağlarız. Adaletin herkes için gerçekleşmesi dileklerimle

  Not. Bu arada Sn.M.Savaş EVRAN’ın yorumunu TEMAD bir yere kaydetsin bir gün gerekebilir…

 18. Mehmet AKPINAR dedi ki:

  Ankara’da olmama rağmen bu eyleme katılmadım ,katılmak istemedim,yıllardır bizi yok sayan hiç bir hakkımız için kılını dahi kıpırdatmayanlara ne destek verecektim hangi gönülden destek verecektim,gerçi bir gün sıra bize gelebilir elbette bu mümkün ama içinden gelmeden bir aktiviteye katılmakta mümkün olmuyor,zira bizzat kendileri bizi GAYRİMEMNUN kitle olarak yaftaladılar zaten memnun olmamız için de bir gerekçemiz yok.İktidarda Assubayları sadece Yaş mağduriyeti amacıyla destekler gözüküyor ve oradan nemalanmaya çalışıyor ama yemezler. Yaş’tan atılan 300 kişi ise emekli olanlar mağdur olanlar yoksulluk sınırından açlık sınırına geçmek üzere olanlar 100.000′ lerdir bunu göremeyenlere seçimlerde ders vermek en büyük görevimiz haline gelmiştir,Temad için ise bir şey söylemek bile züldur,sessiz,soluksuz,silik bir görüntüye ne denilebilirki.

 19. MEHMET ALİ KILINÇ dedi ki:

  Önce Yahudileri götürdüler,
  Sesimi çıkarmadım, “Ben Yahudi değildim”

  Arkasından aydınları götürdüler,
  Sesimi çıkarmadım, “Aydın değildim”

  Sonra muhalefeti götürdüler,
  Sesimi çıkarmadım, “Muhalefet değildim”

  Peşinden Çingeneleri götürdüler,
  Sesimi çıkarmadım, “Çingene de değildim”

  Peş peşe demokratları, sosyalistleri, liberalleri götürdüler,
  Sesimi çıkarmadım, çünkü “hiçbiri değildim”

  En sonunda Naziler beni götürmeye geldiklerinde etrafıma bakındım,
  Gördüm ki, “Çevremde benim için Ses çıkaracak kimse kalmamıştı”

 20. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Organizasyonları çok iyi, 15.000 kişinin toplanması bir başarı, onlar defalarca sayılarını daha da arttırarak eylem yaparlar. EY SAYIN MUSTAFA EROL GÖRDÜNMÜ EYLEMİ, SİZ BAŞLADIĞINIZ İŞİ YARIM BIRAKTINIZ, ÇÜNKÜ SİZDE OTURMA EYLEMLERİNİ PLANLAYACAK / YAPTIRACAK YÜREK YOKTU. İYİ BİR BAŞKANIN YÜREKLİ OLMASI GEREK, BU YÜREKTE KENDİSİNDE YOKSA ONURLU OLMASI GEREKİR DEĞİLMİ?

 21. MEHMET dedi ki:

  Büyük ihtimalle TESUD TEMAD’dan yardım istemedi; isteseydi mitinge ben de katılırdım.Şahsen şunu anlıyorum ki meslekteyken bizi küçük görenler hala küçük görmeye devam ediyorlar,emekli olsak da hala ikinci sınıf olarak görülüyoruz,demek ki yapılan yürüyüş ASİLLER sınıfının yaptığı bir yürüyüştü! Atatürkçü Düşünce Derneği bu ülkenin kurtarıcısı Tesud üyelerinin yanında,memleketin öz evladı onlar,bizler hala maraba takımı olarak avunalım.Bize bizden başka dost yok.

 22. f.sduranoglu dedi ki:

  Babayasanın engel tanımaz tahakümcu apoletli çocukları ve eşlerinin ŞİKAYETİ..peki neden ŞİKAYET ediyorlar…sebebi basit her 10 yılda bir BABALARIN BABASI EN ELİ SOPALISI VE EN OKKALI 35 NOLU KAPISI nı kullanarak muz cumhurriyetinin yasaların anası olan ..”TEMEL ANA’yı “..iğdiş etmek sonra biraz makyaj biraz göz boyası ile şekillendirip”AHANADA SİZİN YENİ ANANIZ” diyip 864 rakımlı tepeye kurulmak..e..bu yolda taşlı,çamur,zikzaklar dolu.AŞARSAN hesap yok..AŞAMASAN işte DERT orda ÇOOOK…
  ŞİKAYETİN konusu AŞAMAYAN bu arkadaşların MAKARNAYLA başlarının dertli olduğunu HAYKIRMAK..
  bir şarkı var güzel bir şarkı”maziye bir bakıver..” 22 Şubat 1962 tarihli mazi..

 23. naci dedi ki:

  Zengin arabasını dağdan aşırır fakir yolunu düz ovada şaşırırmış. Sevgili arkadaşlarım; İstanbul’dan otobüslerle Ankara’ya hareket eden hanımefedilerin otobüsüne binen yalaka gazeteci ve TV’ciler seyahat süresince röportajlar yapıyor, herkesin bu konuda görüş ve düşüncelerini alıyor ertesi gün gazete ve Tv’lerde yayınlıyorlar Bizim haklı sorunlarımızı anlatmaya çalıştığımız yürüyüş ve en son TEMAD’ın meclis kapısındaki basın açıklamasını gazetelerin iç sayfalarında muska büyüklügü kadar yeri çok gören gazeteciler haklarında ağır ithamlar bulunan tutuklulara destek amacıyla; yol kesen, eylem yapanlara sayfa sayfa yer verdiler.TEMAD’I çağırmamışlar… Onların yalaka destekçi basını varken neye çağırsınlarki.Hiç bir sorunuma destek olmayan bilakis köstek olanlara (1/4’ünün bir gecede iptali gibi) veriecek destegim yoktur herkes başının çaresine baksın.

 24. ümit başaran dedi ki:

  Subay eşlerinin yürümesi: şahsi kanımdır- işleyyen bir hukuk var, dava var. Bır suru darbe planlayıcısı var; muvazzafı var emeklısı var. Komutanken darbe planlayıp sımdı emeklı oldum kurtuldum deyıp kendını ıcerde bulanı var. Plan semınerlerı var gecmıste yasanan.Ortalıkta gezen bır suru gömülü silah var. İsimleri tsk’nın bunca yuksek mevkıısıne ulasmıs bır suru komutan seffaf olamaz mıydı ? İktıdara savas acmasa ıyı olmaz mıydı? Onlar için zaman herseyın ılacı eger gercekten sucsuzsa, ama ceza alırlarsa yadırganabılır ama ona da bır sozum var; onlar bıze savunmanızı yetersız gordum derlerdı daha okumadan savunmayı, sımdı de devlet onlara savunmanı yetersız gordum dıyor olay budur.

 25. ümit başaran dedi ki:

  Ersen abi, onların yasayısları farklı. Makarna olayı cok derın mevzu aslında. Eş demek ıstıyor kı o makarna hıc yemedı. Bız dıyoruz kı makarna dısında bır sey yemedık. Havyarla gelısen zeka demek darbe planlıyormus. Makarna ıle gelısen zeka onlara gore yeterlı ıdı bu gune kadar, ama artık hepımız bır sekılde yıyoruz havyarı:)

 26. özcan savtur dedi ki:

  BUNLAR İÇİN ÇENEMİZİ YORMAYALIM BUNLAR ET DERDİNDE BİZ CAN DERDİNDEYİZ