Dolar 32,4004
Euro 34,5395
Altın 2.459,26
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Açık
Ankara
26°C
Açık
Sal 26°C
Çar 25°C
Per 20°C
Cum 16°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

antalya-protesto

YORUMLAR

 1. Edip Hayte dedi ki:

  Yine Aynı Kürdilihicazkâr Saz Semaisi; Soru Önergesi verene, Evirip Çevirip Aynı Şarkıyı Dinletiyorlar. 🙁
  Bu Defa Olur mu?
  (…..)
  Umamıyom…

 2. Hasan ÇANKAYA dedi ki:

  Yeni yasama yılı deniyor. 1 Ekimde başlayacak. Bundan önceki Milli Savunma Bakanı da ”Müjdeler” vermişti. En son kendisi gitti verdiği sözler de unutuldu. Bu iktidarda yalan konuşma bir alışkanlık haline geldi. Ne demişti Başbakan; “Apo’yla görüşülüyor diyen şerefsizdir.” Daha sonra da Apo’yla görüşüldüğünü ve iktidarın başının da kendisi olduğunu ifade etmişti.(Oslo süreci) Bu yalan örnekleri çoğaltmak mümkün.
  Bu defaki açıklamalar da gaz alma olabilir. İktidar istese işine geldiğinde iki günde Hakan Fidan yasası çıkardığı gibi bu konuyu da halledebilirdi. İnşallah ben yanılıyorumdur.

 3. yüksel bilir dedi ki:

  ADALET VE EŞİTLİK OLACAK MI…
  Sayın Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamaları daha önceki bakanın açıklamaları gibi inşallah olmaz.
  Sayın Temad Başkanımızın ve astsubaylığa gönül vermiş meslekdaşlarımın haklı gür sesi hükümet tarafından duyulmuşa benziyor. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarıma şahsım olarak teşekkür ediyorum.
  Açıklamalarda eksik gördüğüm hususları da aşağıda sıralıyorum.
  1. Özlük hakları eğitim seviyesine göre düzenleneceği belirtilmiş. 4 yıllık fakülte veya yüksek okul mezunlarının 8/1’inci dereceden başlatılacağı yazıyor. Bunun 8/2 olarak ele alınması lazımdı. Ayrıca emeklilerde de intibakı yapılıp yapılmayacağı yazmıyor.
  2. İkinci dereceden emekli olan astsubayların birinci dereceye intibakı sağlanacağı yazıyor. 3’üncü dereceden emekli olan ağabeylerimin de en azından 2’nci dereceye intibaklarının yapılması da dahil edilmeliydi.
  3. “MİT ve Emniyet emeklileri 2006’dan beri 100 lira ek ödeme alıyor. Makam tazminatı alamayan kıdemli binbaşı ve altındaki subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar da bu haktan yararlanacak.” yazıyor. Geriye dönük biz emeklilere ödeme yapılmalı.
  Bu konuda kendisine sonsuz güvendiğim TEMAD Başkanımın sayın bakanla bir görüşme yaparak bu ve kendilerinin tespit ettiği eksik konuların bu kanun çalışmalarına ivedi dahil edilerek Dünya Astsubaylar gününde bizlere mutlu açıklamaların açıklanmasını temiz yürekliliğimle bekliyorum. Saygılarımla…

 4. Levent KESMEN dedi ki:

  Yaşadığım il Çanakkale’de bir rahatsızlığımdan dolayı hastanede tahlillerimi yaptırıp öğle saatlerinde eve döndüm.Birkaç emekli assb.arkadaşım telefonla arayarak televizyonu aç NTV T.S.K.ile ilgili zam haberlerini geçiyor dediler.(Arayanlar 2 ve3.ten emekliler)Şöyle bir tv.ye göz gezdirip kapattım.Hanım ne olmuş önemli birşey mi? diye sordu.Yok önemli bir şey değil cevabını verdim.Zavallı benle beraber çok şeylere üzüldü,boşa heveslensin istemedim.
  Şöyle bir geçmişe gittim.Eski M.S.Bakanımız Vecdi GÖNÜL ara ara böyle müjdeli haberleri verir,hatta derneklerimize kadar gelip bizlere bizim de bakanımız olduğunu hep gösterirdi.Bu müjdeli haber ve çalışmaları GenKur’dan yetkili bir paşamız da basın yolu ile açıklar sağ olsunlar bizlere umut aşılarlardı. Sn.Vecdi GÖNÜL yıllar süren bu çalışmalarını bitiremeden görevinden alındı.Görevini Sn.İsmet YILMAZ’a devretti,haliyle bu çalışmaları yeni bakanımız üstlendi.Bu gün itibari ile yeni bakanımız taslak halinde yeni yasama döneminde meclise sunulmak üzere zamları basına verdi.Sanırım yeni yasama döneminden sonra o meşhur çalışmalar başlayacaktır. Çalışmaların süresi ile bir zaman vermemiz mümkün değil onu da siz tahmin edin.
  Bu günkü face ve gruplarımızda ana paylaşım konusu bu. Yorumlara bakıyorum da inşallah,maşallah diyenler bile tedirgin yaklaşıyor.
  Temad’ın düzenlediği ‘’üçkelimedeastsubay’’yarışmasında yarışma sayfasının 1.sayfadan sonraki diğer sayfaları 2 gündür açılmıyor ve dolayısıyle bu sayfada olanlara oy verilemiyor.Face yazışmalarındaki şikayetleri görünce telefon ile Temad genel merkezimizi aradım ve yetkili meslektaşıma durumu bildirdim.Farkında olmadıklarını,hemen ilgileneceğim diyerek teşekkürlerini iletti.Bu arada kendisine bugünkü zam haberleri ile bilgilerini sordum.Sadece haber olduğunu, kendilerine bu konuda hiçbir bilginin ulaşmadığını ifade ettiler.Zaten Temad sitesinde bu konu ile ilgili hiçbir haber ve yorum yok.
  Ordunun sorunlu kesimi assb.lar yıllardır ötelenmiş hakları konusunda bu mücadeleyi veriyor hatta sokaklara bile çıkıyorlar. Sonrasında diğer sorunlu kesim Uzmanlar hakları için mücadelerini veriyorlar.Yalnız ordudaki bir sorunlu kesim daha varmış ki o hep gözümüzden kaçmış.Çünkü ne Emekli Sb.lar,ne de Tesud bu sorunlu kesime sahip çıkmıyor, dolayısıyla onlar da seslerini fazla çıkaramıyorlar,sokaklara inemiyorlar.Kim mi diyeceksiniz, Binbaşılar.Onlar da bizlerin bu mücadele periyodunda araya sıkıştırılıveriyorlar.Nerede görülmüş bizlere tek başına zam verilmesi.Zaten açıklamada da Binbaşı ve altındaki rütbelere iyileştirme diye yazıyor. Sanırım Binbaşılarımızın bizlere ve Temad’a bu süreç için bir teşekkür borçları var.Bizler açısından hiç sorun değil.Zaten biz aynı ailenin evlatları değil miyiz?

 5. OrhanDERELİ dedi ki:

  Bu taslak Ekime kaldı bizleri kandırıyorlar inanmayın sakın.Bizi yıllardır oyalama taktiği.Memuruna Yüzde 4″ü zor veren hükümetin bunları vereceğini sanmıyorum.Zaten kasada para yok,nereleri satsak ne ali oyunları bulsakta hayatta geçirsekin peşinde, bu masalları çok duyduk, yarın ekime kadar her şey unutulur merak etmeyin.

  Bu taslağı da ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyorlar Ekimde görüşülecek şey şimdi neden gündeme geldi.Bana göre ;suriye olayında dünyaya rezil olduk. ABD”nin emri ile Suriye halkına ve suriyeli muhaliflere (Merkez İSTANBUL) kucak açtık ama ABD Barzaniyi bile adam yerine koydu bizi koca TÜRKİYE”mizi rezil etti, tabii ki bu ilk değil. Bir de çağ bilgisayar çağı Hükümet de halkın kafasını bulandırıp suriye olayını unutturmak için şu anda herkes kenetlenmiş ses getiren kesim kim Assubaylar bizi kullanıp vatandaşın kafasını bulandırıyorlar kanatindeyim. Emekliyi 6 ay süründürüp Hakem Heyetiyle yüzde 4 zam veren hükümet şimdi bizlere yüzde 20 zam verebilir mi?
  Yalnız Görev tazminatı alamayan birinci dereceye gelmiş muvazzaf ve emekli binbaşı ve başçavuşlar aylık 385 lira iyileştirme zammı verilebilir.Oda neden biliyormusunuz açlık sınırındayız diye bağıran binbaşılar için…

 6. ibrahim dedi ki:

  MSB.açıklamalarını inandırıcı bulmuyorum,teklifler resmi gazetede yayınlanıp yasalaşmadan bir kıymet ifade etmez,hele hele bakanın “TSK personelinin özlük hakları ile ilgili çalışmalar,ayrım gözetilmeksizin,bir bütün olarak yürütülmektedir”sözlerini çok komik bulduğumu ifade etmek isterim.Yanılmış olmak ümidiyle,saygılar sunarım.

 7. Ersen Gürpınar dedi ki:

  [b]Saygıdeğer Arkadaşlarım
  Bu yeni bir haber değildir Genelkurmay başkanlığının açıklamaları içerisinde olan konulardır ve bir milletvekilinin verdiği soru önergesine aylar önce MSB verdiği yanıttır.Yeni habermiş gibi servis edilip gündem değiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Bugün ziraat ev ekonomistlerinin, emniyet hizmetleri sınıfının meclis stenoğraflarının MYO mezunu ise 9/2’den, bu sınıflar ve daha birçok kamu görevlisinin lisans mezunu olması halinde 8/1 dereceden göreve başlatıldığı gibi daha ağır koşullarda görev yapıp sorumluluk alan bizlerin de aynı derece ve kademeden göreve başlamamız yeni bir hak değil gasp edilen bir hakkın iadesidir.
  Yine aynı şekilde aynı hizmet ve tahsile tabi 3 ve 2’nci derecedeki arkadaşlarımızın Em.San.Md.70’teki oranlar yüzünden daha da mağdur olmasının engellenmesi,yıllardır MİT ve Emniyet personeline ödenen denge tazminatının verilmesi yeni bir hak mıdır? Buna rağmen bunların gerçekleşmesini memnuniyetle karşılıyoruz ancak SÖZ VERME HAKKIMI VER sloganımızdaki gibi bu ve diğer sosyal ve ekonomik haklarımızın bir an önce verilmesini talep ediyoruz.Bu konuda kararlıyız adaletin olmadığı bir kurum güçlü olamaz.
  [/b]

 8. OrhanDERELİ dedi ki:

  Önceki yorumu ile birleştirildi. (M.E.A.)

  Bu taslağı da ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyorlar Ekimde görüşülecek şey şimdi neden gündeme geldi.Bana göre ;suriye olayında dünyaya rezil olduk. ABD”nin emri ile Suriye halkına ve suriyeli muhaliflere (Merkez İSTANBUL) kucak açtık ama ABD Barzaniyi bile adam yerine koydu bizi koca TÜRKİYE”mizi rezil etti, tabii ki bu ilk değil. Bir de çağ bilgisayar çağı Hükümet de halkın kafasını bulandırıp suriye olayını unutturmak için şu anda herkes kenetlenmiş ses getiren kesim kim Assubaylar bizi kullanıp vatandaşın kafasını bulandırıyorlar kanatindeyim. Emekliyi 6 ay süründürüp Hakem Heyetiyle yüzde 4 zam veren hükümet şimdi bizlere yüzde 20 zam verebilir mi?
  Yalnız Görev tazminatı alamayan birinci dereceye gelmiş muvazzaf ve emekli binbaşı ve başçavuşlar aylık 385 lira iyileştirme zammı verilebilir.Oda neden biliyormusunuz açlık sınırındayız diye bağıran binbaşılar için…

 9. EMEKLİASSUBAY dedi ki:

  Sayın özcan3535’in mesaj panosuna gönderdiği ileti ilgili yere yorum olarak taşınmıştır.

  Yıl 2002 AKP İKTİDARDA, 2004 MİLLİYET BAŞLIK ASTSUBAYA MÜJDE. 2005 ASSUBAYIN DURUMU İYİLEŞTİRİLİYOR. 2006 MSB BAKANI ASSUBAYLARIN SOSYAL HAKLARI VE MAAŞLARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR 2007 POLİS ZAM İSTEDİ ASSUBAY ZAMMI KAPTI 2008 MSB BAKANI VECDİ GÖNÜL ASSUBAYLAR İÇİN İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. 2008 İLKER BAŞBUĞUN AÇIKLAMALARI EMEKLİ ASB YA 158 TL İYİLEŞTİRME BİRİNCİ DERCEYE MAKAM TAZMİNATI VS VS BİR SÖZ VARDIR YA DUYDA İNANMA. ARKADAŞLARIMA SONRADAN ÜZÜLECEKLERİ İÇİN BOŞ HAYAL KURMAMALARINI TAVSİYE EDERİM…

 10. EMEKLİASSUBAY dedi ki:

  Sayın metin’in mesaj panomuza gönderdiği iletisi ilgili yere yorum olarak taşındı.

  OLMADI: AYNI OKUL MEZUNU 2Cİ DERECEDEN EMEKLİ OLANLARIN İNTİBAKLARI YAPILIRKEN,MECBURİYETTEN 3 NCÜ DERECEDEN EMEKLİ OLANLARIN İNTİBAKLARI YAPILMIYOR VE MAAŞ FARKI UCURUMU BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR MUTLAKA ŞU GÜNLERDE BUNUN ÖNLEMİ ALINMALIDIR SAYGILAR.

 11. EMEKLİASSUBAY dedi ki:

  Sayın Mithat Türetken’in mesaj panomuza gönderdiği iletisi ilgili yere yorum olarak taşındı.

  MSB Sn.Yılmaz, bu zam konusunu sadece Hürriyet Gazetesinin muhabiri ile görüşmüş.
  Bu konuyu sadece ona anlatmış.
  Bana hiç inandırıcı gelmedi.
  Kuyuya taş atma meselesi gibi bir şey.
  Başka bir oyalama taktiği demek daha doğru olur.

 12. ahmet ÇAM dedi ki:

  Gerek İKTİDARIN gerekse GENKURUN bugüne kadar ASSUBAYLARLA ilgili YAPTIKLARI gelecekte YAPACAKLARININ DA TEMİNATIDIR.Her iki KURUM DA ASSUBAYLAR nezdinde GÜVENİLİRLİKLERİNİ defalarca kaybetmişlerdir.Böyle MAKAMLARDA bulunan KİŞİLER SÖZLERİNE ve KİMLİKLERİNE sahip ÇIKMALI yapmayacakları YAPAMAYACAKLARI konularda SÖZ vererek MAKAMLARINI DA GÜVENSİZ konuma getirmemelidirler.Hele bir ESKİ MSB’ı var ki artık onun SÖYLEDİKLERİNE ve SÖYLEYECEKLERİNE KARGALAR bile GÜLÜYOR İNANMIYOR.Öyle değil mi sayın GÖNÜL.Assubay TOPLUMUNUN karşısına çıkacak YÜZÜNÜZ var mı? Sakın yeni MSB’ı da Sayın GÖNÜL’ÜN yolunda olup onu İZLEMESİN makama yazık olur. Kendilerinden zaten vazgeçtik…

 13. Ümit dedi ki:

  Emekli sandığı ilgili maddesi olan aylık bağlama oranları değişmedikçe bu şekliyle zaten 2-3 derece ile 1. derece arasındaki farka bir 385 tl daha eklenir.. İstenildiği kadar intibaklar yapılsın.Aslolan 1 ve 2. derece arasındaki fark.Bunu kapatırlarsa o zaman hak yerini bulur.Tüm subaylara hak ve kazanımı bizler her hak istediğimizde yavaş yavaş veriyorlar , astsubaylara gelince 1.derece kıdem kademe şartı bu kabul edilebilir değil.İnsanlara sürekli vaat ve kandırmaca ile sonucu hüsranla biten oyalamalar.Allah tüm meslektaşlarımıza gönlünden geçen ne ise onu versin.Selam ve saygılarımla.

 14. adil dedi ki:

  Eski msb bakanı vecdi gönüllülüklü bir vaka.Vatan, millet, sakarya edebiyatı sonra sen sağ ben salamet adiyos.

 15. Osman Ada dedi ki:

  Kendileri mi enayi yoksa bizi enayi mi sanıyorlar? Eski MSB sabret Gönül gazetelere assubayların hakları verilecek ama seçim öncesi açıklamak etik olmaz dedi, ardından MHP Bursa milletvekili Büyükataman’a tam 20 ay önce yazılı yanıt verip hazırlıkların tamam olduğun bildirdi ama söz vermenin önemini bilmeyenler klasik kasaba siyaseti yapıyorlar. Şimdi yeni MSB birçok iyileştirmeden bahsediyor bunların hangisi iyileştirme HEPSİ GASP EDİLEN HAKLARIMIZ 9/2 ve 8/1 mi yeni iyileştirme? Denge tazminatı mı iyileştirme? Bizler çocuk değiliz niyetiniz ordu içindeki ayrımcılık uçurumunu arttırmak mı? İnsanda biraz vicdan,biraz adalet biraz insanlık olmalı bunların sonucunu hep birlikte izleyeceğiz.

 16. Akif ÖZİZMİRLİ dedi ki:

  Lütfen Assubayların gururu ile oynamayın. Aynı MSB sayın Yılmaz mart 2012 personel ve emeklileri için de zam açıklamıştı. Şimdi de böyle bir açıklama yapıyor. Muhalefet partilerinin verdiği kanun tekliflerini verilecekmiş gibi anlatıyor. Niçin iktidar partisinden böyle bir kanun teklifi yok? Benim tahminim askerlerin ağzına başkasının tekliflerinden dolayı bir kaşık bal sürmek. Yine ben inanıyorum bu zamlar sadece lafta kalacak. Gerçekte verecek olsalar marttan bu yana iktidar partisi kanun teklifi verir, bu plan bütçe ve milli savunma bakanlığı komisyonlarında görüşülürdü.
  Şu an yine görüşülüyor. Ama muhalefetten gelen kanun teklifleri ile, ne zaman kabul edilir veya red edilir sizlerin taktirinde. Bence hiç bir zaman bu tekliflerin görüşmesi bitmez ve bu zamlar verilmez.

 17. OrhanDERELİ dedi ki:

  TEMAD Genel Başkanımız Sn.Ahmet KESER”in, 10 Ağustos 2012 tarihinde TRT Anadolu Kanalındaki Özlük Haklarımızla ilgili konuşmasını TEMAD sayfasındaki videosundan izleyebilirsiniz. Oradaki açıklamasında bazı özlük haklarımız kanun hükmünde kararnameyle,bazıları özlük haklarımızın ise mecliste görüşüleceğini, Fakat Milli Savunma Bakanı Sn.İsmet Yılmaz”ın medyada söylediği gibi EKİM 2012”de değil, TEMAD Genel Başkanımız Sn.Ahmet KESER 2013 Ocak ayında görüşüleceğini ,Sebebi ise ; 2012 Bütçesinin yapıldığını,2013 bütçesine dahil edileceğini açıkladı. Meslektaşlarımızın bilgisine saygılarımla.

 18. Yavuz SELİM dedi ki:

  [quote name=”OrhanDERELİ”]TEMAD Genel Başkanımız Sn.Ahmet KESER”in, 10 Ağustos 2012 tarihinde TRT Anadolu Kanalındaki Özlük Haklarımızla ilgili konuşmasını TEMAD sayfasındaki videosundan izleyebilirsiniz. Oradaki açıklamasında bazı özlük haklarımız kanun hükmünde kararnameyle,bazıları özlük haklarımızın ise mecliste görüşüleceğini, Fakat Milli Savunma Bakanı Sn.İsmet Yılmaz”ın medyada söylediği gibi EKİM 2012”de değil, TEMAD Genel Başkanımız Sn.Ahmet KESER 2013 Ocak ayında görüşüleceğini ,Sebebi ise ; 2012 Bütçesinin yapıldığını,2013 bütçesine dahil edileceğini açıkladı. Meslektaşlarımızın bilgisine saygılarımla.[/quote]
  ” Ne yazık ki mevcut hükümetin Meclisten aldığı bir KHK. çıkarma yetkisi yok. O yetki geçen sene 6 aylığına alınmıştı ve süresi de dolalı çok oldu. Demek ki hava almaya devam.”

 19. alper dedi ki:

  Eğer bu yasa çıkarsa 1’in 4’ünde olan emekli assubaylar ile 2. dereceden 1. dereceye yukseltilmemiş ve 2. dereceden emekli olan assubaylar arasındaki emekli maaşı uçurumu kapanacak sanırım.

  1-4 ile 2. dereceden emekli assubaylar arasında 500 tl lik bir fark var ve her yıl bu fark biraz daha açılıyor.

 20. ATAMER BOZ dedi ki:

  1-TSK.DA 1971 VE 1977 HARP OKULU MEZUNU SUBAY YOKTUR.NEDENİ.1970 YILINA KADAR H.O.LARI İKİ YILDI.3 YILA ÇIKARILDI.1971 MEZUNLARI YOKTUR.DAHA SONRA 4 YILA ÇIKARILDIGINDAN 1977 YILI H.O.LARI MEZUNLARI YİNE YOKTUR.2-TSK.DA1965 YILINA KADAR SANAT OKULU VE LİSE MEZUNU OLARAK YD.SB.LIGINDA ORDUDA KALMIŞ AZIMSANAMAYACAK SAYIDA SB.LAR.TEKRAREN HİÇ BİR Y.O.VE FAKÜLTE BİTİRMEDEN H.O.MEZUNU GİBİ MÜTALA EDİLMİŞLERDİR. 3.GEREK LİSE VE MUADİLİ OKUL MEZUNU SUBAYLARLA 2 YILLIK H.O.LARI MEZUNLARI MÜTDESEP HAK OLARAK 1972 DE 3 YILLIK,1978 DEDE 4 YILLIK H.O.MEZUNLARI SAYILMIŞLAR HERTÜRLÜ HAKLARI BUNA GÖRE DÜZENLENMİŞTİR.4-BU DURUM BİR EMSALDİR.SUBAYLAR İÇİN YAPILAN BU DÜZENLEMENİN ASSUBAYLAR İÇİNDE YAPILMASI HEM ANAYASAL HEMDE VİJDANİ BİR YÜKÜMLÜLÜKTÜR.5-ASSB.LARIN 9/1 OLAN BAŞLANGIÇ DERECELERİNİN,EMSALİ TAHSİL GURUPLARINDAKİ DERECE OLAN 9/2 DECECE VE KADEMESİNE GETİRİLEREK ANAYASAL HAKLARI OLAN SUBAYLARA UY GULANAN YASALARIN ASSUBAYLARADA ÇIKARILMASI TBMM.İÇİN VİJDANİ VİR YÜKÜMLÜLÜKDÜR.SAYGILARIMLA…

 21. ATAMER BOZ dedi ki:

  SAYGIDEGER ARKADAŞLAR.TEMAD’IN HUKUK MÜŞAVİRLERİ DEVLET PERSONEL KANUNUNU İYİ BİR ŞEKİLDE İNCELESİN.ORADA BİR MADDE VAR.TSK.PERSONELİ EMSALİ TAHSİL GURUBUNDAKİ DİGER DEVLET MEMURLARINDAN 1.DERECE ÖNCELİKLİ OLARAK GÖREVE BAŞLATILIRLAR, HÜKMÜ VARDIR.BU YASA GEREGİ LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNLARI DEVLET MEMURLUGUNA 11/1 BAŞLATILIRKEN ASSB.LAR.10/1’DEN O NEDENLE GÖREVE BAŞLATILIYOR İDİ.HALEN AYNI YASADA DEGİŞİKLİK YAPILMADI İSE,DİGER Y.OKUL MEZUNU SİVİL DEVLET MEMURLARI 9/2′ DEN BAŞLATILANLAR EMSAL GÖSTERİLEREK BAHSE KONUDAKİ MADDE ÖNE SÜRÜLMEK SURETİ İLE 9/2 DEGİL DE EN AZ 9/3 DEN ASB.LARI GÖREVE BAŞLATILMASI GEREKTİGİ HUKUKEN DE HAK ARAMAMIZI SAGLAYABİLİR, DÜŞÜNCESİNDEYİM.
  ÖNEMLİ NOT:BAHSE KONU YASADA Y.OKUL VE FAKÜLTE MEZUNLARINDA AYIRIM YAPILMADAN 9/1 GÖREVE BAŞLATILIR,HÜKMÜ OLDUGUNDAN,BU GEREKÇE NEDENİYLE SUBAYLAR GÖREVE 8/1’DEN BAŞLATILMIŞLARDIR. SAYGILARIMLA.