Dolar 32,4780
Euro 34,8908
Altın 2.405,77
BİST 10.391,89
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Az Bulutlu
Ankara
26°C
Az Bulutlu
Cts 28°C
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 30°C

AHMET KESER VE TÜM EKİBİ İHRAÇ EDİLDİ! İŞTE İHRAÇ GEREKÇESİ!

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
15/02/2020 9:18 PM | Son Güncellenme: 02/04/2024 11:50 PM
9

AHMET KESER VE EKİBİ TEMAD’DAN İHRAÇ EDİLDİ! İŞTE İHRAÇ GEREKÇESİ! 

TEMAD Genel Başkanlığı resmi internet sayfasından, Ahmet KESER ve ekibinin ihraç edildiğini duyurdu. 

Yapılan duyuruda, son genel kurulda delegelerin ve üyelerin karşı çıkmasına rağmen ve oyları ile Vakıf Kurulması yönündeki maddeyi büyük bir çoğunlukla reddetmesine rağmen, yasa gereği TEMAD Genel başkanlığının yazılı izni olmamasına rağmen ve kendilerine yazılı ihtarda bulunmasına rağmen,  Ahmet KESER ve ekibinin TEMAD adı ile vakıf kurduğu, sözde vakfa ait yer kiraladığı açıklandı. 

Duyuruda TEMAD’ın yazılı ihtarı üzerine; bazı TEMAD üyeleri yasal mevzuata aykırı söz konusu vakıf faaliyetlerinden istifa ederek ayrıldığı açıklandı.

15. Genel Kuruldan bir gün önce KESER tarafından yapılan vakıf tanıtımına 10 emekli generalin katılması ve en önde protokolde oturmasına şube başkanları tepki göstermiş ve bu konuda Nazilli TEMAD şube Başkanı sert bir konuşma yapmıştı.  Ayrıca 15. Genel kurulda vakıf kurulması konusu delegelerin oyları ile reddedilmiş ve kabul görmemişti. 

https://youtu.be/i2vQjSqN1mU

KİMLER İHRAÇ EDİLDİ?

TEMAD Genel Başkanlığınca yapılan duyuruda; 

Sözde TEMAD Vakfı ile Vakıf Kurucuları ve Mütevelli Heyetinde yer alan kişilerin durumu TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurulu’nın 29 Ocak 2020 tarihli toplantısında deliller ışığında değerlendirildiği; 

Bu toplantıda alınan kararlarla;

a. Söz konusu Vakıf Tüzel Kişiliği ve Şahıslar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

b. Vakıflar Genel Müdürlüğüne tekrar yazı yazılarak adı sözde “TEMAD Vakfı” olan bir tüzel kişiliğe izin verilmediği bildirilmiştir. ,

c. Söz konusu sözde Vakıf Kurucuları ve Mütevelli Heyetinde yer alan TEMAD üyesi; 

Osman AKINCI, Ahmet KESER, M. Sıracettin ELDEM, Adnan AYVACI, Mehmet YAĞCI, Cemil KESER, Halil İbrahim DUMAN, Cihangir DUMAN ve Bekir KARAKUŞ’un fiilleri TEMAD Tüzüğünün 12’nci maddesi b fıkrası 2, 3, 4 ve 7’nci maddelerine aykırılık teşkil ettiğinden, bu şahısların TEMAD Tüzüğünün 52’nci maddesi c bendi uyarınca “kesin olarak dernek üyeliğinden çıkarılmasına” karar verilmiştir. denildi.

https://youtu.be/wHkRGCsulyQ

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE TEMAD İSİMLİ VAKIF YOK! 

TEMAD  tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğüne yapılan müracaatta, TEMAD adıyla herhangi bir vakıf kurulmadığı, herhangi bir mahkeme başvurusunun kendilerine ulaşmadığı  gelen bilgiler arasında. TEMAD adı ile vakıf kaydının olmamasına rağmen, TEMAD adı ile vakıf faaliyetlerinin yapılması yasa gereği mümkün olmadığı ortaya çıktı. Ayrıca TEMAD Genel Başkanlığı üçüncü kişiler tarafından TEMAD adı ile vakıf kurulmasına izin vermediğini yazılı olarak bildirdi. 

TEMAD SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Ayrıca, TEMAD tarafından, Vakıflar Genel Müdürlüğü kayıtlarında bulunmayan  sözde vakfın kurucuları hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu, Vakıflar Genel Müdürlüğüne de gereği için  müracaat edildiği öğrenildi. 

2847 Sayılı Yasaya göre, içinde Astsubay, TEMAD, TESUD, Subay, asker kelimelerinin geçtiği farklı bir dernek vb. kurmak yasaklanmıştır. 

AHMET KESER SENDİKA KURUCULARINI TOPTAN İHRAÇ ETMİŞTİ

Ahmet KESER, TEMAD Başkanı olduğu dönemde, Astsubay Sendikası ve Asker Sendikası  kurmak için müracaat eden tüm isimleri ihraç etmişti. 

Aynı şekilde , İstanbul İl Başkanlığını olaylı şekilde kapatmış, TEMAD Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı karakolluk olmuştu. 
Ayrıca Ahmet KESER, kendi yönetim kurulundan bazı isimleri de ihraç etmişti. 

KESER TEMAD’A KAYYIM ATANMASINI İSTEDİ

Ahmet KESER’in bir diğer ihraç gerekçesinin de;  seçimlerden hemen sonra, seçimlerin iptali ve TEMAD’a  Kayyım atanması için yaptığı müracaat olduğu duyuruldu.  15. Olağan Genel Kurulda seçimi büyük bir farkla kaybeden KESER, konuyu yargıya götürmüş,  verdiği dava dilekçesinde yönetimin kendilerine verilmesini,  bu mümkün olmazsa TEMAD’a kayyım atanmasını istemişti. 

KESER’in dava dilekçesinin TEMAD resmi sayfasından paylaşılmasına üzerine KESER,  14 sayfalık dava dilekçesinin Sehven gönderildiği iddia ederek davadan vazgeçmişti. 

Ahmet KESER döneminde, astsubaylar olağanüstü maddi ve manevi destek vermiş ve bunun sonucunda banka hesaplarına yansıdığı kadarıyla 3,5 Milyon (eski para ile 3,5 trilyon) para toplanmıştı. 

İŞTE TEMAD’IN DEVİR TESLİMİ! TIKLAYINIZ…

Ahmet KESER ve  yönetimi , seçimleri kaybetmesinin ardından, TEMAD’ı yaklaşık 90 Bin lira borçla devretmişti. 

Keser döneminde, astsubaylar tarafından yapılan olağanüstü maddi desteğe rağmen, bir genel merkez binası alınmamış, TEMAD Genel Merkezi kirada oturmaya mahkum olmuştu.   

KESER TEMAD BAŞKANI OLAMIYOR

TEMAD tüzüğü gereği; bir kişi en fazla 3 kez genel başkanlığa seçildiğinde, dördüncü kez genel başkan adayı olamıyor. Sosyal medyada, KESER’in yeniden aday olacağı için ihraç edildiği yönündeki söylemlerin tammen asılsız olduğu, zaten KESER’in aday olmasının yasal olarak mümkün olmadığı ve bu nedenle son genel kurulda aday olamadığı tespit edildi. 

İŞTE TEMAD’IN DUYURUSU

KAMUOYU DUYURUSU

Tarih: 15 Şub 2020

2017 yılı sonları ve 2018 yılı ilk aylarında TEMAD adı kullanılarak bir vakıf kurulma çalışmaları yapıldığı duyulduğunda ilgili kişilere TEMAD Genel Başkanlığı’nın bilgisi ve izni olmadan TEMAD adının kullanılmasının Kanun, Kanun Hükmünde Kararname ve TEMAD Büyük Genel Kurul kararlarına aykırı olduğu Noter ihtarnamesi ile bildirilmişti. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bir yazı yazılarak TEMAD adı kullanılarak bir vakıf kurulabilmesi için TEMAD Genel Başkanlığının izni olması gerektiği bildirilmişti.

Bu ihtar üzerine bazı TEMAD üyeleri yasal mevzuata aykırı söz konusu vakıf faaliyetlerinden istifa ederek ayrılmışlardır.

Bazı TEMAD üyelerinin ise;  a. 2847 sayılı “Türkiye Emekli Subaylar, Emekli Astsubaylar, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri İle Muharip Gaziler Dernekleri Hakkında Kanunun 6’ncı maddesine, b. “Markaların Korunması hakkındaki 556 sayılı Kanun Hükmünde Kararname” hükümleri uyarınca verilen Türk Patent Enstitüsü (TPE)’’nün 01.06.2015 tarih ve 2014/48425 numaralı TEMAD adının tescili kararına, c. TEMAD’ın 30.11.2017 tarihli 15. Olağan Büyük Genel Kurulu 13’ncü gündem maddesi olarak görüşülerek reddedilen “TEMAD adına İktisadi Teşekkül, Kooperatif ve Vakıf Kurulması” hususlarına aykırı olarak, Vakıflar Genel Müdürlüğünde de Vakıf olarak kaydı olmayan “TEMAD Vakfı” adı altında tabela asarak Çankaya ilçesinde faaliyet gösterdikleri tespit edilmiştir.

Sözde TEMAD Vakfı ile Vakıf Kurucuları ve Mütevelli Heyetinde yer alan kişilerin durumu TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurulu’nın 29 Ocak 2020 tarihli toplantısında deliller ışığında değerlendirilmiştir. Bu toplantıda alınan kararlarla; a. Söz konusu Vakıf Tüzel Kişiliği ve Şahıslar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. b. Vakıflar Genel Müdürlüğüne tekrar yazı yazılarak adı sözde “TEMAD Vakfı” olan bir tüzel kişiliğe izin verilmediği bildirilmiştir. c. Söz konusu sözde Vakıf Kurucuları ve Mütevelli Heyetinde yer alan TEMAD üyesi; Osman AKINCI, Ahmet KESER, M. Sıracettin ELDEM, Adnan AYVACI, Mehmet YAĞCI, Cemil KESER, Halil İbrahim DUMAN, Cihangir DUMAN ve Bekir KARAKUŞ’un fiilleri TEMAD Tüzüğünün 12’nci maddesi b fıkrası 2, 3, 4 ve 7’nci maddelerine aykırılık teşkil ettiğinden, bu şahısların TEMAD Tüzüğünün 52’nci maddesi c bendi uyarınca “kesin olarak dernek üyeliğinden çıkarılmasına” karar verilmiştir.

Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

TEMAD GENEL BAŞKANLIĞI 

NOT . KONU İLE İLGİLİ RESİM VE VİDEOLARA http://www.pes24.com/gundem/ahmet-keser-ve-tum-ekibi-ihrac-edildi-iste-ihrac-gerekcesi/12510? ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.