Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 33°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
33°C
Parçalı Bulutlu
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 30°C
Çar 31°C

TÜRKİYE ASTSUBAYLAR MANİFESTOSU…

TÜRKİYE ASTSUBAYLAR MANİFESTOSU…
20/01/2020 9:22 PM
12

TÜRKİYE ASTSUBAY PLATFORMU MANİFESTOSU

1. Türkiye Astsubay Platformu, yıllarca gasp edilen ve söz verildiği halde ötelenen haklarımızın alınması yolunda astsubay sorunlarının çözümüne katkı sağlamak , anayasal sınırlar içinde yapılacak her türlü demokratik ve hukuki eylem biçimlerine öncülük etmek, yol göstermek için bir araya gelmiş EMEKLİ ASTSUBAYLAR’ın gönüllülük esasına göre oluşturduğu bir platformdur. Platform üyelerinin dini inanç, siyasi görüş, etnik köken gibi kişileri ilgilendiren özelleri platformun konusu değildir. Ortak kimlik “astsubay” olmaktır. Platform diğer tüm kişisel nitelikleri temelden reddeder.

2. Platform üyeleri Atatürk İlke ve İnkılaplarına, laik, demokratik cumhuriyet ilkelerine,hukukun üstünlüğüne inanır, Anayasamızın ilk dört maddesinin değişmezliğini,vatanın bölünmez bütünlüğünü hayatları pahasına savunmayı kabul ederler.

3. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’ne gönülden bağlıdırlar, hiçbir sınıf ve zümreye karşı değildirler. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN ER’İNDEN MAREŞAL’İNE TÜM UNSURLARI İLE BİR BÜTÜN OLDUĞUNU KABUL EDERLER. Ancak; Türk Silahlı Kuvvetlerine de büyük zarar veren, Silahlı Kuvvetler içinde, kendi yetersizliklerinin farkında oldukları için sürekli astsubay sınıfının gelişmesini engelleme çabasında olan hastalıklı zihniyetle mücadele etmeyi de ana görev sayar.

4. Günümüz astsubayları teknoloji ile barışık, her türlü görevin üstesinden gelebilecek, eğitimli, donanımlı ve TSK’nın asıl unsurlarından biridir. Ancak; konumuna uygun bir statü astsubaylardan esirgenmekte, özlük hakları konusunda statü konusu öne sürülerek engellenmektedir. Platformun ilk ve temel hedefi, astsubay sınıfına hak ettiği statünün sağlanmasıdır. Bu bağlamda süre gelen ekonomik adaletsizliğin ve dengesizliğin de önüne geçilmiş olacaktır .

5. Geçmişte denenmiş sonuç alınamamış çabaları tekrara düşmeden, anayasal çerçevede kalarak yeni yöntemler bulunması, uygulanması ve sonuç alınması platformun asıl hedefidir.

6. TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ’nin tüzel kişiliğinin özellikle korunması, sahiplenilmesi gereken ortak değerimizdir. Bu günlere kolay gelinmemiştir. Bu değerin korunması için, TEMAD Yönetiminin toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek sınıf bilincine sahip kişilerin yönetimine teslim edilmesi platformun amacıdır ve ilgi alanındadır.

7. Platform hedeflerinin gerçekleştirilebilmesine katkı amacıyla konunun kamuoyuna mal edilebilmesi önem arz etmektedir. Platform, üzerinde mutabakat sağlanmış metinleri bir plan dahilinde yazılı ve görsel medyaya ulaştırmayı hedefler.

8. Ortak bir söylem ve metin ile devlet organları ve siyasi partiler nezdinde her türlü girişimde bulunur.

9. Toplumda birliğin sağlanması, her biri mağduriyet yaşamış dava arkadaşımız olan meslektaşlarımıza ulaşılması, desteğinin alınması platformun öncelikli hedefi ve görevidir.

10. Platform ilkelerini eksiksiz kabul eden tüm astsubay toplumu platformun doğal üyesidir.

TÜRKİYE ASTSUBAYLAR PLATFORMU YÖNETİM KURULU

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.