Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
34°C
Parçalı Bulutlu
Pts 33°C
Sal 30°C
Çar 30°C
Per 31°C

TEMAD NARLIDERE NÖBET DEĞİŞİMİ

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
05/02/2013 7:48 PM
1

NARLIDERE’DE İKAMET EDEN SAYIN ASTSUBAY MESLEKTAŞLARIMIZA DUYURULUR

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

Bizlere yıllardır ön yargılarla tahakküme varan haksızlıklar yapıldı; kurumumuza saygımızdan dolayı “Kol kırılır yen içinde kalır” dediğimizde bu kez kanadımızın kırıldığını gördük. Haklarımızın iadesi, yasal temsilcimiz TEMAD liderliğindeki onur mücadelesinin sonuca ulaşması için şubelerimize büyük görevler düşüyor.           

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Narlıdere Şubesinde birtakım sıkıntıların olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Olağan genel kurul toplantısına daha uzun süre olması nedeniyle, sıkıntıların artarak devam edeceği kaygısı taşıyan biz değişik kuvvetlere mensup emekli astsubaylar sizlerin desteği ile sorunlarımızın çözümünü hedefleyen mücadelemize katkılar sağlamak için  yeni bir oluşum başlatmış bulunmaktayız.

Bugüne kadar birçok olumsuzluğun yaşandığı ve mücadeleye katkı sağlamayan yönetimin değişmesini sizlerin desteği ile sağlarsak;  Amacımız;

Tek kişilik yönetimi olan derneğimizi, katılımcı çoğunlukla idare etmek,

Yeni bir yönetim oluşturarak Narlıdere Şubesini hak ettiği yerlere getirmek,

Yeni bir kadro ile yeni bir yol izlemek,

Siz değerli meslektaşlarımızın desteği ile birlik ve beraberlik içinde olmak için,

Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklayacak bir anlayışla sizlerin karşısına çıkmak,

Büyüklerimize saygılı olmak, küçüklerimize sevgiyle bakmak, vefalı olmak.

Dürüstlük ve doğruluk ilkemiz olacaktır.

Tek kişilik yönetim ile değil, sizlerin katılımıyla yani çoğulcu yönetim ile sizler ile birlikte olacağız.

Bizler sizleri yönetmek üzere değil, temsil etmek üzere yola çıkıyoruz.

Bir şeyi değiştirirseniz her şeyi değiştirmiş olursunuz.

 1. Mevcut durumumuzu iyileştirecek gerekli çalışmaları sivil toplum kuruluşu (STK) bilinci ile yerine getirmek için yapılacak girişimleri yapma azim ve kararlılığındayız. Diğer sivil toplum kuruluşları ile dayanışma içinde, ilgili kurum ve kuruluşlarla görüş alışverişinde bulunan, astsubay toplumu için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışan bir yönetim olacağız.

2. Üyeleri ile bütünleşmeyen şeffaf olamayan STK’ lar amaçlarını gerçekleştiremezler. Yeni yönetim bu anlayışla sosyal, ekonomik ve insan onuruna aykırı haksızlıkların giderilmesini sağlamak adına yapacağı çalışmalarda diğer STK’ ları ile de işbirliği ve dayanışma içinde olacaktır. Herkesin siyasi görüşüne saygı duymakla birlikte astsubaylık ortak paydasında tüm siyasi partilere eşit mesafede olacağız. Misyonumuz genel merkez koordinatörlüğünde mücadeleye destek, sizlerin huzur ve mutluluğu için çalışmaktır.  

3. Değerli meslektaşlarımız muhalefet demokrasinin gereğidir. Bir kurumda kişisellik ön plana çıktığı zaman kırgınlıklar ve başarısızlıklar olur; yönetimlerin değişmesini istemek demokratik bir haktır. Bu hakka şube başkanımız ve yönetiminin saygı duyması gerekir. Ama ne yazık ki bizlere yardımcı olunmadığı gibi ortamı gerip nemalanma yolunu tercih etmişlerdir. Seçimlerin sonucuna siz değerli meslektaşlarımızın oyları ile karar verilecek olmasına rağmen, bizlerin bu girişimi baltalanmaya çalışılmakla kalmamış arkadaşlarımızı etki altında bırakacak söylemler ve hareketlerde bulunulmuştur. Oysa bizler aynı amaca hizmet eden kader birliği yapmış insanlarız, rekabetimiz hiçbir zaman farklı boyutlarda olmamalıdır. Bu girişime başladığımız tarihten beri bizlerin iradesi dışında yaşanan tasvip etmediğimiz olaylardan dolayı sizlerden özür diliyoruz. Siz yapılacak olağanüstü seçimlerde HATIR İÇİN DEĞİL ONURUNUZ VE MÜCADELEMİZİN GELECEĞİ İÇİN OY KULLANACAKSINIZ.

DEĞİŞİMDEKİ FARKI SİZLER DE GÖRECEKSİNİZ.

Değişimi sağlayacak olan sizlere ve her şeye rağmen TEMAD’a geçmişten bugüne kadar emek veren arkadaşlarımıza, adı bilinen bilinmeyen herkese sonsuz teşekkür ve saygılarımızı sunuyoruz 

AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ

Bizler siz değerli üyelerimizi yönetmek için değil, sizleri temsil etmek için geleceğiz. Yönetimimiz bir kişilik değil çoğulcu, demokratik bir yönetim olacaktır.

1.      Narlıdere TEMAD Şb.Bşk.lığına güç ve hareketlilik sağlayarak kamuoyunda ve ilgili kurumlarda hak ettiği saygın yerini almasını sağlayacağız.

2.      Üyelerimizin TEMAD üyeliğinin onurunu ve ayrıcalığını yaşayacakları ortamı ve mekanı sağlamaya çalışacağız.

3.      Mevcut yönetim gibi genel merkezden kopuk ve sabote ederek değil, aksine genel merkez ile iç içe çalışıp, üyelerimize zamanında bilgilendirmelerde bulunacağız. Üyelerimizin her şeyden bilgisi olacaktır.

4.      Birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirecek ekonomik, yemekli yemeksiz toplantılar yapmaya özen göstereceğiz. Organizasyonlar tertip edeceğiz.

5.      Üyelerimizin sağlık, tedavi, cenaze ve defin gibi durumlarında yanlarında olacağız.

6.      Özel kurum ve kuruluşlarla üyelerimizin lehine anlaşmalar yapacağız.

7.      İl ve tüm ilçe TEMAD’lar ile ortak ve koordineli çalışmaları sağlayacağız.

8.      Türk Silahlı Kuvvetleri yaz ve kış kamplarından toplu tahsisler ile üyelerimizin bu imkanlarımız ve hakkımızdan faydalanmasını sağlayacağız.

9.      Diğer sivil toplum örgütleri ile işbirliği ve ilişki içinde olacağız.

10.  Hiçbir üyemizin yalnızlık içine düşmesine fırsat vermeyeceğiz. Birliktelik duygusunu güçlendirerek geliştireceğiz.

11.  Üyelerimizin ve aile fertlerinin kendilerini geliştirmeleri, ifade etmelerini, resim, müzik, spor ve benzeri alanlarda yeteneklerini ve ürünlerini sergilemek için destek ve gerekli kurslara önderlik edeceğiz.

12.  Bilgisayar çağında yaşamamıza rağmen şubemizde bir türlü kurulamayan bilgisayar ve internet ağını kurup üyelerimizin kullanımlarına sunacağız. Dileyen üyelerimiz ister şube internetinden isterse kendi taşınabilir bilgisayar ve akıllı telefonları ile dilediği zaman internete girebilecektir.

13.  Üyelerimizle iletişim olmazsa olmaz. İnternet ve telefon bilgi akışını sağlayacağız.

14.  Toplu SMS sistemi ile tüm üyelerimize her alanda ulaşmayı sağlayacağız.

15.  Narlıdere TEMAD WEB SİTEMİZ’i aktif hale getireceğiz.

16.  Yönetimimizin kapısı her zaman üyelerimize açık olacaktır.

17.  Üyelerimizin görüş ve önerilerine her zaman açık olacağız.

18.  Muvazzaf üyelerimize yönelik çalışmalar yapıp, emeklilikte uğrayacakları yerin TEMAD olması gerekliliğini her alanda anlatıp, eş ve çocuklarının üyelerimiz olmasını sağlayacağız.

19.  Derneğimizin sekiz yüzlerde olan üye sayısı üç yüzlere düşmüştür. Bu kan kaybına sebep olan mevcut yönetim hatalarını gidererek, ortalama 1700 emekli astsubayın yaşadığı ilçemizdeki küskünleri derneğimize kazandırmak amaçlarımızdan birisidir.

20.  Tüm kurumlar ile ilişkilerimizi istenen ve olması gereken seviyeye getireceğiz.

21.  Kadınlar kolunun güncel ve istenen hale gelmesini sağlayacağız.

22.  Lokal işletmesinin tüzük kurallarına uygun ve genele yayarak profesyonel anlayışla hizmet vermesini, verilen hizmet kalitesinin çeşitlendirerek artmasını sağlayacağız.

23.  Derneğimizin ve üyelerimizin sağlayacağı imkanlar ölçüsünde ihtiyacı olan üyelerimizin çocuklarına burs vereceğiz.

24.  Her alanda iş imkanlarını araştırarak üyelerimize sunacağız.

25.  Sizlerin katılımını istemekteyiz. Her türlü görüşe açık olacağız. Birlikte irdeleyip sonuçlandırmalıyız. Bizler derneği tek kişilik yönetimden kurtarıp, sizlerin yönetimine sunacağız.

26.  Bayrağına, vatanın bölünmez bütünlüğüne, şehidine, gazisine değer veren, saygı duyan ATATÜRK ve CUMHURİYET değerlerine sahip çıkan tüm siyasi partilere eşit mesafede, siyaset üstü bir yönetim olacağız.

27.  Üyelerimizin mutluluğu bizimde mutluluğumuz olacaktır.

SONUÇ OLARAK,

BİZLER EMEKLİ ASTSUBAYIZ. ASTSUBAY KİMLİĞİMİZ İLE YOLA ÇIKTIK. “BEN DEĞİL BİZ OLACAĞIZ”

TÜM ASTSUBAY ARKADAŞLARIMIZI TEMAD ÇATISI ALTINDA BİRLİK OLMAYA, BİRLİKTEN OLUŞAN GÜCÜMÜZÜ HAKLI DAVAMIZDA ORTAYA KOYMAYA DAVET EDİYORUZ.

BİZİ TANIMAK İÇİN KENDİNİZE BAKIN, UZAKLARDA DEĞİL ARANIZDAYIZ.

SEÇİMLERİN DERNEĞİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLER, YENİ YILINIZI KUTLAR, 2013 YILININ SAĞLIK, MUTLULUK VE ŞANS GETİRMESİNİ DİLERİZ.

Bu vesile ile 10 Şubat 2013 tarihinde yapılacak olan olağanüstü genel kurula katılacak bütün TEMAD üyelerine, Narlıdere TEMAD Şube yönetimine aday olduğumuzu duyurur saygılarımızı sunarız.

BİZ KİMİZ

 

Hıdır ÖZDEMİR

(E) Hv.Mu.Kd.Bçvş.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli birliklerinde çalıştı.

Üniversite Mezunu

Evli, Eşi (Emekli Öğretmen)

Doktor ve Diş doktoru olan iki çocuk babası.

Tlf.: 0506 302 29 78

 

İbrahim KARABAŞ

(E) Hv.Mu.Kd.Bçvş.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının kıt’a, karargah ve kurumlarında,

Genelkurmay başkanlığı ve Nato Karargahında çalıştı.

Yurtdışı görevlerde bulundu.

Üniversite Mezunu, Gazi Üniversitesi Yüksek lisans Mezunu (Master).

OYAK 15 nci Temsilciler kurulu üyeliği yaptı.

OYAK Seçilmiş Genel kurul üyeliği yaptı.

Evli, Eşi (Emekli Bankacı),

Kızı, Yardımcı Gümrük Müşaviri,

Oğlu, Atatürk Lisesinde Öğrenci olan iki çocuk babası.

Tlf.: 0506 489 00 10

 

Necdet AKYÜZ

(E) Hv.Bnd.Kd.Bçvş.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli birliklerinde çalıştı.

Yurtiçi-yurtdışı görevlerde bulundu.

Evli, Eşi (Oyak’tan emekli),

Oğlu, Osmangazi Üniversitesinde Doçent

Kızı, Lise Matematik Öğretmeni olan iki çocuk babası.

Tlf.: 0532 407 41 44

 

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
05/08/2018 10:33 AM
28/02/2018 8:42 AM
26/02/2018 9:53 AM
24/02/2018 7:37 AM
23/02/2018 1:38 PM
20/02/2018 9:13 PM
19/02/2018 11:30 AM
14/02/2018 12:48 PM
13/02/2018 12:12 PM
12/02/2018 5:37 PM
12/02/2018 12:56 PM
09/02/2018 6:57 AM
08/02/2018 11:36 AM
07/02/2018 12:58 PM
05/02/2018 10:02 PM
05/02/2018 8:58 PM
YORUMLAR

 1. Hikmet AYDINCAK dedi ki:

  Sn. Hakan FİDAN’ın milletvekili olması, bakan olması en çok bizleri, meslektaşlarını sevindirir.
  Ancak, milletvekilliğinde ve bakanlığında da daha önce olduğu gibi, meslektaşlarına hiçbir faydası olmayacaksa milletvekili de olsa, başbakanda olsa şahsen benim umurumda değil!
  Astsubay çocukları astsubay ekmeğiyle büyümüş bakan olmuş ama ASSUBAYLARA HİÇ BİR faydası olmamışsa bakan olmasının assubaylar açısından ne anlamı kalır.
  Sn. Fidan bakan olursa Assubay sorunlarına çözüm için bir katkısı oluyormu ben ona bakarım ! Yoksa….

 2. selçuk dedi ki:

  Bu güne kadar gördük ki; ASB.ların sorunlarını ASB. ekmeği yiyenler değil,hiç ilgisi olmayanlar dile getirmişlerdir.Bundan şöyle bir düşünce oluşuyor kafamda… Bizim ekmeğimizi yiyen çocuklar niye yedikleri çanağa pisliyorlar acaba…??? Bu dar derin düşmanlığın veya KİN’in sebebi ne olabilir ???