Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 27°C
Açık
Ankara
27°C
Açık
Paz 30°C
Pts 30°C
Sal 31°C
Çar 31°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

6f43b5263fbba79c5962514b85d34738

YORUMLAR

 1. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Sevgili Günşer kardeşim eline yüreğine sağlık, acaba bu yazınıza nacizane katkım olur mu diye düşündüm; çünkü herşeyi gayet güzel yazmışsınız.Anlayana sivsisinek saz anlamayana davul zurna az demişler ama bunlara bırakın davul zurnayı KÖS çalsanız KÖS,KÖS dinlerler…
  Siz Asb.mücadelesindeki meşalelerden birisiniz sizi aforoz etmeyi düşünecekler en az sizin kadar özverili,birikimli ve kişisel hesaplardan uzak olmalıdır. İhraç edilsek de önemli değil, beni ihraç edenlere saygı duymuyorsam o ihracın önemi olur mu?
  Mücadele kimsenin tekelinde değil, bakın aslanlar gibi bu mücadeleyi bu site ve üyeleri yürütüyor.
  Temad şubelerinin birçoğu birebir görüşmelerde TEMAD Gn.Mrk. yönetiminden şikayetçi, ama bunu yüksek sesle söylemiyorlar, neymiş efendim bölünürmüşüz esas bu zihniyet bizi bölmüyor mu?
  Sn.Kadir KOCALAR inşallah başarılı olur, sizin sorularınıza yanıt vermezler hiç umutlanmayın, onlar OYAK’a AİHM temsil edilmiyoruz diye dava açtılar ardından genel sekreter’i kendi kriterlerine göre OYAK yönetimine atanmasını temin ederek AİHM mahkemesindeki davayı tehlikeye soktular!
  Mahkeme deyince aklıma geldi TEMAD AİHM OYAK’ın hisse senedi vermesi konusunu da talep edildiğini belirtince biz aksini iddia ettik. NEDEN AİHM DAVA DİLEKÇESİ TOPLUMDAN GİZLENİYOR, BU DİLEKÇE DEVLET SIRRI MI, SAKLADIKLARI BİRŞEY Mİ VAR?..

 2. Rafet Duran dedi ki:

  Değerli kardeşim Erdal GÜNŞER;

  Makalenizin her kelimesinin doğruluğuna inanıyor ve ben de severek ve inanarak imzamı atıyorum. Daha önce yazdığınız makalelerinizdeki , “ GERONİMO” gibi harika benzetmenize ve “JAPONLAR” konusundaki duygu, düşünce ve tespitlerinizde olduğu gibi bu makalenizdeki süzülmüş arı ve yalın doğrulara da katılmamak mümkün değildir. Eline ve yüreğine sağlık.

  Bırakınız herhangi bir hak elde etmeyi, geriye doğru bakıp düşündüğümüzde sekiz yıldır adalet ve hukuk peşinde koşan değerli meslektaşlarımızın bizzat TEMAD yönetimince hangi hakaret ve aşağılamalara tabi tutulduklarını burada sıralamaya kalkışsak, yeni baştan kendisini bilen ve onurlu durmaya çalışan meslektaşlarımızı üzmekten başka bir işe yaramayacağını biliyorum. Fakat bu TEMAD yönetimi, assubay meslektaşlarımızı kendi çıkarları için kullanma alışkanlığını bu aşamaya getireceğini tahmin etmek çok da zor değildi. Sanıyorum TEMAD yönetimi kendilerinin istikbalini sağlama aldıktan sonra da, önümüzdeki 8-10 yıllık süre içinde de hısım ve akrabaları için bizlere hayal satmayı başaracaklardır. Doğrusu bizler de bunu fazlasıyla hak ediyoruz!..

  Hak alamayan tek meslek grubunun STK temsilcileri olarak ve temsil ettikleri meslek grubunun üyelerini bizden, bizden değil diyerek ayrıştıran bu kişiler hiçbir ortamda asla benim temsilcim olamazlar. Temsilciliği hak ettiklerini ispatlayacak hiç olmazsa birkaç tane madde sayamayanların şimdi de vekilliğe soyunmalarını ben nasıl tanımlayacağımı biliyorum da burada yazmayayım daha iyi. Dürüst ve onurlu meslektaşlarım hangi siyasi görüşte olursa olsunlar, onlar için canım feda olsun. Ama kendi çıkarları uğruna assubayların iliklerini dahi sömürmeye kalkanlar vekil olsa ne yazar, asil olsa ne çıkar. Benim kapıma gelirlerse onlara başka bir kapıyı göstereceğimden emin olmalıdırlar.

  Ben de bu hukuk savaşında çıkarcıların ve istikbali peşinden gidenlerden değil, davasına inanmış olan ve tek başına da kalsam GERONİMO gibi mücadele edenlerin yanında olacağım.

  Saygılarımla.

 3. ali nas dedi ki:

  Sayın büyüğüm, Org sitesi yönetici ve üyelerinin her platformda TEMAD’a destek çalışmalarını yok saymak,üzerine önde gelenlerini üyelikten çıkar,TEMAD muhalifi say, bu olumsuzluklardan sonra TEMAD yönetiminde bulunan Sayın KOCALAR’ın Adaylığı.
  Gerçekten insan çok üzülüyor.Yani sayın GÜNŞER’in dediği gibi bu olumsuzluklar olmamış olsa şimdi hem mutlu,hem de bu konuda destek çalışması içine girmiş olacaktık.Şimdi ise ne yazık ki kafamızda soru işaretleri mevcut.Üzücü..

  Sayın GÜNŞER sağolun varolun.

 4. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Sayın Erdal GÜNŞER yüreğinize, kaleminize sağlık. Sizi aforoz etseler de mücadelenin tek adresi TEMAD değildir. Bu siteye gönül verenler mücadelemiz için bize yeter diye düşünüyorum.
  Sayın Kadir Kocalar’ın adaylığına elbette “hayır”, sizin sorularınıza cevap veremezler çünkü bu yürek onlarda yok. Sayın Mustafa EROL’u istifaya davet ederse destek vereceğim diyorsunuz ama istifaya davet edemez. Bana göre Genel Merkezde TENCERE DİBİN KARA SENİNKİ BENDEN KARA HESABI VAR.

  TEMAD şubeleri sorunlarımızın en iyi bilindiği ve şekillendirildiği yerler olmalı ama çoğunda böyle değil. Bana göre TEMAD şube başkanlarından çoğu başkan olmanın tatminliğini yaşamaktadır. Aksi halde İZMİR bölge toplantısında İlçe Şube başkanlarından biri Sayın Mustafa EROL’a sizi milletvekili olarak görmek istiyoruz demezdi.

 5. Özcan ÖZEL dedi ki:

  Sayın Günşer;

  Yazılarınızı beğenerek okuyorum ve tespitlerinize tamamen katılıyorum.Biz o kandırılıp içlerinden boş vaatlere kanıp “Sarı” ve “Uzun kuyruklu”yu veren canlılardan olmayacağız emin olunuz.Haklarımızı savunmayan TEMAD yönetimi de elbet bir gün gidecek.

 6. Hasan Taşcı dedi ki:

  Yazınızı can-ı gönülden destekliyorum…….
  Dip Not: Hiç kimse benim oyuma İPOTEK koyamaz… Hele TEMAD’ın mevcut yönetimi….. Güldürmeyin insanı……… )

 7. ender ozkıranlar dedi ki:

  Sn. Günşer,
  Zaman zaman ben de kendi düşüncelerimi anlatırsam,çoğunlukla ters düşeceğim duygusuna kapılıp,hiçbir görüş bildirmiyorum. Özellikle politik görüşüm doğrultusunda yazmam gerektiğinde (Asb.lık aidiyetim nedeni ile)susmayı yeğliyorum.
  Yazınızda belirttiğiniz Oyak-Temad eleştirilerinize katılıyorum. Ancak M/V.’liği konusunda benim düşüncelerim biraz farklı.Var olan sistemi,milletin vekilini seçtiği sistem değil;liderin istediğini seçtiği bir sistem olarak görüyorum. Kurşun askerlerini belirlerken aradıkları özellikleri de hepimiz biliyoruz.Para,güç ve itaat.Halkın gerçek temsilcilerinin olmadığı bir sistemde,bırakın herkes boyunun ölçüsünü alsın. Başarısızlık karşısında,sebep bizler olmayalım.Palyatif önlemler yaramıza melhem olamaz. Assubayları hedefe,birlikteliklerinden doğacak güç götürecektir.Gerçeği bir kez daha görmelerine engel olmayalım.
  Saygılarımla.

 8. Hasan ÇANKAYA dedi ki:

  Sorun öküz ve aslanı tesbit edememekte!… Subaylar mı bizler mi? Devamlı taviz veren kim? Taviz koparta koparta gelişip serpilen kim?

  Lider konusuna daha önce de değinmiştim. Lideri pratiği belirler. Yani bugüne kadar yaptıkları yapacaklarının göstergesidir. Tabanı iyi analiz edip istekleri şahsında bütünleştiren liderdir. Lider atak,mücadeleci, sonuç alıcı tıkanılan yerde çıkış yolları bulabilen kişidir.Sadece eleştiri ile olmaz liderimiz geçmişi değerlendirip gelecekte ne yapacağını pratiğiyle ortaya koymalıdır. Lider eylem içinde ortaya çıkar. Var mı böyle öne çıkan biri?

 9. ÖMER SAKLICA dedi ki:

  SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİM KÜÇÜKLERİM;YAZIYORUZ ÇİZİYORUZ YORUMLUYORUZ.BEN BURADA YORUM YAPMAYACAM.KİMSE KUSURA BAKMASIN EMREDECEM.HER NE KADAR KOMUTAN DEĞİLSEM DE.BİR NEVİ SİYASET YAPIYORSA TEMAD GEN.KUR VE DE POLİTİKACILAR YILLARDIR ZÜMREMİZ ÜZERİNDEN KONUŞMA BİTTİ İCRAAT BAŞLASIN.BİRBİRİMİZE SORUN DEĞİL ÇARE ÜRETECEĞİZ VE NEDİR ÇARE.BİZİ VURANLARI ONLARIN SİLAHLARI İLE VURACAĞIZ.İŞİN ÖZÜ YASA ÇIKMASI VE BU DA MECLİS İSE ORAYA GİRECEĞİZ.KAPIDAN KOVSALAR DA BACADAN TRUVA ATI OLACAĞIZ GİRECEĞİZ.İKİ DÖNEMİN İKTİDARI ALAŞAĞI EDİLECEK.İKTİDARA ADAY PARTİLERDEN SEÇİLEBİLİR SIRADA ADAY ADAYI OLUNACAK MADDİ DESTEK TOPLANACAK.GÖSTERİLMEZLER VEYA BİR ÖNCEKİ SEÇİM SIRASI ALTINDA İSE BAĞIMSIZ SEÇİMLERE GİDECEĞİZ.ÇOĞUNLUKTA OLDUĞUMUZ SEKİZ İLDE 11 BÖLGEDE ADAYLARIMIZ DESTEKLENECEK KAPI KAPI DOLAŞILACAK BİZE KATILMAYAN MESLEKTAŞLARIMIZA SELAM KIRMADAN HALK İLE KOLKOLA YOLA DEVAM EDİLECEK. BEN BUNU SAĞLIYORSAM GÖNÜL VEREN YAPAR.UN VAR YAĞ VAR ATEŞ VAR.MESLEK/VATAN AŞKINA.GEÇ KALMADAN.DÜĞÜNÜNÜZÜ BAŞLATIN.
  ————————————————————-
  YÖNETİCİ NOTU
  Sn.Saklıca, kişisel düşüncelerinize saygı duymakla birlikte; bizler birlik ve beraberliği sağlayabilseydik bu ön yargıları çoktan aşmış olurduk! Bizi temsil etmekle görevli olanların başarısızlığı arkadaşlarımızın ilgisizliği bazılarının kişisel hesapları devam ettiği sürece haksızlıklarımız devam edecektir. Haklarımızla ilgili bu sitede yapılan çalışmaları engelleyen bir yönetimle kampanyaya adını soyadını yazıp GÖNDER tuşuna basmaktan imtina edilen bir toplumda sorunlarımızın çözümü bir avuç assubay sevdalısına kalmışsa yolumuz uzayacaktır.Haklı mücadelemizde başarının sırrı boşvermişlik ve umutsuzluk gömleğini çıkarmamıza bağlıdır.İyi günler dilerim.

 10. Mustafa Levent dedi ki:

  Sayın meslektaşım tespitlerinize aynen katılıyorum, hiçbir dernek üyelerinin desteğine bu denli sırtını dönmez.Bu toplum büyük acılar yaşadı bunun sonucu içinde umutlarını kaybetti, mail kampanyasına katılması için arkadaşlarıma mesajlar gönderdim, “birşey çıkmaz boşver” diyenler oldu, zaten boşvere boşvere bu hale geldik, kimseye kendiliğinden hak vermezler mücadele emek ve sabır ister. Temad’ın duyarsızlığına çare olan sizlere teşekkür ediyorum.