Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 22°C
Açık
Ankara
22°C
Açık
Pts 25°C
Sal 24°C
Çar 23°C
Per 20°C

OYUNLARA GELMEYELİM !

06/10/2011 9:25 AM
2

aman-dikkat

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Geçen seçimler öncesinde, bu başarısız yönetimin değişmesi ve Temad’ın yeniden yapılanarak gerçek bir STK olarak sorunlarımızı çözmesi için toplum önderi durumundaki arkadaşlarımız ile Site Yönetimi’miz “TEK YÜREK” grubunu kurduk. Büyük ilgi gören çalışmalarımızın sonucunda, ‘Temad yönetimini oluşturacak kişilerin Ankara’da ikamet etmesi mecburiyeti gereği‘ bayrağı “YENİ OLUŞUM” grubuna devrettik. Yönetim listesi oluşturulurken, kişisel hırslarını ön plana çıkaranlar yüzünden bu birliktelik yara aldı ve seçimleri ‘kerhen verilen destekle‘ şimdiki mevcut başarısız yönetim kazandı!

Şayet ders almasını bilmezseniz; Tarih tekerrür eder!

Seçimlerin ertesinde, bu seçimlerde yönetime aday olmak için “ANKARA PLATFORMU” ve “YENİ OLUŞUM” grubu ayrı ayrı kulvarlarda çalışma yaparken, bizlere çalışma ve açıklamaları ile güven veren Ankara Platformu entrikalar karşısında “mücadelemizi kişisel desteğimiz ile devam ettireceğiz” diyerek  adaylıktan çekildiler.

“YENİ OLUŞUM” grubuda kendi arasında bölündü ve Sn.Ahmet KESER başkanlığındaki grup istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam etti. Ve, şu an yönetime aday en güçlü gruptur.

Temad Yönetimi daha önceki seçimlerde bizans oyunlarına başvurmuş, milletvekili arkadaşlarına çakma önergeler verdirmişti! Bu oyunları ifşa olduğundan şimdi tek şansları oyların bölünmesidir. Çünkü, delege seçimlerinde, muhalif grupların oylarının toplamı genel merkezden fazla olmasına rağmen, bölünmüşlük yüzünden seçimi kazanabilmişlerdir.Yine aynı senaryo ortaya konulmak istenmektedir. Lütfen bu oyunlara elmeyelim. Aksi halde Temad tüzel kişiliği ve mücadelemiz büyük yara alacaktır!Seçime 5 kala, bugüne kadar mücadeleye katkısı olmayan, adını duymadığımız kişiler ve gruplar adaylıklarını açıklamaktadırlar. Demokrasi gereği aday olmak elbette haklarıdır. Şair’in “koyun kurt ile gezerdi niyet başka başka olmasa” dediği gibi niyetleri, iyi ve samimi olsaydı sözleyecek sözümüz olmazdı.

Bu gruplardan biride, Sn.Cengiz Erten tarafından kurulan gruptur. Kendisi bana aylar önce “yönetimin yolsuzluklarını ve olumsuzluklarını tespit ettiğini ve aday olacağını” belirtmiş ben de kendisine “yönetimden istifa et. Bilgi ve belgeleri kamuoyuna açıkla. Öyle aday ol” önerisinde bulunmuştum. Arkadaşımız bunu yapmadı! “Bildiklerimi genel kurulda açıklayacağım” diyerek konuyu geçiştirmeyi amaçladı! Bu durumun Temad Yönetimi’ne hizmet olacağını bildiğimiz için kendisini eleştirdik, sağduyuya ve fedakarlığa davet ettik. 

Sn.Erten bu kez de assubay kamuoyuna “Sn.Ersen Gürpınar aday olsun, kendisini şartsız destekleriz” açıklaması yaptı. Buradaki amaç; Ersen Gürpınar aday olursa oylar bölünecek ve bu başarısız yönetime hizmet etmiş olunacak! Aday olmaz isem (tüzükteki mevcut engeller ve özel durumum nedeniyle aday olmayacağımı sürekli yazmama rağmen!) “bak ahkam kesiyor, akıl veriyor ama kendi sorumluluk almıyor” diyerek kişiliğim yıpratılmaya çalışılacaktı. Nitekim, Sn.Erten açıklama ve özel mesajları ile bu suçlamayı yapmaya başlamıştır.

Bu mücadeleye gönül vermiş biri olarak, Sn.Erten’e, sözde adaylara ve onları destekleyenlere bir kez daha  sesleniyorum; kimse “biz birleşmek istedik ama yanıt alamadık” mazeretine sığınmasın! Birleşme, yönetim listesinde yer alma şartı ile olmaz! Bu ancak şantaj olur!…

Mevcut Temad Yönetimi onurlu mücadelemiz önünde engeldir. Bu yönetimden kurtulmanın tek yolu, seçime tek grubun listesi ile girmektir. Bunu engelleyenler, bu toplumun vebalini yükleneceklerdir. 

Bu nedenle, diğer gruplardaki arkadaşlarımın yüreklerinde “assubay sevdası” varsa fedakarlık etsinler. Yeni bir sayfa açalım. Seçimi kazanan arkadaşlarımıza başarıları için her türlü desteği vereceğimizi, olumsuzluklarında ise en sert şekilde eleştireceğimizi deklare edip bu talihsizliği yenelim. Aksi halde bu yönetimin saltanatına, hukuksuzluklarına, başarısızlıklarına katlanmak zorunda kalacağız ki, bunu assubaylar hak etmiyor!

Saygılarımla.

YORUMLAR

 1. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Bugün, her kurumda her meslek grubunda birlik,beraberlik ve dayanışma ruhu vardır. Her kurum kendi personelini korumaktadır. TSK İç Hizmet Kanunu ile amirlere astlarını koruma ve kollama görevi vermesine rağmen aynı kurum içinde özellikle assubaylara düşmanca bir tavır takınılmış, köle muamelesi reva görülmüştür. Bunun nedenini anlamak, çözmek mümkün değildir. Personel arasındaki ayrımcılık TSK=Türk Subay Kuvvetleri zihniyeti orduya en büyük kötülüğü yapmaktadır. Moral motivasyonu ve aidiyet duygusu bitmiş bir kurumda siz personeli bir emirle ölüme gönderirken vatanseverlik duygularını nereye kadar istismar etmeyi düşünebilirsiniz. Silivri davalarında adaleti savunmamıza rağmen birçok arkadaşımız adalet nasıl olurmuş anlasınlar duygusuna kapılmışlardır, bu o kurumdaki değer yargılarının sona erdiğinin işaretidir.ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLÜRSE KÂRDIR. TSK ön yargılı zihniyetin neden olduğu adaletsizlikten, personel arasındaki ayrımcılıktan bir an önce vazgeçip milletin ordusunu yeniden güçlendirmelidir. Bunu umuyor ve bekliyoruz.

 2. Orhan ORHUN dedi ki:

  Türk subay kuvvetleri yarım yüzyıldan beri hukuk düzenine rağmen; Assubaya hakkının verilmesini engelleyerek hak ihlalinde bulunmuş, suç işlemiş, ülke kaynaklarını egoistçe kendi lehine kullanarak subayın, assubayın kurdu olduğu, güçlünün zayıfı hırpaladığı bir strateji uygulamıştır.

 3. Levent KESMEN dedi ki:

  Son zamanlarda Subay ve Assubay Orduevleri ile kampları tamamen birleştirme hazırlıkları var gibi bir izlenim var. Yaşadığım ilde futbol maçları Sb.Assb. hep birlikte dev ekranda Sb.Orduevinde izlenebiliyor. Sb.lar assb.orduevinde, Assb.lar Sb.Orduevinde yemek yiyebiliyor.Yalnız dikkatlerden kaçan en önemli konu bazen maçları seyretmeye gittiğimde özellikle bir arada sohbet eden emekli assb.lar maaşları ile ilgili ayrımcılık ve geçim sıkıntıları ile ilgili mutemadiyen sohbetlerine tanık oluyorum.Bir yan masada oturan Subay ve emeklileri de bu konuşmalara şahit olabiliyorlar. Subay,Assubay ve emeklilerini aynı ortamda birleştirip mevcut kast sistemini kaldırıyoruz düşüncesi var ise büyük hata yapılıyor.Çünkü T.S.K.gibi büyük bir kurumun bir emeklisini mutlu emekli olarak 4000TL.maaşıyla oraya oturtup,yanına 1400 TL.emekli maaşıyla T.S.K.nın olmazsa olmazı bir sınıfın mutsuz emeklisini yanına oturtup aradaki bu uçurumu disipline sığınıp devam ettirirsen ileride telafisi mümkün olmayan birçok nahoş olaylara sebebiyet verilebilir. İlgililerin dikkatine…

 4. selçuk dedi ki:

  Memlekette,yalan,reklam,palavra,gosteris,caka,afi,hamaset TAHT a cikmis,mertligin,duruslugun,dogrulugun,hakikatin,hakkin,hukukun,sayisiz gerceklerin kilosu kac para,, [PADISAH CIKDI TAHTA,SER ASKER OLDU BAGDADI] O.H.

 5. sıtkı gergin dedi ki:

  Bahsettiği yorumu aşağıdaki iletisi üzerine silinmedi,ancak yayından alındı(M.E.A.)

  15 mayıs 2013 te yayımlanan yorumumun silinmesini istiyorum sıtkı gergin

  SAYIN AHMET ÇAM, ASSUBAYLAR HAKKINDA İYİLEŞTİRME YAPIYORUM DİYEREK RÜTBE BEKLEME SÜRELERİNİ VE DOLAYISIYLA NÖBETTEN DÜŞME SÜRESİNİ 24 YILDAN 30 YILA ÇIKARAN VE HALEN SİLİVRİ’DE YATANLAR İÇİN NEDEN BİRLİK OLALIM ?????

 6. sıtkı gergin dedi ki:

  yorumumun silinmesini istiyorum selamlar

 7. sıtkı gergin dedi ki:

  15 mayıs 2013 te yayımlanan yorumumun silinmesini istiyorum sıtkı gergin