Dolar 33,0955
Euro 36,0911
Altın 2.601,29
BİST 11.139,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
32°C
Parçalı Bulutlu
Cum 32°C
Cts 33°C
Paz 34°C
Pts 34°C

GENKUR ASSUBAYLARA DOST MU- DÜŞMAN MI?‏

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
13/07/2013 9:20 PM
3

Genelkurmay Başkanının SÖZDE TSK nın AYRILMAZ UNSURU dediği ama ÖZDE öyle olmayan, SÖZLERİNDE AYIRIM yapılmadığını söylediği ASSUBAYLAR, uygulamalarda Yasaların KORUYUCULUĞUNUN tamamen dışında kalmışlardır.

TSK da ki mevcut tüm YASALAR ÜSTÜ ve ÜSTÜN Hukukunu korumakta, yasalarda belirtilmesine rağmen ASTIN HUKUKU gözetilmeyerek HUKUK, GUKUK olmakta ASTIN HUKUKİ  HAKLARI YOK sayılarak, hiç bir zaman CİDDİ anlamda DİKKATE alınmamaktadır.

Assubayların MAĞDURİYETİ ve PSİKOLOJİK rahatsız hale gelmeleri görülmesine, Genelkurmay Başkanının TSK AYIRIMSIZ BÜYÜK  BİR AİLEDİR demesine rağmen kasten hala devam ettirilmektedir.

Üstler çok olayda  YASAL olmayan YETKİLERİNİ kullanırken, yasalarda belirtilmesine rağmen MOBİNG -HAKARET ve DARP gibi SUÇ oluşturan eylemler gerçekleştirdiğinde bu eylemi yapanlar, kendi SINIFINDAN olan SAVCI-HAKİMLER tarafından HUKUKÇU kimliklerini unutarak SUÇLUDAN yana çıktıkları ve onları KORUDUKLARI yaşanan olaylarla BİRE BİR ıspatlanmıştır. Hatta bu EYLEMLERİ yapanlar, onları koruyup, yaptıklarını ONAYLARCASINA zafer ve BAŞARI kazanmış gibi ÜST rütbelere terfi ettirilerek ÖDÜLLENDİRİLMİŞLERDİR.

TSK da Astlar hiç bir zaman için YASALARIN korunması altında olmamış, ÜSTLER yasaları istediği şekilde yorumlamış ve uygulamışlardır. Bunların TSK da yaşanan örnekleri ÇOKTUR. TSK da ASTLARIN HAKLARI üstlerin VİCDAN ve MERHAMETİNE bırakılmış, YASALAR DEVRE DIŞINDA kalmıştır.

Astlar yapılan HAKSIZLIKLARDAN başlarına BELA almamak için SABRETMEKTEDİRLER. Sabrın SINIRLARI aştığı olaylarda CİNAYET – YARALAMA ve DARP gibi olaylar yaşandığında bu olayların PERSONEL arasında yaygınlaşmasını önlemek için ÖRT BAS edilerek  personele duyurulmamaktadır. Duyulan ve BİLİNEN olaylarda MÜESSİR fiilde bulunan ASTLARA  Askeri mahkemelerce diğer personele GÖZDAĞI verecek şekilde CEZALARIN en ÜST sınırları VERİLEREK  baskı ve KORKUTMA taktikleri uygulanmaktadır.

İşte GENELKURMAY BAŞKANLIĞININ “AYIRIM YOKTUR – BİR BÜTÜN ve AİLEDİR” dediği TSK nın gerçeği budur.

AYIRIM olmadığı SÖYLENİLEN TSK da Harp okullarında eğitim 1 yıl arttığında HİÇ VAKİT kaybedilmeden EMEKLİ ve ÇALIŞAN subayına HEMEN yapılan İNTİBAKLAR, 2002 yılından bu YANA Assubaylara yapılmayarak AYIRIM- ÖNYARGI ve ÖTEKİLEŞTİRMENİN yapıldığı KANITLANMIŞ, Genelkurmay Bşk nın ağzından düşürmediği SÖZDE olmayan AYIRIMIN ÖZDE yapıldığı GÖRÜLMÜŞTÜR.

Bu kadar ÖN YARGI-AYIRIM ve OYALAMANIN olduğu bir TSK da HUZUR-DAYANIŞMA olacağını düşünmek ABESLE iştigal demektir. Bu YALAN ve OYALAMALARA KARGALAR ile TSK nın GÜÇSÜZLEŞMESİNİ isteyen DIŞ GÜÇLER KIS KIS GÜLÜYORLARDIR.

Tarihte ÇAĞ açıp -Kapatan bir DEVLETİN ASKERİ GÜCÜNÜ bu hale DÜŞÜRENLER UTANMALIDIR.

İNKARIN ve YALANIN bu kadarı görülmemiştir.

Assubay İNTİBAKLARININ neden yapılmadığını Genelkurmay GEREKÇELERİYLE açıklamalıdır. Genelkurmayın bu açıklamayı YAPMAMASI, YAPAMAMASI Assubaylara karşı uygulanan AYIRIM ve ÖNYARGILARI kabul etmesi demektir.

2002 İLE 2013 ARASINDA GEÇEN YILLARI SAYMASINI BİLİYORLARSA VE BU KADAR yıl NEDEN İNTİBAK yapmadıklarını, Siyasi iktidarın yapmak İSTEDİĞİNDE,GENKURUN neden ENGELLEDİĞİNİ artık açıklaması KAÇINILMAZDIR.

GENKURUN ASSUBAYLARA karşı olan bu TAVRINI Assubaylar “DÜŞMANCA” bir tavır olarak NİTELENDİRMEKTEDİRLER.

GENKUR Assubaylara DÜŞMAN MIDIR. Bu kadar çok AYIRIM ve HAKSIZLIĞI DOST olanlar, DOSTLARINA yapar mı ? Yapıyorsa onların DOSTLUĞUNA İNANILIR GÜVENİLİR Mİ ? TSK da ki uygulamalar bugün aynıyla vaki değil midir?

Assubaylar böyle DOST ve DOSTLUK istemiyor. Düşmanın MERTİ bile DOST görünen DÜŞMANDAN daha da MAKBULDÜR. TSK da ki bu AYIRIMCI ve HAKSIZ davranışlar karşısında ASSUBAYLAR artık SAFLARINI belirlemektedirler. Genkur uygulamalarıyla bugüne kadar Assubaylara yaptığı HAKSIZLIK ve AYIRIMLARLA zaten saflarını belirlemiş ama bunu GİZLEME ve ÜZERİNİ örtme gereğini duymuştur.

Unutmayalım mesleğe başlarken bu HAKSIZLIK ve AYIRIMIN yapılacağını bilmediğimiz halde GENKUR ve Komuta heyeti SIKIŞTIKLARINDA “ASSUBAYLARIN tercihidir, BİLEREK bu işe girdiler” diyerek YASAK savmaya çalışsa da SÖYLEDİKLERİ GERÇEKLERİ yansıtmamaktadır.

Kimse bu kadar AYIRIM ve HAKSIZLIK, İNSAN HAKLARINA SAYGISIZLIK yapılacağını bilerek ASSUBAY olmayı kabul etmezdi.

Genkur isterse yeni MÜRACAATLARDA yaptığı HAKSIZLIK ve AYIRIMI belirtsin de KAÇ KİŞİNİN buna EVET diyeceğini de görsün.

Bırakın her şeyi GEÇEN YILDAN bu yana MECBURİ hizmetini dolduran ASSUBAYLARIN nasıl ARKALARINA dahi bakmadan bu HUZURSUZLUK ortamından kaçtıklarını görmek istiyorsa İSTİFA edenlerin SAYILARINA baksın YETER.

Unutmayalım Assubay olduysak KÖLE olmadık. Haklarımızı sonuna kadar aramalı ve almalıyız. Bu ülkede ANAYASA varsa, YASALAR geçerliyse her geç AYIRIM-HAKSIZLIKLARI yapanlar personeli TSK dan SOĞUTMA suçundan YARGILANCAKTIR-YARGILANMALIDIR.

TSK da artık bu hususlar  GENKUR ve KOMUTA heyetince BİLİNMELİ ve GÖRÜLMELİDİR Kİ, ASSUBAYLAR böyle AYIRIM ve HAKSIZLIĞIN yapıldığı HUZURSUZ ortamda ÇALIŞMAK istemiyorlar.

Eğer TSK da HUZUR ortamı sağlanamazsa GENKUR ASSUBAYSIZ bir TSK nın yapılanmasına başlamalıdır.

Her geçen gün Assubayların RAKİP olarak görüldüğü, DÜŞMANLIK mertebesine varan uygulamalardan ve her geçen gün artma eğiliminde ki GÜVENSİZ ortamdan RAHATSIZDIRLAR. Böyle RAHATSIZ bir ortamda da ÇALIŞMAK istememektedirler.

Genelkurmay Başkanını Asli görevi olan PERSONELİN MORAL ve MOTİVASYONUNU en ÜST düzeyde TUTMA görevini yapmaya davet ediyoruz.

YORUMLAR

 1. Celal ELBİR dedi ki:

  Saygıdeğer Büyüğüm;
  Şu platformda adeta çırpınıyorsunuz, belli ki, bu işe kendinizi vakfetmişsiniz. Ancak muhataplarınız her ne kadar bu yazıları okusalar da, günlük çıkarlarına ters gelen her şeyi görmezden geldikleri gibi, sizin bu yönlendirici ve doğruya sevk edici yazılarınızı da görmezden geliyorlar. “Sizi yönetmeye değil, temsile geldik” diyenlerin düştükleri bu acınası durum, onlar tarafından da görülüp fark edilse de, adına “kibir” dediğimiz dünyanın en illet duygusu yüzünden bir çıkmaz yoldalar. Keşke insan ömrünün sınırlarını hatırlasalar ve “iyi anılmak” amacını gütseler…

 2. Mustafa Levent dedi ki:

  Değerli Ersen abi sizi yıllardır ilgi ile izliyorum, sayın Ahmet Keser’i en çok destekleyen biriydiniz, bir yıldır rüzgar ters esmeye başladı umduğumuzu bulamadık, lakin sizce olumlu yapılan bir icraat olmamış mıdır? Teşekkürler, hürmetler.

 3. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Sevgili Levent kardeşim haklısınız, bu yönetime şartsız maddi ve manevi destekler sunduk, tarihinin en büyük maddi ve manevi desteğini alan bu yönetim bizi hayal kırıklığına uğrattı bunları kendimize ve mesleğimize saygı gereği eleştiriyoruz, ama amacı bu toplumun sorunlarını çözmek olmayan Sn.Keser’in umurunda değil. Sizce bu yönetimin topluma kazandırdığı bir başarı var mı? Yarbaylar sayesinde alınan 1/4 dereceyi tüm TSK personelini ilgilendiren ama TEMAD’ın bu siteden haberdar olduğu denge tazminatı (100TL) bile genelkurmayla diyaloğu olmamasına rağmen sahiplenen bir yönetim dalga geçer gibi assubaylar için 15.000 liralık büyük avrupa turu düzenleyerek topluma hizmet ediyor, bakın çevrenize umuttan eser var mı? Pardon özür dilerim bu yönetimin assubaylara çok büyük bir hizmeti var, hAttâ amigolara bir tek olumlu çalışma yok alkışlıyorsunuz bu riyakarlık dediğim için utandım (!) BU ÇOK OLUMLU ÇALIŞMA NEDİR DİYORSANIZ BİRAZ SABIR YAKINDA YAZIP MÜJDEYİ BEN VERECEĞİM. Gözlerinden öperim.

 4. atilla abaylı dedi ki:

  Acıyı ta içimde hissediyorum,bu kadar inatcı ve kendini begenmiş birinin bu sınıfa verdigi zarar anlatılamaz.

  http://www.askerhaklari.info sayfamda ”YENİLENMELİYİZ ” ayrıca bu sayfada yayımlanmış olan yazıda genel merkez yönetim kurulu üyesi bir kişi yazıdaki ***

  Sosyal medyayı tanımadınız!

  Yazan çizenlere tavır aldınız!

  Olumsuzlukları gizlemek adına gündem değiştiren ahlaksızlara ve ahlaksızlıklara sebep oldunuz, bu anlayışlara kol kanat gerdiniz.***

  şeklindeki yazıyıdan rahatsız oldugunu ifade ediyor. Tam 36 çeşit küfür merkez küfürbaz takımı tarafından yapılırken kendisi nerede idi acaba..

  Başkan ile birlikte tüm yönetim kurulu üyeleri bu vebali taşıyarak yol alıyorlar,yazık.

 5. İsmail DAMAR dedi ki:

  Kimsenin, TEMAD’ın yasal temsilcimiz olması konusunda kuşkusu ile husumeti yok. Sn. Keser ve yönetiminin yanlış mücadele statejilerini, kişisel davranışlarını, başarısızlıklarını, toplumda yarattığı umutsuzluğu, birlik ve beraberliğimize verdiği zararı artık görün. Küçük çıkarları “oy verdim” diyerek, suçluluk psikolojisi ile kendinızi desteklemek mecburiyetinde hissetmeyin. Başarıyı alkışlamak kadar, yanlışı eleştirmenin fazilet olduğunu hatırlayın. 😆

 6. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Sn.İrfan Yılmazer’in mesaj panosundaki yorumu ilgili makalenin altına alınmıştır. BÖLÜM YÖNETİCİSİ[/b]

  Sayın Ersen Gürpınar her yazınız gibi bu yazınız da gerçekleri yansıtıyor. Sorunları yok saymakla pembe gözlükle bakmakla netice alınmaz, eleştiri yapanlara haksızlık edenler somut bilgi ve belge sunsunlar, başarının olmadığı yerde riyakarlar vardır.

 7. M.F.AKALP dedi ki:

  Ersen abi gemi çoktan karaya oturdu su alıyor, lakin kaptan köşkünde olanların haberi yok, bugüne kadar hiçbir yazıyı öneriyi,eleştiriyi değerlendirmeyen küçük dağları ben yarattım diyenlere ne yazarsan yaz onların anlayacağından fazlasını anlatamazsınız tepkisiz olanların şikayet hakkı yoktur vebali çoktur.