Dolar 32,8372
Euro 35,3583
Altın 2.491,65
BİST 10.667,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Açık
Ankara
30°C
Açık
Cum 31°C
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 33°C

GENELKURMAYA ASSUBAYLARDAN ZEYTİNDALI

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
20/04/2013 10:29 AM
1

Başlığa bakıp ASSUBAYLAR haklarından vazgeçtiler, geri adım attılar diye bir anlam ÇIKARMAYIN. Böyle bir şey YOK, OLAMAZ DA. Assubaylar TSK’ da YAPILAN HAKSZILIKLARIN sonlandırılması AYIRIMIN kalkması için SONU nereye VARACAKSA varsın HAKLARI için verdikleri MÜCADELEYE devam edecek, GERİ dönmeyeceklerdir.

Ancak; TEMAD ile GENELKURMAY Başkanlığının bugün gelinen NOKTAYA nasıl ve NİÇİN GELİNDİĞİNİN araştırılıp, sorgulanarak DOĞRU karar verilmesi lazımdır.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞININ yanlışları;
  • 1970′ li Yıllarda hatta daha öncesinden gelen ASSUBAY SORUNLARINA OLUMLU yaklaşmamış, ÇÖZÜM üreteceğine SORUNLARIN bugüne kadara BÜYÜYEREK gelmesine SEBEP olmuştur.
  • SORUNLARA YOK gözüyle bakmış ASSUBAYLARIN SERZENİŞLERİNİ nasıl olsa GEÇER,UNUTURLAR, SUSARLAR diye DİKKATE almamış ASSUBAYLARIN TSK’ da BİRLİK BERABERLİK düşüncesinin YOK olmasına SEBEP olmuştur.
  • SORUNLARIN çözümünü isteyen, RAHATSIZLIKLARI dile getiren PERSONEL BASKI altına alınmış, değişik BAHANELERLE cezalandırma yoluna gidilerek PERSONELİN TSK’ dan SOĞUMALARINA sebep olmuştur.
  • SORUNLARIN çözümü her yıl TEMCİT PİLAVI gibi Assubayların ÖNÜNE getirilerek ÇÖZÜLDÜ ÇÖZÜLECEK, HAZIRLANDI BİTİRİLDİ, VERİLDİ VERİLECEK gibi anlamsız, SONU gelmeyen ve bir TÜRLÜ YASALAŞMAYAN TEKLİFLERLE oyalanarak ASSUBAYLARIN GENELKURMAYA olan GÜVENLERİ sarsılmıştır.
  • GENELKURMAY Başkanları ve KUVVET Komutanlarının zaman zaman BASINA ve MEDYAYA yansıyan açıklamalarında YAPILACAĞI söylenilen İYİLEŞTİRME ve ASSUBAY DEVRİMLERİNİN hiç biri GERÇEKLEŞTİRİLMEYEREK GENELKURMAY ve KOMUTA kademesine olan GÜVEN tamamen YOK olmuş TSK’ nın bir TÜRK SUBAY KUVVETLERİ hüviyetine BÜRÜNDÜĞÜ Assubaylarda YER etmiştir.
  • TSK’ da hazırlanan her YASADA SUBAYLAR daima ön planda TUTULMUŞ Assubaylar arka planda kalmış hatta TAMAMEN YOK sayılmışlardır. Örnek olarak TAZMİNATLARIN hiç birinde Assubaylar PERSONEL olarak DEĞERLENDİRİLMEMİŞ, aynı GEMİDE, aynı UÇAKTA, AYNI birlikte OLMALARINA, AYNI RİSKİ TAŞIMALARINA rağmen FARKLI uygulamalarla TSK’ nın BİRLİK BERABERLİK ve DİRLİĞİNE olan İNANIŞ tamamen YOK edilmiştir.

GENELKURMAY Başkanlığı yapmış olan KİŞİLER TSK’ da AYIRIM yaparsa bu KURUMDA BİRLİK DİRLİK sağlanamaz, DAYANIŞMA olamaz. Ne demek “HİÇ BİR ASTI benim Teğmenimden daha fazla MAAŞ alamaz“. Tğm seninse ASSUBAY MAO’nun ASKERİ MİDİR? GENELKURMAY başkanı bu kadar AYIRIM yaparak TSK’ yı BÖLÜP KÜÇÜK duruma DÜŞÜREBİLİR Mİ? Hani TSK’ da ESAS olan KIDEMDİ. Assubayların MESLEĞE katkıları ve TSK’ yı AYAKTA tutmaları DÜŞÜNÜLMEDEN söylenmiş olan bu TÜR BOŞ ve ANLAMSIZ sözler TSK’ ya ZARAR vermez mi?

MSB lığında bulunan GÖREVLİ Subaylar SUBAY HAKLARINI korumak için PÜR DİKKAT hatta DÖRT GÖZLE yasaları incelerken ASSUBAYLARI hiç HATIRLAMAMIŞ GÖRMEMİŞ mağduriyetlerini ÖNEMSEMEYEREK ASSUBAYLARI TSK dan adeta DIŞLAMIŞLARDIR. İKTİDARCA çıkarılan YASALARDA tüm KAMU personeline HAK olarak verilenlerin ASSUBAYLARA da VERİLMESİ için HİÇ BİR GİRİŞİMDE bulunulmamış, MYO polisler göreve 9/2 den başlatılırken Assubayların 9/1 den göreve başlatılarak MAĞDUR edilmelerine SESSİZ kalıp GÖZ yummuşlardır. Genelkurmay bu konuda hazırlayıp MSB na gönderdiği tekliflerde YANLIŞIN düzeltilip 9/2 den ASSUBAYLARIN göreve başlamalarını ONAYLAMIŞ iken şimdi yeni hazırlanan TEKLİFTE yine eski YANLIŞA dönerek TEKLİFİ 9/1 olarak hazırlamış. Bu İKİLİKLİ oyunlar KAFALARI karıştırmakta GENELKURMAYIN ne yapmak istediğini anlamakta ASSUBAYLAR ZORLANMAKTADIR.

Assubayları HUZURSUZ ve TEDİRGİN ederek GENELKURMAY TSK nın BİRLİK ve BERABERLİĞİNİ sağlayabilir mi?

Yine KAMU personeline verilen 100 er tl nin ASSUBAYLARA da VERİLMESİ için HİÇ BİR GİRİŞİMDE bulunulmayarak HEM GÖREVLERİNİ İHMAL etmişler hem de ASSUBAYLARLA ilgili DÜŞÜNCELERİNİ ortaya koyup ASSUBAYLARI YOK sayarak TSK nın BÜTÜNLÜĞÜNE zarar vermişlerdir. Genelkurmay yıllardır Assubaylara SADECE VAATTE bulunmuş GERİSİ hep BOŞ olmuştur. Assubayların VAAT ve NASİHATE değil VERİLMEYEN HAKLARINA ihtiyacı vardır.

Yapılan diğer SOSYAL HAKSIZLIKLAR ile GÖREVLERDE Kİ ayırımı dile getirmeye KALKSAK KİTAPLARA sığdıramayız. Sözün ÖZÜ bugüne kadar GENELKURMAY Başkanları ASSUBAYLARLA ilgili yapılacak İYİLEŞTİRME ve Astsubay DEVRİMLERİ için vermiş oldukları SÖZLERİ yerine GETİRMEYİP, SÖZLERİNİ TUTMAYIP, SÖZLERİNİN ARKASINDA durmadıklarından dolayı VERDİKLERİ SÖZLERİN ALTINDA KALMIŞ tüm ASSUBAY CAMİASININ hem GÜVENİNİ kaybetmişler hem de TSK da yapılan AYIRIMIN tamamen su yüzüne ÇIKARIP HUZURSUZLUĞA neden olmuşlardır.

Bütün bu AYIRIM ve HAKSIZLIKLAR uzun yıllar GENKURCA uygulanıyor ve BİLİNİYOR olmasına rağmen TEMAD Genel Başkanlarımız HEYETİYLE GENELKURMAY Başkanları ve Personel Başkanının da HAZIR bulunduğu toplantılarda ÇOK İYİ bildikleri AYIRIM ve HAKSIZLIKLAR konusunda yine de BİLGİLENDİRİLME yapmış, ASSUBAYLARIN TSK da ki RAHATSIZLIKLARI yüzlerine İFADE edilmiştir. Yetmemiş tüm bu AYIRIM ve HAKSIZLIKLAR ile ASSUBAYLARI rahatsız eden KONULARI içeren DOSYALAR GENELKURMAY Başkanının yanında Personel BAŞKANINA VERİLMİŞTİR. Tüm bu GÖRÜŞME ve BİLGİLENDİRME sonunda GENELKURMAY Başkanı Bizzat PERSONEL Başkanına TEMAD Heyeti HUZURUNDA “SORUNLARI BİRLİKTE GÖRÜŞÜN, ÇÖZÜMÜNÜ bana getirin” TALİMATINI verdiği de BİLİNEN bir gerçektir. Bütün bunlar YAŞANDIKTAN sonra YAPILAN toplantılarda SORUNLAR GÖRÜŞÜLMÜŞ ve KARARLAŞTIRILARAK ÇÖZÜM için KOMUTA katına verilmiştir. Aradan UZUN bir SÜRE geçmiş olmasına RAĞMEN KANGREN haline GELMİŞ ASSUBAY sorunlarında bir İLERLEME kaydedilememiştir.

Akıllara TAKILAN SORU şudur; Ya GENELKURMAY Başkanı TEMAD heyeti yanında SÖYLEDİKLERİNDE SAMİMİ değil, sonradan yetkililerine ikinci bir emir vererek OYALAMA yoluna GİTTİ veya ki ‘bu ŞIK bizim BİLDİĞİMİZ ASKERİ KURALLARA UYMAYAN ŞIKTIR‘ o da GENELKURMAY Başkanının EMİRLERİNİ KAST sistemi YÖNETİCİLERİ uygulamıyordır. ASSUBAY SORUNLARININ ÇÖZÜLMEMESİNİN yanında ARTIK bir ÜÇÜNCÜ ŞIK olamaz. Çünkü GENELKURMAY Başkanı yine HEYETİMİZİN Huzurunda “BAŞBAKANDAN İstediğim konuların KARŞILIĞINI aldım. ASSUBAY sorunlarını da HAZIRLAYIN bana getirin” dediği HEYET huzurunda SÖYLENMİŞ sözdür. Başka bir ŞIKKI bulabilen varsa SÖYLESİN.

Son olarak UYGULAMAYA KUVVET ASSUBAYLIĞI ihdas edilerek GENELKURMAYCA çok iyi BİLİNEN ASSUBAY SORUNLARI BİLİNMİYORMUŞ gibi BİRLİKLERDE personelin RAHATSIZLIKLARININ sorulması da YİNE bir OYALAMA ve GÖZBOYAMA olarak değerlendirilmektedir.

Şimdi tüm bu GELİŞMELER IŞIĞINDA KUSUR HATA arayacak olursak; TSK da ASSUBAYLARA yapılan AYIRIM ve HAKSIZLIKLARI YAPAN BİLEN UYGULAYAN ve HİÇ BİR ÇÖZÜM GETİRMEYEN GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ve KOMUTA HEYETİ Mİ, Yoksa KANGREN haline gelen SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ için bir İNSAN ÖMRÜNÜ AŞAN SÜRE BEKLEYEN, ÇÖZÜM ARAYAN ve NETİCE ALAMADIĞINDAN SORUNLARI DİLE GETİREN TEMAD MI KUSURLUDUR?

KISACASI sorunları yaratan uygulayan ve çözüm üretmeyen değil de bunları dile getirenler mi kusurludur. Böyle bir MANTIK DÜNYANIN NERESİNDE KABUL GÖRÜLÜR? Amacımız BAĞCIYI dövmek değil ÜZÜM yemek olduğuna göre ÜLKEMİZİN GELECEĞİ için, AYIRIMCI ve HAKSIZ uygulamalar nedeniyle BİRLİK ve BERABERLİĞİ zarar görmüş DAYANIŞMASI zayıflamış TSK yı GÜÇLÜ ve DÜŞMANI caydırıcı HALDE görmek istiyorsak olayları TARAFSIZ olarak DEĞERLENDİRMEK en AKILCI ve DOĞRU yol olmalıdır. GENKUR Başkanlığı ve Komuta kademesi UNUTMAMALIDIR ki ASSUBAYLARIN İTİRAZI HİYERARŞİK SİSTEME değil bu SİSTEMİ kötü NİYETLİ kullanan KİŞİLEREDİR. Bu açıklamalar defalarca yapılmıştır. Genelkurmay Başkanlığı KİBİR ve AYIRIMCI uygulama ve DÜŞÜNCELERİNDEN vazgeçmeli ve GÖRÜŞMELER başlatılmalıdır.

Ülkemizin İÇİNDE bulunduğu ve TSK nın SÜRÜKLENDİĞİ uçurum her kesin bilgisi ve görgüsü dahilindedir. Ülke ve TSK olarak GÜÇLÜ olmak ZORUNDAYIZ. ÜLKESİ ve MİLLETİYLE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜN OLMASINI istediğimiz VATANIMIZ için KİŞİSEL EGO ve DÜŞÜNCELERDEN vazgeçmek BÜYÜKLÜKTÜR VATANSEVERLİKTİR. Bunun için TSK da AYIRIM BİTMELİ HAKSIZ uygulamalar SONLANDIRILMALIDIR.

Vatanı için bugüne kadar büyük ÖZVERİDE bulunan, en çok ŞEHİDİ veren ASSUBAY CAMİASI mensuplarının da benim düşüncelerimi paylaştığına inanıyorum. Onun için GENKUR Başkanlığına ZEYTİN DALINI uzatarak TSK da ASSUBAYLARI KAZANMAK için ÇÖZÜM ÜRETMESİNİ bekliyorum.

Assubayların DÜŞÜNCESİ ve YAKLAŞIMI karşısında Genelkurmay Başkanlığınca SERGİLENECEK olan davranış gerek ÜLKEMİZİN BÜTÜNLÜĞÜ ve gerekse TSK nın bir AİLE ve BÜTÜN olup AYIRIMSIZ olduğunu İFADE eden GENELKURMAY ve KOMUTA heyetinin SÖYLEMLERİNDE SAMİMİMİ olup olmadığının da GÖSTERGESİ olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.