Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Az Bulutlu
Ankara
32°C
Az Bulutlu
Cts 33°C
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 31°C

GENELKURMAY OKUMUYOR MU?‏

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
22/07/2013 1:54 PM
1

1970’li yıllarda çıkarılan yasalarda Assubaylara yapılan Maaş ve Yan ödeme tazminatlarındaki AYIRIM ve HAKSIZLIKLAR TSK’da BİRLİK ve BERABERLİK bozulmasın diye düzeltilme yoluna gidileceğine YANLIŞA devam edilerek her sınıftan yüzlerce Assubay mağdur edilmiş, sınıf değiştirmiş, görev yerleri değiştirilmiş, ceza almış, rütbe tenzili yapılarak cezalandırılmıştır.

Bu yapılanlar yetmemiş, Hv. KK.’nı HAK arayan Assubayları “EŞLERİNİN arkasına saklanan MAO’NUN askerleri“ne benzetecek kadar kendisini ve seviyesini düşürmüştür.

İşte bugün, TSK’daki ASSUBAY ayırımının sebebi ve Assubayların MAĞDUR olmaları o tarihte HAK arayan Assubayların bu hareketlerine dayanmaktadır. Gerçek TEK sebep budur. ÖN YARGI ve KİN bundan dolayıdır!

Genelkurmay, Assubayların HAK aramalarını İÇİNE sindirememiş, AYIRIM ve HAKSIZLIKLARI bugüne taşımıştır. TSK’da Assubaylara karşı SUBAYLARDA oluşan ve Harp Okullarında Subay adayı öğrencilere öğretilen ÖN YARGININ sebebide budur.

Bu ön yargılarla mezun olan Subaylar da bugün TSK’daki AYIRIM ve HAKSIZLIKLARI kendilerinde bir HAK olarak görmekte, Assubayları MAĞDUR etmeyi bir GÖREV olarak değerlendirmektedirler.

Bu noktadan hareket edersek Genelkurmay Bşk.’nın TSK’da “AYIRIM YOKTUR, TSK BÜTÜNDÜR, TSK AİLEDİR” söylemlerinin doğruluk ve ciddiyetle bir ilgisi olabilir mi? Söylemlerin içi daha baştan BOŞ değil midir?

Subaylar okullarda öğretilenle, söylenenleri karşılaştırdığında Genkurun söylediklerinin BOŞ söylemler olup, ZAMAN KAZANAMAYA -OYALAMA ve ALDATMAYA yönelik olduklarını bildiklerinden, öğretilen ve Assubaylara karşı oluşan ÖN YARGILARINI uygulayarak AYIRIM ve HUKUKSUZLUĞA devam etmezler mi?

Bugün TSK’daki AYIRIMCI- HUKUKSUZ- HAKSIZ- ÖTEKİLEŞTİREN uygulamaların tek sebebi Assubayların HAK istemeleri ve aramaları olup, oluşan ÖN YARGI ve KİNİN gerçek nedeni budur.

Bu ÖN YARGI ve KİNDEN vazgeçilmedikçe TSK’da SUBAY- ASSUBAY arasındaki UÇURUM her geçen gün BÜYÜYECEK ve sonunda dayanılmaz hale gelerek İSTENİLMEYEN olayların yaşanmasına NEDEN olacaktır. Bunun tek SORUMLUSU bu HAKSIZ ve HUKUKSUZ uygulamalardan vazgeçmeyip, aksine her geçen üstüne koyarak artan baskıları devam ettiren GENELKURMAY BAŞKANLIĞIDIR.

Bu uygulamaların devam ettiği TSK’da GENELKURMAY başkanı istediği kadar “TSK’da AYIRIM YOKTUR, TSK BÜTÜNDÜR, TSK AİLEDİR” desin. Bu sözlere kim inanır, güvenir? Güven ortamının kaybolduğu bir ortamda çalışma olur verim alınabilir mi? Personel bu ortamda birbirine karşı devamlı ŞÜPHELİ gözlerle bakıp, birbirinin açığını bulmayı kollamaz mı? Bu nasıl bir düşünce ve mantıktır ki, 50 yıldır hala sürdürülmektedir.

Genkur. Bşk.hala TSK’nın AYIRIMSIZ olduğunu söyleyebiliyor ve buna gerçekten İNANIYORSA  1970 yılında çıkarılan personel yasasında Kd. Bşçvş.’un maaşta muadili Yb. iken, ÖN YARGI ve KİNİN oluşturduğu AYIRIMCI ve HAKSIZ uygulamalarla  Kd. Bşçvş. = Ütğm. maaş seviyesine düşürülerek, Assubay maaşlarını nasıl KUŞA döndürdüğünü görmesi YETERLİDİR.  Bunu DOĞRU olarak görebilmek için kişinin önce kendisini ÖNYARGI ve KİNDEN arındırıp, ADİL olmayı ve KURUM Komutanı olarak TARAFSIZ olabilmesi gerekir.

Assubaylar 50 yıldır HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUKLARI dile getiriyor, dilekçe, faks, dosya olarak hazırlayıp veriyor, TEMAD heyet olarak Gnkur Katında GENKUR Bşk ve heyetiyle görüşüyor. Genelkurmay başkanı bu yazılanları hiç OKUMUYOR ve söylenenleri DİNLEMİYOR MU?

Hayret bir şey. Pes doğrusu. Gerçeğin bu kadar İNKAR edilmesi ve GÖRÜLMEMESİ için insanın ancak ve ANCAK KÖR olması, okumayı bilmemesi veya söylenenleri duymaması gerekir. Genkur. Bşk. olan kişiler bu durumda olamayacaklarına göre yaptıkları Assubaylara karşı oluşan ÖN YARGI ve KİNİN esiri olduklarını, bu durumdan kendilerini kurtaramadıklarını gösterir

Ülkeme ve TSK’ya yazık. Her geçen gün kan kaybetmekte ve GÜÇSÜZLEŞMEKTE, çalışma ortamı GÜVENSİZ hale gelmektedir. Ne diyelim,bu durumda olanları Allah İNAYETE erdirsin. Görüldüğü gibi artık İŞİMİZ ALLAH’A kaldı. Ne yapalım 50 yıldır biz anlatamadık belki Allah onlara GÖSTERECEĞİ bir MUSİBET ile gerçeği görmelerini sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.