Dolar 32,4004
Euro 34,5395
Altın 2.459,26
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Açık
Ankara
26°C
Açık
Sal 26°C
Çar 25°C
Per 20°C
Cum 16°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

ilhami-sancar

YORUMLAR

 1. Tuncer KÜÇÜK dedi ki:

  Saygıdeğer abi kalemine sağlık diyecek başka söz yok.

 2. cenan EYNUR dedi ki:

  ERSEN ABİ ELİNE,DİLİNE KALEMİNE SAĞLIK.BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELİRİZ EVEL ALLAH.

 3. EMEKLİASSUBAY dedi ki:

  Sayın Rafet Duran’ın site yönetimine gönderdiği ileti,ilgili makaleye taşınmıştır.
  Bölüm Yöneticisi

  Saygıdeğer Ersen GÜRPINAR;

  Ne demişlerdi bize; “Bu açıdan, birbiri ile kısaylanamayacak statü, görev ve sorumlulukları nedeniyle personelin sahip olduğu bazı hak ve yetkilerin, eşitsizlik veya adaletsizlik olarak değerlendirilmesi asker ve sivil kurum ve kuruluşların doğasına aykırıdır”

  Fazla ileri giderseniz, o damlayanı da kaybedersiniz denmedi mi?Yazınızın başındaki şu boru örneği var ya, yapılmak isteneni, razı olunması gerekeni çok güzel özetliyor. Statü bu, boru değil. Size ve Semih kardeşime de emeğiniz için çok teşekkürler.

 4. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Assubay sınıf okulunda öğrenim görürken ders veren subaylardan bazıları arada bir üzerine basa basa ” BİZ PALİKARYA ORDUSU DEĞİLİZ ” diyorlardı. Son 10 yıldır yapılan haksizlıklar, ötelemeler, bilhassa son günlerde ORDUMUZUN DÜNYANIN EN DİSİPLİNLİ ORDUSU OLDUĞUNU SÖYLEYENLER assubaylara MUHTIRA vererek ve emekli assubayların görevdeki assubayları kışkırttığını söyleyenler milletimizin göz bebeği ordusunu palikarya ordusu yapma yolundadırlar. Bölücü terör örgütü diyenler Silahlı Kuvvetleri de bölmeyi mi amaçlamaktadırlar?.

 5. Erdoğan Evkaya dedi ki:

  Türk Subay Kuvvetleri muhtıra veriyor onu anladık da darbeler ve muhtıralara karşı olan hükümet ne yapıyor? Sn Ersen abim bunlar saltanatın çatırtısını duydular artık kaçış yok son çırpınışları, bu defa ya başaracağız,ya başaracağız,taviz yok.

 6. yasarcakan dedi ki:

  Zihniyet eski zihniyet.Bir zamanlar top’lar katırlarla çekiliyordu.Bizlere karşı düşünceleri de o zamandan kalma. Muvazzaf personel tahrik ediliyormuş.Neden tahrik ediliyormuş? Komutan bu soruyu önce kendilerine sorsa zaten çözümü bulacak.Ama ne çare… Yıl 2012,top’lar katırlarla çekilmiyor.Paletli olanları var.Kendisi gidiyor,sipere giriyor ve atışa hazır hale gelmesi birkaç dakikayı alıyor. Yani her şey otomatik.Kendi imalatımız top bile var,adı fırtına,mühendislik harikası.Onun teknisyeninin de Assubay olduğunu hatırlatırım.Hani şu özlük haklarını vermediğiniz Astsubay’lardan.

  Bu zihniyet de çağ atlamalı artık.Assubay’ı alay komutanı yapın demiyoruz ki..Hiyerarşiyi ortadan kaldırın demiyoruz ki..Biz subaydan daha kıdemli olalım demiyoruz ki..Hani disiplinin tarifinde “[b]Astın hukukuna riayet etme”var ya..[/b]Kısacası [b]adaleti sağlama[/b],ama her konuda,ekonomik konularda dahil..İşte [b]ONU İSTİYORUZ[/b] sayın Komutan..Çok şey mi istiyoruz?.Ha, vermiyor musunuz? O zaman bizim derneğe bir muhtıra daha gönderin efendim.Bakalım susturabilecek misiniz?.

 7. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  Sevgili meslektaşlarım. 1971’lerde Mezarında solucanı bol olsun dönemin Hv.K.K.nı Muhsin BATUR;”Hak arayanlar Mao’nun Ordusuna gitsin” diyerek İç muhtıra veriyodu.O günden bu güne kendilerini öyle geliştirmişler ki,bu gün Kamuoyu önünde “Boru mu bu STATÜKO” diyerek dış muhtura veriyorlar.Aradan 42 yıl geçmiş, anlayışta değişen bir şey yok.

 8. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Acizliği ve çaresizliği ifade eden bu basın açıklamalarından sonra ”SERT”sözcüğü de anlamını yitirmiştir. Genkur bundan sonra hangi konuda olursa olsun bir daha basın açıklaması yapmamalı; çünkü her açıklamada kendi kendini itibarsızlaştırıyor, kamuoyunda kendini ciddiye alan insan sayısı gittikçe azalıyor.

 9. ahmet ÇAM dedi ki:

  Sn Gürpınar
  Ne yazık ki bunları YAZMAK zorunda KALDIK,kalıyoruz. Kime KARŞI? Kendi YUVAMIZ bildiğimiz KURUMA ve bu KURUMU BÖYLE yönetirim diyenlere karşı. Bizim için aslında ZOR ama BİZLERİ bu durumda BIRAKAN ve hâlâ YÖNETTİKLERİNİ zannedenler ZORLADILAR ve yaptıkları GERÇEKLERDEN UZAK açıklamaları ÇÖZÜM için ne kadar UZAK ve ISRARCI olduklarının göstergesidir.

 10. f.sduranoglu dedi ki:

  MAKSADI AŞAN ELEŞTİRİ AYRICA PİJAMA KONUSU İSPATLANAMAZ YAYINLANMASINI SORARSA GEREKCESİNİ BİLDİRMEYİ ÖNERİİRM E:G

  araba kullanmak için ehliyet veya silah ruhsatı alan herkesten ruh ve beden yapısı uygunmu denir, sağlık kurulundan rapor istenir,subay olanlarda öncelikle general olacaklardan neden bu düşünülmez.geçmişi hatırlıyalım liyakat sahibi bol madalyalı emekli korgeneral ALTAY TOKAT hala unutulmadı.hani şu sağa sola insanlar hizaya gelsinler diye bomba atan kumandan..(http://www.haberlink.com/haber.php?query=21817)ellerine cocuklarımızı ve bir orduyu teslim ettiğimiz subaylar AKIL VE RUH yapısı bu göreve uygunmu.sağ-sola halkın içine bomba atan general incelenirse oldukça çok madalyalıdır.hükümet ve sağlık bakanlığı bir kurul oluştursa acaba en yukardakiler mesleğe uygun çıkarmı..?harp okullarımıdır bu durumu tetikliyen.bir arkadaşım nöbette birliğe mesaj geldiğini acele komutanına iletmesi gerektiğini, kumandanının evine vardığı zaman üstündeki pijamalırında bile rütbe işaret olduğunu gördüğünü çok şaşırdığını anlatmıştı..

 11. Murathan SİPAHİOĞLU dedi ki:

  SESSİZ DÜŞÜNMEK…

  ((( Dalga dalga gidenlerin ardından, ön sırada yer kapalım. )))

  ((( Dalga geçmenin zamanı değil, uyanık olalım. )))

  ((( Paranın daniskasını kaptık, sessiz olalım. )))

  ((( Gerzekliğin alemi yok, kafayı kullanalım. )))

  TISS…

 12. H.ibrahim BEGİMGİL dedi ki:

  Daha önce düzenlenen mail kampanyalarımız vardı ya !Sanırım onları da dikkate alarak e-muhtıra kaleme almış sayın Gen.Kurmayımız!!!Tabii görsel ve yazılı basında kol kırılıp yen içinde kalmıyor değil mi ?