Dolar 32,4925
Euro 34,5984
Altın 2.477,54
BİST 9.564,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Az Bulutlu
Ankara
26°C
Az Bulutlu
Çar 24°C
Per 20°C
Cum 16°C
Cts 17°C

GEÇMİŞ GELECEĞE IŞIK TUTMALIDIR

25/07/2013 9:39 PM
1

Değerli Arkadaşlarım

TEMAD Gn. Merkezinin almış olduğu seçim kararı tüm camiamıza hayırlı olsun. Artık tüm üyelere düşen görev GEÇMİŞ yönetimlerde bulunanların YANLIŞ ve EKSİKLERİNİ dile getirip YIPRATMA yerine, geçmişten DERSLER çıkararak GELECEKTEKİ yönetim kadrolarında olacak olanların aynı yanlışlara DÜŞMEMESİNİ sağlamak olmalıdır.

Bu yanlışları ifade ederken KINAMAK için değil DERS çıkarmak için yapılması hem camiamızın OLGUNLUĞUNU gösterme, hem de doğru yola devam için bir REHBER niteliği taşımalıdır.

Sn. Mustafa EROL yönetiminden önceki yönetimde bulunanlar DERNEĞİMİZİ  ayakta tutma ve üyelere derneği duyurma, tanıtma ve yapılabildiği kadar üye kaydı yaparak YAPILANMA yoluna gidebildiler.

Sn. Mustafa EROL ve ekibi daha ileri giderek Türkiye çapında açılan DERNEK şubelerimizin sayısını arttırıp, kayıtlı üyede önceki yıllara göre gözle görülür bir artışı sağladıkları gibi, diyalog yollarını açık tutma adına GENKUR makamı, İKTİDAR ve Muhalefet partileriyle ilişkileri SICAK tutarak GÜNDEME getirdiler, haklarımızın kazanımı konusunda çalışmalarda bulundular.

Sn. KESER Yönetimi ise çıtayı biraz daha yukarılara taşıyarak ASSUBAY SORUNLARINI MEDYA ve BASIN-YAYIN yoluyla DUYURMA yolunu seçerek çeşitli proğramlara katılarak ÇÖZÜM yolunu denerken, bu davranışlarıyla GENKUR ile DİYALOG yollarını kapattı ve Genkur ASSUBAY sorunlarını ASKIYA aldı.

Şimdi bakıldığında tüm YÖNETİMLERİN amacının ASSUBAY sorunlarını bir an önce ÇÖZÜME kavuşturmak olduğu görülür. Burada kimseyi SUÇLAMAK ve YADIRGAMAK doğru olmaz. ATA sözümüzdür. HER YİĞİDİN BİR YOĞURT YİYİŞİ VARDIR. Yönetimde olanlar SORUNLARIN çözümü için birlikte bir yol belirlemişler ve uygulamışlardır. Tüm CAMİAMIZIN isteği SORUNLARIN BİLİNMESİ GÖRÜLMESİ- DUYULMASI ve KABUL ettirilmesi değil midir? İşte bilindiği gibi YÖNETİMLERCE de yapılan aynen budur.

Burada GÖZARDI ETMEMEMİZ GEREKEN husus Genkur ve  İktidarın Assubay sorunlarının ÇÖZÜMÜNE ne kadar SICAK ve OLUMLU baktığıdır. İşte esas ÇÖZÜM bekleyen yer burasıdır. Yeni Yönetimde YER alacakların DEĞERLENDİRMESİ gereken HUSUS burasıdır.

Tüm yönetimlerin TALEPLERİNE Genkur bugüne kadar HİÇ HAYIR demedi. “ÇALIŞMALAR BAŞLADI – DEVAM EDİYOR – İKTİDARA tasarımızı GÖNDERDİK” dedi. Hâttâ bildiğiniz gibi  Genkur Bşk.’ı çıkıp ASSUBAY DEVRİMLERİNDEN Toplum ve BASIN YAYIN önünde bahsetti.

İktidar YETKİLİLERİ ne yaptı? Başta BAŞBAKAN, konu kendisine HEYET huzurunda anlatılınca yanındaki yetkililere DÖNEREK ASSUBAYLARA KARŞI BU KADAR YANLIŞI NASIL YAPARIZ “HEMEN DÜZELTİN ” talimatını vermiş ve bizzat ilgilenmesi için ÇORUM 1’inci sıradan Milletvekili olan Astsubay KÖKENLİ siyasiye “bu konuyu BİZZAT takip edin ve bana GETİRİN” demiş, daha sonra TEKLİF hazırlanıp kendisine getirildiğinde KAŞIMPAŞALI BAŞBAKAN “bugün BÜTÇEMİZ müsait değil” diyerek Assubay sorunlarının çözümünü elinin tersiyle itmiştir.

Ya SN. GÖNÜL… Hatırladınız değil mi? 2 DÖNEM MSB.’lığı yaptı. Derneklerimizden çıkmıyordu ve her GELİŞİNDE “ASSUBAYLARA MÜJDE” diyordu. Son MÜJDESİNİ seçim arifesinde DERNEKTE verdiğinde “YASA HAZIR AMA SEÇİM ORTAMINDA olduğumuzdan vermek ETİK olmaz” diye kendisine yakışmayacak ETİK bir cevap vermiş ve SIKIŞINCA DA “Genkurdan teklif gelmezse iktidar olarak bir şey yapamayız” diyerek ağzındaki baklayı çıkarmıştı.

Sn. KESER GENKUR BŞK ve HEYETİYLE BİRE BİR görüşmüş ve OLUMLU izlenimlerle dönmüşken, bakın hâlâ ASSUBAY SORUNLARININ çözümünde bir adım atılmadığı gibi, DİSİPLİN kanunu gibi uygulamalarla BASKI daha da arttırılmaya çalışılmaktadır.

Gördüğünüz gibi Genkur ve İktidar ele ele ve sırt sırta vererek konu ASSUBAY hakları olduğunda OYALAMA – KANDIRMA – ALDATMA yolunu seçmiş hiç bir ASSUBAY sorunun çözmemişlerdir.

Özetle. SORUNLARIMIZIN çözümü hususunda DAYANIŞMA içinde olmamız, DİDİŞMEKTEN vazgeçmemiz gerekmektedir. Zaten camiamızın karşısında DAYANIŞMA içinde olan İKTİDAR ve GENKUR anlaşarak DUVAR oluşturmuşlardır. Bizler de davranışlarımızla onlara KOLAYLIK sağlamayalım. Bu camiaya bu kadar yıl yapılan AYIRIM HAKSIZLIK ve oluşturulan MAĞDURİYET yetmedi mi?

Hem İKTİDAR, hem Muhalefet partileri ve hem de Genkur Bşk.’lığı ile DİYALOG yollarını kapatmadan SEVİYELİ ve ONURLU şekilde HAKLARIMIZ konusunda MÜCADELEMİZİ sürdürelim. Bu arada HİÇ BİR PARTİYE ANGAJE olmadan SİYASİ olarak OY çoğunluğumuzun FARKINDALIĞINI da  ıspatlayarak SİYASİLERE gerekli MESAJLARI verelim. Artık bu konu bu SEÇİMLERDE OLMAZSA OLMAZIMIZ olmalıdır.

Görüldüğü gibi TEMAD Bşk. kim olursa olsun, adı ne olursa olsun fark etmiyor. Çünkü karşımızda gerçek anlamda ÖN YARGILI bir GENKUR ile GENKURUN sözünden çıkmayan bir İKTİDAR vardır.

SORUNLARIMIZIN tek ÇÖZÜMÜ DERNEĞİMİZİN ACİLEN ÜYE sayısının ARTTIRILMASI ve OLUŞACAK GÜÇ ile TEMAD Bşk.’ının yanında olduğunun gösterilmesinden geçer. TEMAD Bşk.’ının elini SİYASİLERE ve GENKURA karşı bu ŞEKİLDE GÜÇLENDİREBİLİRSEK SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ DE o ölçüde kolaylaşacaktır.

Dernek üye sayısını arttırarak GÜCÜNÜ ıspatlayıp bunu SİYASİLERE ve Genkura gösteremediği sürece HAKLARIMIZI alma ve HAKSIZLIKLARIN  SÜRMESİ bu KISIR DÖNGÜ içerisinde devam edecektir. Karar siz sayın üyelerimiz ve yönetim kadrolarına TALİP olacak arkadaşlarımızındır.

Artık beklemeye tahammülümüz kalmadı. Bu son ŞANSI iyi kullanıp değerlendirelim.

Saygılarımla.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.