Dolar 32,7571
Euro 35,0554
Altın 2.446,16
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 31°C
Açık
Ankara
31°C
Açık
Sal 31°C
Çar 31°C
Per 31°C
Cum 31°C

ASSUBAYLAR NEDEN BİR ARAYA GELEMİYORLAR?

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
10/04/2014 1:49 PM
1

Katkı sağlamak, yararlı olmak için illa ki BİRİLERİNİN DÜMEN SUYUNA  SU TAŞIMAK veya ŞEMSİYESİ altına GİRMEK Mİ gerekiyor? Sn Mustafa EROL ile Sn KESER daha ortada YOK iken ASSUBAY HAKLARI için verilen MÜCADELENİN içindeydim.

Önemli olan DOĞRU yerde ve DOĞRU zamanda hiç bir KİŞİSEL menfaat gözetmeden MÜCADELE içinde olmak ,KATKI sağlayarak, gereken DESTEĞİ vermektir.

Bizim TEK yasal temsilcimiz TEMAD’DIR. TEMAD’A seçilen Gn Bşk ve Yönetimi üyelerin göstermiş olduğu GÜVEN ve teveccüh sonucu YÖNETİME geldiklerine göre bizlere düşen yapılan SEÇİM sonuçlarına ve üyelerin takdirine SAYGI göstermektir.

Bu demek değildir ki TEMAD Bşk ve Yönetimine KOŞULSUZ BİAT edilmelidir. Yapılan YANLIŞLAR ve HATALAR dile GETİRİLMELİDİR. Gerekirse yapılan YANLIŞLAR TEMAD’A ve ÜYELERE ZARAR veriyorsa ERKEN seçim için TÜZÜĞÜMÜZDE koşullar belirtilmiştir. Bu koşullar içinde kalmak şartıyla herkes birbirini kırmadan hakaret etmeden YASAL haklarını KULLANMALIDIR.

Bunun dışında DAVRANIŞLAR camiamıza ZARAR vermekte, yıllardır Assubaylara KASDİ ve MAKSATLI olarak AYIRIM-HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUK yapanlara karşı YÖNETİMİ ve KAZANILACAK olan HAKLARIMIZI ZOR durumda bırakmaktadır.

Üyelerin yaptığı YANLIŞLAR karşısında TEMAD yönetimi de aynı HATALARA düşmemeli, üyelerin KAYIT silerek kaybedilmesi yerine daha OLGUN ve ADİL davranma yolunu seçerek KAZANMA yoluna GİTMELİDİR. Bu tür DİDİŞMELER camiamıza ZARAR vermektedir. Bunu TEMAD Gn Merkezi de, ÜYELER DE çok İYİ DEĞERLENDİRMELİDİRLER.

Hiç KİMSE TEMAD’DAN daha BÜYÜK olamaz, TEMAD HÜKMİ ŞAHSİYETİNİN ÖNÜNE GEÇEMEZ, GEÇMEMELİDİR.

Unutulmamalıdır ki ÜYELER olmazsa TEMAD olmaz, TEMAD olmazsa ÜYELERİN HAKLARI YASAL olarak KORUNAMAZ, KOLLANAMAZ.

İçinde bulunduğumuz İLETİŞİM çağında hâlâ KİŞİLER birbirleriyle GÖRÜŞ ve İLETİŞİM yollarını DENEMEDEN, ortada dolaşan SÖYLENTİLERE göre DEĞERLENDİRME yapıyorlarsa, KİŞİLER kendilerini de sorgulamalıdırlar.

Birey olarak YAPTIKLARINIZDAN veya SÖYLEDİKLERİNİZDEN “KENDİNİZE” zarar verebilirsiniz, ama ASSUBAY camiasına “ZARAR” veremezsiniz, size bu HAKKI kimse vermemiştir. Bu konu ÜYELER için de Gn Bşk, yönetim ile il ve ilçe Bşk ve Yönetimleri için de GEÇERLİDİR.

Yönetime gelenler CAMİAYA YARARLI olmak ve HAKLARIN kazanımı için ÇALIŞMAYA geldiklerini UNUTMAMALIDIRLAR. Üyeler de yerli yersiz YÖNETİMLERİ suçlayarak  ÇALIŞMALARA ENGEL olacaklarına, daha yapıcı TENKİTLERLE bire bir görüşmelerle YANLIŞLARIN düzeltilmesine GAYRET göstermelidirler. Yönetimler İHRAÇ kararlarında çok DİKKATLİ hareket etmeli, ihraç etme yerine  kazanmayı ve daha ÇOK üye kaydı için GAYRET sarf etme yoluna giderek ARTAN üye sayılarıyla ELLERİNİ GÜÇLENDİRMELİDİRLER.

Gün, BİRLİK ve DİRLİK zamanıdır. Kimse kendi KAPRİS ve EGOLARINA Assubay CAMİASININ kazanılması gereken HAKLARINI KURBAN etme YOLUNU SEÇMEMELİDİR. Bu camia yıllardır zaten HAKSIZLIĞIN -HUKUKSUZLUĞUN ve ZULMÜN pençesinde CAN çekişirken bir de ÜYELER ve YÖNETİMLER olarak SORUNLARIMIZA SORUN EKLEMEMELİYİZ.

Bizleri bu durumda GÖREN ve HAKSIZLIKLARI yapanlar KARA gözlüklerinin arkasından İZLEYEREK ellerini ovuşturmakta ve GÜLMEKTEDİRLER. En azından onlara bu FIRSATLARI vermek CAMİAMIZA “İHANETTİR

Lütfen ÜYELER ve YÖNETİMLER olarak daha DİKKATLİ ,İTİDALLİ olalım. Sorunlarımızı GÖRÜŞEREK, KONUŞARAK ÇÖZME YOLUNA GİDELİM. En büyük SORUNUMUZ İLETİŞİM NOKSANLIĞIMIZDIR. Lütfen HERKES ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUĞU BİLEREK HAREKET ETSİN Kİ, BİRLİKTEN DOĞACAK OLAN GÜCÜMÜZ ENGELLENMESİN. Bu GÜCE en ÇOK ihtiyaç duyduğumuz ZAMANDA olduğumuzu da GÖZ ARDI etmeyelim. Önümüzde SEÇİMLER olduğunu UNUTMAYALIM. BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİ DEKLARE edelim, GÖSTERELİM.

Yönetimlerde yer alan ARKADAŞLARIMIZA destek olurken, ÜYELER olarak bizler de bulunduğumuz ORTAMDA her türlü SOSYAL paylaşımlarda ve ETKİNLİKLERDE bulunarak ASSUBAYIN ETKİNLİĞİN göstermeli, halkımıza GERÇEK ASSUBAYI  tanıtmalı, bugüne kadar MAKSATLI olarak YANSITILAN YANLIŞ ASSUBAY İMAJINI DÜZELTME yollarına gitmeliyiz.

Unutmayalım. Kendi İÇİMİZDEKİ SORUNLARIMIZI kendimiz ÇÖZEMEZSEK, MAKSATLI olarak YILLARDIR OLUŞTURULAN HAKSIZ HUKUKSUZ SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNE DE KATKI SAĞLAYAMAYIZ.

BİZ SORUNLARIMIZI ÇÖZDÜĞÜMÜZ ANDA, HARİCEN ÜZERİMİZE YÜKLENEN SORUNLARIN ÇÖZÜMLERİ DE KOLAYLAŞACAKTIR.

KARAR VE VEBAL ATACAKLARI ADIMLARI VE SÖYLEYECEKLERİ SÖZLERİ DÜŞÜNMEDEN YAPAN ÜYELERİMİZLE YÖNETİMLERDE BULUNAN ARKADAŞLARIMIZINDIR. Saygılarımla.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

 1. Mehmet ÖZTÜRK dedi ki:

  Demokrasi seslerinden ,

  “İtaat et , rahat et” günlerine geldik, istenilen insan! profili tam da bu ,
  Sorgulama , araştırma , soru sorma ,

  Tamam de gitsin ,

  İşte getirildiğimiz nokta.

  Tek bir şansımız var : 16 Nisan.