Dolar 32,8230
Euro 35,1068
Altın 2.449,97
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Açık
Ankara
34°C
Açık
Sal 31°C
Çar 32°C
Per 30°C
Cum 28°C

TSK.NE NİFAK SOKMAK İSTEYENLER ASSUBAYLARMI?

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
24/09/2020 7:21 AM
1

TESUD’un  19 Eylül 2020 tarihli  kamuoyu duyurusundan bir parağraf  ;
ORDUMUZUN BU DEĞERLİ BİRBİRİNDEN AYRILMAZ (!) UNSURLARI ARASINA “NİFAK ” (!) SOKMAK İSTEYEN VE “ÜLKEMİZİN ALEYHİNE ” HİZMET EDEN (!) , KÖTÜ NİYETLİ KİŞİ VE GURUPLAR (!) DAİMA OLMUŞTUR ; BUNDAN SONRADA OLACAKTIR , MEVCUT KANUN TEKLİFİ ÜZERİNE (!) BUNLAR YİNE ORTAYA ÇIKMIŞLARDIR . . .  
( İçinde yukarıdaki bu cümlelerin de bulunduğu kamuoyu açıklamasını TESUD değilde TEMAD yapsaydı sonuç ne olurdu acaba takdir sizlerin )
* * *
Baştan söyleyeyim , bu oldukça uzun bir yazı olacak , sabırla okuyunuz  .  zira 1970 yılında  Assubayları Mao’nun askerlerine benzetenlerden  bu gün TSK’ne  NİFAK  !   sokmak isteyenlere benzetilen  Assubaylardan (!)  bahsedeceğiz. 5 Temmuz 1951 ve  7852 sayılı kanun ile  adına  Assubay denilen , subaya yardımcı olarak görevlendirilen  bu  zümrenin  o günden   2020 ye  serüveni ,  69 Yıldır nelere maruz kalmışlar , neler görmüş / yaşamışlar , bunca yıl nasıl aldatılmışlar tekmili birden bu yazıda .
* * *
 
Bu  ” değerli birbirinden ayrılmaz ! ”  unsurların  arasına Assubaylar’mı , yoksa başkaları’mı NİFAK  sokuyor ?  bakalım . 
Bize bu benzetmeyi yapanlar,
 Son elli yılda nelere imza atmışlar , bu arada hangi iktidar olursa olsun  SADECE  KENDİLERİNE  neleri tereyağından kıl çeker gibi kotarırken ,     “Darbelerden en çok askerler zarar gördü”  deme pişkinliğini de ihmal etmemişler .
”  https://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3297-darbelerden-en-cok-askerler-zarar-gormus  ”  öte yandan  beraberinde Assubayın sırtını sıvazlamayı , sık sık gazını  almayı da  becermişler .
  
1970 ve 1975  olaylarının bir sebep – sonuç  ilişkisi gerçeği  MIH  gibi ortadayken ,
Gerçekten TSK’ne  NİFAK !  sokmak isteyenler kim ? kim bu peygamber ocağını   69  yıldır örseleyenler  ?  aidiyet duygusunun gün be gün mum gibi erimesinin sebebi kim ? , bugün sosyal medyada Adalet adına bu tür yazılar yazılıyorsa , sorumlularıda  neden yazıldığını sorgulamayıp bizi suçluyorsa bunun adın sadece pişkinlik denir, Pişkinlik . . .
* * *
TESUD  açıklamasında isim vermeden neden Assubayları hedef aldı ? daha düne kadar  Assubaylara silah arkadaşıyız , aileyiz , biriz, bütünüz , Assubaylar olmazsa olmaz silah arkadaşımızdır  diye methiyeler dizenler  ne olduda bugün TSK ne , ülkemizin aleyhine hizmet eden kötü niyetli kişiler olarak lanse edildi ? varlığından beri bu toplum hiyerarşiden  , emir – komuta zincirinden bir milim sapmamışken  hangi ara TSK’ne  NİFAK sokanlar oldu ? Bu 180 derece dönüşün sebebi hikmetini de  dürüstçe sizden duymak isteriz .
Bi karar verin artık  , Silah arkadaşı mıyız , yoksa nifak sokucu muyuz ?
Bu kadar kolaymı TSK’nin olmazsa olmazı koskoca bir zümreye  bu yaftayı yapıştırmak ?  bilesiniz’ki bu yakıştırmalar bizim üzerimize yapışmaz ,  “en iyi savunma saldırıdır” taktiği bize uymaz .
Eleştirmeyelim, susalım istiyorsunuz , lakin Peygamber ocağında Hz. Ömer adaletinden bi habersiniz  , 
* * *
MHP milletvekili  M.Hidayet Vahapoğlu’nun 10 Eylül 2020 de  sadece binbaşılara (!)  makam- görev tazminatı verilmesini öngören kanun teklifinin ardından  sosyal medyada çeşitli Assubay guruplarında bu konu ile ilgili  yazılan yazılar,yorumlardan oldukça rahatsız olan  TESUD kamuoyuna bir duyuru yayımlar  ve ağzındaki baklayı çıkartır .
Şimdi o duyuruyu  cümle cümle açalım , açalım bakalım içinden ne çıkacak , açalım bakalım gerçekte dervişin fikri neymiş , Aileyiz diye gazel okuyanlar  gerçekte sadece kimlerin ailesiymiş ? 
Haydi buyurun o vakit ;
* * *
1 ) Konu; Emekli Binbaşıların Makam Ve Görev Tazminatları
Bizden önceki yıllardaki yönetim kurulları da dahil, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) olarak yıllarca üzerinde çalışılan; Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunulan, dosyalar iletilen, görüş ve öneriler sunulan; Emekli Binbaşıların görev ve makam tazminatları hakkında; MHP milletvekili Sayın Hidayet VAHAPOĞLU ve Konya milletvekili Sayın Esin KARA tarafından TBMM’ne ”Emekli Binbaşıların Makam ve Görev Tazminatı” hakkındaki yasa önerisi sunulmuştur. Saygıdeğer milletvekillerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Konu; Emekli Binbaşıların Makam Ve Görev Tazminatları

Bizden önceki yıllardaki yönetim kurulları da dahil, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) olarak yıllarca üzerinde çalışılan; Milli Savunma
1 ) TESUD ,  Milli savunma bakanlığı – Gen.Kur. Başkanlığı nezninde yaptığı çalışmaların meyvesini toplamak üzere, o zaman sormazlarmı  ilki 5 yıl önce Ekim 2015 de , ikincisi Ocak 2019 da olmak üzere hem gen.kur.bşk’nı hem savunma bakanı olarak Etiler ordu evine gelip Assubaylara SÖZ veren ,  bu işi halledeceğini söyleyen Hulisi Akar başka ülkenin gen.kur.başkanı, başka ülkenin savunma bakanı’mı ?  demekki  TESUD’a farklı TEMAD’a farklı  uygulamamı  var ?  bu tasarının   savunma bakanının oluru alınmadan verildiğine inanmak olsa olsa saflıktır ,  tasarının TESUD’da pişirilip vekilin eline tutuşturulduğunu  anlamak için arif olmaya ne hacet  , TEMAD’ın gazını alıp , TESUD’a  icraat desenize şuna .
* * *
2 )  Mevcut Sosyal Güvenlik Yasası’ndaki yaş tahdidi nedeniyle 2000 li yıllardan sonra, günümüzde binbaşı rütbesinde emeklilik bulunmamaktadır.2000 li yıllardan önce emekli olan binbaşı sayısı 2600 civarındadır. Bu sayı Sosyal Güvenlik Yasası gereği bundan sonra daartmayacaktır. Sözkonusu Kanun teklifi yüce mecliste yasalaştığı takdirde, bütçeye de fazla yük getirmeden , açlık sınırının altında emekli maaşı alan  (!)   yıllardır mağdur olan meslektaşlarımızı bir nebze olsunrahatlatacağı değerlendirilmektedir.
 
2 ) Yaklaşık 2600 civarı emekli binbaşı olduğunu söyleyen , bu rakamın artmayacağını söyleyen TESUD  neden muvazzaf binbaşı sayısınıda  söylemez ?  ,  Ağustos 2020  açlık sınırı ; 2.374 tl. dir,  hangi emekli binbaşı  bu rakamın altında maaş almaktadır ? bırakın aklımızla dalga geçmeyi. oldu olacak emekli binbaşılar asgari ücret kadar maaş alıyor deseydiniz bari ,  pes . . .

* * *


3 ) Yıllarca kıt’ a ve kurumlarda omuz omuza çalıştığımız; Astsubaylarımızın, sivil memurlarımızın, sözleşmeli uzman erbaş ve erlerimizin mevcut özlük haklarının iyileştirilmesini de gönülden arzu ediyoruz. 

3 ) Yıllardır  kendinizin özlük hakları için her kademede verdiğiniz mücadelenin binde birini Assubaylar için verdinizmi ,  son kanun teklifi bunun en güzel örneği değilmi ?  belliki bu kanun teklifi TESUD’da hazırlanmış meslektaşınız vekil M.Hidayet Vahapoğlu vasıtası ile meclise sunulmuş ,  aksi ise bu teklifin içinde neden binbaşılardan başka kimse yok ?  kendiniz için çaba sarf edip icraata geçerken  Assubaylar için özlük haklarının düzeltilmesi için  sadece  gönülden arzu’mu  ediyorsunuz ? bumu sizin  kıt’a ve kurumlarda omuz omuza çalıştığınız Assubaya verdiğiniz değer ?  nalıncı keseri HİCAP duyardı  yıllardır sizin bu tek yanlı tutumunuzdan .   boşuna dememişler  ” el elin eşeğini türkü söyleyerek ararmış ” diye .
* * *
 
4 ) Yasa teklifinin bütün siyasi parti grupları tarafından desteklenmesi ve yasalaşması en büyük arzumuzdur.
Bu amaçla ilgili makamlar ve kişiler nezdinde çalışma ve görüşmelerimiz devam etmektedir.
Yüce Meclisimizin teklifi yasalaştırarak, uzun yıllardır yaşanan mağduriyeti gidereceğine olan inancımız tamdır .

 
 
4 ) Hiç şüpheniz olmasın , neticede teklifi veren hem hükümetin küçük ortağı hem dahada önemlisi emekli subay, yani yasanın geçmesi garanti , zamanlama desen mükemmel , kadayıfın altıda üstüde kızarmış , ne önemi var Cumhurbaşkanının 8 Haziran 2018 de Kayseri komando tugayında verdiği sözlerin yerine getirilmemesinin değilmi ? bu durumda elbette cennete beraat belgesi dağıtan eski savunma bakanının altı yıl önce verdiği sözü tutmasını bekleyemeyiz , veya eski savunma bakanı Fikri Işık’ın 3 Mart 2017 de ” biz okey diyoruz , maliye bakanlığına gönderdik orada ufak bir tıkanıklık var , tıkanıklığı aşmaya çalışıyoruz ” en kısa zamanda çözüp bizzat sizi arayarak müjdeyi bizzat ben vereceğim size ” verdiği bu sözü neden tutmadın diye soramayız değilmi ?
* * *
 
5 ) Özel kanunla kurulan kamu yararına dört asker kökenli dernek ( Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği , Muharip Gaziler Derneği, Harp Malulü Şehit Gazi Dul ve Yetimleri Derneği ) olarak Görev yıllarımızda olduğu gibi, birlik beraberlik içinde ortak çalışmalar yapmaktayız. TESUD dışındaki derneklerimiz mensuplarının hak arama mücadelelerini de bugüne kadar destekledik, bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz.
 
5 ) Görev yıllarımızda hangi birlik beraberlik içinde olduk ? TESUD Assubayları en son ne zaman destekledi, en son ne zaman yanımızda oldu , bırakın desteği ne zaman ağzınıza Assubay lafını aldınız ? en son Ankara / Ulus’taki basın açıklamamızda yanımızdaydınızda bizmi göremedik ? desteğiniz buysa aman uzak dursun .
* * *
 
6 ) Türk Silahlı Kuvvetleri kuruluşundan beri , büyük önemli , değerli bir bütünün ayrılmaz parçaları gibi, Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er, Sivil Memur, Erbaş ve Erler olmak üzere; her zaman birlik, beraberlik, saygı ve sevgi temelinde , omuz omuza çalışmış; her türlü mücadeleyi başarı ile yürütmüştür. Biz biliyoruz ki; Ordumuzun gücü bu özelliğinden gelmektedir.
 
6 ) Benzer cümleleri Nisan 2019 da savunma bakanının da ağzından duymuştuk , ne tesadüf. oysa sizler aynı birlikte görev yapan Assubay olan babası ile bir araya gelmemeye özen gösteren ruh halindesiniz, nasıl olacak birlik beraberlik ?

* * *

Gelelim zurnanın zırt dediği yere ;
 
7 ) ORDUMUZUN BU DEĞERLİ BİRBİRİNDEN AYRILMAZ (!) UNSURLARI ARASINA “NİFAK ” (!) SOKMAK İSTEYEN VE “ÜLKEMİZİN ALEYHİNE ” HİZMET EDEN (!) , KÖTÜ NİYETLİ KİŞİ VE GURUPLAR (!) DAİMA OLMUŞTUR ; BUNDAN SONRADA OLACAKTIR , MEVCUT KANUN TEKLİFİ ÜZERİNE (!) BUNLAR YİNE ORTAYA ÇIKMIŞLARDIR . . .
 
7 ) Bu cümlenin adresi isim vermeselerde belliki biz Assubaylarız , NİFAK SOKMAK ! , bu ne kadar ağır , ne kadar yanlış adrese söylenmiş sözdür . Kötü niyetli kişiler dedikleriniz 15 Temmuzda sizin arkanızı topladılar , bunlarmı ülkemizin aleyhine hizmet edenler ? mevcut kanun teklifi üzerine sizler utanmadıysanız diyecek bir şey yok. bize karşı hiç olmadınız , hiç olmazsa kendinize karşı dürüst olun ve AİLEYİZ – BİRİZ – BÜTÜNÜZ yalanından vaz geçin.
 
TSK’da Subay – Assubay arasına nasıl nifak sokulur , 1951 den bu yana kimler bu işin ehlidir , kimlerin buna gücü yeter , kimlerin ne çıkarı vardır bakalım .
 
Yedi yirmidört ” AİLEYİZ – BİRİZ – BÜTÜNÜZ ” Diyen sizlersiniz , Peki gerçektende öylemiyiz ?
 
Dinleyin o zaman ;
 
İşte size TSK’ne yıllarca NİFAK sokan ,ülkemiz aleyhine hizmet eden ,kötü niyetli Assubaylar ! bakın bunca yıl neler yapmışlar ;
 
* TSK’ni Subay ve diğerleri olarak ayrıştırmışlar ,
 
* Ordu evini , lojmanları , servis araçlarını , berberleri , tabldotları ,hastane polikliniklerini , camileri , tuvaletleri , asansörleri ayırmışlar ,
 
* Kampları tel örgülerle ayırmışlar , denizi Subay – assubay diye dubalarla , mantarlarla ayırmışlar ,
 
* Çocukları ayırmışlar çocukları , Subay çocuğu Subay çocuğu ile, assubay çocuğu assubay çocuğu ile arkadaş oldu, bu zihniyet te Assubayın ?
 
* Üniformalara Subaya kırmızı , Assubaya siyah şerit koydurmuşlar ,
 
* Birliklerde suç işleyen hapis cezası alan Subay- Assubay cezaevinde mahkum koğuşlarını dahi ayırmışlar ?
 
* Subayın rütbe bekleme süresini kısaltıp , Assubayın rütbe bekleme süresini uzatmışlar ,
 
* Ölmüş Subayın varislerine kılıç verdirmek için yasa çıkarttırırken , Assubaya beylik çakaralmaz tabancaların değişiminde 16 Şubat 2013 den sonrası diye tarih sınırlaması koydurmuşlar ? belliki 16 Şubat 2013 den önce emekli olanlar TSK’ne değilde Uganda ordusuna hizmet etmişler ?
 
* Assubaylar kendilerinin lisans eğitimine keyfe keder engel olmuşlar ?
 
* Assubaylar kendilerinin okumaması için sınav günlerine tatbikat planlamışlar ?
 
* İçişleri bakanlığı emniyet genel müdürlüğü bünyesinde istihdam edilen Çarşı ve mahalle Bekçisi  kadrosunda atananlardan   Ön lisans mezunu olanlar 9/2 den , lisans mezunu olanlar 8/1 den göreve başlarken , Ön lisans mezunu Assubaylar   hangi hakla 9 / 1 inden göreve başlatılır, bu adaletsizliğin sorumlusu kim ?, 2002 den beri bir kademe hak kaybının sorumluları kim , bu vebal kimin , Bunuda Assubaylar yapmış olabilirmi ?
 
*  Assubaylar tüm  kurumun  değilde, sadece şahsi çıkarlarını gözetmişler ,
 
* OYAK’ta üye sayısına göre adil temsiliyet olmayışın sorumluları olmuşlar ,
 
* Lise mezunu,İki yıllık , üç yıllık harp okulu  mezunlarının tamamını  lisans mezunu  saydırmışlar ,
 
* Subayı genel müdüre Assubayı  çaycıya benzetmişler ,
 
* “Assubay intiharları bulaşıcıdır ” diyip bu bulaşıcılığın neden subayada bulaşmadığını izah edememişler ,
 
* Sakatlanan Assubaya “hamallık yapamaz, çaycılık yapar ” diye rapor vermişler ,
 
* Nimette – külfette  hiç mi hiç adaletli olmamışlar ,
 
* Tsk’da hiyerarşi bozulur korkusu ile bizleri maddiyatla terbiye etme düşüncesinden vazgeçmemişler ,
 
* “Bu iş para için yapılmaz ” diyip Subayın altı çeşit tazminat aldığı günümüzde  hükümete   ” size verirsek başkalarıda ister ” dedirtmişler ,
 
* Şehit Assubay cenazesinde timsah gözyaşı dökmüşler ,
 
* “Her olayda suçlu mutlaka bir assubay ” dır  önyargısında olmuşlar ,
 
* Aklımızla dalga geçer gibi ” kamuda en eşitlikçi yer tsk’dır” gazeli okumuşlar ,
 
* Konu Assubay olunca  yıllardır sonu  cek – cak’la  biten cümleler  kurmuşlar ,
 
* ” Biz istedik,hükümet vermedi ” diyerek subaya masal okumuşlar ,
 
*  ” Tazminatlar konusunda haklılar onunda muhatabı biz değiliz siyasi iktidar ” diyerek pası hükümete atmışlar ,
 
* Subaya  4 yumurta için 6 ay hapis cezası verip , öte yandan helikopter ile pikniğe gitmiş  bu Assubaylar,
 
* Subaya istediğinizde  teke’den süt sağabiliyor , güneş batıdan doğabiliyor, dereler tersine akabiliyorsa   kim  bu yetenekliler ?
 
* Assubay  657 mi ,  926 mı ,  hangisi,  bu aymazlığın sorumlusu yine Assubaylar değilmi ?
 
* Afyon cephanelik patlamasında suçu emir verene değilde emri uygulayana yıkmışlar ,
 
* Assubayların yıllardır adalet arayışına üç maymunu oynayıp , Silivriye – sincana – hasdala düşünce akıllarına birden adalet gelivermiş bu Assubayların ,
 
* Assubaylar lisans eğitimi dedikçe  , sözleşmeli er alımı için eğitim seviyesini ilk okul’a  kadar düşürmüşler ,
 
* Canı yanınca anayasa mahkemesi önünde  “vardiya bizde” nöbeti tutup ,  1951 den beri  adalet arayan bu topluma üç maymunu oynamışlar ,
 
* Daha düne kadar rütbeyi cübbe ile örtmüşler ,
 
* Kıbrıs’ta ast’ını darp edip  askeri şurada terfi ettirilen ,  sonrada alçak fetöden  Assubaylar içeri  girmiş ,
 
* Sap’la samanı birbirine karıştırıp ” bir başçavuş benim teğmenimden fazla maaş alamaz”  demişler ,
 
*  Fötörü giyince Oyak, Aselsan, Havelsan, Aspilsan, Roketsan,Tai, Tei, Thk, gibi kurumlara   ballı maaşla  yerleşmişler ,
 
* Önce rütbe bekleme sürelerini kısaltıp, sonrada albay fazlalığı var diyerek üç yıl erken emekli etmek için 60.000 tl’ye varan ilave tazminat almışlar,
 
* Ben Komutan’ım deyip , altı çeşit  kemiksiz tazminatı cebe indirip , 36 Yıldır terörle mücadelede hiç önde olmamışlar , kim’mi ? tabiki Assubaylar .
 
* Kafasına çuval geçirilince hiç üzerine alınmayan, dut yemiş bülbül gibi suskun kalmışlar ,
 
* 27 Ayda 33 Asssubayın intiharına tek kelime edemeyen dili lal olmuşlar ,
 
* Camileri ayırmış bu Assubaylar , Hacıbayram – Kocatepe diye ,
 
* Assubay haklarının iptali için anayasa mahkemesine dava açmışlar ,
 
* Eğitim seviyesine bakılmaksızın  bir gecede tamamı lisans mezunu sayılmışlar ,
 
* Kendileri dam’a düşünce maaş katsayısını anında 3/1 den 3/2 ye çıkartmak için yasa çıkarttırmışlar ,
 
* TSK’da Aidiyet duygusunun ruhuna el fatiha dedirtirmişler ,
 
* Terörist kovalarken yanlışlıkla sınırı geçen Assubayı  Türkiyenin , TSK’nın itibarını düşürmekten ordudan atmışlar ,
 
* Karargahın orta yerinde kafasına silah dayatılanlar , Üstüne birde terfi etmişler ,
 
* Kendilerinden  gayrısına Cüzzamlı muamelesi yapmışlar ,
 
* TSK’de Assubayların adaletini sağlamadan  yedek Assubaylık diye ucube bir sistem yaratmışlar ,
 
* Bu Assubaylar varya evine maydanoz almaya devletin aracını göndermişler ,
 
Suç olmasına rağmen  Ast’ına sözlü – fiziki şiddet uygulamışlar ,
 
* Assubayalar   kendilerine İçi boşaltılmış  1 / 4 ünü verdirmişler ,
 
Yahu sizler kamplarda  Subay motellerindeki  mefruşatı / eşyayı  / buzdolabını  vs.  yenileri ile değiştirip , eskilerini Assubay motellerine gönderen adamlarsınız  daha ne demeli sizlere ?
 
Bunların tamamını Assubaylar’mı  yapmış ,  bütün bunlar TSK’ne NİFAK sokmak değilde nedir ?
* * * 
Beyefendiler bu kadar İroni yeter ,
TSK’ne NİFAK sokmak isteyenleri hiç uzaklarda aramayın , aynaya bakın görürsünüz . . .
NİFAK’ında , FİTNE’ninde , FESATLIĞIN’da adresi belli .
Karnınızda Kırk tilki dolaşıyor Assubay aleyhine , birinin kuyruğu da diğerine değmiyor .
TSK’ni  Türk Subay Kuvvetlerine çevirdiniz ,
Bir kurum düşünün ; Astın  üst’üne  zerre kadar inancı, güveni kalmamış,  bu ayıp size yeter.
Dün  Aile , Bugün Nifak  öylemi ?  yazıklar olsun zihniyetinize .
Bütün bunları sorgulamayalım’mı ,  eleştirmeyelim’mi  , yazmayalımmı ?
İşte  ” Aileyiz” diye masal anlattığınız TSK’nin  gerçekleri , Bi deyin hele Kadıyı kime şikayet edelim ?
* * *
 
Önce ;
1970 Yılında Assubayları sadece “Adalet ” aradığı için Mao’nun askerlerine benzettiniz .
 
Sonra ;
1979 Yılında Assubayları sadece “Adalet ” aradığı için “Vatan hainliği ” ile suçladınız .
 
Bir kere daha buyurun ;
Yıl 1979 7. ana jet üs.k.lığı Assubay tabldotu Erhaç / Malatya.
1975 Olaylarından sonra bırakın sorunların düzelmesini , şartlar her geçen gün daha kötüye gitmektedir , Özellikle Uçak bakım Assubaylarından ve diğer teknik personelden mecburi hizmetini doldurmuş ve emekliliğini hak etmiş olan Assubayların büyük bir kısmı emeklilik ve istifa dilekçelerini verdiler .
 
Dilekçe verenlerin sayısı bir hayli fazla olacak ki , personel zafiyetini düşünen dönemin Hv.K.K.nı Orgeneral bir kaç gün sonra Erhaç’a gelir ,
Başta, İstifa ve emeklilik dilekçesi veren Assubaylar olmak üzere , görevin aksamaması kaydı ile tüm Assubayları toplantıya çağırır .
Assubaylardan 1975 Olaylarının nedenlerini , sorunları , özlük haklarındaki adaletsizlikleri dinler ,
 
Sonra ; ” Haklısınız , tüm sorunlarınızı biliyorum , en kısa zamanda bu sorunlar çözülecek size söz veriyorum (!) , dilekçelerinizi geri alın ” der .(Dikkatinizi çekerim yıl 1979 )
 
İstifa ve emeklilik dilekçesi veren Assubayların büyük bir kısmı söz ister ve ;
 
” 1970 ve 1975 den beri hiçbir şeyin değişmediğini ” söyleyerek dilekçelerini geri almayacaklarını ifade ederler .
 
Bu duruma haddinden fazla hiddetlenen Kuvvet komutanı oturduğu yerden kalkar ve toplantıya katılanlara hitaben ;
 
” Hava Kuvvetlerinin sizlere ihtiyacı olduğu bir dönemde çekip gidiyorsunuz , SİZLER VATAN HAİNİSİNİZ ! ! ! ” der.
 
( O komutanı tanıyanlar ağzının ne kadar bozuk olduğunuda çok iyi bilirler ) ,
O toplantıda olan , bu sözleri kulakları ile duyan onlarca Assubaydan biriyim ,
İşte ; Anayasal bir hak olan İstifa ve emeklilik hakkını kullanmak isteyen Assubayın yıllarca 7 /24 çalışmasının karşılığında duyduğu söz ,
Kimmi bu komutan ?
Namı diğer 28 Tahsin , Tahsin Şahinkaya’nın ta kendisidir . . .
Lakabı neden’mi 28 Tahsin ? , onuda kendisini en az benim kadar tanıyanlar söylesin ?
Ve , sonra bugün ;
Yıl Eylül 2020 , TESUD’un o malum açıklaması ;
Yarım asırdır sadece Adalet arayan bu toplum NİFAK (!) SOKMAKLA ,ÜLKEMİZİN ALEYHİNE HİZMET ETMEKLE , KÖTÜ NİYETLİ OLMAKLA suçlandık . . . Yazıklar olsun size , gerçekten yazıklar olsun . . .
Yıllar geçsede suçlayan’da , suçlanan’da hiç değişmemiş .
* * *
 
Temmuz 1934 de   ” Er  Musa  için gerekirse İngilizlerle  savaşırız ” diyerek tek bir ER’ine nasıl sahip çıktığını gösteren  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ordusundan ,  sadece kendisine müslüman olan ve TSK’nin 3/2 sini NİFAK odağı olarak gösterenlere  geldik .
Çok şükür TSK’de bu günleride gördük . . .
 
Mahkeme salonlarında Hakimin arkasındaki duvarda neden ” ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR ” yazar bilirmisiniz ?
 
ADALET OLMAZSA MÜLK ER GEÇ BİRGÜN YIKILIR . . .
VE , HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN Kİ ALTINDA SADECE BİZ KALMAYIZ . . .
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.