Dolar 33,1056
Euro 36,0852
Altın 2.586,11
BİST 11.139,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Açık
Ankara
32°C
Açık
Cts 32°C
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 31°C

TEPKİLİYİM….VE OYUM CHP’ YE !

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
18/04/2011 3:16 PM
5

oyum-chpye

“Saçı bitmedik yetim hakkı”, “Vatan, Millet, Sakarya” nutuklarıyla halkın kandırılması demode olmuştur. Bu sözler vatandaşlarımız tarafından yorumlanıp, ölçülüp tartıldıktan sonra söyleyenler hakkında kanaat sahibi olunuyor. Ben de bu sözleri söyleyenlerin bu memleket için benden az mı yoksa çok mu fedakârlık yapıp yapmadıklarına bakarak kanaat sahibi oluyorum.

Siyasi partilerin seçim beyannamesi olarak açıkladıkları “CEK-CAKLAR” beni hiç ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren devlet büyüklerimizin büyüklüklerine yakışır şekilde sözlerini tutup tutmadıklarıdır. Kendimi bildim bileli az-çok siyaseti takip ediyorum, bu devirdeki kadar verilen sözlerin tutulmadığını hiç görmedim. Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda görüşülen kanun teklifi ile tasarıları oylanıp kabul veya ret edildikten sonra gündemden düşer ve bir daha gündeme gelmez.

Sayın devlet büyüklerimizin defalarca söz vermelerine rağmen son 6- 7 yıldan beri Assubayların mağduriyetlerini biraz olsun sonlandırmak amacıyla verilen tekliflerin biri TBMM genel kurulunda kabul edilmiş ertesi gün tekrar görüşülerek RET edilmiş, diğerleri de sürekli ret edildiğinden gündemdeki yerini muhafaza etmektedir. Beklenti ve umutlarıyla bu kadar çok rencide edilen hiçbir meslek yoktur.
 • Emekli Assubay olarak duyduğum büyük tepki sonucu bu sefer oyum CHP ye.
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

 1. Celal ELBİR dedi ki:

  Sn. Keser’e de, Sn. Keser’e şu günlerde destek vermek amaçlı her harekete destek veren biri olarak Sn. Günşer’e de teşekkür ederim. Beş maddelik teşekkür yazısının, dördüncü maddesinden arınabildiğimiz sürece ayakta kalır ve ama bugün ama yarın hakkımızı alırız diyorum.

 2. BÜLENT CİVAN dedi ki:

  220.000 KİŞİYİ GEÇEN BU KADARINA DA PES DİYEN AS(T)SUBAYLAR GRUBUMUZUN YÖNETİCİSİ OLARAK BİZ DE TEŞEKKÜR EDİYORUZ SAĞ OLUN.

 3. Kazım ERKOÇ dedi ki:

  Sevgili Celal, Sayın Günşer her ikinizin de görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. TEMAD Yönetimi 1975’li yıllardan bugüne ilk defa bu kadar net görüşlerini her platformda ortaya koymaya çalışmaktadır. Sıkıntılarımızı anlatmak uğruna gösterdikleri çabaların farkındayız. Kendilerini gönülden destekliyoruz. Başkanın bizlerin yaşadığı, bildiği sorunları toplumun görmezden gelmezliği, anlamak istemez tutumlarını da ortaya koyacak şekilde bilgilendirme adı altında herkesin gözüne sokarcasına ifade eder tutumu kesinlikle doğru yoldur. Bu sıkıntıların çözümü elbette uzun soluklu bir maratonu gerektirmektedir. Bu süreç içerisinde geçmişte görev almış büyüklerimizi de kırmayarak bu davanın bir meslek grubunun sorunu olduğu bilinciyle birbirimizi sararak, sarmalayarak, bizden sonraki genç kuşaklara da örnek olarak çözebileceğimiz inancındayım. Yapmamız gereken birlik olmamızdır. TEMAD’a üye olmaktan imtina eden emekli arkadaşları bu çatının altına almak için çaba sarf etmek, görevdeki arkadaşlarımızın da yarın bizler gibi emekli kervanı içerisinde olacaklarını hatırlatarak eşlerinin TEMAD çatısı altında toplanılması gerektiğini anlatmak hepimizin menfaatinedir. TEMAD bir sivil toplum kuruluşudur. Toplum genelinde hakkımızı savunacak, sesimizi duyuracak tek dayanağımızdır. Sistem içerisinde kırgınlıklarımız olabilir, hatalar yapılabilir, ama sorunları elbirliği ile çözmekten korkmayalım. Bu maratona katılan tüm dostlarımıza sevgi ve saygılarımla !

 4. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Başkanı ve çalışma arkadaşlarını kutluyor,yapılmakta olan mücadelenin başarı ile sonuçlanacağına inanıyorum.

 5. ali nas dedi ki:

  Tüm süreci yıllar içinde takip ve uygulayıcı olarak yakınen bilen biri olarak çok erken bir teşekkür.Tüm yazılı,görsel basını takip etmiş biri olarak beyanler hep aynı ve sanki sunucunun Assubaylığı bildiği üzerine yapılmış söylemler olup gerçek sorunların hiç biri anlatılamamış ve anlaşılamayan bazı söylem tekrarları ile zaman boşa harcanmıştır.Üzülerek 5 maddenin 1″ine bile katılmadığımı bildiriyorum.
  Nedir sorunlar sorusuna;
  1.Yüksek tahsillilere verilen 1/4’ünün verilmemesi.
  2.MYO mezunu diğer kamu personeli(Polis,Sağlıkçı v.b) 9/2 kademesinden başlatıldığı halde MYO mezunu Astsb.lar 9/1’den başlatıldığı gibi ne çalışana ne de emekliye intibakla hakları verilmemiştir.
  3.Dava sonucu kanun iptaline rağmen aynı metine benzer metinle Assubaylara tazminatları verilmemiştir. v.b. hak talepleri şeklinde sıralamak çok mu zordu?

  Orada 1 madde anlatılmaya çalışılırken Assubaylar anladı ama Siviller hiç bir konuyu anlayamadı. Anlaşılmadığının örneği Meclisten geçen yasada da bizim astlarımız olan ve 23 yıllık geçmişi olan Uzm.J.lar bizlerle aynı olan birçok konuda talep ettikleri her hakkı(intibakları ile birlikte)eksiksiz aldı. Polisler bile.

  Bir çok trajikomik olay var.Bunlardan konuları geldikçe anektod desteği sağlanamaz mıydı? Temsil tazminatında Bnb.lar 2’nci derecede olduğu halde onlar da teklifte varken Kd.Bçvş.lara 1’inci derece dayatması konusunu Kd.Bnb.lar 1’inci derecede Bnb.ler 2’nci derece diyerek uyarma hatırlatma gibi birçok konuyu da ulaştıracak ne yazık ki muhatap, adreste bulmadık. Kendimiz çaldık kendimiz oynadık. Bu durum mu Başkana,yardımcı desteği başarısı? Kendimizi kandırmayalım.
  Bunları da mesaide ve içim kan ağlayarak yazdığımı arz ediyorum. Tüm bunlara rağmen TEMAD ve başkanın yanında olarak çabalamaya,twitt ve Pes desteğine,Maddi katkıya devam edeceğim/ettireceğim..

  Takipteyim.

 6. Mustafa Savaş EVRAN dedi ki:

  NEREDEN NEREYE

  Emekli Assubaylar org sitemizde,haksızlık ve ayrımcılığı dile getiren meslektaşlarımız için,Genkurdan arayan generallerine onlar bizden değil Komutanım diyen ve bu toplumun 9 yılını gasp eden yönetimlerden sonra bu günleri gördüğüm için çok mutluyum. Bizim haklarımızı TEMAD vermeyecek.Bu nedenle aradığımız iyi niyetle yasal çerçevede mücadele etmeleriydi. Sayın Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz bundan daha fazlasını yaparak gönüllerimizde taht kurdular.Bazı arkadaşlarımız halen daha somut isteklerimizi söylemiyor diyerek Sayın Ahmet KESER başkanımızı eleştiriyorlar.Sayın Genel Başkanın üslubu ve ortaya koyduğu argümanlar Kamuoyundan bu güne kadar hiç olmadığı kadar destek görmemizi sağladı.Bizlerin alamadığı özlük haklarımız hiç kimsenin umurunda değildi.Kamp sorunu,lojman sorunu,orduevi problemi sivil toplumda hiç kimseyi ilgilendirmediği gibi,bunlar da ayrıcalık istiyorlar denilerek bırakın desteği,kamuoyunda allerji oluşturuyordu. Sayın başkanın kırık kanat,cenazede bile yapılan ayrımcılık ve iki dudak arası gibi söylemleri sivil kesimin desteğini almamızı sağladı.En sonunda da sayın Fatih ALTAYLI gibi tecrübeli bir yazar ve Tv.ci bile ağzı açık ve hayretle yapılan ayrımcılığa pes dedi.Daha söylenecek çok şey var,ancak tek kelimeyle TEMAD’ın üyesi olmak Genel Merkez Yönetimi ve Genel Başkanımız sayesinde bana gurur veriyor. Bu arada bıkmadanan-üsanmadan Aydınlık Gazetesinde sorunu gündeme yeniden taşıyan Sayın Ersen GÜRPINAR ve arkadaşlarına, 220.000 üzerinde çalışan ve emekli meslektaşımızı bir araya getirmeyi başararak,sosyal Medyada kurduğu baskıyla haksızlıkları Ulusal Tv.ve gazetelerde gündeme taşınmasını ve Sayın genel Başkanımızın programlara davet edilmesini sağlayan Sayın Bülent CİVAN’a da teşekkürü borç biliyor,çalışanıyla-emeklisiyle tüm Meslektaşlarıma saygılar sunuyorum.Tabii ki sayın Erdal GÜNŞER’e de konuyu gündeme taşıdığı için çok teşekkür ediyorum.

 7. MEHMET ALİ KILINÇ dedi ki:

  “Bu kişilerden biri Ahmet Keser.
  Hani şu Astsubaylar org sitemizde ve Net Sitesi’nde köşe yazarı olan ve Temad yönetimine talip olan yeni oluşumcuların listesinde ismi geçen meslektaşımız.
  Bence köşesinde yazdığı yazılarla, işlediği konulara yaklaşımındaki kaliteyle, düzey olarak bir siyasi kapıya angaje olmuş günümüzün sopa yutmuş gibi yürüyen çoğu prostatlı YÖK profuna beş çeker diyebileceğim camiamız mensubu bir meslektaşımız.
  Karşılıklı konuşutuğunuzda, karşısındakini dinlerken bile duruşunda bir asalet olan, astsubay gibi bir astsubay olduğunu hissettiren, camiamızı tam anlamıyla temsil edebilecek düzeyde, ağırlıklı bir meslektaşımız.”
  Yukarıdaki satırları da, 13 Kasım 2008 tarihinde, bu sitede, naçizane, ben yazmışım. Teşekkürler Sayın Başkan.

 8. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  TEMAD Başkanımız sayın Ahmet Keser’i 23 Mayıs 2012 tarihinde a haber tv de izledim.Konulara hakim,cesaretli ve kararlı,sorunlarımızı ve çözüm yöntemlerini net olarak ifade ediyor.Bir milyona yakın insanın sorumluluğunu omuzlarında taşıdığının bilincinde.Bizler yanınızdayız başkanım,size ve çalışma arkadaşlarınıza başarılar diliyorum.

 9. Ali AKKAŞ dedi ki:

  Sayın Başkanım Ahmet KESER ve Ekibine, Erdal GÜNŞER ağabeyimize, Ersen GÜRPINAR Şefimle 220.000 kişiyi birleştiren Lider kardeşimizle astsubay olmayı onur sayan zahmette yanımızda olanlara binlerce teşekkürle başlamak isterim sözlerime. Tüm sosyal ağlarda ve medyada konuşuldu, haklarımız tek tek anlatıldı. Görmek istemeyen gözler yine görmedi. Şehadet şerbetini biz içiyoruz dünya şerbetini subaylar ve diğerleri. Subaya tazminat verilirken rütbeyi esas alıp da assubaya tazminat verilmeye çalışıldığında ise derece ve kademesi öne sürülür. Neden? Veremedikleri Binbaşılara da tazminat vermek için. Devletin yöneticileri daha astsubay zümresini/rütbesini/ yaptığı işi bilememektedir. Uzman ile astsubayı; teğmen ile astsubayı karıştırmaktadırlar. Yavaş yavaş başka eylemler başlamalı ki astsubay ne yapar görsünler.

 10. cemalkiyi dedi ki:

  Sayın başkanımızı takip ettikçe 4 yıl önce genel başkan şu mu olsun,bu mu olsun diye kısır çekişmelerle geçirdiğimiz yıllar aklıma geldi. O yıllar kayıp yıllarımız olmuş.

 11. Osman Ada dedi ki:

  Bu sitenin fedakar yöneticileri ve üyeleri sönen bir ateşi yeniden yakmışlardır. Bu ateşe eski yönetim su sıkarken sitemizin ve bizlerin umut olarak gördüğü yeni yönetim bizi yanıltmayıp ateşi yangına döndürmüştür. Haklarımız alınmasa bile haksızlıkları milyonlara haykırmak yüreğimizi soğutmuştur. Sn.Başkana sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
  NOT. Ben 1’inci dereceden emekliyim ama mahalle bekçisinden daha alt kademeden göreve başlamayı içime sindiremiyorum. 9/2 emekli çalışan hepimizin ortak dileğidir, yönetim konuyu mutlaka ama mutlaka sonuçlandırmalıdır, saygılarımla.

 12. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Değerli Meslektaşlarımız, Sn.Günşer hislerimize tercüman olmuştur. Sitemizin ve Asb.Güçbirliği Platformunun misyonu gereği mücadelemize ve TEMAD’a desteğimiz sürecektir. Mücadelenin bu noktaya gelmesinde emeği geçenlere ve Sn.Başkana ve yönetim kuruluna bu vesile ile bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. SİTE YÖNETİMİ[/b]
  NOT. Demokrasi’ye olan saygısı gereği tüm ezilenler gibi biz assubaylara da büyük destek veren ve bugünlere gelmemizde yazıları ile yolumuzu aydınlatan cesur yürek Sn.Umur TALU başta olmak üzere emeği geçen basına minnettarlığımızı sunuyoruz.

 13. Recep Uğurlu dedi ki:

  Sayın Başkanım,

  Temad yönetiminde yıllarca süregelen bir kısır döngüyü kırarak haklarımızı aramadaki kararlı tutumunuz ve tabuları yıkarak fikirleri beyan etmedeki cesaretinizi takdirle izliyorum.

  Günümüzde önemini yitiren bir çok yönetmelik, kavram, uygulama alabildiğine hızla değişime uğruyor. Anayasa bile günün şartlarına göre yeniden düzenleniyor.

  Maalesef Genkur.Bşk.lığı ise kabuğunu kırıp bir türlü topyekün değişimi sağlayamadı.

  Her şeyden önce Genkur.Bşk.lığının, personel özlük haklarını düzenleme konusundaki yetkilerinin adil ve tarafsız olduğuna inandığım MSB lığına devretmesi gerekekir ki böylece özlük haklarımız bir an önce çözüme kavuşabilsin.

 14. Muzaffer SEZER dedi ki:

  Değerli başkanımız ve ekibine sonsuz teşekkür,mücadelemizin başarıyla sonuçlanacağına inancımız tamdır.

 15. K.V.GÖNENLİ dedi ki:

  Değerli Başkanımız sayın Ahmet KESER herşeyden önce şahsi ve mesleki kaliteye sahip donanımlı ve akıllı bir insan. Kendisinin birilerinin memuru olmadığını ve sivil toplum kuruluşu lideri olduğunu özümsemiş bir başkan.Bu durumu da televizyonda program esnasında moderatöre ve kendisini izleyen halka geçirebiliyor.Benim dikkatimi çeken özel bir durum ise kullanmış olduğu üslup.Sahip olunan haklılık ve usanmışlık duygusu o kadar tavan yapmış ki, bugün bu ülkede üzerine milyonlar versen genelkurmaya karşı bu üslupla hitap edecek bir tane akademisyen, gazeteci ya da milletvekili bulamazken bizim başkan çıkıp aslanlar gibi bütün bu aymazlıkların hesabını çatır çatır soruyor en anlaşılır ve üstten bakan bir üslupla..Çünkü haklıyız ve o da haklı. Neden kimse çıkıp ağzını bile açamıyor,çok demokrat ve çağdaş olduklarından mı? Tabii ki hayır.. Söyleyecekleri her söz, ortaya koyacakları her iddia kendilerine çukur olarak geri dönecek, bunu çok iyi bildikleri için susuyorlar.. Yoksa hepimiz biliyoruzki ; zamanında aziz üstel tv de bacak bacak üstüne atıyor diye “benim izlediğimi hesaba katıp bacak bacak üstüne atmayacak” diyebilen Kenan Evren mantalitesinin hâlâ var olduğunu ve birgün bu köşeye sıkıştırılmışlığın acısını almak için daha şimdiden ellerini ovuşturmaya başladıklarını… Ama pastayı tek başına yemek isteyenlerin tüm kibir ve snobluklarına inat Ahmet Başkanımızın bedenini ortaya koyarak sergilemiş olduğu camiamıza ait mücadele örneği Assubaylık tarihinde bir ilktir. Kendisinin, sanki yıkılmış gibi görünse de hâlâ dumanı tüten bir askeri vesayet rejiminin tam ortasında bugüne kadar hiç bir kurum , kuruluş ve şahsın göze alamadığı bir duruş ve üslup geliştirmesi üstelik bunu şahsı adına değil bizim adımıza yapması kendisini şu an için bile bizim neznimizde kahraman yapmaya yeterlidir. Ben ne zaman ne kadar ve ne şekilde bir sonuç alırsak alalım kendi adıma değerli başkanımıza minnetimi ve şükranlarımı sunuyorum an itibariyle. İlk gördüğüm yerde de alnından öpeceğim yaş itibariyle birbirimize yakın olduğumuz için. Bu gidilen yolda ve güdülen amaçta Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Sevgi ve saygılarımla…

 16. Orhan ORHUN dedi ki:

  Emek,hizmet ve mücadele kutsaldır. Gnkur. merdivenleri on bir kez çıkılmadan, postal giyme emri beklemeden de hizmet verilebiliyormuş demek.
  Mücadele azmi,sorunlarımızın duyurulması ve başarılı temsil yeteneği sebebiyle Sayın TEMAD Başkanı ve Kurmay heyetini tebrik ederim.
  Başarılarının devamı dileğiyle…

 17. Kubilay AKBULUT dedi ki:

  Teşekkürler Ahmet KESER.Assubayların kara yazgısını hakim sisteme yüksek sesle haykırdığın için,susmadığın için ve en önemlisi arkasında dimdik durduğun için..

 18. İSMAİL TAŞEL dedi ki:

  Sayın Başkan Keser;
  Sizi Canı gönülden Tebrik ve Teşekkür ediyorum. Sizin Arkanızda sonuna kadar olacağımdan emin olabilirsiniz.Tüm Astsubaylarında Arkanızda olduğunu ve desteklediğini Düşünüyor ve Ümit ediyorum.
  Sayğılarımla….