Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17°C
Az Bulutlu
Ankara
17°C
Az Bulutlu
Paz 20°C
Pts 26°C
Sal 28°C
Çar 25°C

TEMAD SEÇİMLERİ

10/01/2014 5:03 PM
1

Tarafsız ve ön yargısız olmaya ÖZEN göstererek Assubayların HAKLARINI bugüne kadar NEDEN alamadıklarını, bunların arasında en büyük ETKENLERİN GENKUR BŞK.LIĞI ile SİYASİ İKTİDARLAR MI? Yoksa bir araya gelerek VARLIKLARINI ve GÜÇLERİNİ gösteremeyen ASSUBAYLARIN kendileri midir? diye düşünüyorum.

Bir ATASÖZÜMÜZ vardır. “Kişinin kendisine VERECEĞİ zararı DÜŞMANI veremez” diye.

Doğru mudur acaba?

Geçmişten GEREKLİ dersleri ÇIKARABİLMİŞ olsaydık BUGÜN yaşadığımız HAKSIZLIKLARIN çoğunu yaşamazdık. Ne yazık ki bugün hala geçmişte yapılan yanlışları sürdürmeye devam ediyoruz. Nasıl mı?

Bu yıl TEMAD Gn Mrk  ile İller ve ilçelerde seçimler yapılacak. Artık geçmişte yapılan HATALARDAN vazgeçilmelidir. Yapılacak olan SEÇİMLERDE BAŞKAN değil YÖNETİM kadrolarının seçildiğinin BİLİNCİNE varmalıyız. Seçilen kadrolarda aralarında anlaşarak bir ÜYEYİ Bşk olarak atamalıdırlar!

Şimdi gelin bizdeki uygulamalara bakalım. Önce Bşk kendini ve yönetimini belirliyor. Sonra da daha garip ve ilginç olanı yapıyor. Kendilerini yani yönetimi DENETLEYECEK olan kadroları da kendisi belirliyor. DİSİPLİN kurulunu da aynı şekilde seçiyor ve YÖNETİM kadrosunu oluşturuyor.

Şimdi bu durumda daha dakka bir gol bir olmuyor mu? Seçilen YÖNETİM daha ilk belirlemede YETKİLERİNİ BŞK devretmiş olmuyor mu? Denetleme kurulunu Bşk seçtiği için onun sözünden çıkması olası mı? Çıkarsa YEDEĞİ hazır olduğundan üyelerin tepesinde SOPA hazır bekletilerek YÖNLENDİRİLMİŞ ve TEHDİT edilmiş olmuyor mu? Disiplin kurulu da aynı şekilde. Bşk nın dediklerinin dışına çıkabilir mi? Farklı uygulama yapabilir mi?

Bunun ötesinde ÜYELERİN yönetimlerden NE İSTEDİĞİ biliniyor mu?

Üyeler UĞRADIKLARI HAKSIZLIKLARI ve bundan DOLAYI HAKLARININ ne olduğunu BİLİYOR MU?

Üyeler HAKLARINI alabilmek için yapılan MÜCADELENİN bilincinde mi? Bu mücadeleye katılıyorlar mı?

Assubaylara yıllardır yapılan HAKSIZLIKLARIN giderilmesi ve HAKLARIN alınması için MÜCADELE verenlere YÖNETİMLER dahil, üyeler katılıyor DESTEK veriyorlar mı?

Bugüne kadar YÖNETİMLERDE görev alanlar İl ve İlçe belirtmeden ASSUBAY hakları konusunda  bulundukları yerlerde ÜYELERLE bir araya gelip BİLİNÇLENDİRME toplantıları yapıp, MÜCADELEYE katkılarını istemişler mi?

Bugüne kadar YÖNETİMLERDE görev alanlar ASSUBAYLARIN HAKLARINI ALMAK için kendileri MÜCADELE vermişler mi? Verenlere DESTEK olmuşlar mı?

Yoksa bize LOKAL ve işletmeciliği yeter. Arkadaşlarımız  kağıt, taş oyunlarını oynasınlar. Bu bize YETER. HAKLARIMIZ GENELKURMAY ve HÜKÜMETLERCE nasıl OLSA bir gün VERİLİR DİYE yapılan HAKSIZLIKLARA BOYUN MU EĞİLECEKTİR.

İşte yine SEÇİM yılındayız. Bugüne kadar CAMİA haklarını alımına KATKIDA bulunmamış olanlar yine YÖNETİMLERE ADAY olacaklar mı? Bu camianın HAKLARINI alma konusunda artık DAYANACAK GÜCÜ ve TAHAMÜLÜ var mı?

Kendilerini VAZGEÇİLMEZ ve YERLERİ DOLDURULAMAZ zanneden BŞK ve YÖNETİCİLER en azından artık geçmişi SİLİP, HAKLARI almak için MÜCADELEDE öncülük yapanların FİKİRLERİNİ alma ve DESTEKLEMEYİ düşünüyorlar mı?

Eğer TEMAD’DA YÖNETİCİLER kendilerine verilen DEĞERİ yitirmek istemiyor ve SAYGI görmek istiyorlarsa ASSUBAY HAKLARI KONUSUNDA MÜCADELE edenlere yönetimlerde yer açarak  KOLTUĞA YAPIŞMAKTAN vazgeçmelidirler. Onursal üye olmak bu camia için kişilere verilecek en büyük DEĞERDİR.

Unutulmamalıdır ki KİMSE vazgeçilmez ve YERİ doldurulamaz değildir. Bunu GÖRMEK, BİLMEK, KABUL ETMEK büyüklüktür, erdem sahibi olmak demektir..

Assubay CAMİASI artık bu tür düşünce ve davranışlardan kurtularak daha BİLİNÇLİ ve SİSTEMLİ olarak HAKLARIN alınması için MÜCADELE vermelidir.

2014 yılında yapılacak olan SEÇİMLERİN CAMİAMIZ için MİLAT olmasını dilerim.

YORUMLAR

 1. AYHAN dedi ki:

  Yüksek okul bitirdik intibakta görevdeki myo ile aynı düzeye geldik intibaktan yararlanmadık, eşitlik olmadı müktesep hak korunmadı, şimdi arkadaşlar birinci derece hakkınız diyor, gerekçe nedir yüksek okul hakkı tanınmayana bu hak verildi yüksek okul bitirip birinci derece hakkı olmayıp emekli olanın hak gaspı mı gerekçedir? Arkadaşlar sağ olsun ama toplantılara baştan onlarca yüzlerce davaya gerek var mı? Site yönetimi dava açsın destek verelim, sonra emsal dava açarız düşüncesindeyim.

  [b]YÖNETİCİ NOTU
  Sn.Meslektaşımız
  1. Emeksiz kazanım olmaz.
  2. Sitemizin tüzel kişiliği yoktur bu nedenle dava açamaz,KEŞKE bu tür çalışmaları hukuk komisyonu ve görevi olan bunun için tarihinin en büyük maddi ve manevi desteğini verdiğimiz TEMAD yönetimi yapsaydı, ama onların umurunda değil.
  3. Dava gerekçesini bizler değil hukukçular belirleyecek.
  4. Bizler çaresizlikten çare yaratmak için özveri ile gönüllü çalışıyoruz, bir ışık görüldüğü için bu girişimde bulunulmuştur katılım tamamen kişinin özgür iradesindedir. [/b]

 2. osman ATEŞ dedi ki:

  Sitenin tüzel kişiliğinden ziyade,Site için çalışma sağlayan tecrübeli arkadaşların açacakları davalar için bir çok arkadaşımızın imza kampanyalarında olduğu gibi maddi destek sağlayacaklarını inanıyorum.

  YÖNETİCİ NOTU.Birçok arkadaşımızın daha önce olduğu gibi mücadele adına yapılan çalışmalara katkı sağlayacaklarına inanıyoruz ANCAK Yüksek okul mezunu olup mağdur edilen arkadaşlarımızdan Hak arama mücadelesine katılmak isteyen arkadaşlarımız birileri dava açsın lehte sonuçlanırsa bende katılırım kolaycılığına kaçmamalıdırlar.