Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 33°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
33°C
Parçalı Bulutlu
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 30°C
Çar 31°C

SUÇLU, GENELKURMAY BAŞKANLIĞI MI, ASSUBAYLAR MI?

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
05/12/2013 12:36 PM
1

Genelkurmay Başkanlığı Assubayların TSK’da yıllardır DİLE getirdikleri AYIRIM – HAKSIZLIK – HUKUKSUZLUK ve ÖTEKİLEŞTİRME hareketlerini YANITSIZ ve ÇÖZÜMSÜZ bırakarak YASAL uygulamalara GİTMEMESİ SUBAY SINIF haklarını KORUMA amacını ve haddini aşan bir davranış biçimi halini almıştır.

Genkur Bşk. ve Sıralı Komutanların bu YANLI davranışları konuya vakıf olan… KAMU vicdanını da Assubayları da İNCİTMEKTE ve RENCİDE etmektedir.

TSK’nın BİRLİĞİ BERABERLİĞİ ve DİSİPLİNİ için başta GENELKURMAY Başkanları ve SIRALI komutanlar hem YASALAR hem de kamu VİCDANI açısından TARAFSIZLIKLARINI koruyarak, TARAF olmaktan kaçınmalı TSK’da YASALARIN uygulanabilir hale gelmesi için GÖREV ve YETKİLERİNİ kullanmalıdırlar.

Bugüne kadar ASSUBAYLARIN taleplerini CİDDİYE almayan, sorunlardan BİRİNİ dahi ÇÖZME yoluna gitmeyen Genkurun TARAFSIZ olduğuna İNANMAK mümkün müdür? Yıllardır ASSUBAY sorunlarını ÇÖZMEZKEN, bugün ÇÖZÜLECEK bir SUBAY sorunu olmaması ASSUBAYLARA karşı en BÜYÜK BİTARAF olmak ve HAKSIZLIK değil midir? Hani TSK AYIRIMSIZ ve AİLEYDİ? Böyle BÖLÜNMÜŞ-PARÇALANMIŞ ve aralarında GÜVEN unsuru YOK olmuş BİREYLERDEN AİLE olur mu?

TSK’da en güzel ve TARAFLI AYIRIMLAR TAZMİNATLAR – LOJMANLAR – ORDUEVLERİ ile YAŞANMIŞ ve daha da GÖZ ÖNÜNDE olan CANLI örneği ise TSK’da Harp okullarıyla Assubay Okullarının süreçlerinde YAŞANMIŞTIR.

Harp Okullarındaki ÖĞRETİM süresi sırasıyla 2 yıldan 3 yıla, daha sonra 3 yıldan 4 yıla çıkarıldığında ÇALIŞAN ve EMEKLİ olan SUBAYLARIN İNTBAKLARI hiç vakit kaybedilmeksizin yapılmışken,

Assubay Okullarının Meslek Yüksek Okulu sürecine çıkarılmasının üzerinden 10 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen Assubayların İNTİBAKLARI hâlâ YAPILMAMIŞ, Assubayların MAĞDURİYETLERİ sürmektedir. Genelkurmay Başkanının bu konuda hâlâ SÖYLEYEBİLECEĞİ bir şey varsa ve hâlâ “TSK’da AYIRIM yoktur” diyebiliyorsa, buna da artık ancak “PES” denir. İNKARCILIĞIN bu kadarına gerçekten de PES yani.

ASSUBAY camiası olarak ASSUBAYLARIN İNTİBAKLARININ 10 yıldır NEDEN geciktirildiği ve halen NEDEN yapılmadığı konusunda Genelkurmay Bşk.dan CİDDİYETE dayanır YASAL bir açıklama bekliyoruz.

Bu ÖRNEK geciktirme Assubayların TSK’da yaşadığı HAKSIZLIK – AYIRIM ve ÖTEKİLEŞTİRMEDEN sadece birisidir. Bunları SOSYAL yaşam ve EKONOMİK konulardaki ve GÖREVDEKİ ADALETSİZLİKLER ile çoğaltmak mümkündür.

İşte Genelkurmay Başkanlarının TSK BÜTÜNDÜR. ASSUBAYLAR TSK’nın AYRILAMAZ UNSURUDUR, AİLEDİR ve AYIRIMSIZDIR dedikleri TSK budur. Bu mu AYIRIMSIZ ve BÜTÜN olan TSK?

TSK’da bütün bu HAKSIZLIK – HUKUKSUZLUK – AYIRIMLARLA bunları CANLI olarak bizzat YAŞAYAN ASSUBAYLAR YAŞADIKLARINI DİLE GETİRDİKLERİ İÇİN Genelkurmayca SUÇLU ilan edilirken, TSK’da BUNLARI yaşatanlar, Assubayların GÖZÜNÜN içine bakarak TSK BÜTÜNDÜR ve AYIRIMSIZDIR diyen GENELKURMAY BAŞKANLARI ve Sıralı Komutanlar GÖREVLERİNİ ihmal ettikleri halde SUÇLU olmuyorlar da, HAK aradılar, yapılan yanlışları söylediler diye ASSUBAYLAR SUÇLU ve GÜNAH keçisi mi ilan edildiler? Haksızlığın bu kadarına da gerçekten PES yani.

Acaba Genkur Bşk ve Sıralı KOMUTANLAR TSK BİR BÜTÜNDÜR – AYIRIM YOKTUR derken KENDİLERİ buna İNANIYOR MU? BU SÖYLEDİKLERİNİ SAMİMİ OLARAK İÇLERİNE SİNDİREBİLİYORLAR MI?

GENKURUN TSK BÜTÜNDÜR ve AYIRIMSIZDIR söylemlerine Assubaylar KESİNLİKLE İNANMIYOR ve YAŞANILANLARDAN dolayı KOMUTA kademesine de GÜVENMİYORLAR.

ÖNCELİKLİ olarak ÇÖZÜLMESİ gereken SORUN TSK’da “YOK” olan GÜVEN sorunudur. Genkur Bşk ve Komuta kademesinin ÖNCELİKLİ GÖREVLERİ personelin Komuta kademesine karşı kaybolmuş olan İNANÇ ve GÜVEN kaybını kazanmak ve tazelemek olmalıdır.

Bunun için önce ÜLKENİN ve TSK’nın BÜTÜNLÜĞÜNE ve KORUNMASINA İNANMAK gerekir.

Bugüne kadar Assubaylara ayırım – haksızlık ötekileştirmeleri yapan Genkur Bşk.lığı ve Komuta kademesi mi, Yoksa yapılan bu AYIRIMCI-BÖLÜCÜ ve Personeli birbirinden AYRIŞTIRAN SİSTEMİN yanlışlarını söyleyerek TSK’da birliğin dirliğin SAĞLANMASINI İSTEYEN Assubaylar mı SUÇLUDUR?

Dünyada YANLIŞI gösterip, YANLIŞLARDAN vazgeçilmesini isteyenlerin KUSURLU-SUÇLU görüldüğü başka bir yer var mıdır?

Assubaylar sadece TSK’da personeli AYIRIM ve BÖLÜNME noktasına getiren YANLIŞLARDAN kurtulmak ve bunların sonlanmasını, yapılan HAKSIZ-HUKUKSUZ uygulamalardan oluşan MAĞDURİYETLERİN giderilmesini istemektedirler.

TSK BÜTÜNDÜR – AİLEDİR – ASSUBAYLAR TSK’NIN AYRILAMAZ ÖNEMLİ UNSURUDUR diye açıklamalarda bulunan GENKUR BŞK.lığı SORUNLARI çözeceği yerde ASSUBAYLARLA DİYALOG ve İLETİŞİM yollarını tamamen kapatmış, ASSUBAYLARIN taleplerine KULAKLARINI tıkamış, Assubaylara ve SORUNLARINA YOK gözüyle bakarak, ASSUBAYLARI TSK’dan SOĞUTMA suçunu işlemiştir.

HUZURSUZLUK sadece TSK’yı değil, aynı zamanda ÜLKEMİZİ de ilgilendirmektedir. BİRLİĞİ-DİRLİĞİ ve DAYANIŞMASI kalmamış bir TSK’nın ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMA ve KOLLAMA görevini icra etmesi zordur. Bu durum Başkomutan sıfatıyla C.Başkanını da, VESAYETTEN kurtulduğu söylenilen TBMM’ni de ilgilendirmektedir.

Eğer T.C. de ÜLKENİN BİRLİK ve BERABERLİĞİ, TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ ÖNEMSENİYORSA Başkomutan sıfatıyla C.Başkanı, TBMM ile Genkur Başkanı da artık TSK’da ASSUBAYLARI kopma noktasına getirmiş olan SORUNLARI ÇÖZMELİ VE BU KONUDA HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN HAREKETE GEÇMELİDİRLER.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.