Dolar 33,0734
Euro 36,1716
Altın 2.610,69
BİST 11.139,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
32°C
Parçalı Bulutlu
Cum 33°C
Cts 33°C
Paz 33°C
Pts 32°C

MİLLETİN GÜVENDİĞİ, İNANDIĞI KURUM TSK !

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
09/04/2012 12:28 PM
2

Halk hangi kurumlara guveniyor

Değerli arkadaşlarım.

Biz ASSUBAY camiası olarak  ne göklere çıkarılmayı, ne de yerin dibine sokulmayı istiyoruz…Bizler de herkes gibi Yer ile Gök arasındayız. İstediğimiz sadece ve sadece İNSAN gibi, insan onuruyla yaşamaktır. Çok mu şey istiyoruz? Bu isteklerimiz camiamız dışında zaten herkese verilmiş olan haklardır. TSK’ da ASSUBAY olmak mıdır İNSANCA yaşama talebimizin bugüne kadar verilmeyiş sebebi? Assubay olmak mıdır SUÇ olan?

Eğer öyleyse ve gücünüz yetiyorsa çıkın bunu MERTÇE ve YÜKSEK SESLE söyleyin. Söyleyin ki TÜRK Milleti de TSK’daki GERÇEK uygulamalara TANIK olsun, bilsin.

Daha düne kadar etle tırnak gibi birbirinden ayrılamaz olan Sb. Asb. arasına  NETEKİM (1980) den sonra Para- maddiyat  sokuldu. Personel arasında AŞILAMAZ UÇURUMLAR yaratıldı. Son dönemlerde ortaya çıkan UÇURUM ve ön yargılı davranışlar ile personel ARASINDA  ÖTEKİLEŞTİRME uygulamalarıyla  eritilemeyecek SOĞUKLUKLAR  meydana getirildi.

TSK gibi bir kurumda oluşturulan bu ORTAM TÜRKİYE’NİN içinden geçtiği KRİTİK dönem ile JEOPOLİTİK durumu da göz önüne alındığında doğru olarak değerlendirilebilir mi? Bu ortamı yaratanlar, buna sebep olanlar BİRLİK ve BERABERLİĞİN tükenme noktasına geldiğini, DAYANIŞMANIN bittiğini GERÇEKTEN göremiyorlar mı? Defalarca bu KONUDA yapacakları bir ANKETLE neticeyi görebilecekleri, gerçeklere ulaşabilecekleri belirtilmesine rağmen hâlâ ÜÇ MAYMUNUN oynanması bu uygulamaların MAKSATLI-KASITLI olduğu gerçeğini güçlendirmekte ya da GERÇEKLERLE karşılaşma CESARETİNİN gösterilemediğine dayandırılabilir.

Unutmayalım ki “KARDAN ADAMIN SALTANATI GÜNEŞİ GÖRENE KADARDIR” gerçek ve devamı olmayan, SEVGİ, SAYGIYA dayanmayan, SAMİMİYETTEN uzak olan GÜÇ güç değildir. Bitmesi bir zaman meselesidir. Devamlılığı da KESİNLİKLE MÜMKÜN değildir.

Artık şunu görmeli ve itiraf etmeliyiz. YAPILAN YANLIŞ UYGULAMALARDAN TSK  GÜÇ kaybetmekte, BİRLİK, BERABERLİK zarar görmektedir. Aynen KARDA DONMAK ÜZERE OLANIN ÜZERİNE GELEN UYKUNUN VÜCUDU TATLI TATLI  SARARAK, FARKINDA OLMADAN ÖLÜME YAKLAŞILDIĞININ farkına varılmaması gibi olan bir durumla karşı karşıya bulunulmaktadır.

Bizler geçmişte TSK’nın HİYERARŞİK düzeni içinde tavizsiz  görev yaparken Sb-Asb olarak aynı zamanda DOST ve ARKADAŞTIK. Mesai içinde bu durumu göreve hiç yansıtmadık, görevlerimizi KUSURSUZCA yaparak TSK’nın ayakta kalmasını sağladık.

İnsan DOST bildiklerini tabii ki ÖZLER, ARAR. Ama o DOSTLUĞU YANLIŞ uygulamalar sonucu DÜŞMANLIK tavrına dönüştürenler, arada UÇURUMLAR yaratanlara rağmen ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ve TSK’da BİRLİK, BERABERLİĞİN  sağlanarak, ortamın DÜZELMESİ, BİRLİK, BERABERLİK günlerine tekrar dönülebilmesi için camiamızın gösterdiği SABIR ve İYİ NİYETLİ GİRİŞİMLER yanıtsız kalmıştır.

Bu yanlış davranışlar içinde dahi ÜLKENİN geleceği, TSK’nın BİRLİK, BERABERLİĞİ için hâlâ o SAMİMİ ve SAĞLAM ortamı ÖZLÜYOR ve İSTİYORSA, karşı taraftan da buna YILLARDIR olumlu ve iyi niyetli bir yanıt GELMEMİŞSE, demek  ki SİZLER adam gibi adam olarak yaşamamıs, adam gibi adam olamamışsınız, ÜLKENİN geleceğini DÜŞÜNMÜYORSUNUZ demektir.

Bizler olayı BİRLİK, BERABERLİK içinde değerlendirmiş iken, sizler de hep kendi tarafınıza YONTMUŞ, MADDİ olarak KENDİNİZİ DÜŞÜNMÜŞ, hep TEK taraflı  değerlendirmişsiniz. Bu uygulamalar ne İNSANLIĞA, ne de aynı saflarda ÖLÜMÜ göze alarak savaşacak SİLAH ve CEPHE arkadaşlığına yakışmaz, sığmaz. Bizler hâlâ böyle düşünüyoruz, sizler de hâlâ MADDİYATI MI?

TSK’nın olmazsa olmazı disiplinin tarifinde “astın ve üstün hukukuna riayet” ilkesi olmasına rağmen görülen o ki ve “ne yazık ki!” yasalardaki yetkileri aşan, keyfi davranan, astlarını duygusuzca aşağılayan, onları yokmuş gibi gören kendini bilmez bazı üst ve komutanların PERSONELİN HAKLARINA DEĞER VE ÖNEM vermediği gibi taraflı ve yanlış uygulamalarla intiharlara, geçirdikleri cinnetler sonucu istenilmeyen olaylara meydan verildiği de BİLİNEN ve YETERİNCE aydınlanmayan, üzerine gidilmeyen gerçeklerdir.

Hâlâ tüm bu olumsuzluklara “DUR” diyecek, doğrulara yönelecek yetkililerin TSK’ya sahip çıkma zamanı vardır. Bu HASSAS ve ÖNEMLİ konuya eğilerek zaman ayıracak SORUMLULAR hâlâ gelmedi mi ? Saygılarımla.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

 1. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  Onun sevgi dolu koskocaman bir yüreği var; O, assubay onur mücadelesinin bayraktarlarından, Allah’ın yardımı ile ayağa kalkacak bizlerin sevdiklerinin yanında olacak; site yönetimi ve üyeleri adına kendisine tekrar acil şifalar diliyoruz. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.
  SİTE VE ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

 2. Celal ELBİR dedi ki:

  Değerli mücadele adamı Sn. Kılınç; oğlunuz Mutlu’nun teşekkür mesajlarında dile getirdiği şeyler, insanı buruk bir sevince sevk ediyor. Biz gerçekten büyük bir aileyiz ve bu büyük ailenin bütün pozitif enerjisi ve duaları sizinledir.
  Tahmin ediyorum, hayatın yoruculuğundan dolayı biraz dinlenme ihtiyacı içindesiniz:)), lütfen, iyi dinlenin, zira bu mücadelede sizin akil yaklaşımlarınıza daha çoook ihtiyaç var.
  Tekrar geçmiş olsun diliyorum, saygılarımla…

 3. Rafet Duran dedi ki:

  Değerli abim, Sayın Mehmet Ali KILINÇ’ın geçirdiği trafik kazası sonucu hastanede yaşam mücadelesi verdiğini büyük bir üzüntü ile öğrendim.
  Mehmet Ali Abi, cesur olduğu kadar aynı zamanda inatçı ve yılmaz bir mücadele adamıdır. Başına gelen tüm zorluklara karşı Tanrı’nın O’na vermiş olduğu mücadele ruhu ve direnme azmi sayesinde tekrar bıraktığı yerden yaşama tutunacağına tüm kalbimle inanıyorum. Değerli abim, siz ne acı ve zulümler görüp pes etmediniz. Direnin, bu badireden de bir an önce sağlıkla çıkmanızı tüm benliğimle bekliyor, yüce Allah’tan sevenlerine sizi bağışlamasını diliyorum.

 4. Erdal Günşer dedi ki:

  Mehmet Ali abinin kaza geçirmesinden önceki gün akşam kendisiyle yazışmıştım. Kendisine “Abi Antalya’da Ölüm orucu ile ilgili durum ne ahvalde?” diye sormuşturm. Bana “Bir süredir TEMAD’a uğrayamadım ama yarın uğrarım. Seni de bilgilendiririm.” demişti. Şu an kendimi suçlu hissediyorum. Acaba Mehmet Ali Abi TEMAD’a bir an önce ulaşabilmek amacıyla mı aceleci davrandı? Yüreği Assubay mücadelesi ile dolu, ait olduğu toprakların özlemini kalemine yansıtan, kalemine hakim bir beyefendi Mehmet Ali Kılınç. Kimbilir belki şu an yoğun bakımda bile rüyalarında Torosların kır çiçekleri ile yağmurlu Abdi İpekçi Parkı arasında bir rota tutturmuş gidiyordur. Bir an önce kendisine gelip sevenlerine umut ve yaşam sevinci katmasını yüce Tanrı’dan niyaz ederim. Allah hepimizin yanında olsun. Saygılarımla…

 5. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Onu, assubay onur mücadelesine katkı sağlayan yazıları ile tanıdık sonra koskocaman bir yüreği olduğunu öğrendik. Bir kardeşim kadar sevdim, kaza haberini alınca başımdan aşağıya kaynar sular döküldü, kahroldum ve sonra onun bu yaşam mücadelesini kazanacağına inanarak rahatladım. Dualarımız seninle kardeşim, Allah sana acil şifalar versin sevdiklerine bağışlasın.