Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 20°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
20°C
Parçalı Bulutlu
Pts 24°C
Sal 28°C
Çar 26°C
Per 22°C

MEMURLARA BÜTÇE KISINTILI, KENDİLERİNE GELİNCE BÜTÇE IŞILTILI.

18/04/2012 12:39 PM
3

zam-yok

Değerli arkadaşlarım.

Zannetmeyin ki yapılan bu BÜYÜK GÜRÜLTÜ ve PATIRTIDAN sonra KAMU emekçileri ve EMEKLİLERİNE İPE SAPA gelir bir ZAM  yapılacaktır. Bakın, 2011 yılının EKİM ayından itibaren, 2012 yılında  KAMU personeli ile EMEKLİLERİNE yapılacak olan ZAMLAR gündemde. Hem de nasıl biliyor musunuz? Gün olmuyor ki BAKANLARDAN Hükümet yetkililerinden biri bu konu hakkında konuşmasın, konu gündemde olmasın. Yapılacak ZAMLARDAN artık gına geldi. Yapılmasa daha iyi olacak.

Memuru, emekliyi ENFLASYONA  ezdirmeyeceklerini, hak ettiğini memura, emekliye vereceklerini söyleyerek öyle bir PLAN yapılıyor ki BAŞBAKANINDAN tutun Bakanlara, Milletvekillerine ayrı ayrı görev verilerek konunun gündemden düşmemesi için BİR GÜN BİRİ, BİR GÜN diğeri sorunu ele alarak gündeme taşımaktadırlar.

Tüm bu uğraşlar ve çabalar  sonucu… Geldik 2012 NİSAN’INA.

KONU HÂLÂ hergün gündemde ve yapılacak olan ZAMLARDA. YOK kanun çıkacak, kanun guruplarda, mecliste, alt-üst komisyonda görüşülüyor türü söylemler hiç gündemden düşmedi, düşmüyor. BİLİNÇLİ olarak düşürülmüyor. Yapılacaklar ÖYLE yüksek sesle ve ABARTILARAK ANLATILIYOR Kİ, vatandaş da MEMURA-EMEKLİYE gerçekten bir şeyler verildi-verilecek zannediyor.

Yok SENDİKALAR-HÜKÜMET anlaştı-anlaşamadı-oran şu-bu derken eğer anlaşma olmazsa araya girecek olan [HÜKÜMET tarafından belirlenmiş] KAMU GÖREVLİLERİ HAKEM KURULU  olan UZLAŞTIRMA kurulunun kararı KESİN olacak derken OCAK ayında alınması gereken ZAMLI maaşlar  kalıyor HAZİRAN ayına.

Haklılar tabii. Bu kadar çok ÖNEMLİ ve BÜYÜK artış yapılacak olması YOĞUN bir çalışma TEMPOSUNU gerektirir. Sonra HÜKÜMET memurunu-emeklisini hiç zor durumda bırakır mı? Onun için konu çok önemli. Dolayısıyle de ÖZENLE ve İTİNA ile çalışılmalı ki MEMUR ve EMEKLİ NEFES alabilecek duruma gelmesin. Yemesin, içmesin hâttâ yaşamasın. Neden, niçin yaşayarak TÜKETİCİ konumda olsun. Ölsün de KURTULSUN… Nasıl olsa KALAN SAHALAR onların….

Sizler MİLLETVEKİLLERİNE, EMEKLİLERİNE, ÜST DÜZEY BÜROKRATLARA, TSK’NIN ÖZ EVLATLARINA yapılacak olan MAAŞ artışlarında, verilecek TAZMİNATLARDA hiç bu kadar TANTANA ve HABER KİRLİĞİ gördünüz mü? GÜNDEME GELEREK VE GÜNDEMDE TUTULARAK ARTIŞLAR yapılacağını DUYDUNUZ MU? DUYMAK GÖRMEK mümkün oldu mu? Toplumun BİLGİSİNE ve GÖRÜŞÜNE bu ARTIŞLAR sunuldu mu, duyuruldu mu? VATANDAŞTAN BUNU DUYAN, BİLEN, GÖREN OLDU MU, VAR MI?

Konu MECLİS üyeleri, üst düzey BÜROKRATLAR ile TSK’nın ÖZ evlatları olunca çıkarılacak KANUNLAR SESSİZLİĞE BÜRÜNÜRLER, hâttâ MECLİSTE GECELERİN karanlığından istifade edilerek, vatandaş görmesin diye üzerlerine KARANLIĞIN ÖRTÜSÜ serilerek çıkarılır  SESSİZLİĞE ve SUSKUNLUĞA gömülürler. Ancak İLGİSİ ve BİLGİSİ olan duyarlı KİŞİLER çıkarılan KANUNU  RESMİ gazetede yayınlandıktan sonra görür öğrenirler. Bu kişilerin sayısı da 300-500 kişiyi bulmaz. Dolayısıyla TÜRK MİLLETİNİN bu ÖZEL olarak çıkarılan YASALARDAN kolay kolay haberi olmaz.

Meclis ÜYELERİ, ÜST DÜZEY BÜROKRATLAR ile TSK’nın ÖZ evlatlarını ilgilendiren YASALAR büyük bir GİZLİLİK ve SESSİZLİK içinde ÖZENLE çıkarılır. Hâttâ bu YASALAR ÜLKE, MİLLET sorunuymuş gibi büyük bir GİZLİLİK içerir ve GİZLİLİK DERECESİNE SAHİPTİRLER.

Vatandaşlar tarafından GÖRÜLÜP, BİLİNMEMESİ için SESSİZCE çıkarılır ki SIRLARI açığa çıkmasın, ÜLKEYİ YÖNETMEK adına SEÇİLENLERİN, ÜST DÜZEY BÜROKRATLARIN ve TSK’nın ÖZ EVLATLARININ  kendilerine yaptıkları ÖZELLİK, AYRICALIK ve İMTİYAZLAR ortaya çıkmasın.

Vatandaşlar çıkarılan bu yasalarla KENDİLERİNE sağlanan AYRICALIK, İMTİYAZ ve HAKSIZLIKLARI görürse onlara olan GÜVENLERİ zedelenir, dolayısıyla KENDİLERİNE ÖFKELENİR ve CEPHE alırsa YAŞAM STANDARTLARI bozulup, SALTANATLARI sona erecek, bitecektir. Onun için SESSİZLİK ve GİZLİLİK kendi çıkarları için ÖNEM kazanmaktadır.

Şimdi MEMUR ve EMEKLİLERE yapılacak olan MAAŞ artışının neden devamlı gündemde olduğunu gördünüz mü? Amaç vatandaşa DEVLET MEMURUNUN YANINDA HİSSİNİ vererek VATANDAŞI yanıltmak, ama kendilerine ÇIKACAK yasaları da VATANDAŞTAN gizleyerek ALDATMAKTIR. İşin ilginç tarafı KENDİLERİNE ÖZEL yasalarla tanıdıkları HAKLARDAN başka MEMUR ve EMEKLİLERİ için verilecek HAKLARDAN da MAAŞLARININ yüksekliği nedeniyle yine en BÜYÜK payı onlar alacaktır. Yani her DURUMDA KESER onların LEHİNE çalışmaktadır.

Hep birlikte MEMURA ve EMEKLİYE yapılacak olan artış oranını GÖRECEĞİZ. Bakalım kim yeterli bulacak, tatmin olacak. Maliye BAKANI  düşüncelerini HÜKÜMETİN bir PROĞRAMI ve BÜTÇESİ var, bütçe olanakları da KISITLI diyerek yapılacakları zaten anlattı. Bunun için bugüne KADAR ORTALIĞIN gürültüye-patırtıya getirildiğine aldanmayın, DANIŞIKLI döğüş yapılmaktadır.

Hükümetin PROĞRAM ve BÜTÇESİ MEMUR ve EMEKLİLERİ için SINIRLI iken M.VEKİLLERİNE, EMEKLİLERİNE, AİLELERİNE, ÜST DÜZEY BÜROKRATLARA, TSK’NIN ÖZ evlatlarına yapılan ZAMLAR sırasında bu KISITLAMA ve ZORLANMALAR hiç AKLA gelmemekte BÜTÇE DİKKATE alınmamaktadır. Yoksa kendilerine yaptıkları ZAMMI karşılayacak BÜTÇE DIŞINDA ÖRTÜLÜ ÖDENEKLERİ Mİ VARDIR? Yoksa bu kurumlar SAC AYAĞI olarak birbirlerini destekleyerek mi AYAKTA durmaktadırlar? Olabilir mi?

İSTEDİKLERİ KESİME YÜKSEK MAAŞ VE TAZMİNAT ARTIŞLARI YAPARKEN BÜTÇE AÇIKLARI VE BÜTÇENİN SINIRLI olduğu AKLA GELMEZKEN, Memur ve Emeklilere bütçede belirtilen  oranların dışında yapılacak  maaş artışlarında  VERGİLERİ dile getirerek ABA altından sopa göstermek tehdit ve hakaret olmuyor mu? Ülkenin REFAH düzeyini yükselttiğini ve UFUKLARINI genişlettiğini söyleyen İKTİDAR mensupları neden MEMURA emekliye YAPILACAK olanları ÇOK görmektedir? Kendilerine HAK olanlar bu MİLLETİN insanlarına HAK değil midir? Mantıkları bu mudur?

MALİYE ve ÇALIŞMA BAKANLARI çıksınlar bu konularda da TÜRK MİLLETİNİ AYDINLATIP, BİLGİLENDİRSİNLER VE İKNA ETSİNLER. Açıklamalarını bekliyoruz…. Saygılarımla.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.