Dolar 32,4894
Euro 34,8841
Altın 2.406,29
BİST 10.391,89
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Hafif Yağmurlu
Ankara
34°C
Hafif Yağmurlu
Cum 26°C
Cts 28°C
Paz 29°C
Pts 30°C

HAKSIZLIKLARIN ODAĞI GENKUR’DUR. GENKUR’A SORUN !

"Yazarların yazıları kendi düşünce ve sorumluluklarını taşır"
25/04/2012 12:24 PM
1

boynu-bukuk

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.

 • Türkiye Cumhuriyeti’nde  ayırımlara tabi tutularak İKİNCİ sınıf VATANDAŞ olmayı KADER deyip KABUL ediyorsan;
 • Türkiye’nin en ÖNEMLİ ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER,üstüne MASTIR ve DOKTORA DA yapsan,aynı tahsili yapmış her TÜRK vatandaşına tanınan 1/4 dereceye yükselememeyi SORUN etmiyor,bana UYGUN görülen budur diyerek YAPILANLARI kabullenebiliyorsan ;
 •  Türkiye Cumhuriyeti’nde aynı STATÜDE olan MYO MEZUNLARINDAN birileri 9/2 dereceden başlatılıp,SORUNSUZ 1/4 dereceye ULAŞIRKEN,sen 9/1 dereceden başlatılarak,STATÜ ve ÖN YARGI gereği 1/3 derecede kalarak,1/4 dereceye YÜKSELEMEMEYİ içine sindirebiliyorsan;
 •  Türkiye Cumhuriyeti’nde KALKINMADA ÖNCELİKLİ illerde görev yapan tüm KAMU personeline çalıştığı yıl kadar KADEME ilerlemesi verilirken,TSK’da HİYERARŞİK düzeni bozar mantığı ile bu YASAL haklardan vazgeçerek,yararlanmak istemeyerek sesini çıkarmayacaksan;
 • Türkiye Cumhuriyeti devletinin Avrupa UYUM yasaları gereği imzaladığı ve AİHM’nce “UYGULANMASI” men edilmiş olan “HAKİM tarafından verilmemiş kişi HÜRRİYETLERİ KISITLANAMAZ kararlarına rağmen TSK’da uygulanan KEYFİ kararlarla HAKİM olmayan kişilerden ceza almak istiyorsan ;
 • Orduevi-Gazino-Lokal-Kamp-Lojman-Askeri servislerde yapılan HAKSIZLIKLARI görmek ve YAŞAMAK istiyorsan

hemen TSK’da ASTSUBAY olacaksın.

TC Devletinde HAKSIZLIĞA UĞRAMAK, İKİNCİ SINIF İNSAN MUAMELESİ GÖRMEK, HERKESE TANINAN ANAYASAL HAKLARIN VERİLMESİNİ, AYIRIMA TABİ TUTULMAYI, ÖTEKİLEŞTİRİLEREK YALNIZLAŞMAYI, TBMM’DE HAKLARININ ARANMAYARAK, KORUNMAMASINI, EN YAKINLARININ CENAZE, DOĞUM, EVLENMELERDE BULUNMAMA İLE BAYRAM VE YILBAŞINDA SEVDİKLERİNDEN AYRI KALMAYI, TÜRKİYEDE SIRALAMADA BİRİNCİ OLAN ÜNİVERSİTEYİ BİTİRSEN, MASTIR, DOKTORA DA YAPSAN, BİTİRDİĞİN FAKÜLTE İLE İLGİLİ MESLEĞİNİ YAPMAMAYA VE KARŞILIĞINI ALMAMAYI İSTİYORSAN “TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NDE ” ASTSUBAY OLACAKSIN. BU HAKSIZLIKLARA UĞRAMAK İÇİN ASTSUBAY OLMAN YETERLİ VE GEREKLİDİR.

BU HAKSIZLIKLAR TOPLUMUN BAŞKA HİÇ BİR KESİMİNDE GÖRÜLMEZ, GÖRÜLEMEZ. BU BÜYÜK HAKSIZ VE ÖZELLİKLİ UYGULAMALAR TSK’DA SADECE ASSUBAYLARA UYGULANIR.

BU HAKSIZLIKLARA MUHATAP OLACAĞININ KESİN GARANTİSİ DE SENİN ÖZLÜK HAKLARINI KORUMAK VE TAKİP ETMEKLE SORUMLU OLAN TSK’NIN TEMİNATINDADIR.

Bunun YAPILACAK ve TAKİP olunacağından ADIN kadar EMİN olabilirsin. Çünkü TSK ASSUBAYLARA bu HAKSIZLIKLARI yapmayı GÖREV ADDETMİŞ ve YILLARCA  KOMUTA kademesinde DİLE getirilmesine rağmen ISRARLA sürüdürülmektedir. Ayrıca bu HAKSIZLIKLARIN uygulanma ve SÜRDÜRÜLMESİNİN onaylandığı  makam da TBMM’dir. Bugüne kadar ASSUBAYLARA YAPILAN haksızlıklara “DUR”  diyemeyen TBMM’nin BİR GÜN önce “EVET” dediği ASTSUBAYLARLA ilgili YASANIN kabulüne  24 saat geçmeden TSK’dan gelen BASKI üzerine  “HAYIR” diyerek HÜR İRADELERİNİ  ! ortaya koymuşlar ve bugüne kadar yapılan HAKSIZLIKLARI ONAYLADIKLARI SABİT hale gelmiştir.

Astsb ÇALIŞANLARINA yapılan HAKSIZ uygulamalar PERSONEL EMEKLİ olduktan sonra da PEŞİNİ bırakmamakta, MEZARA girene KADAR DEVAM EDEREK yakasını BIRAKMAMAKTADIR. 

Belirtilen HAKSIZ UYGULAMALARIN doğru olup olmadığı ve GERÇEKLERİ yansıtıp, yansıtmadığı konusunda TEREDDÜTE düşenler DİLEKÇEYLE GENKUR’A müracaat ederek BİLGİ edinme YASASI gereğince BİLGİ sahibi olabilirler. Bu SORUNLARI PERSONEL hâlâ tüm GERÇEKLİĞİYLE yaşamaktadır.

Yukarıda belirtilen HAKSIZ, AYIRIMCI davranışlar TSK’nın BİRLİK BERABERLİĞİNİ GÖZETMEK ve KORUMAKLA görevli KURUM olan GENKUR tarafından BİZZAT İTİNA ile yapılmaktadır.

GENKUR Astsb. HAKLARININ KAZANIMI konusunda DESTEK olması gerekirken SİYASİLER tarafından verilen YASA teklifini BASKI yoluyla GERİ çektirerek TSK’nın SAYISAL olarak en büyük ve önemli AYAKLARINDAN biri olan ASTSUBAYLARA ÜVEY evlat muamelesi yaparken, ÖZ evlat olan SUBAY ve EMEKLİLERİNE her yıl farklı İSİMLER altında MAAŞ, TAZMİNATLAR alması için TEKLİFLER vererek istediklerini RAHATLIKLA alarak uygulamalarını sürdürmektedir.

Konu ASTSB. hakları olunca 10 yıla YAKIN süredir TEKLİF hazırlandı-Komisyonda-Mecliste denilerek OYALAMA, ALDATMA-KANDIRMA yolu seçilerek PERSONELİN mağduriyeti sürmekte, HÜKÜMET cephesinde de BÜTÇE imkanları öne sürülerek MAĞDURİYET devam ederken, konu TSK’nın ÖZ evlatları olunca BÜTÇE imkanları HİÇ dile gitirilmeyerek ONAYLANMAKTADIR.

TBMM -BAŞBAKAN-BAKANLAR ile SİYASİ PARTİ BAŞKANLARI-GURUP BAŞKANLARI ile M.VEKİLLERİNE HAKSIZ, TARAFLI uygulamalar anlatılmış, yapılanların ANAYASAYA AYKIRILIĞI, KİŞİLERE AYRICALIKLI davranıldığı belgelerle ISPATLANMIŞ, ASTSUBAYLARA AYIRIM yapılarak TSK’da ÖTEKİLEŞTİRİLİP, İKİNCİ sınıf muameleye tutuldukları bildirilmiş, TBMM’de yapılan bu HAKSIZ uygulamalara DUR diyememiş, BASKI ile VESAYETİ kabul edercesine GENKUR’CA SÖYLENİLENLER yerine getirilerek TBMM ve M.VEKİLLERİNİN  BAĞIMSIZLIĞI ŞAİBE ALTINDA BIRAKALMIŞTIR.

Tüm bu UYGULAMALARDA TC Devleti’nde ASTSUBAY olmanın SUÇ olduğu, ASTSUBAYLARIN MESLEKLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILDIĞI, İNSAN HAKLARI VE ANAYASAL HAKLARDAN YOKSUN BIRAKILARAK mağdur oldukları ortaya çıkmaktadır. Astsb.lara yapılan bu uygulamalarla TC Devleti’nde İNSANLIK suçu İŞLENEREK, HÂLÂ mani OLUNAMAMASI ÜLKEMİZDE CUMHURİYET REJİMİ hakkında TEREDDÜTLER oluşturmaktadır.

DEMOKRASİ, CUMHURİYET rejimlerinde VATANDAŞLAR arasında FARKLI uygulamalar yapılması ANAYASAYA uygun mudur? Bir guruba veya VATANDAŞLARIN tamamına VAR olanlar BİR başka GURUP için YOK sayılabilir mi? Bu UYGULAMALAR DEMOKRATİK ve ANAYASAL MIDIR? Demokratik REJİMLERDE KEYFİ uygulamalara YER verilebilir mi? Bu uygulamaları YAPANLARIN SORUMLULUKLARI ve bunları durduracak YASAL MAKAMLAR yok mudur?

Astsubaylara YILLARDIR yapılan HAKSIZ UYGULAMA ve ayırımcılığın sonlandırılarak, TSK’nın ŞEREFLİ bir MENSUBU olarak HUZUR içinde GÖREV yapması isteniliyor, TSK’da BİRLİK, BERABERLİĞE önem veriliyorsa PERSONELİ AYRIŞTIRAN-ARALARINDA UÇURUMLAR YARATAN-BÖLÜCÜLÜĞE SEBEP OLAN VE ÖTEKİLEŞTİREN UYGULAMALAR sonlandırılmalıdır.

Bu GÖREV GENKUR BŞK, BAŞBAKAN, TBMM ile BAŞKOMUTAN sıfatına haiz oluşu nedeniyle CUMHURBAŞKANI’NIN DA ilgi ve görevleri arasındadır. ÜLKEMİZ ve TSK’nın geleceği, BİRLİK ve BERABERLİĞİN sağlanması için gerekli adımların atılarak, NETİCE alınana kadar takip edilmesi büyük ÖNEM arz etmektedir. Yapılan YANLIŞ UYGULAMALARDAN dönülürse İNSANLIK ve ANAYASAL suçların işlenmesi de SON bulmuş olacaktır. Saygılarımla.

YORUMLAR

 1. Zekeriya dedi ki:

  Allah rahmet etsin.Şehit kardeşim nur içinde yat.Yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

 2. ibrahim dedi ki:

  Değerli kardeşimize ALLAH’tan rahmet,kederli ailesine sabırlar dilerim.
  Sn.Yaşar GÜLER,bu personeliniz çay servisi yaparken mi şehit oldu?.