Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17°C
Az Bulutlu
Ankara
17°C
Az Bulutlu
Paz 20°C
Pts 26°C
Sal 28°C
Çar 25°C

ASSUBAY SORUNLARININ SEBEP SONUÇ İLİŞKİLERİ

04/03/2014 3:48 PM
1

Bugün hemen hemen tüm Assubaylar en AZ MYO mezunu olup, çoğu ÜNİVERSİTE bitirmiş, bazıları MASTIR ve DOKTORASINI yapmıştır.

Assubay Mesleğini en İYİ BİLEN ve YAPANDIR.

Assubaylar MESLEĞİNİN olmazsa olmazı olup, DANIŞILAN durumda olan KİŞİLERDİR.

Assubaylar gerçekten TSK’nın OLMAZSA OLMAZLARIDIR. Çünkü Assubaylar olmazsa MİLYON DOLAR değerlerle ifade edilen uçaklar uçamaz, gemiler yüzdürülemez, tanklar-araçlar yürütülemez-silahlar çalıştırılamaz, kışla ve karargahlarda HİZMETLER yürütülemez.

Assubayların TSK’ya OLUMLU yanlarını ve KATKILARINI yazmakla bitiremeyiz.

Ama buna rağmen Assubaylar T.C. Devletinde en ÇOK MAĞDUR edilen ve HAKSIZLIĞA uğrayan bir CAMİADIR.

Bunun Sebeplerini GERÇEKÇİ olarak araştırdığımızda İLK olarak GENELKURMAY BAŞKANLIĞININ  TSK’da uyguladığı AYIRIMCI-BÖLÜCÜ HAKSIZ ve HUKUKSUZ uygulamaları gelirken, İKİNCİ olarak da SORUNU camia olarak KENDİ İÇİMİZDE arayıp bulmalıyız.

TEMAD Gn Bşk.lığına Sn. Ahmat KESER gelmeden önce CAMİANIN sesi önceki Bşk. Sn. EROL tarafından DUYULMAYA – DUYURULMAYA başlanmış idi.

Sn. KESER, ASSUBAY SORUNLARINI  önce GENELKURMAY Başkanlığı, daha sonra da SİYASİ çevrelerde DUYURDU.

Baktı olmuyor, NETİCE alınmıyor BASIN-YAYIN ve GÖRSEL medya yoluyla EN ÜST PERDEDEN SORUNLARIMIZI MİLLETİMİZE ve dolayısıyla İLGİLİ ve SORUMLULARA duyurarak GÖREVLERİNİ TEKRAR hatırlattı.

Son olarak da ASSUBAYLARIN SORUNLARINI YETKİLİLER ÇÖZMÜYORLAR ve bu YÖNDE ÇÖZÜM için DOĞRU karar alıp UYGULAMIYORLAR, Sn. KESER DE SORUNLARIN çözümü için sonunda ÖLÜMLERİN dahi olabileceği ÖLÜM ORUCU kararını aldı.

TEMAD Gn. Merkezi bu KARARI arkasında ASSUBAYLARIN BÜYÜK GÜVEN ve DESTEĞİNE İNANARAK almıştır. Assubay CAMİASI DA BU KARARI DESTEKLEYEREK Sn. KESER’İN yanında olduğunu GÖSTERMİŞTİR.

Buraya kadar olanlarda CAMİA SORUNLARINI BİLEN,SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE devamlı bulunan ÜYELERİMİZİN ÖNEMİ ve DESTEĞİ çok ÖNEMLİDİR.

Gönül isterdi ki TEMAD il ve İlçe Bşk.lıklarına SEÇİLECEK olan KİŞİLER devamlı ASSUBAY SORUNLARINI BİLEN, ÇÖZÜM için UĞRAŞAN, KATKIDA bulunan KİŞİLER arasından SEÇİLSİN.

Ama uygulamalar böyle olmuyor. Önce KENDİSİNİ ADAY diye tanıtan KİŞİLER daha sonra CAMİANIN HİÇ TANIMADIĞI, SORUNLARLA bugüne kadar YAKINDAN UZAKTAN İLGİSİ OLMAYAN, yapılan EYLEMLERİN hiç birisinde BULUNMAYAN, bırakın eylemlere katılmayı destek DAHİ vermeyen SORUNLARDAN UZAK kişiyi ben ÇEKİLİYORUM, BAYRAĞI sana veriyorum diyerek SANKİ bu KONUDA YETKİLİYMİŞ gibi daha kendisi SEÇİLMEDEN BAYRAK DEVİR TESLİMİ yapıyorlar.

İşte CAMİAMIZ bugün ÇÖZEMEDİĞİ SORUNLARLA uğraşıyorsa bu TÜR DÜŞÜNEN kişiler tarafından YÖNETİLDİĞİ için bu SORUNLARLA karşı karşıyadır.

İŞİN daha İLGİNÇ tarafı YETKİLİ OLMAYAN KİŞİ ÇEKİLİYORUM, SENİ de YERİME bırakıyorum dediğinde, HİÇ DÜŞÜNMEDEN bulduğu BOŞLUĞU hemen DOLDURMAK için adaylığa SAZAN gibi atlayarak bunu KABUL eden kişinin tavır ve düşünceleridir.

Bu KİŞİ, önce ben KİMİM bugüne kadar CAMİA için NE YAPTIM bugün CAMİANIN neresindeyim. Emekli olduktan sonra 20 yıl ÖZEL sektörde ÇALIŞMIŞ DERNEĞE hiç uğramamış, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE KATKIDA bulunmamış biri olarak YETKİSİZ birinin TEPEDEN iNME, ZEMBİLLE İNDİRİLME ve EMRİ VAKİ şeklini kabul etmem DOĞRU MUDUR diye DÜŞÜNEMEMİŞ olmasıdır.

Demek ki, TSK’da en az 20, ÖZEL sektörde de 20 yıl ÇALIŞMAK DOĞRUYU GÖRME ve DOĞRUYU DÜŞÜNME YETENEĞİNİ kazandırmamıştır.

Böyle KİŞİLERİN İl Başkanlığına kendilerini LAYIK görme VE SEÇİLMESİ durumunda CAMİAYA BİR ŞEYLER VERECEĞİNİ beklemek de olsa olsa HAYALCİLİK olur.

Bu ve buna BENZER olaylar ASSUBAYLARIN NEDEN ÇÖZÜLEMEZ SORUNLAR içinde olduğunu AÇIKLAMAYA yetmez mi?

CAMİAMIZ, SORUNLARINI ÇÖZECEK KİŞİLERİ BİLMİYORSA ve SORUNLARDAN HABERSİZ KİŞİLERİ SEÇİYORSA BİZİ Genelkurmayın CEZALANDIRMASINA gerek yoktur, BİZ zaten bu UYGULAMALARLA KENDİ KENDİMİZİ CEZELANDIRMAKTAYIZ.

SEÇMEK SEÇİLMEK HERKESİN HAKKIDIR. AMA BUNUN DOĞAL YOLLARI varken, YETKİSİZ bir KİŞİNİN belirlemesiyle EMRİVAKİ ve TEPEDEN İNME YOLLARI DENEMEK YANLIŞTIR.

Belki NORMAL yollardan GELİNİP ADAY olunsa ADAYLIĞINI devreden YETKİSİZ KİŞİDEN bu CAMİAYA daha YARARLI DA olunabilirdi.

Ama bugün YANLIŞ YOLUN İzlenmesi GELECEK UYGULAMALARIN DA YANLIŞ olacağının HABERCİSİ değil midir?

Ya BİRİLERİ SİZİ BURAYA BELLİ AMAÇLAR için GETİRMEK İSTİYORSA SİZE DE CAMİAYA DA YAZIK olmaz mı? Assubay CAMİASININ haklarıyla ilgili BEKLENTİLERİYLE kimsenin OYNAMA hakkı yoktur.

Lütfen HERKES aldığı KARARLARI bir daha SAKİN olarak değerlendirsin, yere daha SAĞLAM olarak BASSIN. Bu CAMİANIN daha FAZLA SORUNLARLA UĞRAŞACAK NE HALİ, NE DE ZAMANI VARDIR. Hele ki böyle OYUN ve KUMPASLARA DA hiç gerek yoktur.

2014 seçimleri TEMAD’IMIZ için HAYIRLI olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.