Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 34°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
34°C
Parçalı Bulutlu
Pts 33°C
Sal 30°C
Çar 30°C
Per 31°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

turkiyede-siyaset

YORUMLAR

 1. mehmet emin atılgan dedi ki:

  Saygıdeğer Turan
  Ok yaydan çıktığına göre hedefe (AİHM) varıncaya kadar durmaması gerektiğini bir önceki dava açıklamanızda belirtmiştim. Aldığınız bu doğru karar nedeniyle teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Haksızlıklar karşısında bundan sonra susmamalıyız ve de susmayacağız. Gerçekten bu hukuksal işleri üstlenmesi gereken yüreksizlere sitemimi belirterek her türlü maddi ve manevi olarak yanınızda olduğumu yinelemekten onur ve gurur duyuyorum. Assubay onur mücadelesine emek verenleri saygıyla selamlıyorum. 🙂

 2. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Uhdesinde avukatları olan TEMAD Gen.Mrk. nerede? Niçin hukuksal mücadelenizde size destek vermiyorlar? TEMAD çatısı altında destek olmayan biri milletvekili olunca bizler için hiç bir şey yapmaz.
  Sayın İsmail TURAN size saygı duyuyorum, ADALET ELBET BİR GÜN TECELLİ EDECEKTİR.

 3. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Değerli büyüğüm,
  Başta bizi temsil etmekle yükümlü olanlar kılını kıpırdatmazken sizler büyük bir özveri ile bizim haklarımızı hukukta arıyorsunuz.Bu çalışmalarınızı benimle paylaştığınız için yakınen biliyorum size bu vesile ile şahsım ve duyarlı meslektaşlarım adına minnettarlığımı sunuyorum. Bizim aidatlarımızla kurulan şirketlerin karları bizlere aynen yansıtılmadı büyük bölümü yeni yatırımlara yönlendirildi tüm OYAK iştiraklerinde kurulduğun günden bugüne tüm üyelerin hakkı vardır bu nedenle HER ÜYEYE KATILIMLARI NİSPETİNDE HİSSE SENEDİ VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR. Bu davanın AYİM ret edileceğini tahmin ediyorduk belirttiğiniz gibi konunun Anayasa ve AİHM taşınması için İç hukuk yollarının tüketilmesi gerekiyor. Siz maddi ve manevi özveride bulunarak bizleri ilgilendiren konularda açtığınız davalarda gerekirse profesyonel yardım almak ve maddi külfetini karınca kararınca birlikte karşılamak bizler için onur ve görevdir. Ben bu konuyu organize edeceğim. Saygılarımla

 4. İSMAİL TURAN dedi ki:

  AÇIKLAMA

  Bugün resmi gazetede yayınlanan anayasa mahkemesi kanununa göre bireysel başvuru ile ilgili maddeler 23 EYLÜL 2012 tarihinde yürürlüğe girecektir.

  Askeri Yüksek İdare Mahkemesinin “karar düzeltme talebimi” 23. EYLÜL 2012 tarihinden önce verme ihtimali yüksektir. Bu durumda anayasa mahkemesine gitmeden doğrudan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde dava açma hakkım doğacaktır.

 5. Oktay Kaya dedi ki:

  Değerli İsmail Turan ağabeyim;
  Bizler adına özverili davranarak açmış olduğunuz dava konusunda maddi ve manevi olarak her zaman yanınızdayız. Bu pasif görüntü ve uyuşmuşluğun içinde bulunan TEMAD Genel Merkezi de utanır mı bilmem. Hukuk komisyonu olmasına rağmen bu konularda sessiz kalmalarına bir anlam veremiyorum.Aceba susturuluyorlar mı, yoksa maddi bir beklentileri mi var bir yerlerden anlamış değilim. Assubay camiası artık eğitimli hakkını arayan, sorgulayan bir toplum olmak zorunda.Verilenle yetinmekten ziyade hak ettiğimizi almak için çaba sarf eden bir toplum olmak zorandayız.TEMAD yöneticileri yardım etmek bir yana, bu olayları boş boş seyrediyorlar maalesef. Derhal istifa etmelerini gerektiriyor bu olaylar. Assubay sevdalısı olan siz değerli büyüklerimiz sayesinde ve bizlerin desteğiyle haklarımızın alınması konusunda daha büyük adımlar atacağımız umuduyla saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 6. Mesut ÜNALLEYLİOĞLU dedi ki:

  Assubayların Büyük Uyanışına verdiğiniz katkı için, bizlerin de size her türlü maddi ve manevi destek verme yükümlülüğümüz vardır. Aklınızdan olumsuz hiç bir şey geçirmeden doğru olduğuna inandığınız yolda ilerleyin. Görünmesek de arkanızda binlerce assubay olduğunu hissedin. Saygılarımla.

 7. Mithat Türetken dedi ki:

  Sn.Turan,
  Bu camia için yaptığınız özverili çalışmalarınızdan dolayı sizi kutlarım. Sonuna kadar yanınızda olacağımı bir kez daha belirtmek isterim.

 8. Cengiz ERTEN dedi ki:

  Değerli Ağabeyim;
  Bu davada son noktaya kadar maddi-manevi her türlü yanınızdayım…Saygılarımla…..

 9. Celal ELBİR dedi ki:

  Değerli büyüğüm; fırsat bulduğumuz her vesilede, size teşekkür ve şükranlarımızı bildirmeliyiz. Sn. Ersen Gürpınar’ın organize edeceğini bildirdiği kampanyanın, isimsiz neferlerinden biri olmaktan gurur duyarım. Saygılarımla…

 10. ibrahim dedi ki:

  Değerli büyüğüm,onurlu mücadeleniz için sizi kutlar,her türlü katkıda yanınızdayım.Saygılarımla.

 11. Adilhan Şanlı dedi ki:

  Değerli büyüğüm;durmak olmazdı.Siz de size yakışanı yaptınız.Bay Başkan bu çalışmaları duyuyor ve sizinle gurur duyuyordur eminim. Ancak utancından sizi açık açık tebrik edemiyordur.Hiç değilse hukukçu bir üyesini gönderip biraz tecrübe edinmesi için sizden bilgi alsalar.Öyle ya “Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır”.Sevgili site yöneticilerimiz; karşılaşılabilecek ekonomik sorunlar için gerekli önlemleri alacağınızdan kuşkum yok.Hemen yanıbaşınızdayım. Bu sınıfın sorunları için kim ne yapıyorsa herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.

 12. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Beyni,yüreği ve diğer özellikleri ile TBMM’de bizleri temsil ederek haklarımızın takipçisi olabilecek yeteneğe ve kararlılığa sahip olduğuna inandığım (öğrenim görmüş ama inatla eğitilmeye direnmişler tarafından ”kırıkçı çıkıkçı” olarak tanımlansa da) ender meslektaşlarımızdan biri olan Sayın TURAN Ağabeyimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum.

 13. gökhan dedi ki:

  Değerli ağabeyim
  Yapmış olduğunuz bu başvuruda daha önce de belirttiğim gibi her zaman yanınızda olmak benim için bir onur ve görevdir… Saygılarımla.

 14. Orhan ORHUN dedi ki:

  Sayın TURAN
  Mücadele azminiz bizlere örnek oldu,maddi ve manevi desteğimizle sizinle tek vücut olacağız.Saygılar.

 15. Hüseyin dedi ki:

  Uğradığımız haksızlıklara karşı vermiş olduğunuz mücadele göstermiş olduğunuz “CESUR YÜREK” tavrınızı kutluyor, bu mücadelede maddi ve manevi yanınızda yer almak istediğimi bildirmek istiyorum. Saygı ve selamlarımla.

 16. Erdal Günşer dedi ki:

  Hakkımızda hayırlısı olsun. Yanınızdayız..

 17. ibrahim dedi ki:

  Katkı için haber bekliyorum,72’li devre arkadaşlarımın da katkıda bulunacaklarına yürekten inanıyorum.Saygılarımla.
  ———
  YÖNETİCİ NOTU
  Gönüllü olarak maddi katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarımızın Sn.Ersen Gürpınar’ın e-posta adresine ( ersengurpinar@hotmail.com ) yazmalarını rica ederim.

 18. Orhan SELIŞIK dedi ki:

  Sevgili Ersen, sadece bir hesap numarası belirtmen yeterli.Sanırım duyarlı arkadaşlar bu hesapta toplanacak meblağın nerede kullanılacağından emin bir şekilde destekleyeceklerdir.
  Üzerime düşeni karınca kararınca yapmaya hazırım.
  Hepinize bu mücadelede başarılar diliyor ellerinize sağlık diyor,gözlerinizden öpüyorum.
  ________________________________________________________
  YÖNETİCİ NOTU.
  Sitemizin tüzel kişiliği olmadığı için yardım toplama yetkimiz yok, gerçi bu yardım değil bir paylaşımdır ama art niyetlilere fırsat vermemek için gönüllü destek olanlar Sn.Gürpınar’a bir mail gönderirlerse(ersengurpinar@hotmail.com) kendilerine bu konuda açıklama ve hesap numarası verilecektir.Kendi hakları için mücadele eden ve destek verenlere teşekkürler.

 19. Ragıp Tenim dedi ki:

  Yaşına rağmen, onur savaşına yılmadan devam eden ,saygıdeğer büyüğümüz Sn.İsmail Turan Bey’e maddi ve manevi destek olmak bizler için görevdir.Ayrıca da şereftir. Ne mutlu mücadele edenlere…Ersen Bey her konuda güvenimize layıktır.Ayrıca gazete ilanı gerekirse ona da maddi desteğe hazırız.Sonsuz saygılarımla..

 20. halim dedi ki:

  Son zamanlarda yapılan mücadelenin ses getirdiği bellidir. Sitenin takip edilme sayısı buna işarettir. Her geçen gün çığ gibi büyüyen sessiz çoğunluğun sesi olan tüm büyüklerime saygılarımı sunarım . Takipteyiz…